Bitcoin Forum
June 22, 2024, 03:12:22 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: BUTTERFLYLABS 500 GH/S BITCOIN MINER  (Read 4879 times)
darpkotin (OP)
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
July 02, 2013, 10:57:52 PM

https://products.butterflylabs.com/homepage/500-gh-s-bitcoin-miner.html

sitede adı geçen cihaz hakkında neler söyleyebilirsiniz?

kazanç sistemi nasıl hesaplanıyor? kazanç tablosunu nasıl oluşturabilirim?

İlgilenip cevap yazan herkese şimdiden teşekkürler.
OracionSeis
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
July 02, 2013, 11:51:27 PM

Direk kazancı düşünmek yerine firmayı arastır yollamıyorlar bazen kandırıyorlar. ve bfl den birşey almam ben

Time off to sleep ... ( ̄︶ ̄)~
darpkotin (OP)
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
July 03, 2013, 12:28:33 AM

firmadan ziyade kazanç sistemini öğrenmek istiyorum adı geçen firma google da ilk karşıma çıkan firma bitcoin hesaplama sayfaları buldum ama biraz karışık geldi bu konu hakkında bilginiz var mıdır?
OracionSeis
Hero Member

View Profile
July 03, 2013, 12:45:52 AM

firmadan ziyade kazanç sistemini öğrenmek istiyorum adı geçen firma google da ilk karşıma çıkan firma bitcoin hesaplama sayfaları buldum ama biraz karışık geldi bu konu hakkında bilginiz var mıdır?

Hocam http://www.bitcoinx.com/profit/ bu siteye girin.Diyelim simdi sipariş verdiniz en az 3 ay sonra size gelir 3 ay sonra diffuclty tahmin edin.50 milyonda olabilir 100 milyonda oraya yazın. Ordan gHash falan yazıp kendinizi amorti edip edemeyeceginizi görebilirsiniz

technomancer
Sr. Member

Activity: 252
Merit: 251

View Profile
July 03, 2013, 02:14:49 AM

https://products.butterflylabs.com/homepage/500-gh-s-bitcoin-miner.html

sitede adı geçen cihaz hakkında neler söyleyebilirsiniz?

kazanç sistemi nasıl hesaplanıyor? kazanç tablosunu nasıl oluşturabilirim?

İlgilenip cevap yazan herkese şimdiden teşekkürler.

Forumu biraz karistirirsaniz aradiginiz tum cevaplar fazlasi ile mevcut, herkez ayni soru icin yeni bir baslik acarsa bu forum kullanilmaz hale gelir. Butterfly guvenilmez degil bu arada benim asicler 1 hafta evvel geldi butterflydan siparis ettigim, biraz bekliyorsunuz bu dogru. ben 9 10 ay bekledim. Ama degdi.
ghostshirt
Full Member

Activity: 216
Merit: 100

View Profile
July 03, 2013, 11:21:31 AM

Bu sayfada güzel bir analiz var, üst satırlarda yeşiller ne kadar çoksa geri dönüşü daha kolay demektir. Kırmızılarda ise zarar ettirir tahminlere göre..

http://decentralizedhashing.com/bitcoin-mining-equipment-table/

darkice
Member
**

Activity: 85
Merit: 10

View Profile
July 04, 2013, 02:52:35 PM

ben 24 tane aldim memnunum tavsiye ederim Smiley
ghostshirt
Full Member

View Profile
July 04, 2013, 10:08:13 PM

ben 24 tane aldim memnunum tavsiye ederim Smiley

Cihazlar teslim edildi mi? Turkiye'ye giriste ne gibi sikintilar yasadiniz? Farkli firmalardan siparis bekleyen arkadaslara (ben de dahil) yardimi olabilir.

CoolnQuiet
Sr. Member

Activity: 388
Merit: 288

Living the dream

View Profile
July 05, 2013, 10:06:09 AM

24 tane nasıl aldınız yahu toplamda 500 bin dolar gibi birşey yapıyor.

Diğer taraftan bu cihazdan bende almayı düşünüyorum, gümrükte sorun yasar miyim acaba.
darkice
Member
**

Activity: 85
Merit: 10

View Profile
July 05, 2013, 01:16:37 PM

Cihazlari turkiyeye getirmiyorum, amerikada farkli lokasyonlarda datacenterlarda tutuyorum.

Turkiye gumruk kanunun gereken kisimlarini inceledim ve olasi gecikmelerin ciddi sorunlar dogurmasindan endiselendim,ithalat ihracat belgesi , servis yeterlilik belgesi, avrupa CE deklerasyonu gibi dokumanlar cok kastirici, gumruk universitelerden yada bilirkisilerden cihazlarin ne oldugunun tespitini isteyebilir, cihazlar bilgisayar olarak ta gorunse universite bilgisayar olmadiklarina usb yan peripheral olduklarina karar verebilir bura %18 kdv nin ustune %23 gumruk bindirebilir, tum bunlarigozonune alip, amerikaya gidip orada hallettim, en ufak bir gumruk puruzu mallari 15 gun antrepoda birakabilir, bitcoinde zamanin onemi dusunuldugunde bu korkunc bir sure.

Firmaya guvenebilirsiniz, para verdiginiz taktirde mutlaka malinizi size teslim edeceklerdir. Calisanlari bizzat taniyorum, kendilerini defalarca ziyaret ettim. Ancak tavsiyem gidin amerikada teslim alin sonra beni arayin Smiley, hosting icin yardimci olurum.

Avalona falan para verdiyseniz simdiden cok gecmis olsun. Buyuk ihtimalle gonderirler ama gumrukten nasil gecersiniz gercekten merak ediyorum. Insallah sorun cikmaz.

Firma order sirasina ve kisilerin odeme sirasi ile urunlerini almasina cok dikkat ediyor, cumhurbaskani da gelse sirayi degistirmezler o konuda tek blok halindeler.

degisik noktalarda nda altinda oldugum icin tum sorulariniza yanit veremeyebilirim. Ancak sunu soyliyim gonul rahatligi ile paranizi gonderip siraniz geldiginde malinizi teslim alacaginiza emin olabilirsiniz.

bu arada ilk jenerasyon miniriglerinden 6 tane alarak baslamistim. onunla ilgili topic benim historyde biyerlerde vardir.

o zamanlar bitcoin hic bilinmiyordu ilgilenen hic turk yoktu ve kime anlatsam dalga geciyordu Smiley , cok ciddi bir risk ve cesaret gerekiyordu 100k$ usd yi yatirmak icin.

ama gozumu kararttim yaptim, Turkiyeden ilgilenen arkadaslara yardimci olurum elimden geldigi kadariyla Smiley

CoolnQuiet
Sr. Member

Activity: 388
Merit: 288

Living the dream

View Profile
July 05, 2013, 01:32:42 PM

Ustad, ben de Şubat'ta 4 tane single SC siparişi verdim, şimdilerde 2500 dolar olan model, o zaman 1300 felan di, 4 tane gelecek onlardan, onlar gümrükte sorun olur mü acaba icime bir kurt düştü şimdi. MR i da ciddi ciddi düşünürken https://www.kncminer.com/products/jupiter bunu buldum, MR yerine bundan 3 tane vermek daha mantıklı geldi şahsen ama gümrük ısı yine muamma. İsveclileri de tanirim az cok saglam adamdirlar oyle 3 kofte bes kurusla isleri olmaz, sitelerinden de saglam olduklari anlasiliyor zaten. BFL e bende güveniyorum, neticede kendini ispatlamış bir firma, ilginize sagolun fakat ben cicilerim gözümün önünde olsun istiyorum hep. Girişimciliğiniz icin ayrıca tebrikler, bende bitcoini öğrenir öğrenmez balıklama dalanlardanim yanliz biraz geç öğrendim 2012 gibi, 2009 da öğrenseydim şimdi milyoner olmam isten bile degildi. Smiley neyse önümüzdeki maclara bakicez artık. Kac bitcoin var bu arada sizde halen. Tebrikler tekrar, tanışmak da isterim sizle şahsen.
OracionSeis
Hero Member

View Profile
July 05, 2013, 02:11:54 PM

Ben avalon chip sipariş edicektim 10 BTC ye ama BFL chipleri daha mantıklı firmaya güven yok bende şimdi kafam iyice karıştı..

ghostshirt
Full Member

View Profile
July 18, 2013, 03:28:36 PM

BFL açıkçası hiç güven vermiyor. Şu siteden hangi tarihte verilen siparişler teslim edilmiş görülebilir: http://bfl.ptz.ro/
Görüleceği üzere henüz 2012 order'ları tamamlanmamış üstelik sadece Jalapenolar gönderiliyor.

Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
July 18, 2013, 07:16:45 PM

BFL açıkçası hiç güven vermiyor. Şu siteden hangi tarihte verilen siparişler teslim edilmiş görülebilir: http://bfl.ptz.ro/
Görüleceği üzere henüz 2012 order'ları tamamlanmamış üstelik sadece Jalapenolar gönderiliyor.

10-20 Adet 500 GH gönderildi diye biliyorum ben.
ghostshirt
Full Member

View Profile
July 18, 2013, 11:16:54 PM

10-20 Adet 500 GH gönderildi diye biliyorum ben.

2012'de verilen siparisler gonderilmis olabilir ama sorun su ki simdi siparis verilse ne zaman elimize gececek? Avalon'un binlerce çipi bu hafta gönderilmeye başlandı. Forumda resimleri var. Yaz sonunda network gücü çok artmış olacak. Ayrıca kncminer,bitfury,asicminer var. Bunların yanında BFL bence en sonda gelen şirket.

cryptoanarchist
Legendary
*

Activity: 1120
Merit: 1003

View Profile
July 18, 2013, 11:20:38 PM

SCAM

I'm grumpy!!
Deathwing
Legendary
*

View Profile WWW
July 19, 2013, 12:15:20 AM

SCAM

Nope.
oxygene
Newbie
*

Activity: 57

View Profile
July 19, 2013, 11:30:11 AM

Merhaba arkadaşlar, bitcoin ile yeni ilgilenmeye başladım ve fazlasıyla araştırma yapmama rağmen kafama takılan bazı şeyler var.

Öncelikle 'darkice' arkadaşımızın gümrükle ilgili verdiği bilgiler. https://bitcointalk.org/index.php?board=75.0 bu başlık altında cihazları gelenlerin satış yaptıklarını gördüm. Buradan cihaz alsam gümrüğe takılırmı yada takılmaması için neler yapmalıyım ? Hangi kargo şirketini seçmeliyim (Fedex,UPS vs)? Yada direk ülke dışına çıkıp cihazı eldenmi almalıyım ?

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.
Deathwing
Legendary
*

View Profile WWW
July 20, 2013, 07:48:04 AM

Gümrüğe %100 takılacaktır, mümkün ise Amerika içi almak daha iyi.
oxygene
Newbie
*

Activity: 57

View Profile
July 21, 2013, 10:35:20 AM

Gümrük vergisini ve kdv sini ödemeyi düşünmüyor değilim fakat oda çok riskli ve masraflı olur. Genelde ödemeleri BTC ile istiyorlar, gümrükte ödeme kanıtı isteseler sıkıntı olur kesin . Sonuç olarak paramız olsa bile cihazı türkiyeye getirtmek hayal. Cevap için teşekkürler xDeathwing.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: