Bitcoin Forum
June 29, 2024, 02:59:53 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: BitConnect (BCC) ile ilgili tüm sorularınıza yanıt verebilirim  (Read 1308 times)
KufuT (OP)
Newbie
*

Activity: 40
Merit: 0

View Profile
November 22, 2017, 05:55:09 PM

Bir süredir BitConnect ile ilgileniyorum ve aktif olarak yatırımım da mevcut. Kimse yanlış anlamasın diye referral kodumu paylaşmıyorum. Scam/ponzi/titan olup olmadığı konusunda veya nasıl kullanılacağı veya en akıllı giriş şeklinin nasıl olacağı konularında sorularınız içtenlikle yanıtlamaya hazırım.
dewilboys
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
November 22, 2017, 05:58:07 PM

Bir süredir BitConnect ile ilgileniyorum ve aktif olarak yatırımım da mevcut. Kimse yanlış anlamasın diye referral kodumu paylaşmıyorum. Scam/ponzi/titan olup olmadığı konusunda veya nasıl kullanılacağı veya en akıllı giriş şeklinin nasıl olacağı konularında sorularınız içtenlikle yanıtlamaya hazırım.
Şununla başlayalım o zaman ben bitconnect'in ponzi olduğunu düşünüyorum sizce öyle mi yoksa yanılıyor muyum? Yoksa böyle yüksek bir kar marjı mümkün mü? Bu değirmenin suyu nerden geliyor diye merak ediyor insan, buyrun söz sizde? Ayrıca fiyatının btc ile paralel seyretmesi, btc ile bağlantılı olduğunu gösteriyor.
freeyourmind
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 252

View Profile
November 22, 2017, 06:04:27 PM

Bende işin içinde bir bit yeniği olduğunu düşünüyorum. Bir çok kişi sağda solda bahsediyor ama btc bu kadar dalgalanma yapmasına rağmen kıpırdamıyor. Birileri işin içinde parmak oynatıyor diye düşünüyorum. Açıklayın bilgilenelim bizlerde
primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
November 22, 2017, 06:12:22 PM

bitconnect scamdir, piyasadaki en büyük ponzi saadet zinciridir. ama patlamadan önce 1000 dolara kadar şişirebilirler. yine de destek vermeyin bu dolandırıcılara. sonu büyük ihtimalle confido gibi olacak.
yakuzabilgic
Member
**

Activity: 81
Merit: 10

View Profile
November 22, 2017, 06:31:37 PM

BCC bitcoin cash değil miydi ben mi yanlış biliyorum.

TWITTER ◢                    ☆✩✩✩✩ FTEC ☆✩✩✩✩                      ◢ WHITEPAPER  ◢       24
   WEBSITE ◢                 First Trading Ecosystem                    ◢ MEDIUM          ◢     April    
TELEGRAM ◢                For Traders ✧ By Traders                    ◢ FACEBOOK     ◢    Public Sale    
KufuT (OP)
Newbie
*

View Profile
November 22, 2017, 06:34:20 PM

Şununla başlayalım o zaman ben bitconnect'in ponzi olduğunu düşünüyorum sizce öyle mi yoksa yanılıyor muyum? Yoksa böyle yüksek bir kar marjı mümkün mü? Bu değirmenin suyu nerden geliyor diye merak ediyor insan, buyrun söz sizde? Ayrıca fiyatının btc ile paralel seyretmesi, btc ile bağlantılı olduğunu gösteriyor.

Güzel başlangıç.

Bir kripto yatırımının ponzi olup olmadığını söylemek çok güç. Hatta en başta kripto paraların (bitcoin dahil) ponzi/balon olup olmadığını hiç birimiz bilemeyiz. Burada şahsi kanaatim BitCoin %99 ihtimalle ponzi değil. BitConnect ise %70 ihtimalle ponzi değil.

Böyle yüksek kar marjı mümkün mü?
Bitcoin kazandığı sürece BitConnect'te kazanır. Paranızı bitconnect'e değil de bitcoine yatırsanız daha çok kazanırsınız

Değirmenin suyu nereden geliyor?
Bir kripto girişiminin ponzi olup olmadığını anlamak için bu soruyu sormamız ŞART. BitConnect parasını şu kanallarla kazanıyor:

1- Bitcoin artış ve düşüşlerinde yaptıkları (muhtemelen çoğunlukla arbitraj olmak üzere) trading kazançları.
2- BCC - BTC çevrimlerindeki komisyonlar
3- Erken safha (early stage) ICO satışlarındaki büyük oranda sahipleri tarafından alınan BCC'ler. BitConnect Coinlerin %90'ı sadece 100 kişide. Bunun %12'si tek bir kişide.

Fiyatı BTC ile paralel
Elbette. Sistem tamamen BTC üzerine kurulu. Adı üzerinde "bit" - "connect". Buradaki bit bitcoini ifade ediyor. Connect zaten bağlantı demek. Bitcoinin para kazandıracağına inanan herkesin bitconnectin de para kazandıracağına inanması aptalca değil.
KufuT (OP)
Newbie
*

View Profile
November 22, 2017, 06:38:42 PM

Bende işin içinde bir bit yeniği olduğunu düşünüyorum. Bir çok kişi sağda solda bahsediyor ama btc bu kadar dalgalanma yapmasına rağmen kıpırdamıyor. Birileri işin içinde parmak oynatıyor diye düşünüyorum. Açıklayın bilgilenelim bizlerde

Neyi açıklayalım? BitConnect'in içindeki bit yeniğini ben bulamadım. Bulan açıklarsa ben de sevinirim.

bitconnect scamdir, piyasadaki en büyük ponzi saadet zinciridir. ama patlamadan önce 1000 dolara kadar şişirebilirler. yine de destek vermeyin bu dolandırıcılara. sonu büyük ihtimalle confido gibi olacak.

%30 ihtimalle katılıyorum. Ama %70 ihtimalle de katılmıyorum. Açıklamanızdan anladığım kadarıyla BCC sistemini tam anlamamışsınız. BCC'nin fiyatının konuyla alakası yok. BitConnect sisteminde katılımcılar $ olarak gelirlerini takip ederler.

BCC bitcoin cash değil miydi ben mi yanlış biliyorum.

Sık yapılan bir hata. Hatta bu hata yüzünden parası eriyenler de oldu Smiley

BCC = Bit Connect Coin
valley365
Hero Member

Activity: 868
Merit: 1003

View Profile
November 22, 2017, 08:13:52 PM

Belki ponzi değil fakat ömrünü ne kadar sürdürebilir ? Bundan bir ay öncesinde bir şekilde gözüme ilişti ve şöyle yüzeysel olarak bir incelemiştim. Derinlemesine araştırmadım ama web sitesine baktığımda çok amatör gelmişti. Tabiki site bir kıstas değil. Burada sizin soru/cevap şeklinde değil de Bitconnect ile ilgili direk açıklayıcı bilgi aktarmanızı dilerim.
KufuT (OP)
Newbie
*

View Profile
November 23, 2017, 07:48:26 AM

Belki ponzi değil fakat ömrünü ne kadar sürdürebilir ? Bundan bir ay öncesinde bir şekilde gözüme ilişti ve şöyle yüzeysel olarak bir incelemiştim. Derinlemesine araştırmadım ama web sitesine baktığımda çok amatör gelmişti. Tabiki site bir kıstas değil. Burada sizin soru/cevap şeklinde değil de Bitconnect ile ilgili direk açıklayıcı bilgi aktarmanızı dilerim.

1 yıl önce piyasaya çıktığını ve 2.5milyar dolarlık hacme ulaştığını düşünürsek, şu ana kadar paraları alıp kaçmadıklarına şaşırmak lazım. Belki 20milyar $ olunca alıp kaçacaklar belki gerçekten de hiç ponzi değil. Burada tamamen içgüdülerimize güvenmeliyiz. Şahsen uzun vade girmeyi riskli gördüğüm için 10010$ yatırdım ve 4 ayda çıkacağım. 4 ay sonra tekrar değerlendireceğim.

Bu arada kendileri bir ATM kartı (debit card) çıkartıyorlar. Hesabımızdaki parayı (BCC, BTC, $) atm'lerden çekebileceğiz veya lokantada hesap öderken kullanabileceğiz. Bu sisteme güvenip güvenmemek için bir milestone daha bekleyen varsa 1 Aralıkta bu kartı çıkartıp çıkartmadıklarına bakarak karar verebilirler.

www.bccpay.com sitesinden takip edebilirsiniz.

Soru-cevap tercih etmemin sebebi ise; ben sisteme adam toplamaya çalışmıyorum. Merak edip araştıran, İngilizcesi yetmediği için anlamadığı noktalar olanlar varsa onlara yardımcı olmak istiyorum. Elbette başlığı aktif tutmak adına arada bir kendim soru soracağım ama henüz erken.

Sorular gelsin...
Cashcash
Sr. Member

Activity: 644

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile
November 23, 2017, 09:16:26 AM

Coinmarketcap çok fazla reklamı çıkıyor. Bu da beni biraz süphelendiriyor. Şimdi şöyle sağlam piyasada olan projelere bakınca hiç biri reklam yapmıyor. BCC niye reklam konusunda bu kadar önem veriyor.

GLOBAL DECENTRALIZED ADVERTISING EXCHANGE

Token sale: MAY 21

▄█▄      ▄█▄        
                                 █████    █████       
                        ▄██▄     ▀█▀      ▀█▀        
                ▄█▄    ▀██▀                           
         ▄     ▀█▀                        ▄█▄        
        ▀█▀                      ▄█▄     █████       
                        ▄██▄    █████     ▀█▀        
   ██          ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀                  
         ▄     ▀█▀                        ▄█▄        
        ▀█▀                      ▄█▄     █████       
                        ▄██▄    █████     ▀█▀        
   ██          ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀                  
                ▀█▀                                    
          ▄                      ▄█▄      ▄█▄        
         ▀█▀           ▄██▄    █████    █████       
   ██          ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀      ▀█▀        
                ▀█▀                                    
           ▄                      ▄█▄     ▄█▄        
          ▀█▀            ▄██▄   █████   █████       
    ██            ▄█▄   ▀██▀    ▀█▀     ▀█▀        
             ▄    ▀█▀                                 
            ▀█▀                         ▄█▄           
       ██              ▄█▄   ▄██▄    █████          
                  ▄    ▀█▀   ▀██▀     ▀█▀           
                 ▀█▀                                   
            ██                   ▄██▄                 
                    ▄     ▄█▄   ▀██▀                 
                   ▀█▀    ▀█▀                          

▄█   ▄█  ▄█        ▄█████▄   ▀█▄     ▄█▀
██   ██  ██▄▄▄▄▄   ██▀   ▀██    ▀█▄  ▄█▀
██   ██  ██▀▀▀▀██  ██▀▀▀▀▀▀▀      ████   
██   ██  ██   ██  ██▄   ▄█    ▄██▀▀██▄   
▀██████▀  ▀██████▀  ▀███████▀   ▄██▀   ▀██▄
Telegram
Facebook
ANN Thread
Youtube
LinkedIn
Twitter
Medium
Reddit
Github
KufuT (OP)
Newbie
*

View Profile
November 23, 2017, 09:41:19 AM

Coinmarketcap çok fazla reklamı çıkıyor. Bu da beni biraz süphelendiriyor. Şimdi şöyle sağlam piyasada olan projelere bakınca hiç biri reklam yapmıyor. BCC niye reklam konusunda bu kadar önem veriyor.

Bildiğim kadarıyla reklamı yapanlar BitConnect'in kendisi değil. Referralden para kazanmak isteyen kullanıcıları. Misal bu sistemden neredeyse 1milyon$ kazanmış olan Trevon James...

Eğer linke tıkladığında referral kodu görüyorsan, budur. Değilse lütfen bana da ekran görüntüsü paylaş. Çünkü dediğim gibi halen daha %30 oranında şüphelerim var.
lazcemal
Member
**

Activity: 126

View Profile
November 23, 2017, 10:12:23 AM

çok güzel uygulanmış pazarlaması harika yapılmış bir ponzi. geç patlayacak ama patladığında yer yerinden oynar çok büyüdü.
KufuT (OP)
Newbie
*

View Profile
November 23, 2017, 10:19:27 AM

çok güzel uygulanmış pazarlaması harika yapılmış bir ponzi. geç patlayacak ama patladığında yer yerinden oynar çok büyüdü.

Sadece bir his mi? Yoksa bildiğin birşey var mı? Eğer bildiklerini bizimle paylaşırsan ziyadesiyle memnun oluruz. Değilse bu yazdığın anlamsızlaşıyor.
h4yfans
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
November 23, 2017, 01:27:20 PM

Ponzi şeması üzerine kurulmuş bi scam projesi. Para koy hiçbir şey yapma ve paranın değeri artsın. Paranı loan ver paranın değeri artsın. Direkt ponzi şema yani. Hiç bi teknolojisi amacı yok. Para kazanmak üzerine kurulmuş bi scam proje. Detaylı anlatımları redditten bulabilirsiniz.
KufuT (OP)
Newbie
*

View Profile
November 24, 2017, 07:21:58 AM

Ponzi şeması üzerine kurulmuş bi scam projesi. Para koy hiçbir şey yapma ve paranın değeri artsın. Paranı loan ver paranın değeri artsın. Direkt ponzi şema yani. Hiç bi teknolojisi amacı yok. Para kazanmak üzerine kurulmuş bi scam proje. Detaylı anlatımları redditten bulabilirsiniz.

Neredeyse "Bitcoin al, hiç birşey yapma seneye %1000 kazanacaksın." der gibi oldu.
yenivera
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 256

View Profile
November 24, 2017, 08:13:52 AM

Açıkçası bende güvenmiyorum ama bcc ye ponzi diyenler piyasadaki bir kaç coin hariç hangisi ponzi değil ki?

Her gün saçma sapan bir kaç coin çıkıyor ve çoğu da scam değil de ne?

Benim amacım BCC'ye savunmak değil sadece bu kadar "ponzi" olduğunun bu kadar sıklıkla söylenmesi.

Bence geliştiricilerden biri çıkıp bu coin "ponzi" derse, işte o zaman ponzi olmadığı ortaya çıkar. Smiley) Ponzi diyerek pazarlanan bir mal bence artık "ponzi" sayılamaz.

Merak ettiğim diğer bir şey de bu da diğer coinler gibi blockchain üzerine dayanmıyor mu? Eğer öyleyse ponzi olup olmamasını tartışmak bile gereksiz...

░░░░░░▄▄▄████████▄▄▄
░░░░▄████████████████▄
░░▄████████████████████▄
████████████████████████
▐████████████████████████▌
██████████████████████████
▐████████████████████████▌
████████████████████████
░░▀████████████████████▀
░░░░▀████████████████▀
░░░░░░▀▀▀████████▀▀▀
.Defi for You.
defi.com.vn

Learn how to become your own bank and
implement a private investment strategy

▄▄                    ▄▄
█      Pawn | Sell     
           Services
      Buy   | Rent
     █
  ▀▀                    ▀▀

KufuT (OP)
Newbie
*

View Profile
November 24, 2017, 11:23:07 AM

BitConnect başarılı olmasaydı ETHConnect, NEOConnect vs varyasyonları çıkmazdı.
oinokhoe
Member
**

Activity: 140

View Profile
November 24, 2017, 12:35:06 PM

Ne kadar başarılı olursa olsun bana pek güven veren bir oluşum değil. Kepenkleri kapatıp yarın gitseler, muhattap alıp paramızı geri alacağımız bir kuruluş yok. Çok güvenmemek gerek bu tür oluşumlara.
h4yfans
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
November 24, 2017, 01:26:57 PM

Borsalarda olmayan olsa bile 1 2 tane borsada olan al sat üzerinden kazanç değil sadece paranı yatır bırak o değerlenecek mantığı ile para kazandırmayı sunan bi ponzi şeması. Uzak dur başka bir sürü alternatif var.
dewilboys
Sr. Member

Activity: 476

View Profile
November 24, 2017, 03:04:31 PM

Güzel başlangıç.

Bir kripto yatırımının ponzi olup olmadığını söylemek çok güç. Hatta en başta kripto paraların (bitcoin dahil) ponzi/balon olup olmadığını hiç birimiz bilemeyiz. Burada şahsi kanaatim BitCoin %99 ihtimalle ponzi değil. BitConnect ise %70 ihtimalle ponzi değil.

Böyle yüksek kar marjı mümkün mü?
Bitcoin kazandığı sürece BitConnect'te kazanır. Paranızı bitconnect'e değil de bitcoine yatırsanız daha çok kazanırsınız

Değirmenin suyu nereden geliyor?
Bir kripto girişiminin ponzi olup olmadığını anlamak için bu soruyu sormamız ŞART. BitConnect parasını şu kanallarla kazanıyor:

1- Bitcoin artış ve düşüşlerinde yaptıkları (muhtemelen çoğunlukla arbitraj olmak üzere) trading kazançları.
2- BCC - BTC çevrimlerindeki komisyonlar
3- Erken safha (early stage) ICO satışlarındaki büyük oranda sahipleri tarafından alınan BCC'ler. BitConnect Coinlerin %90'ı sadece 100 kişide. Bunun %12'si tek bir kişide.

Fiyatı BTC ile paralel
Elbette. Sistem tamamen BTC üzerine kurulu. Adı üzerinde "bit" - "connect". Buradaki bit bitcoini ifade ediyor. Connect zaten bağlantı demek. Bitcoinin para kazandıracağına inanan herkesin bitconnectin de para kazandıracağına inanması aptalca değil.

Aslında cevabı vermişsiniz ama yanlış yorumlamışsınız gibi Smiley Bana göre ponzi riski taşıyor. Nedenine gelecek olursak;
Gelirini bitcoinden elde ediyor; bu nereye kadar devam edebilir. Bu kadar kişiye bu miktarlarda ödeme yapan adamlar illaki bir ara tıkanırlar.
Ellerinde ciddi miktarlarda bcc bulundurmaları bu işi ciddi boyuta taşıyor. İstedikleri bcc yi belirli bir noktaya kadar yükseltmek olabilir. Balon oluşturmak çok zor bir şey değil. Paranız varsa tabi. Sonrada balon booom. !

Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: