Bitcoin Forum
May 23, 2024, 12:25:50 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Türk Borsalarının Artı ve Eksileri Hakkında  (Read 1273 times)
lossnet (OP)
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
November 20, 2017, 11:48:01 AM

Merhaba Arkadaşlar,

Bildiğiniz gibi Türkiye'de 5 borsa bulunuyor: BTC Türk, Paribu, Koinim, Koineks ve BitTürk
Bu borsalarla irtibata geçtim ve genel birkaç soru sorarak bilgi aldım. Örneğin BTC Türk, minimum 1.000 TL para yatırmaya izin veriyor. 500 TL yatırmak istersem yapamıyorum.
Koineks'in ise hiçbir limiti bulunmuyor fakat "cüzdan yapımız standarttır, yabancı bazı borsalara gönderim yapılamıyor" diyor. Kafamı karıştırdılar.

Sizlerin bu 5 borsa ile yaşadığınız iyi ya da kötü tecrübeleriniz ve görüşleriniz nelerdir? Hem kendi adıma hem de bu konuda kafası karışık olan arkadaşlar adına sormak ve bilgi alışverişinde bulunmak için bu konuyu açtım.
Örneğin ben, Türk borsalarından BTC ya da ETH aldıktan sonra bunu Binance borsasına aktarıp Monetha almak istiyorum. Hangi Türk borsasından yola çıkalım? Artıları eksileri nelerdir?

Herkese şimdiden teşekkürler.
oturanbilboa
Sr. Member

Activity: 454
Merit: 252

View Profile WWW
November 20, 2017, 11:54:52 AM

Koineks ve Bittürk yeni açılmış borsalar. Btctürk el değiştirdikten sonra saçma sınırlamalar getirdi. Paribu ve Koinim kullanarak BTC alıp Binance'e atabilirsin. Bu iki sitede diğerlerine göre daha az problem yaşarsın.

2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
November 20, 2017, 12:00:27 PM

H.sonu para yatırıp çekme işleminin olmaması kötü.. gerçi bu genel olarak bankaların problemi ama h.sonu para çekip yatırabilsek mükemmel olurdu.

Sadece paribu kullandığım için en büyük artısı mesai saatleri içerisinde para yatırdığınızda 10 dakika sonra hesabınıza geçiyor. diğer borsalarda durum nedir bilmiyorum.
lossnet (OP)
Legendary
*

View Profile
November 20, 2017, 12:09:43 PM

H.sonu para yatırıp çekme işleminin olmaması kötü.. gerçi bu genel olarak bankaların problemi ama h.sonu para çekip yatırabilsek mükemmel olurdu.

Sadece paribu kullandığım için en büyük artısı mesai saatleri içerisinde para yatırdığınızda 10 dakika sonra hesabınıza geçiyor. diğer borsalarda durum nedir bilmiyorum.

Paribu'da TL yatırma minimum limiti var mı hocam? Arada sırada 250 TL yatırmayı planlıyorum.
Bir de ufak çaplı işlemler için bile çoğu kimlik ve fotoğraf istiyorlar. Eğer buradaki borsalar sorun çıkartacaksa gözümü karartıp kredi kartı ile yabancılardan alıcam:)))
Byakuya
Full Member

Activity: 461
Merit: 112

View Profile
November 20, 2017, 12:18:42 PM

Paribu'da TL yatırma minimum limiti var mı hocam? Arada sırada 250 TL yatırmayı planlıyorum.
Bir de ufak çaplı işlemler için bile çoğu kimlik ve fotoğraf istiyorlar. Eğer buradaki borsalar sorun çıkartacaksa gözümü karartıp kredi kartı ile yabancılardan alıcam:)))

Paribuda minimum yatırma limiti 100 TL. 500 liraya kadar kimlik vermen gerekmiyor.
rdy
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
November 20, 2017, 12:20:28 PM

Koineks'ten Bittrex'e transfer edebiliyorsun dostum.
ali.belmando
Newbie
*

Activity: 101
Merit: 0

View Profile
November 20, 2017, 12:22:22 PM

Koineks'in ise hiçbir limiti bulunmuyor fakat "cüzdan yapımız standarttır, yabancı bazı borsalara gönderim yapılamıyor" diyor.

Hocam burada bir yanlışlık olmasın, ben yaklaşık 1 ay önce koineks ten dash alıp bittrex e atmıştım. Yabancı borsalara gönderim yapılamıyor derken başka bir şey mi kast ettiler yoksa artık gönderim mi yapılamıyor.

Eğer gönderim yapılamıyorsa bu dijital para olayının yapısına ters değil mi?

Biraz kafam karıştı.
lossnet (OP)
Legendary
*

View Profile
November 20, 2017, 12:29:02 PM

Koineks'in ise hiçbir limiti bulunmuyor fakat "cüzdan yapımız standarttır, yabancı bazı borsalara gönderim yapılamıyor" diyor.

Hocam burada bir yanlışlık olmasın, ben yaklaşık 1 ay önce koineks ten dash alıp bittrex e atmıştım. Yabancı borsalara gönderim yapılamıyor derken başka bir şey mi kast ettiler yoksa artık gönderim mi yapılamıyor.

Eğer gönderim yapılamıyorsa bu dijital para olayının yapısına ters değil mi?

Biraz kafam karıştı.

Koineks'i telefon ile aradım, anlattılar uzun uzun. Yeni oldukları için sanırım operatör desteği veriyorlar.
Dedim ki; "Ben Binance borsasına atıcam buradan aldığım Etherleri".
Adam da; "Bizim cizdanlar karmaşık olanlardan değil, standart olanlardan, bu yüzden de bazı bazı borsalara gönderilemiyor, onu Binance'ye sorun" dediler.
Ben de bilemedim. Belki kendi de anlatamamış olabilir:))
SecurityShark
Member
**

Activity: 182

View Profile
November 20, 2017, 12:50:09 PM

Hocam bi yanlışlık olmasın. Ben hep btcturk ile çalıştım. 1000 TL altı istediğiniz miktar para gönderebilirsiniz. Ama papara ile gönderebilirsiniz. Çok az bir komisyon ödersiniz. Ben en son 1 ay kadar önce göndermiştim. Üstelik btcturk istediğiniz borsa ve cüzdan para aktarabikirsiniz.

denizkisacik
Newbie
*

Activity: 51

View Profile
November 20, 2017, 12:52:10 PM

bitturk de fiyatlar aşırı yüksek alış ve satış arası acayip fazla çeşit çok fazla ama fiyatlar çok farklı normale göre
koinim baya güzel ama sadece btc ve ltc var ben koinim kullanıyorum ama diğerlerindede hesap açtım ve onaylattım belki kullanırım diye
lossnet (OP)
Legendary
*

View Profile
November 20, 2017, 12:56:21 PM

Hocam bi yanlışlık olmasın. Ben hep btcturk ile çalıştım. 1000 TL altı istediğiniz miktar para gönderebilirsiniz. Ama papara ile gönderebilirsiniz. Çok az bir komisyon ödersiniz. Ben en son 1 ay kadar önce göndermiştim. Üstelik btcturk istediğiniz borsa ve cüzdan para aktarabikirsiniz.

Keşke öyle olsa ama BTC Türk'ün web sitesinde şöyle bir açıklama var hocam: "Banka üzerinden tek seferde minimum 1.000 TRY EFT/Havale yapılabilecektir."
Eğer Papara ile istediğiniz miktarı gönderebiliyorsanız ona bir şey diyemem. Ben normal havale için sormuştum buraya.

Aşağıdaki adreste de detaylı olarak yazmışlar 1.000 TL sınırları olduğunu:
http://destek.btcturk.com/customer/tr/portal/articles/2364174-para-yat%C4%B1r%C4%B1rken-nelere-dikkat-etmeliyim-banka-transferleri-%C4%B0%C3%A7in-
SecurityShark
Member
**

Activity: 182

View Profile
November 20, 2017, 01:03:18 PM

Keşke öyle olsa ama BTC Türk'ün web sitesinde şöyle bir açıklama var hocam: "Banka üzerinden tek seferde minimum 1.000 TRY EFT/Havale yapılabilecektir."
Eğer Papara ile istediğiniz miktarı gönderebiliyorsanız ona bir şey diyemem. Ben normal havale için sormuştum buraya.

Aşağıdaki adreste de detaylı olarak yazmışlar 1.000 TL sınırları olduğunu:
http://destek.btcturk.com/customer/tr/portal/articles/2364174-para-yat%C4%B1r%C4%B1rken-nelere-dikkat-etmeliyim-banka-transferleri-%C4%B0%C3%A7in-
Yok 1000 TL altı bankadan direk olmaz o doğru. Ancak papara ile olur. Ben paparayi kullanarak hep gönderiyorum. Bi sorun çıkmıyor.

lossnet (OP)
Legendary
*

View Profile
November 20, 2017, 01:13:26 PM

Paribuda minimum yatırma limiti 100 TL. 500 liraya kadar kimlik vermen gerekmiyor.

Bu güzel haber, teşekkürler:) Burada yazılan yorumları ve artı olarak borsalardan aldığım bilgileri derleyip, birkaç gün sonra burada yayınlamayı düşünüyorum. Böylelikle tüm Türk borsalarının son durumları ve yöntemleri hakkında genel bir bilgilendirme yapabiliriz.
h4yfans
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
November 20, 2017, 01:19:42 PM

Ben Türk borsalarını sadece BTC alımı için kullanıyorum. Daha sonra Bittrex'e taşıyorum. BTC ATH yapıtğı zamanlar hepsi çöküyor. En çok BTCTürk çöküyor. Sistemleri daha oturmamış. Daha geçen gün ETH satacaklardı ellerine bulaştırlar. Şuan en iyisi Koinim duruyor.
jingyang
Full Member

Activity: 392
Merit: 103

View Profile
November 20, 2017, 02:03:15 PM

Türk borsalarında gereksiz kısıtlamalar mevcut btctürk ve paribu dışındakiler sıkıntı çıkarıyor cidden, ben sürekli olarak paribu kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım henüz,
dediğim gibi türk borsalarının eksiği fazla kısıtlama getirmeleri

▬▬▬▬▬      ▬     iCumulate         Investing in the future together           ▬      ▬▬▬▬▬
WHITEPAPER  ]     ████     PRESALE  /  Nov 30th - Dec 7th     ████     [   ONE PAGER   ]
▬      ▬▬▬▬▬     Twitter     ●     Facebook     ●     Telegram     ●     Medium     ▬▬▬▬▬      ▬
kesh.zombie
Full Member

Activity: 406
Merit: 101

View Profile
November 20, 2017, 02:06:07 PM

paribu kullanıyorum çoğunlukla. alış satışları türk borsalarından yapmaktansa btcyi alıp diğer borsalara geçmek daha mantıklı. paribu bir de ether eklese çok iyi olacak.

,........
Puyol
Full Member

Activity: 616
Merit: 101

View Profile
November 20, 2017, 02:22:51 PM

Elimde usdt var şuan tr borsasına artibraj yaparım diye tutuyordum şansıma tr geriden takip ediyor 2-3 güne düzelir umarım
Byakuya
Full Member

Activity: 461
Merit: 112

View Profile
November 20, 2017, 02:29:56 PM

Bu güzel haber, teşekkürler:) Burada yazılan yorumları ve artı olarak borsalardan aldığım bilgileri derleyip, birkaç gün sonra burada yayınlamayı düşünüyorum. Böylelikle tüm Türk borsalarının son durumları ve yöntemleri hakkında genel bir bilgilendirme yapabiliriz.

250 lira yatıracaksanız paribu tam sizlik gibi duruyor tasarım olarak iyi, hızlı para çekebilme imkanı olarak paribuyu beğeniyorum eksik olarak sadece bitcoin olması ve grafik olmaması sayılabilir. Koinimde Litecoin olması bir avantaj ancak para çekme ve yatırma işlemi biraz daha uzun sürüyor transfer fee paribudan biraz daha pahalı ve onda da grafik yok. Btcturk'ü kullanmadım ama grafik olması ve piyasadaki en eski borsa olmaları artı yönleri diyebiliriz.

Not: Ben paribu kullanıyorum, Türk borsalarını sadece bitcoin alıp global borsalara atmak için kullandığım için bu eksiler beni rahatsız etmiyor

Çalışmanızdan dolayı tebrik ederim buna benzer bir çalışma bu forumda vardı diye hatırlıyorum ama yine de yeni kullanıcılar için faydalı bir içerik olacağını düşünüyorum kolay gelsin  Smiley
Sucuklutost
Newbie
*

Activity: 53

View Profile
November 20, 2017, 02:49:51 PM

Ben btcturk kullanıyorum hergün her saat para çekebiliyorum kesinlikle büyük bir artı ancak emirlerde saçma sapan bir para kesiyor çok fazla üstüne de komisyon kesiyor btc alırken 200e yakın para gidiyor
alpoahmo
Full Member

Activity: 588
Merit: 125

View Profile
November 20, 2017, 03:49:24 PM

Ben hep paribuyu kullanıyorum diğerlerini kullanma ihtiyacı hiç duymadım gerek yok gibi geliyor alışkanlıktan dolayı arayüz falanda rahat bence
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: