Bitcoin Forum
May 04, 2024, 08:43:01 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: ALT COINLER NEDEN HEP DÜŞÜYOR  (Read 1615 times)
AvAreS (OP)
Member
**

Activity: 212
Merit: 13

View Profile
December 01, 2017, 03:05:05 PM

Yaklaşık 5 ay kadar önce 8000 dolar ile 3.2 btc aldım..Sonra bununla zec strat eth ve waves aldım.5 aydır dokunmadım şimdi 0.978 btc kalmış..

Btc olarak dursaydı 3.2 btc 37000 dolarım oluyordu.. 9800 dolarım var..

Son 1 aydır btc yükseliyor diye düşüyorlar,Btc düşsün diye bekledim şimdi yine düşüyorlar. Bu işin mantığı ne..İnsanlar neden alt coin alıyorlar..
1714855381
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714855381
Reply with quote  #2

1714855381
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, which will follow the rules of the network no matter what miners do. Even if every miner decided to create 1000 bitcoins per block, full nodes would stick to the rules and reject those blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
December 01, 2017, 03:12:58 PM

Sizinle aynı sıkıntıyı yaşayan o kadar çok insan var ki. Özellikle strat ve waves bir süredir bekletiyor, bu haliyle elden çıkarmak da saçmalık olur. Beklemeye devam.
Coinredd
Full Member

Activity: 378
Merit: 103

View Profile
December 01, 2017, 03:16:17 PM

ben olsam çok uzun bir süre elimden çıkarmam onları geleceğini kurtarablr yani Cheesy:D tam tersi ihtimalde var tabi risk almıssın
CLS63
Legendary
*

Activity: 1736
Merit: 1634

View Profile
December 01, 2017, 03:20:34 PM

Altcoinlere uzun vadede yatırım yapmak çok saçma değil mi uzun vadede çoğu bitcoin bazında değer kaybediyor o zaman bitcoin olarak parayı tutarım daha çok kâr bırakır bence altcoinler kısa vadede vur kaç yapmaktan başka bir işe yaramıyor

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
December 01, 2017, 03:25:06 PM

Altcoinlere uzun vadede yatırım yapmak çok saçma değil mi uzun vadede çoğu bitcoin bazında değer kaybediyor o zaman bitcoin olarak parayı tutarım daha çok kâr bırakır bence altcoinler kısa vadede vur kaç yapmaktan başka bir işe yaramıyor

Bu piyasada amaç btc sayısını arttırabilmek. Ancak Nisan dönemi tüm altcoinler btc den daha fazla kazandırdılar. Şimdi herkes o sebeple artacak düşüncesiyle altlara geçtiler. Ancak aşırı düşüş trendi ile alta girenlerin bir çoğu orada mahsur kaldılar.  Ama ben bundan sonra toparlayabilirsem kesinlikle sepetimin en az  %50 si BTC de tutacağım.
sharanelcsy
Newbie
*

Activity: 17
Merit: 0

View Profile
December 01, 2017, 03:27:14 PM

Altcoinler bitcoin değil. Her ne kadar Bitcoin diğerlerinden kötü olsa bile yıllardır yarattığı adaptasyon ve yeni başlayanların direk bitcoin satın almasından ötürü her zaman değerleneceği garanti gibi.
Keşke yükselmeye başladıktan bir süre satıp btc'ye dönseydin. Bu yüzden HODL sadece Bitcoin'de işe yarar. Altcoinler'in bir gün %40 da düşebilir diğer gün %70 de yükselebilir. Her zaman yeni çıkacak spekülatif haberlere dayanır fiyatı.

AvAreS (OP)
Member
**

View Profile
December 01, 2017, 03:27:54 PM

Bende onu diyorum..Bu benim uçan 3.2 btc den 2.25 btc şimdi nerede? Bu kaybettiğimiz btcler nereye gidiyor anlayan bilen bir kişi yok mu??

Mesela ZCASH in ilk çıktığından beri grafiği hep zarar..Bu coine hangi mantıkla yatırım yapmalıyım??

2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
December 01, 2017, 03:30:46 PM
Last edit: December 01, 2017, 03:44:34 PM by 2run

Altcoinler bitcoinin yükselmesinden düşüyor, bitcoin düşüyor yine düşüyor.. pump yapılan sabit coinler ve bir iki sağlam altcoin haricinde ne varsa ufak bir yükselişten sonra düşüyor.. sanırım yine altcoinlerin zirve yapacağı dönem gelecek ama yine hep olduğu gibi biz bu döneme geç kalacağız.
alikaya58
Full Member

Activity: 518
Merit: 100

View Profile
December 01, 2017, 03:32:05 PM

elbet zamanı gelınce artaacakdır herhaldee btc bı sekılde sabıtlenır sonra altlar coşar mart nısan gıbı artacagını dusnuorm gene bahar sezonu acıldgnda coşar ınsallah Cheesy
coinpool_de
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 250

View Profile
December 01, 2017, 03:37:43 PM

Altcoinlerle ilgili müthiş bir beklentiye kapılmamak lazım. En azından kendi adıma ben beklentiyi minimumda tutuyorum. Hem çok uzun zamandır durumların vahameti ortada hem de herhangi bir ümit vermiyorlar an itibariyle.
entr
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 277

View Profile
December 01, 2017, 03:42:21 PM

Marttaki yükseliş gibi her coinde x2 x3 beklemek bu saatten sonra yanlış. Sizin giden bitcoinleriniz sebebi bitcoinin artan değeri. Bitcoin artarken bir altcoinin fiyatı bitcoinden bağımsız düşünülemez. Altcoin değerini belirtirken dolarla ifade etmeyi ben daha doğru buluyorum. Bitcoin x5 yaptı diye altcoininde x5 yapması mantıksız olduğuna göre haliyle altcoinin bitcoin fiyatı düşecektir. Örneğin haziran ayında aldığınız altocoinin birim fiyatı 0.010 bitcoindi, şu an bitcoin cinsinden %10 değer kaybıyla 0.009 bitcoinden satılıyor. Her ne kadar zarar etmiş gözükseniz bile dolar cinsinden baktığımızda. Haziran ayında bitcoin 2800 dolarken şu an 10500 dolar ediyor. Haziran ayında x coini için birim başına 0.010*2800=28 dolar ödemiştiniz, şu an haziranda almış olduğunuz bir birim coini satarsanız 0.0090*10500=94 dolar elde edeceksiniz. Umarım açıklayıcı olmuştur.
AvAreS (OP)
Member
**

View Profile
December 01, 2017, 03:53:16 PM

Marttaki yükseliş gibi her coinde x2 x3 beklemek bu saatten sonra yanlış. Sizin giden bitcoinleriniz sebebi bitcoinin artan değeri. Bitcoin artarken bir altcoinin fiyatı bitcoinden bağımsız düşünülemez. Altcoin değerini belirtirken dolarla ifade etmeyi ben daha doğru buluyorum. Bitcoin x5 yaptı diye altcoininde x5 yapması mantıksız olduğuna göre haliyle altcoinin bitcoin fiyatı düşecektir. Örneğin haziran ayında aldığınız altocoinin birim fiyatı 0.010 bitcoindi, şu an bitcoin cinsinden %10 değer kaybıyla 0.009 bitcoinden satılıyor. Her ne kadar zarar etmiş gözükseniz bile dolar cinsinden baktığımızda. Haziran ayında bitcoin 2800 dolarken şu an 10500 dolar ediyor. Haziran ayında x coini için birim başına 0.010*2800=28 dolar ödemiştiniz, şu an haziranda almış olduğunuz bir birim coini satarsanız 0.0090*10500=94 dolar elde edeceksiniz. Umarım açıklayıcı olmuştur.
Hocam detaylı açıklamalarınız için teşekkür ediyorum..Ancak dolar bazlı sadece 1800 dolar kardayım..Sizin dediğiniz gibi coin btc olarak aynı değerde sabit kalmamışki..örnek 0.080 den ZEC almışım şimdi 0.029...Yani btc olarak değerini koruyamamış ki..
Burda benim bilmek istediğim,0.080 btc den alınan zec şu an 0.029 ise aradaki 0.051 btc fark o coinin sahibinemi kalıyor.
Eğer böyleyse bu coinler sizin btclerinizi çalmıyorlar mı?
Bu alt sistemi kendilerine btc toplamak için kurulmuş bir tezgah mı?
yapa ve yalniz
Full Member

Activity: 463
Merit: 107

View Profile
December 01, 2017, 04:22:58 PM

hocam senin adına gerçekten üzüldüm. bende uzun vade alt coin biriktirenlerden biriyim dediğin kadar kadar bir kaybım olmadı ancak, sermayem yarısından daha az bir seviyeye geldi. ne zaman toparlanır bu altlar orasını da kestirmek zor doğrusu.

tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
December 01, 2017, 04:32:21 PM

Şunu öğrendik ki dostlar sermayenin yarısını bitcoin de tutmak gerekir.Onunda zamanı gelir altlarda istediğimiz seviyede tatminkar bir yükseliş geldiğinde yarısını bitcoine aktarmak lazım.Bitcoin her halükarda kendini koruyup fiyatını az veya çok yükseltecektir.
The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
December 01, 2017, 04:57:35 PM

Şunu öğrendik ki dostlar sermayenin yarısını bitcoin de tutmak gerekir.Onunda zamanı gelir altlarda istediğimiz seviyede tatminkar bir yükseliş geldiğinde yarısını bitcoine aktarmak lazım.Bitcoin her halükarda kendini koruyup fiyatını az veya çok yükseltecektir.

Kesinlikle katılıyorum.

Altcoinler özellikle son 3-4 aydır yatırımcılarını baya bir üzüyor desek yalan olmaz . Bunlardan biri de benim  Grin Ama artık dersimizi aldık bundan sonra sepetin %50-70 arasını bitcoin olarak kullanacağım.

Şuan kaç diye soracak olursanız %10
HokageNanadaime
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
December 01, 2017, 05:47:17 PM

Altcoinler de tutuyorsanız paranızı bence zaman zaman bir miktar paraya çevirerek karı realize etmekte fayda var çünkü anlık çıkışlardan sonra dusuşler oluyor altcoinlerde kari goremeyebiliriz kısa süreyi kastediyorum.
Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1722
Merit: 310

View Profile
December 01, 2017, 06:05:13 PM

Aslında altcoinlerin hepsi düşmüyor yükselenler var. Genesis var dash var mesela ilk olarak aklıma gelen. Çok iyi kar ettirdi bunlar son aylarda. Doğru coini seçmek önemli olan. Ama geneli düşük yine de dediğiniz gibi biraz daha hareket lazım.

.
SPIN

▄▄▄██████████▄▄▄
     ▄███████████████████▄
   ▄██████████▀▀███████████▄
   ██████████    ███████████
 ▄██████████      ▀█████████▄
▄██████████        ▀█████████▄
█████████▀▀   ▄▄    ▀▀▀███████
█████████▄▄  ████▄▄███████████
███████▀  ▀▀███▀      ▀███████
▀█████▀          ▄█▄   ▀█████▀
 ▀███▀   ▄▄▄  ▄█████▄   ▀███▀
   ██████████████████▄▄▄███
   ▀██████████████████████▀
     ▀▀████████████████▀▀
        ▀▀▀█████████▀▀▀
.
RIUM
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
SAFE GAMES
WITH WITHDRAWALS
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
▄▀▀▀

▀▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
SIGN UP

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▄

▄▄▄▀
primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
December 01, 2017, 06:53:07 PM

altcoinlere sahip olunca onlara karşılık gelen bitcoin kadar bitcoine sahip olmuş olmuyorsun.

bitcoinleri senin gibi başka bir kullanıcıya satıp karşılığında altcoin aldığın anda elindeki bitcoinleri kaybetmiş sayılırsın. yani elinde sıfır bitcoin ve altcoinlerin kalır.

altcoinlerini satıp btcye geçersen btcye sahip olmuş olursun.
anu
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
December 01, 2017, 06:56:29 PM

Bırakmamak lazım. Ben altcoinleri son dönemde sadece trading için kullandım. Aldım sattım, ufak ufak kar ettim. Eğer elimdekileri altcoin olaraktutsaydım vay halime! Arkadaşım sen de aynı şeyden bahsetmişsin konuyu açarak. Dolar bazında zararın yok ama BTC olarak tükenmiş para. BTC' de en azından %50 oranında kalmakta her zaman fayda var.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
███████████▄    ▄███████████
█████████████▄▄█████████████
████████████████████████████
▀█████████████████████████▀
  ▀█████████████████████▀
   ▄████████████████████▄
 ████████████████████████▄
█████████████▀▀█████████████
███████████▀    ▀███████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀        ▀▀▀▀▀▀▀▀▀
RepuX▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
.Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs.
.
▔▔▔▔  ●  Twitter  ●  Facebook  ●  Bitcointalk  ●  Reddit  ●  ▔▔▔▔
▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
Enterprise Blockchain Protocol
.GET WHITELISTED.
Token Sale starts 6th of February 2018
frtmr
Full Member

Activity: 616
Merit: 108

View Profile WWW
December 01, 2017, 07:03:03 PM

Hocam detaylı açıklamalarınız için teşekkür ediyorum..Ancak dolar bazlı sadece 1800 dolar kardayım..Sizin dediğiniz gibi coin btc olarak aynı değerde sabit kalmamışki..örnek 0.080 den ZEC almışım şimdi 0.029...Yani btc olarak değerini koruyamamış ki..
Burda benim bilmek istediğim,0.080 btc den alınan zec şu an 0.029 ise aradaki 0.051 btc fark o coinin sahibinemi kalıyor.
Eğer böyleyse bu coinler sizin btclerinizi çalmıyorlar mı?
Bu alt sistemi kendilerine btc toplamak için kurulmuş bir tezgah mı?

tabi ki altcoinin sahibine kalmıyor.
Siz 0.080 btc fiyatından aldınız bundan sonraki hareket hızlı da olabilir yavaşta birisi 0.079 dan satıyor sonraki 0.078 den.
Aralarda mutlaka artışlarda oluyor ama en son 0.029 dan satan biri oluyor.
Piyasayı alıcılar ve satıcılar belirliyor.
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: