Bitcoin Forum
June 17, 2024, 04:04:21 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: nedir bu ICO?  (Read 605 times)
metronom (OP)
Newbie
*

Activity: 29
Merit: 0

View Profile
December 01, 2017, 05:09:21 PM

1 aydır bu işlere başladım.. yani çok yeniyim...

ICO nedir ne değildir?

mesela eos my ether wallette tanımlatmak gerekyior gibi şeyler okudum.. kafam çok karıştı... bi dünya yatırım yapıp sonrasında bunları korumak için ya da orjinal blockchain hesabında tanımlamak için mi uğraşmamız gerekiyor...

kafam çok karışık..

siz üstadlardan yardım bekliyorum...

şimdiden teşekkürler.
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
December 01, 2017, 05:26:08 PM

İco dediğin şey basit mantıkla halka arzdir. Elinde bir proje var ve bu projeyi gerçekleştirmek için paraya ihtiyacın var. O parayı daha rahat elde edebilmek için projeni anlatırsın ve tokenlerini satışa sunarak. İnsanlar senin projene tokenini alarak destek olur.
İcolarin çoğunluğu ethereum tabanlı olduğu için MEW cüzdanına sahip olman senin için daha iyi olur. Çünkü satın aldığın tokeni sana gonderecekler mew de ona uygun bir cuzdandir

metronom (OP)
Newbie
*

View Profile
December 01, 2017, 06:18:29 PM

anladım... peki bu olay içerisinde... kendi orjinal blockcahain hesabı yok mesela eosun haziran ayında başlıcakmış? sonuç olarak her eosu my ether wallet hesabına eklemek mi gerekiyor?
klavyemaus52
Full Member

Activity: 571
Merit: 113

View Profile
December 01, 2017, 06:23:41 PM

anladım... peki bu olay içerisinde... kendi orjinal blockcahain hesabı yok mesela eosun haziran ayında başlıcakmış? sonuç olarak her eosu my ether wallet hesabına eklemek mi gerekiyor?
Orayada ekleyebilirsin ama illaki eosun kendine ait bir cüzdanı vardır onu indirip eoslarını orda tutabilirsin ve en güvenli yöntem budur
metronom (OP)
Newbie
*

View Profile
December 01, 2017, 06:59:06 PM

genellikle hepsi online cüzdan... papper wallette tutmak istiyorum... maalesef bunu bulamadım..

ayrıca my ether wallet de haziran ayında başlıcak kendi blochain hesabında eklenmesini istiyorsan özellikle eklemek gerekiyormuş.. çok karışık mevzular geliyor bana bu tarz konular..
s.kocaman
Member
**

Merit: 55

View Profile WWW
December 01, 2017, 08:13:14 PM

Mew kullanmak daha kullanışlı şu anda. Rahat bir şekilde kontrol edebiliyorsun. Etherdelta ile importlayabildigin için hızlı bir şekilde deltaya gönderip trade edebilirsin
Ha girmek istediğin iconun da cüzdanı çıkmışsa çoğunlukla çıkmamış olur yükleyip oraya da gondereilirsin
İncelediğim çoğu icoda daha cüzdanları çıkmamış ve açıklama olarak da mew kullanılmasını istiyor zaten

Dontcry.
Full Member

Activity: 630
Merit: 104

View Profile
December 02, 2017, 01:50:42 PM

peki bu HARD CAP  SOFT CAP olayı nedir ico öncesi süreç nasıl işler??? önemli olan soru bu bence bountylere katılıyorum cogu zaman cok karışabiliyo işler bide uzuyo  imza çıkamıyosun cıksan para verirler mi bilmıyosun
aborjin
Sr. Member

Merit: 250

View Profile
December 02, 2017, 02:17:10 PM

İco bir projenin gerçekleşmesi için o projeyi gerçekleştirecek şirketin projeyi gerçekleştirmek için topladığı coinlerdir.Genelde tanınmış coinler üzerinden icoya katılınır ve yatırdığın destek kadar projenin sonrasında o projenin coininden alırsın.Bu dacoinlere en ucuzdan ulaşmak demek olur.Çünkü coinler genelde borsaya girdikten sonra güzel bir artış yakalar.

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀
IMPRESSIO     ▄███████████████▄
     ██             ██
     ▀███████████████▀
           ██ ██
           ██ ██
       ▄▄█████████▄▄ ▄███▄
    ▄███▀▀       ▀▀████ ▀██▄
  ▄██▀   ▄▄█████▄▄   ▀██▄ ██
 ▄██  ▄███  █  █████▄  ██▄█▀
 ██  ███         █████  ██
██  ██████  ███   █████  ██
██  ██████  ▀▀▀  ▄█████  ██
██  ██████  ▄▄▄▄  █████  ██
██  ██████  ████   ████  ██
 ██  ███          ████  ██
 ▀██  ▀███  █  █████▀  ██▀
  ▀██▄   ▀▀█████▀▀   ▄██▀
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
       ▀▀█████████▀▀
Crypto Koala
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile WWW
December 02, 2017, 02:19:37 PM

peki bu HARD CAP  SOFT CAP olayı nedir ico öncesi süreç nasıl işler??? önemli olan soru bu bence bountylere katılıyorum cogu zaman cok karışabiliyo işler bide uzuyo  imza çıkamıyosun cıksan para verirler mi bilmıyosun

Projenin 2 milyon asgari, 10 milyon dolar üst hedefi olsun buna ulaşılırsa hardcap oluyor. 2 milyonu geçip üst hedefe ulaşamazsa soft cap oluyor.

dogaatac
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 306

View Profile
December 02, 2017, 08:04:10 PM

beyler sorduğunuz ve merak ettiğiniz sorular bu forumda en cok gecen kelimelerden ibaret. lütfen "armut piş ağzıma düş" olayından cıkın ve google'dan arastırın
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
December 02, 2017, 10:13:34 PM

beyler sorduğunuz ve merak ettiğiniz sorular bu forumda en cok gecen kelimelerden ibaret. lütfen "armut piş ağzıma düş" olayından cıkın ve google'dan arastırın

her gelen direk soruyor hiç araştıran yok
oysa sorulan her soru istisnasız daha önceden sorulmuştur ama araştırmak bizim genlerimizde yok
brave77
Member
**

Activity: 154
Merit: 10

View Profile
December 02, 2017, 10:43:31 PM

Icoları yatırım amaçlı soruyorsanız hiç bulaşmayın derim İndorseye Monethaya bakın ne demek istediğimi anlarsınız. Sağlam olanları borsadan alsanda kazanıyorsun zaten.
nalpagutt
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 258

Joy Token - Smarter Games for Smarter Players

View Profile
December 02, 2017, 11:02:45 PM

peki bu HARD CAP  SOFT CAP olayı nedir ico öncesi süreç nasıl işler??? önemli olan soru bu bence bountylere katılıyorum cogu zaman cok karışabiliyo işler bide uzuyo  imza çıkamıyosun cıksan para verirler mi bilmıyosun

Softcap = Minimum para toplama hedefleri
Hardcap = Maksimum para toplama hedefleri .

Hardcap'e ulaştığı an ondan sonra yollanan paralar geri döner . Monetha gibi blockchain'i kilitleyen ICO'lar için önemli bu durum .

▄███                                                                                       
                       ▄▀ ▐█▌                                                                                       
                      ▀   ██                                                                                       
    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄   ██▌ ▄▄      ▄▄          ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄      ▄▄▄▄▄▄       ▄▄▄     ▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄     ▄▄▄
    █████     ▄████████ ██▌  ███    ███          ██████████   ▄██████████▄    ███   ▄███▀   ██████████   ████    ███
      ███    ███▀▀    ▄████   ███  ███             ███       ███▀▀    ▀▀███   ███ ▄███▀     ███          █████▄  ███
      ███   ▐██▌     ██▀▐██▌   ██████              ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▀       ███▄▄▄▄▄▄    ███▀██▄ ███
      ███   ▐██▌   ▄██▀ ▐██▌    ▐██▌               ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▄       █████████    ███  ██████
  ▄   ███    ███▄ ██▀ ▄▄███     ▐██▌               ███       ███▄▄    ▄▄███   ███  ███▄     ██▌          ███   ▀████
 ▀██▄███▀     ▀█▌▐███████▀      ▐██▌               ███        ▀██████████▀    ███   ▀███▄   ██████████   ███    ▀███
   ▀▀▀▀          ▀▀▀▀▀▀          ▀▀                ▀▀▀           ▀▀▀▀▀▀       ▀▀▀     ▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ▀▀▀     ▀▀▀
.
.
.
.
Facebook
Twitter
Bitcointalk
Telegram
Reddit
Website
byzodiac
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
December 03, 2017, 10:53:12 AM

Artık modası geçti gibi bişey oldu ico döneminin, millet icoya girerdi çılgın gibi, aldıkları token piyasaya girer girmez x3 x5 yapardı hey gidi. Şimdi üçte birine düşüyor çoğu yeni çıkan proje, oyüzden icoya katılım pek olmamakta buaralar.
kulmagu
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
December 03, 2017, 11:30:12 AM

ico halktan para toplamaktır. Şu an bu coin alanı henüz kanunlarla düzenlenmemiş olduğu için gelişi güzel şekilde dünyanın yer yerinden para toplanmasıdır.
tendor
Full Member

Activity: 350
Merit: 102

View Profile
December 03, 2017, 02:34:32 PM

parasi olmayip buyuk fikri olanlarin baslattigi bir fon toplama calismasidir. siz projeye guvenip para gonderirsiniz onlarda size coin verirler. proje basarili olursa coinin degeri artar sizin de kazanciniz.
son zamanlarda bu islerin boku cikti denebilir. temkinli yaklasmakta fayda var.
metronom (OP)
Newbie
*

View Profile
December 03, 2017, 03:00:57 PM

oysa sorulan her soru istisnasız daha önceden sorulmuştur ama araştırmak bizim genlerimizde yok

1283318 evet kayıt numaram bu... yeni geldim...

bir sorun mu vardı?

konuyu görürsün cevap vermezsin olur biter?

1 aydır bu işlerle haşır neşirim.. bir çok konuyu öğrendim.. Daha net bilgileri tecrübe etmiş insanlardan öğrenmek ve pekiştirmek için sorduğum normal bir soru??

Olaya tepkisel yaklaşmayıp daha normal bir dille yaklaşsak nasıl olur acaba?

orada EOS için haziran ayında kendi blockchain başlıcak diyor... ben bu coini alıp MEW aldığımda bu coinleri EOS orjinal blockchain hesabına nasıl tanımlayabilirim bunu daha net öğrenmek istiyorum...

çünkü sonuçta yüksek meblalarda paradan bahsediyoruz... En küçük bir yanlış bile yapmak büyük kayıplara neden olacağından bir çok kişinin de sorusu olabilecek bir konuyu buraya taşıdım..

Sonuç olarak. Bu soruma bir cevabınız varsa dinlerim.. Yoksa ne yazarsanız yazın cevap vermiyorum...

1kodumtek7
Full Member

Activity: 1400
Merit: 161

View Profile
December 03, 2017, 04:16:13 PM

ico milletin zengin olma hayaliyle girdiği ama sadece yöneticilerin ve bounty hunterların zengin olduğu bi kazıklama türü bana göre. bitcoin böyle azmışken icoya falan girilmez.
dogaatac
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 306

View Profile
December 03, 2017, 04:54:02 PM

1283318 evet kayıt numaram bu... yeni geldim...

bir sorun mu vardı?

konuyu görürsün cevap vermezsin olur biter?

1 aydır bu işlerle haşır neşirim.. bir çok konuyu öğrendim.. Daha net bilgileri tecrübe etmiş insanlardan öğrenmek ve pekiştirmek için sorduğum normal bir soru??

Olaya tepkisel yaklaşmayıp daha normal bir dille yaklaşsak nasıl olur acaba?

orada EOS için haziran ayında kendi blockchain başlıcak diyor... ben bu coini alıp MEW aldığımda bu coinleri EOS orjinal blockchain hesabına nasıl tanımlayabilirim bunu daha net öğrenmek istiyorum...

çünkü sonuçta yüksek meblalarda paradan bahsediyoruz... En küçük bir yanlış bile yapmak büyük kayıplara neden olacağından bir çok kişinin de sorusu olabilecek bir konuyu buraya taşıdım..

Sonuç olarak. Bu soruma bir cevabınız varsa dinlerim.. Yoksa ne yazarsanız yazın cevap vermiyorum...

olaya tepkisel yaklastıgım falan yok , aslında söylediğim şey gayet mantıklı birşey.

1 aydır coin kavramı ile haşır neşir isen ilk gün öğreneceğin şeylerden biri zaten ico'dur. Gereksiz alınganlık yapmanıza gerek yok , google'a ico nedir yazsanız bile hiçbir yere tıklamadan google size ne olduğunu söylüyor. Sizin gibi günde en az 200 kişi kayıt oluyor foruma , her 200 kişiden 10 u ico nedir diye sorsa forum oldukça saçma bir  yere döner.

bu tarz sorular sorduğun sürece zaten elinden gelen herkes size yardım etmek isteyecektir.
dr1980m
Hero Member

Activity: 938
Merit: 1000

View Profile
December 03, 2017, 04:59:53 PM

ICO bir nevi halka arzdır hocam. Elinde bir proje var ve takımıda var projeyi tanıtıp tokenlerini satışa sunarsın ve insanlar BTC ETH LTC DASH gibi coinler ile senin tokenlerini satın alarak sana destek olur.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: