Bitcoin Forum
May 22, 2024, 05:02:36 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: SORULARIM VAR sıfırdan ingilizce öğrenmeye çalışıyorum.  (Read 528 times)
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
November 28, 2017, 02:43:30 PM

Arkadaşlar aranızda ingilizceyi su gibi içmiş yutmuş olanlarınız vardır.
Bende şu sıralar ciddi merak saldım.Özellikle içerisinde çelişki gördüğüm cümleleri ara ara buraya yazıp bilen arkadaşlardan bana yardımcı olmalarını isteyeceğim.

I go to school ile I going to school arasındaki fark nedir ?
heroise
Member
**

Activity: 224
Merit: 10

View Profile
November 28, 2017, 03:10:44 PM

Mükemmel bir İngilizceye sahip değilim ancak en azından bu iki cümle için yardımcı olabilirim. "I going to school." cümlesi grammer olarak yanlış bir cümledir. "I am going to school." (şimdiki zaman) demen gerekir. bu cümle ile "I go to school" (geniş zaman) cümlesi arasında sadece grammer farkı vardır. anlam olarak aynı yere varıyorlar  Smiley

Hopewithmoney
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

View Profile
November 28, 2017, 04:30:05 PM

Yani su gibi yutulabilir olmucak şey değil sonuçta. Gidip yurtdışında sokak ağzından pratik yapıp sonra kuralları öğrendiğinde tam anlamıyla yağ gibi konuşursun
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
November 28, 2017, 11:56:27 PM

sular seller gibi ingilizce bilmiyorum da sokak ağzıyla konuştuğum yabancı arkadaşlar var. o açıdan ikisinin sokakta hiç bir farkı yok.

fakat gramerine bildiğim kadarıyla biraz bakarsak; i go to school . geniş zaman. i go to school everyday. gibi her gün okula giderim.
i'm going to school: okula gidiyorum. işte şimdi şu sıralar
ha ilerleyen derslerde past perfect continious cart curt oluyor işte orada ben yokum .) yağmur yağmışta havada yağmur kokusu varmış ama yerler ıslak değilmiş o ayrı bi zaman yerler ıslaksa o daha farklı bir zaman oluyor işte ozaman da .d
salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
November 29, 2017, 08:22:31 AM

Bende şu sıralar ciddi merak saldım.Özellikle içerisinde çelişki gördüğüm cümleleri ara ara buraya yazıp bilen arkadaşlardan bana yardımcı olmalarını isteyeceğim.

İngilizce öğretmeni olarak söyleyebilirim ki  I going diye bir cümle yapısı yok . I go to school cümlesi alışkanlıkları, her zaman yaptığımız işleri ifade ederken kullandığımız simple present tense yapısıdır. I am going doğrusudur . Bu da şu anda yaptığımız işleri ifade ederken kullandığımız present continious yapısıdır.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
earless1
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile
November 29, 2017, 09:29:27 AM

başlangıç seviyesinin üstünde ve biraz kulağı da gelişmiş olanlar için youtubedaki bbc'nin extra english başlıklı videolarını izlemelerini öneririm. sanırım ilk on, on beş videodan sonra ingilizce altyazıda kalkıyor. karakterler ve bölümler oldukça eğlenceli ve izlenilebilir. listening için oldukça faydalı oldu bana.
Grankk
Newbie
*

Activity: 69

View Profile
November 29, 2017, 10:54:28 AM

Hocam evde tek başına denemeni tavsiye etmem bence bi ingilizce kursuna gidip onlardan yardım almayı deneyebilirsin. Brithis English veya amerikan kültür gibip eğitim alabilirsi.
afgan355
Member
**

Activity: 201

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
November 29, 2017, 11:10:12 PM

Bi ingilizce kursuna gidip iyi calışırsanız güzel bi şekilde ingilizceniz gelişir üstüne bide yurtdışı yaparsanız tam olur

jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
December 01, 2017, 09:11:27 AM

I learned english at american film movies sanada bunlarıı tavsiye ederim =) tabi bende öle ahış şahım bilmiyorum ama konuşurum yani alt yazılı filmlerin yararı çoktur sana zaten ingilzice farklı bir dil tam olarak türkçe kelimelerinin karşılığı yok anlam olarak farklı kullanıyorlar izledikçe anlayacaksın.

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
paulk11087
Sr. Member

Activity: 987
Merit: 254

View Profile WWW
December 02, 2017, 06:12:16 PM

Dostum bence forum'a soracağına bu tarz cümleleri direk google'dan araştır daha hızlı olur senin için.
Veya özel ders alabilirsin şahsen ben özel ders alıyorum.
Abdest_tozu
Member
**

Activity: 112

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
December 07, 2017, 10:13:19 PM

Bütün kurları ingizlizce kursunda öğrenmeseniz dahi genel hatlarıyla ingilizceyi anlamak ve geriye kalan kısmını halletmek için güzel bir başlangıç olabilir kursa gitmek.

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
yavuzcelik
Member
**

Activity: 168

View Profile
December 07, 2017, 10:46:02 PM

yurt dışı şart dostum yoksA olması zor Smiley

Virtual Rehab➣➣➣ Psychological Rehabilitation for Vulnerable Populations
AslanHK1
Newbie
*

Activity: 19

View Profile
December 07, 2017, 11:34:20 PM

Kelime ögrenmek ile basla bunu az cok beceriyorsan Zamanlara gecit yap ve ayni zamanda Farkli Dizileri Ingiliz Altyazi ile izlemeye basla
yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
December 07, 2017, 11:56:47 PM

İngilizce öğrenmek için en iyi yol başkası ile muhabbet etmektir. Yani günlük hayatının bazı zamanları bunu yapman gerekir. Tabi ilk önce kelime öğrenmek ve dil bilgisini kavramak gerekiyor

hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
December 08, 2017, 02:14:13 AM

Hocam gerçekten ingilizce öğrenmek istiyorsam biz nasıl türkçeyi öğrendiysek önce dinleyerek sonra konuşarak sonra yazarak bu şekilde öğren öğrenme methodu olarak yabancı bir dizi bul kendine oradan alt yazılarını yazdır ve oradaki kelimeleri gün gün öğren bak nasıl gelişiyor ingilizce.
sniper23
Newbie
*

Activity: 140

View Profile WWW
December 08, 2017, 11:42:49 AM

I go to school ile I going to

İngilizce çevirmeniyim. Bu ikisi de yanlıştır. Tam olarak ne demek istediğini söylersen yardım edebilirim. Bu arada bütün İngilizcemi internetten öğrendim, Native kadar iyi konuşabiliyorum.
Airdrop Picker
Member
**

Activity: 98

"Akche, Türkiye'nin Dijital Parası"

View Profile
December 08, 2017, 02:58:04 PM

Yaaw hakikaten çok enteresan bir ülke değil miyiz? Bizim zamanımızda 4.siniftan 11. Sınıfa kadar tam 8 yıl zorunlu İngilizce eğitimi verilirdi, hatta şimdi daha da erken zorunlu hale geldi sanırım, Türkiye'de eğitim gören birisi yaklaşık 10 sene ingilizce görüyor, ama durumumuz ortada.

BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
December 09, 2017, 05:52:52 PM

I going to school kısmında ufak bir hata bulunuyor dostum I'm going to school olmalı cümle. Belirttiğin 2 cümle arasında ise zaman farkları mevcut. Birinci cümle geniş zaman, ikinci yani düzeltme yaptığım cümle ise şimdiki zaman ile kuruldu.
patrona7
Jr. Member
*

Activity: 123
Merit: 1

View Profile
December 09, 2017, 06:50:40 PM

İlk olarak kendini Türkçe'den soyutlayabileceğin platformların içinde olmanı tavsiye ederim.Mesela günlük redditte takılabilirsin.Basit cümleleri çevirmeye okumaya çalışabilirsin.Burada ben de cevaplamak isterim sorularını.
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
December 09, 2017, 07:04:14 PM

Bir çok arkadaşın da dediği gibi I am going to school okula doğru yürüyen birisinin kurduğu cümle diğeri ise "okuyomm ben yaaa" şeklinde bir cevap Cheesy
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: