Bitcoin Forum
May 07, 2024, 04:29:40 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: 20$ Dolar Ödüllü Bilmece  (Read 609 times)
BTCHakan (OP)
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
November 27, 2017, 10:37:51 PM
Last edit: November 29, 2017, 01:21:00 AM by BTCHakan

Merhaba dostlar, gece gece canı sıkılanlardanım. Biraz eğlence olsun diye sizlere bir bilmece soracağım.  Bilen olursa 20$ ateşlerim.
Meblağ size küçük gelebilir ama maksat eğlence olsun. Ekstradan bilmece sormak ve ödülü karşılamak isteyen arkadaşlar var ise mesajımı alıntılayarak bilmecelerini eklesinler ve onlarıda konuya dahil edeyim.

Not : Bir bilmece içerisinde 2 soru vardır ve haliyle 2 cevabı vardır. 2 soruyuda doğru bilen kişi ödülü alacaktır.
Oyun 3 gün geçerlidir.

Bilmecemiz : İki kötü, ikisi de birbirinden kötü! Birinin gözü yok, diğerinin götü yok.

Edit: civilengineer adlı arkadaşımızın bilmecesi aşağıya eklenmiştir.

bi soru da benden gelsin ödül mödül yok ama Smiley çok uzun bir süre uğraşmıştım bunu çözebilmek için. internetten bakıp da olayın eğlencesini bozmayacağınızı düşünüyorum böyle sorular hep gelmez karşısınıza sonuçta böyle bir zevkten kendinizi mahrum bırakmayın.

KURALLAR :
1) Beş farklı renkte beş ev var,
2) Her evde beş farklı ülkeden birer kişi oturuyor,
3) Bu evlerde yasayan kişiler;
- Farklı marka içki içiyor
- Farklı marka sigara içiyor
- Farklı cins hayvan besliyor,
4) Sigara, içki ve hayvanların hiçbiri aynı cins değil.

VERILEN BİLGİLER :
1) İngiliz kırmızı evde yaşıyor.
2) İsveçli köpek besliyor.
3) Danimarkalı çay içiyor.
4) Beyaz evin solunda yeşil ev var.
5) Yeşil evin sahibi kahve içiyor.
6) Kuş bakan kişi Pall Mall marka sigara içiyor.
7) Sarı evin sahibi Dunhill marka sigara içiyor.
8)Tam merkezdeki evde yasayan kişi süt içiyor.
9) Norveçli ilk evde oturuyor.
10) Kedi besleyen kişinin evinin yanındaki evde oturan kişi Blend marka sigara içiyor.
11) Dunhill marka sigara içen kişinin evinin yanındaki evde oturan kişi at besliyor.
12) Blue Master marka sigara içen kişi aynı zamanda bira içiyor.
13) Alman Prince marka sigara içiyor.
14) Mavi evin yanında oturan kişi norveçli.
15) Su içen kişinin komşusu Blend marka sigara içiyor.

SORU : Balığı besleyen kimdir?
1715056180
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715056180
Reply with quote  #2

1715056180
Report to moderator
1715056180
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715056180
Reply with quote  #2

1715056180
Report to moderator
The block chain is the main innovation of Bitcoin. It is the first distributed timestamping system.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Berr_JWick
Newbie
*

Activity: 37
Merit: 0

View Profile
November 27, 2017, 11:45:26 PM

Çok güzel bi bilmece imiş kafa karıştıyor Biraz daha ipucu olsa idi  sandalye ile tuvalet aklma geldi konuyu takip etcem
anarquia
Member
**

Activity: 154
Merit: 15

View Profile WWW
November 28, 2017, 12:23:42 AM

Merhaba dostlar, gece gece canı sıkılanlardanım. Biraz eğlence olsun diye sizlere bir bilmece soracağım.  Bilen olursa 20$ ateşlerim.
Meblağ size küçük gelebilir ama maksat eğlence olsun. Ekstradan bilmece sormak ve ödülü karşılamak isteyen arkadaşlar var ise mesajımı alıntılayarak bilmecelerini eklesinler ve onlarıda konuya dahil edeyim.

Not : Bir bilmece içerisinde 2 soru vardır ve haliyle 2 cevabı vardır. 2 soruyuda doğru bilen kişi ödülü alacaktır.
Oyun 3 gün geçerlidir.

Bilmecemiz : İki kötü, ikisi de birbirinden kötü! Birinin gözü yok, diğerinin götü yok.

Köstebek ve kene?

2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
November 28, 2017, 01:30:44 AM

Oyun 3 gün geçerlidir.

Yarasa ve Yılan olduğunu düşünüyorum. Smiley

Kubilay
Jr. Member
*

Activity: 40
Merit: 1

View Profile
November 28, 2017, 02:33:37 AM

Merhaba dostlar, gece gece canı sıkılanlardanım. Biraz eğlence olsun diye sizlere bir bilmece soracağım.  Bilen olursa 20$ ateşlerim.

Oyun 3 gün geçerlidir.

Katılıyorum. Yarasa ve yılan olması muhtemel Cheesy
KaraSena
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
November 28, 2017, 07:35:43 AM

Eğlenceli bir bilmece . Ödülü de hoş .

Akrep - Yarasa  olabilir diyorum .
colemankaan
Member
**

Activity: 116

TEND, TOKENISING LUXURY ASSETS

View Profile
November 28, 2017, 08:06:56 AM

Kardes ne yaptin sen ya milleti uykusuz biraktin. bu bilmecenin cevabi muhtemelen cansiz bir sey,

gusifb
Member
**

Activity: 64

View Profile
November 28, 2017, 08:19:26 AM

sabun  Grin
deebtt
Member
**

Activity: 88

View Profile
November 28, 2017, 11:58:32 AM

sabun  Grin

Suya sabuna bulaştırmadan cevaplayayım dedin herhalde =) Sabun iyilerden değil mi yahu ?
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
November 29, 2017, 12:03:54 AM

Oyun 3 gün geçerlidir.

bi soru da benden gelsin ödül mödül yok ama Smiley çok uzun bir süre uğraşmıştım bunu çözebilmek için. internetten bakıp da olayın eğlencesini bozmayacağınızı düşünüyorum böyle sorular hep gelmez karşısınıza sonuçta böyle bir zevkten kendinizi mahrum bırakmayın.

KURALLAR :
1) Beş farklı renkte beş ev var,
2) Her evde beş farklı ülkeden birer kişi oturuyor,
3) Bu evlerde yasayan kişiler;
- Farklı marka içki içiyor
- Farklı marka sigara içiyor
- Farklı cins hayvan besliyor,
4) Sigara, içki ve hayvanların hiçbiri aynı cins değil.

VERILEN BİLGİLER :
1) İngiliz kırmızı evde yaşıyor.
2) İsveçli köpek besliyor.
3) Danimarkalı çay içiyor.
4) Beyaz evin solunda yeşil ev var.
5) Yeşil evin sahibi kahve içiyor.
6) Kuş bakan kişi Pall Mall marka sigara içiyor.
7) Sarı evin sahibi Dunhill marka sigara içiyor.
8)Tam merkezdeki evde yasayan kişi süt içiyor.
9) Norveçli ilk evde oturuyor.
10) Kedi besleyen kişinin evinin yanındaki evde oturan kişi Blend marka sigara içiyor.
11) Dunhill marka sigara içen kişinin evinin yanındaki evde oturan kişi at besliyor.
12) Blue Master marka sigara içen kişi aynı zamanda bira içiyor.
13) Alman Prince marka sigara içiyor.
14) Mavi evin yanında oturan kişi norveçli.
15) Su içen kişinin komşusu Blend marka sigara içiyor.

SORU : Balığı besleyen kimdir?
BTCHakan (OP)
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
November 29, 2017, 01:17:27 AM

Köstebek ve kene?

Çok güzel bi bilmece imiş kafa karıştıyor Biraz daha ipucu olsa idi  sandalye ile tuvalet aklma geldi konuyu takip etcem

sabun  Grin

Verdiğiniz cevaplar oldukça güzel hatta çok mantıklı  fakat bu bilmecenin cevabı bu saydıklarınızdan hiçbirisi değil Smiley Sabun diyen arkadaşın kafasını şuan merak ediyorum. Acaba ne yapıyordu bu cevabı verirken  Grin

Arkadaşın bilmecesini de konuya ekliyorum Smiley
Grankk
Newbie
*

Activity: 69

View Profile
November 29, 2017, 10:03:14 AM

Hocam bilmece hakkında bişey söyleyemeceğim fakat çok merak ettim bilmecenin cevabını Smiley Bilen birisi çıksada rahatlasak. Şimdiden herkese başarılar 20$ de az değil 80 tlye yakın para bi bilmece için çok iyi.
gusifb
Member
**

Activity: 64

View Profile
November 29, 2017, 10:19:46 AM

Köstebek ve kene?

sabun  Grin

Verdiğiniz cevaplar oldukça güzel hatta çok mantıklı  fakat bu bilmecenin cevabı bu saydıklarınızdan hiçbirisi değil Smiley Sabun diyen arkadaşın kafasını şuan merak ediyorum. Acaba ne yapıyordu bu cevabı verirken  Grin

Arkadaşın bilmecesini de konuya ekliyorum Smiley

Sabun işte göze gelse gözü yakar göte gelse göte kaçar  Grin
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
December 05, 2017, 03:04:51 PM

Hala cevap verebilen çıkmamış kaç gündür merak içindeyim. Konuyu açan arkadaş ne zaman açıklayacak diye hergün bakıp bakıp duruyorum. Smiley

(düşünüyorum ama bulamadım halen...)
trc22@gmail.com
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
December 06, 2017, 10:20:21 AM

20 dolar vereyım cevabı soyle hocam  Roll Eyes
thetis
Member
**

Activity: 322
Merit: 14

View Profile WWW
December 06, 2017, 04:16:02 PM

Oldukca zaman alacak bir soru Smiley)

▀▀▄▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   SOBIT   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▄▀▀
█    the FIRST USER-OWNED DIGITAL ASSETS EXCHANGE    █
Markets  ]   Telegram   Twitter   Facebook   Whitepaper   [  Free Token  ]
Abdest_tozu
Member
**

Activity: 112

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
December 07, 2017, 12:23:18 AM

cevap ne acaba çok merak ettim,aslında arkadaşlar da mantıklı cevap vermişler fakat adı üstünde bilmece her mantıklı olan doğru cevap olmuyor.

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
fitop
Full Member

Activity: 196
Merit: 102

“RepuX - Enterprise Blockchain Protocol”

View Profile
December 07, 2017, 04:18:08 AM

İki soruda birbirinden sinir bozucu. İnsan ne cevap vereceğini şaşırıyor. Ama en çok kafamı kurcalayan uzun soru oldu. Kitledi beni bir yandan foruma bakıyor bir yandan onunla uğraşıyorum 10 dakikadır.  Grin

sehmuzcan
Newbie
*

Activity: 21

View Profile
December 07, 2017, 04:43:31 AM
Last edit: December 07, 2017, 05:13:52 AM by sehmuzcan

cevap bu değildir ama bence tayyip erdoğan ve devlet bahçeli. rte'nin gözü yok ülkenin kötüye gittiğini göremiyor, bahçeli'nin de götü yok rte'ye karşı çıkamıyor.

düşündüm de türkiye'nin şu anki durumunda hakimler ve savcılar da olabilir. savcılar haksızlıkları görmüyor, görseler de hakimlerin cezalandıracak götü yok.
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
December 09, 2017, 05:31:34 PM

Mesajım bulunsun şu konuda, arkadaşlarıma da soracağım bende ufak bir hediye karşılığı Cheesy
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: