Bitcoin Forum
April 26, 2024, 02:07:15 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: απώλεια Ethereum από bitcoinsgreece  (Read 838 times)
Kalahan (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 28
Merit: 0


View Profile
December 01, 2017, 01:58:20 PM
 #1

Καλησπέρα συμφορουμίτες.

Έχω το εξής πρόβλημα με το γνωστό ανταλλακτήριο που αναφέρω στον τίτλο και θα ήθελα να τη συμβουλή σας. Εδώ και 24 ώρες έχω στείλει 0.28739 ETH, αξίας 100 ευρώ με την τότε ισοτιμία, από το kraken στη διεύθυνση που μου έδωσε. Ενώ λοιπόν το transaction ολοκληρώθηκε επιτυχώς, γεγονός που επιβεβαίωσα και στο etherscan, αυτό το ποσό ΔΕΝ φαίνεται ακόμα στο υπόλοιπό μου στο bitcoinsgreece. Έχω στείλει 2 φορές στο support τους και δεν έχουν μπει στον κόπο να μου απαντήσουν ΚΑΝ. Να βάλω δικηγόρο φαντάζομαι ότι δεν με συμφέρει. Υπάρχει καμιά ελπίδα να πάρω πίσω τα χρήματα μου; Για δώστε μου καμιά ιδέα.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
publicdomain
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 503
Merit: 256


View Profile
December 01, 2017, 02:02:46 PM
 #2

γιατί ασχολείσαι με τέτοια ιδρύματα;
Kalahan (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 28
Merit: 0


View Profile
December 01, 2017, 02:06:36 PM
 #3

γιατί ασχολείσαι με τέτοια ιδρύματα;
Με ανταλλακτήρια γενικά ή ελληνικά συγκεκριμένα;
publicdomain
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 503
Merit: 256


View Profile
December 01, 2017, 02:47:39 PM
 #4

με το συγκεκριμένο, ήσουν στο κράκεν και έκανες μια χαρά τη δουλειά σου εκεί, γιατί το άλλαξες;
Kalahan (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 28
Merit: 0


View Profile
December 01, 2017, 02:53:11 PM
 #5

με το συγκεκριμένο, ήσουν στο κράκεν και έκανες μια χαρά τη δουλειά σου εκεί, γιατί το άλλαξες;
Έχεις απόλυτο δίκιο, φίλε. Έπρεπε να πάθω για να μάθω. Το θέμα είναι ΤΩΡΑ τι κάνουμε.
bomberb17
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 771
Merit: 528



View Profile
December 01, 2017, 03:56:42 PM
 #6

Εγώ γενικώς πριν κάνω τη μεταφορά σε exchange παιρνω ένα screenshot της διεύθυνσης που δίνει εκείνη τη στιγμή. Δε ξέρω αν αυτό τελικά βοηθήσει αν υπάρξει πρόβλημα όπως σε σένα, αλλά δε νομίζω ότι μπορούμε να κάνουμε κάτι περισσότερο.
Αν έχεις screenshot τότε ίσως μπορεί να πιέσεις λίγο την κατάσταση. Με δικηγόρο δε νομίζω να βγάλεις άκρη, στην Ελλάδα δεν υπάρχει κανένα νομικό πλαίσιο για τα cryptocurrencies, και δε μπορείς να απαιτήσεις κάτι μια και δεν έδωσες ευρώ αλλά ΕΤΗ.
Kalahan (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 28
Merit: 0


View Profile
December 01, 2017, 03:59:50 PM
 #7

Εγώ γενικώς πριν κάνω τη μεταφορά σε exchange παιρνω ένα screenshot της διεύθυνσης που δίνει εκείνη τη στιγμή. Δε ξέρω αν αυτό τελικά βοηθήσει αν υπάρξει πρόβλημα όπως σε σένα, αλλά δε νομίζω ότι μπορούμε να κάνουμε κάτι περισσότερο.
Αν έχεις screenshot τότε ίσως μπορεί να πιέσεις λίγο την κατάσταση. Με δικηγόρο δε νομίζω να βγάλεις άκρη, στην Ελλάδα δεν υπάρχει κανένα νομικό πλαίσιο για τα cryptocurrencies, και δε μπορείς να απαιτήσεις κάτι μια και δεν έδωσες ευρώ αλλά ΕΤΗ.
Την διεύθυνση όπου έστειλα την έχω. Το θέμα είναι τι κάνω από την στιγμή που τα Ethereum έχουν φύγει ήδη και δεν μου απαντάει κανένας. Με μια έρευνα είδα ότι το bitcoinsgreece ανήκει στην κα Βαρελά που έχει το βιβλιοπωλείο Ορίζοντες και είναι βασισμένο στην πλατφόρμα του cryptonext.net. Οπότε θα επικοινωνήσω με εκείνους μπας και βρεθεί άκρη.
Kalahan (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 28
Merit: 0


View Profile
December 08, 2017, 10:15:54 AM
 #8

Μια βδομάδα μετά και η οδύσσεια τελειωμό δεν έχει. Κατάφερα και πήρα το ethereum μου μετά από επικοινωνία με τον sharon, το πούλησα, αλλά εδώ και 2 μέρες δεν έχουν μπει τα λεφτά μου στην τράπεζα, ενώ η συναλλαγή στην πλατφόρμα εμφανίζεται ολοκληρωμένη. Support ελληνικό και ξένο δεν απαντάνε. Μακράν το χειρότερο ανταλλακτήριο μέχρι στιγμής. Παρόμοια ταλαιπωρία είχα και με το btcgreece πριν κλείσει. ΜΑΚΡΙΑ από Έλληνες!
ptiper21
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 294
Merit: 101


View Profile
December 08, 2017, 04:58:18 PM
 #9

Μια βδομάδα μετά και η οδύσσεια τελειωμό δεν έχει. Κατάφερα και πήρα το ethereum μου μετά από επικοινωνία με τον sharon, το πούλησα, αλλά εδώ και 2 μέρες δεν έχουν μπει τα λεφτά μου στην τράπεζα, ενώ η συναλλαγή στην πλατφόρμα εμφανίζεται ολοκληρωμένη. Support ελληνικό και ξένο δεν απαντάνε. Μακράν το χειρότερο ανταλλακτήριο μέχρι στιγμής. Παρόμοια ταλαιπωρία είχα και με το btcgreece πριν κλείσει. ΜΑΚΡΙΑ από Έλληνες!

Αφού την πάτησες μια φορά , γιατί έκανες το ίδιο λάθος; Πιστεύω να το διαβάσουν το θέμα όλοι και να τους αποφύγουν!
bomberb17
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 771
Merit: 528



View Profile
December 09, 2017, 01:57:30 AM
 #10

Μια βδομάδα μετά και η οδύσσεια τελειωμό δεν έχει. Κατάφερα και πήρα το ethereum μου μετά από επικοινωνία με τον sharon, το πούλησα, αλλά εδώ και 2 μέρες δεν έχουν μπει τα λεφτά μου στην τράπεζα, ενώ η συναλλαγή στην πλατφόρμα εμφανίζεται ολοκληρωμένη. Support ελληνικό και ξένο δεν απαντάνε. Μακράν το χειρότερο ανταλλακτήριο μέχρι στιγμής. Παρόμοια ταλαιπωρία είχα και με το btcgreece πριν κλείσει. ΜΑΚΡΙΑ από Έλληνες!

Αφού την πάτησες μια φορά , γιατί έκανες το ίδιο λάθος; Πιστεύω να το διαβάσουν το θέμα όλοι και να τους αποφύγουν!

Έλα ντε και εγώ την ίδια απορία έχω..
Kalahan (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 28
Merit: 0


View Profile
December 12, 2017, 01:22:14 PM
 #11

Έλα ντε και εγώ την ίδια απορία έχω..
Σαν τον Τσίπρα που τον ψηφίσανε δυο φορές ένα πράγμα.  Tongue
bomberb17
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 771
Merit: 528



View Profile
December 12, 2017, 09:51:34 PM
 #12

Έλα ντε και εγώ την ίδια απορία έχω..
Σαν τον Τσίπρα που τον ψηφίσανε δυο φορές ένα πράγμα.  Tongue
ΛΟΛ
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!