Bitcoin Forum
June 15, 2024, 01:54:10 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: sadece çok düz bir tahmin bekliyorum  (Read 2269 times)
deebtt
Member
**

Activity: 88
Merit: 10

View Profile
November 28, 2017, 12:01:27 PM

Yatırımın küçüğü büyüğü olmaz diyoruz ama 200 TL ile de yatırım yapılmaz kusura bakma.
200 TL yatırsan 10 kat artsa 2 sene sonra 2000 TL olsa sevinecek misin gerçekten?

Herkesin kesesine göre bu işler . Bütçesi o dur unutur 6 ay sonra 1000 lira olur bir işine yarar belki de bilemeyiz ki ..
itscooper
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile
November 28, 2017, 12:43:20 PM

Hedef 1BTC = 250.000 $
Buraya yaziyorum Smiley
GoSHawk.
Newbie
*

Activity: 11

View Profile
November 28, 2017, 02:13:37 PM

Hedef 1BTC = 250.000 $
Buraya yaziyorum Smiley

Merhaba bende yaklaşık 20.000 tl lik btc alıp 2-3 saklamayı planlıyorum. Ama nasıl güvenliği sağlayacağım bilmiyorum. Bu konuda yardımınız dokunur mu
itscooper
Newbie
*

View Profile
November 28, 2017, 02:36:30 PM

Hedef 1BTC = 250.000 $
Buraya yaziyorum Smiley

Merhaba bende yaklaşık 20.000 tl lik btc alıp 2-3 saklamayı planlıyorum. Ama nasıl güvenliği sağlayacağım bilmiyorum. Bu konuda yardımınız dokunur mu

Merhaba, tecrubeli arkadaslar daha fazla yardimci olabilir ben yanlis yonlendirmeyeyim ama, bir arkadasim btcturk’ten hesap acip direk tl uzerinden btc aldi. Turk lirasiyla almak icin o veya trde hizmet veren benzeri bir kurulus araciligiyla almaniz mantikli olabilir.
GoSHawk.
Newbie
*

Activity: 11

View Profile
November 28, 2017, 02:56:09 PM

Hedef 1BTC = 250.000 $
Buraya yaziyorum Smiley

Merhaba, tecrubeli arkadaslar daha fazla yardimci olabilir ben yanlis yonlendirmeyeyim ama, bir arkadasim btcturk’ten hesap acip direk tl uzerinden btc aldi. Turk lirasiyla almak icin o veya trde hizmet veren benzeri bir kurulus araciligiyla almaniz mantikli olabilir.

bende btcturk üzerinden alıyorum zaten. Ama yaklaşık 20.000 liralık alıp kaldırmayı düşünüyorum. btc turke uzun vadeli güvenmek gelmiyor içimden (2-3 sene)
chaosgate
Newbie
*

Activity: 12

View Profile
November 28, 2017, 03:05:40 PM

Hedef 1BTC = 250.000 $
Buraya yaziyorum Smiley

bende btcturk üzerinden alıyorum zaten. Ama yaklaşık 20.000 liralık alıp kaldırmayı düşünüyorum. btc turke uzun vadeli güvenmek gelmiyor içimden (2-3 sene)

btc turk daha önceden çökmüş bir site duyduğum kadarıyla, ben koinim kullanıyorum
titisieta (OP)
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
November 28, 2017, 03:56:50 PM

Bitcoinle ilgili beklentilere bakarsak eğer, 2020 yılında 100.000 dolarlardan bahsediliyor. Bu beklentinin gerçekleşeceğini varsayarsak ve düz bir hesap yaparsak , dolar 2020 yılında 6 Türk Lirası olsa, bu şuan bitcoine yatıracağınız 200 Türk Lirasının 2020 yılında aşağı yukarı 3.000 Türk Lirası olacağı anlamına gelir. Öte yandan bitcoinin balon olduğunu ve çok yakın bir gelecekte patlayacağını dillendirenler de var.  Bunların yanında bitcoinin değer kaybedeceğini ancak blockchain teknolojisinin gelişimini sürdüreceğini, yeni yeni bitcoinler türeyeceğini söyleyenler de... Ama bunlardan hangisinin gerçekleşeceğini kim bilebilir ki ?

Bana göre yatırım yaptığımız alan hangi alan olursa olsun, aslında yaptığımız sadece beklenti satın almaktır. Bu sebeple miktar çok yüksek veya düşük hiç farketmez, benim için 1 Türk Lirası 1 Türk Lirasıdır; yatırım yapacaksanız eğer yatırım yapacağınız her ne ise, onu çok iyi araştırın ve size yatırım yapmak mantıklı geliyorsa yatırım yapın yani onun, bunun, şunun ne beklediğine beklentisine bakmadan, kendi beklentinizi satın alın, saygılar.

Edit: "Sadece çok düz bir tahmin bekliyorum" a biraz fazla olmuş gibi, özür ; )

ne özürü beklediğim aslında buydu ama kimse bilemez gibi baştansavma fikirler yerine kişiler fikirleri duymak istediğimden öyle ekledim çok teşekkür ederim
titisieta (OP)
Newbie
*

View Profile
November 28, 2017, 04:04:43 PM

200 tl ile bitcoin alırsan -hadi diyelim 2 sene sonra 200.000 oldu bir btc. 20 katına çıkar paran. ne ediyor 4.000tl. pekiii, litecoin 2.000 dolar olacaksa  yaklaşık 30 katına çıkar. demek istedediğim ölçekleme olarak monero, ethereum, ltc gibi seçeneklerde kalırsan - çöp olmayacağını düşündüğün sağlam bir coinde yani- daha çok kazanırsın. tabi ki ne derler. herkes kendi araştırmasını kendi yapsın.

şöyle ki exchangei koinim ya da paribuda yapıp birikimimi blockchainde saklamayı düşünüyorum bildiğim kadarıyla yalnızca eth ve btc seçeneklerivar ikisinede 200 er atmayı düşünüyordum bu yüzden. altcoinler biraz riskli ve meşakatli geliyor
titisieta (OP)
Newbie
*

View Profile
November 28, 2017, 04:10:59 PM

Bence saklayacaksanda private kodu sende olan bir cüzdan içerisinde sakla borsa sitelerinde v.s saklama sonra fork filan olursa elindeki coinlere yatıyor bizim borsalar bu konuda dikkatli olmakta fayda var. Smiley

blockchain düşünüyordum ama ne dersiniz acaba siz bu konuda
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
November 28, 2017, 04:22:16 PM

merhabalar değerli yatırımcılar. ne yazık ki kendimin çok şanssız olduğunu düşünür ve ne zaman dolara euroya yatırım yapsam da kaybederim en fazla 200 dedim yine zarar ettim. bu yüzden hiç bulaşmayacağıma kendime söz verdim  ama bitcoin aldı başını gitti keşke alsaydım durumuna geldim.

şimdi sizlere tek sorum 200tl gibi bir bitcoin alıp 2 sene unutsam bu gidişle sizce ne olabilir durumu tl olarak 2 sene sonra? değmez mi ?
(kaybetmeyi bu sefer de göze alıyorum fakat dediğim gibi yalnızca bu civarda meblaları)

bitcoin iyi hoş da hep bu şekilde ilerleme garantisi yok ki
şu anda 10 bin dolar 2 sene sonra 100 bin dolar olsa sana kazandıracağı ne? 2000 tl

ikinci ihtimal bitcoini al aşağı ederler şu klon bitcoinleri ki şu anda cash o yönde gidiyor gibi asıl bitcoinin yerini alabilir.

ethereum ilk piyasaya çıktığı zaman forumdaki, netteki uzman yorumlarından hareket edilseydi
iki sene veya daha fazla beklenilseydi eğer 200 liran şu an onbinlerce dolar yapabilirdi.

kısacası balığı kendin tutacaksın.
bugünden itibaren hangi yeni kripto paralar gelicek.
hangi yorumlar var, netteki haberler felan inceleyerek hepsini sırala.
içlerinden daha garanti gibi gözükeni seçmeye çalış.
bu işin garantisi yok ama iyinin iyisini bulmaya çalış yani.

bitcoinden daha fazla kazandırabilir.
2-3 dolar dipleri gören ethereum şu anda 500 dolara koşuyor.
1 doların altında başlayıp da bu seviyelere ulaşabilecek potansiyelde coinler olabilir.
kriptonun road map i yol haritası, yazılımcı ekibin deneyimleri, gelecekle ilgili projeleri işte ne varsa incelemen lazım.
Bitcoin Acemisi
Full Member

Activity: 206
Merit: 100

View Profile
November 28, 2017, 06:17:07 PM

Valla al kenara bekle unutabilcegin para kadarıyla ilerde belkide mutlu edicek bilemezsin al köşeye koy

_____________________A I T H E O N_____________________       [   JOIN THE WHITELIST   ]
The digital ecosystem simplifying your world through A.I., robotic, and human symbiosis
██ ███     WHITEPAPER     |     TELEGRAM     |     TWITTER     |     INSTAGRAM     ███ ██
osmanismet
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

Hakuna Matata

View Profile
November 28, 2017, 07:34:00 PM

2 sene at kenara bekle, aklından çıkmaz hergün bakarsın. 200 lira değil de 2000 lira yap şunu da bir şeye benzesin.
mtahanci48
Full Member

Activity: 322
Merit: 154

View Profile
November 29, 2017, 05:19:10 AM

200 tl ile bitcoin alırsan -hadi diyelim 2 sene sonra 200.000 oldu bir btc. 20 katına çıkar paran. ne ediyor 4.000tl. pekiii, litecoin 2.000 dolar olacaksa  yaklaşık 30 katına çıkar. demek istedediğim ölçekleme olarak monero, ethereum, ltc gibi seçeneklerde kalırsan - çöp olmayacağını düşündüğün sağlam bir coinde yani- daha çok kazanırsın. tabi ki ne derler. herkes kendi araştırmasını kendi yapsın.

şöyle ki exchangei koinim ya da paribuda yapıp birikimimi blockchainde saklamayı düşünüyorum bildiğim kadarıyla yalnızca eth ve btc seçeneklerivar ikisinede 200 er atmayı düşünüyordum bu yüzden. altcoinler biraz riskli ve meşakatli geliyor

bir adet nano ledger s'e sahip olursanız ki yurtdışı fiyatı 58 euro. içinde saklanabilen her coini tutabilirsiniz. evet riskli oldukları konusunda hem fikirim. ikisi arasında kaldıysanız ethereum'u tavsiye ederim. teknoloji olarak btc'nin çok önünde ve uzun vadede getirisi daha fazla olacaktır.

ledger nano s eğer pahalı bulursaniz, myetherwallet denilen ve ethereum bazli bütün coinleri saklayabileceğiniz web cüzdan seçeneği de mevcut. parayı borsalarda tutmayı geçmişte yaşanan bazı olaylardan dolayı kimse tavsiye etmiyor zaten.
Bounty Picker
Member
**

"Akche, Türkiye'nin Dijital Parası"

View Profile
December 01, 2017, 05:27:59 AM

Bitcoin bugün 10000 dolar, bir sene sonra 50000 dolar olduğunu varsayalım, yani x5 katı yapmış. Sizin yatırımınız 200tl, 200tlnin 5 katı 1000tl. Bu yatırımla düşündüğünüz gibi bir zengin olma beklentisi imkansız. Bitcoin'in ilk zamanlarinda böyle düşük bir mikarla yatırım yapmış olanlar zengin oldu ancak bundan sonra düşük meblağlar seni zengin edeceğini sanmıyorum. Haa şu olur mu olur, şimdi al 25 sene sonra ne olur ne olmaz çocuklara miras kalır belki Smiley

clubber_fg
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
December 01, 2017, 07:18:10 AM

Aynen bitcoin yerine gelecek icin umut veren alt coinleri denemek daha fazla kazanc getirebilir.
SilverVigilante
Sr. Member

Activity: 361
Merit: 250

View Profile
December 01, 2017, 07:49:13 AM

merhabalar değerli yatırımcılar. ne yazık ki kendimin çok şanssız olduğunu düşünür ve ne zaman dolara euroya yatırım yapsam da kaybederim en fazla 200 dedim yine zarar ettim. bu yüzden hiç bulaşmayacağıma kendime söz verdim  ama bitcoin aldı başını gitti keşke alsaydım durumuna geldim.

şimdi sizlere tek sorum 200tl gibi bir bitcoin alıp 2 sene unutsam bu gidişle sizce ne olabilir durumu tl olarak 2 sene sonra? değmez mi ?
(kaybetmeyi bu sefer de göze alıyorum fakat dediğim gibi yalnızca bu civarda meblaları)

değmez hocam, 100 bin dolar olsa bile 2 sene sonra 2 bin tl paran olur ki bu piyasa için çok düşük bir mitkar desek yeridir bu yüzden daha fazla miktarlar yatırmanızı öneririm bu piyasaya.
sletra
Jr. Member
*

Activity: 56
Merit: 12

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
December 01, 2017, 08:31:53 PM

Korkanın çocuğu olmaz derler. Btc’nin yolu açık görünüyor. Biraz büyük düşün.

■  RepuX  ■  Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs (https://repux.io/)
Night Trader A
Member
**

Activity: 406

View Profile WWW
December 01, 2017, 09:53:13 PM

200 tl yatırım için çok az bir miktar, bitcoin 100.000 dolar olsa 2000tl yapar(dolar sabit olarak hesaplandı)

JJRousseau
Member
**

Activity: 114

View Profile
December 02, 2017, 09:40:30 AM

Bence paranı 100 TL ve 100 TL olarak ikiye ayırmalısın ardından çok detaylı bir araştırmanın ardından kaliteli bulduğun artacağına inandığın tokenlere paranı basmalısın ardından yapacağın şey ise kazancı görünce kaçmak kazanana kadar ise daima sabırlı olmak.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
December 02, 2017, 10:30:05 AM

BEn olsam bütün paramı bitcoine yatırırım, bu kadar net, forktan muazzam para geliyor.

Ben de bunu araştırmaya çalışıyordum hocam. Örneğin 0.05 BTC bakiyesi olan bir kişi, forklara katılarak 1 BTC'ye ne kadar zamanda ulaşabilir?
Malumunuz artık ayda en az 2 fork yapılıyor. Forklara girmiş biri olduğunuzu düşündüğümden ortalama bir hesapla bilgi verebilirsiniz belki.
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: