Bitcoin Forum
May 11, 2024, 10:31:58 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... 217 »
  Print  
Author Topic: BtcTurk Ana Konu  (Read 398911 times)
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
December 23, 2014, 06:12:52 PM

niye manipule ediyor nasıl ediyo düşükten mi satıyo btc leri  Grin

tabiki anlamamışsınız yurt dışı düşürken btc de düşmedi aradaki fark uzun süre tutuldu ve kimsenin beklemediği bir anda aniden yurt dışı yükselirken hiç kıpırdanma olmadı aksine geriye çekildi,paran çoksa bol bol btc al ama ciddi konularda sırıtma,burda birşeyler anlatmaya çalışıyorum,nasıl istersen öyle anlayabilirsin

BTCTurku sevmem, en ufak bir seyde direk adamlara saldiririm ver yansin ederim, uzun suedirde kullanmiyorum, fakat yigidi oldur hakkini ver demisler, manipule edildigi falan yok. Oradaki fiyata seklini verenler kullanicilar e tabi bazi kullanicilar buyuk oyuncu bazilari kucuk.
1715466718
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715466718
Reply with quote  #2

1715466718
Report to moderator
1715466718
Hero Member
*

Ignore
1715466718
Reply with quote  #2

1715466718
Report to moderator
Activity + Trust + Earned Merit == The Most Recognized Users on Bitcointalk
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715466718
Hero Member
*

Ignore
1715466718
Reply with quote  #2

1715466718
Report to moderator
1715466718
Hero Member
*

Ignore
1715466718
Reply with quote  #2

1715466718
Report to moderator
1715466718
Hero Member
*

Ignore
1715466718
Reply with quote  #2

1715466718
Report to moderator
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
December 23, 2014, 06:29:48 PM

niye manipule ediyor nasıl ediyo düşükten mi satıyo btc leri  Grin

tabiki anlamamışsınız yurt dışı düşürken btc de düşmedi aradaki fark uzun süre tutuldu ve kimsenin beklemediği bir anda aniden yurt dışı yükselirken hiç kıpırdanma olmadı aksine geriye çekildi,paran çoksa bol bol btc al ama ciddi konularda sırıtma,burda birşeyler anlatmaya çalışıyorum,nasıl istersen öyle anlayabilirsin

Kardeşim öle diyosunda benim takma adım charging bull deblue  ,ben bu manipülasyonu bozarım
twn
Legendary
*

Activity: 1204
Merit: 1011

View Profile
December 23, 2014, 06:42:19 PM

son 2 sayfayı okudumda vallahi turk insanı cok garip. Allah işletmelere sabır versin. 1 yıldır btcturku kullanıyorum zaman zaman koinimide kullanıyorumki bir ara koinim cok daha avantajlıydı. ama son 6 aydır kesinlikle btcturk turkiye için çok başarılı. fiyatlar düşük yüksek denmiş bugun 1 btc den dusuk bi miktarla fiyatı 795ten 780e kadar indirdim. ben bunu 1 btc ile yaptıysam 10-20btc ile insanlar neler yapıyodur.790dan sattıklarımı 780den geri aldım. bunda sasırılacak bi durum yok. bizler indiriyoruz biz cıkarıyoruz.Özellikle aynı anda 2-3 kişi online olup alış yada satışta yarışmaya baslayınca fiyat asağı yukarı dalgalanıyor. buda 400btc hacme yuksek dendiği bi ortamda cok normal.
teramit
Legendary
*

Activity: 1870
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
December 24, 2014, 11:47:37 AM

btcgreece.com bizdeki fiyatları ve hacimleri kullanıyor, btctrader üzerinden api ile ortak sonuçta
oradakiler eskisi gibi bir fark oluşunca değerlendirmiş olabilirler.
başka sitelerde kullanıyor api yi sanırım.
Artık hiçbirşey eskisi gibi olmayacak  Cool
bitkoyun
Hero Member

Activity: 519
Merit: 509

View Profile WWW
December 24, 2014, 02:20:23 PM

Birşey aklıma takıldı, btctrader'ın audit sayfasında http://audit.btctrader.com/ şu tablo var:

BTCTurk    BTCGreece    BTCExchange.ph    Warm storage balance    Cold storage balance    Cold coverage    Net difference
2352.82064929    4.14119586    0.57562376    47.44926    2313.80710939    98.15%    3.71890048

Doğru anladıysam BTCGreece kullanıcıların sadece 4 küsur BTC'si sistemde dolaşıyor. Filipinlilerin yarım BTC'si var. 2350 BTC ise BTCTürk kullanıcılarına ait.
Bu durumda piyasayı etkileyebilecek kadar bir varlıkları yok. Fiyat tamamen bizim elimizle oluşuyor.

teramit
Legendary
*

Activity: 1870
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
December 24, 2014, 02:24:25 PM

Birşey aklıma takıldı, btctrader'ın audit sayfasında http://audit.btctrader.com/ şu tablo var:

BTCTurk    BTCGreece    BTCExchange.ph    Warm storage balance    Cold storage balance    Cold coverage    Net difference
2352.82064929    4.14119586    0.57562376    47.44926    2313.80710939    98.15%    3.71890048

Doğru anladıysam BTCGreece kullanıcıların sadece 4 küsur BTC'si sistemde dolaşıyor. Filipinlilerin yarım BTC'si var. 2350 BTC ise BTCTürk kullanıcılarına ait.
Bu durumda piyasayı etkileyebilecek kadar bir varlıkları yok. Fiyat tamamen bizim elimizle oluşuyor.

tam olarak böyle olduğunu düşünmüyorum bütün o siteleri tek site gibi düşünmek lazım
soğuk depo ve sıcak depo bütün siteler için geçerlidir zannımca 4 btc ile de site dönmez zaten
2300 ve 43 btc lik rakamlar esastır diğerlerini tam anlamadım emre bey bu mesajları okuyorsa açıklayabilir belki.
bitkoyun
Hero Member

View Profile WWW
December 24, 2014, 02:29:49 PM

4 ü bırak Filipinlilerin yarım BTC'si var. Sitenin sahibi bile BTC lerini sitede tutmuyor mu diye düşünüyor insan. BTCTürk bu tabloyu nasıl okumamız gerektiğini bize anlatırsa öğrenmiş oluruz.
cakir
Legendary
*

Activity: 1274

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
December 24, 2014, 02:36:32 PM

4 ü bırak Filipinlilerin yarım BTC'si var. Sitenin sahibi bile BTC lerini sitede tutmuyor mu diye düşünüyor insan. BTCTürk bu tabloyu nasıl okumamız gerektiğini bize anlatırsa öğrenmiş oluruz.
ingilizce olarak açıklaması mevcut, açıklaması şöyle;
İlk sütun BTCTurk'ün toplam sahip olduğu bitcoin sayısı.
ikinci sütun BTCGreece 'in toplam sahip olduğu bitcoin sayısı.
üçüncü sütun BTCExchange.ph'nin toplam sahip olduğu bitcoin sayısı.
Warm storage balance sütunu; toplam 3 sitenin de hali hazırda anlık olarak kullanılabilecek bitcoin tutarı.
Cold storage balance sütunu; güvenlik amacıyla bu 3 sitenin soğuk depoda saklanan bitcoin tutarı.
Cold coverage sütunu; müşteri fonlarının %kaçının soğuk depo'da tutulduğu oranı.
Net difference sütunu; btctrader'ın toplam sahip olduğu btc miktarı (bu fon exchange fee'den kazandıkları ve varsa kendi yatırdıkları tutardan oluşuyor).

4btc ve üstü çekim emri verdiğinizde güvenlik amacıyla "manuel onay" gerektiriyor, ve soğuk depo'dan (cold storage'dan) manuel olarak gönderiyorlar.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
bitkoyun
Hero Member

View Profile WWW
December 24, 2014, 03:19:46 PM

"Total bitcoin balance of all users of each Btctrader partner." Bu cümleden anladığım; senin, benim, teramitin btctürk cüzdanlarımızdaki BTC leri toplasak 2352 BTC çıkarırız..
Yannis, Anastas ve Yorgo topladıklarında ise 4 BTC..

Bu arada 2349 a düştü.. Hanginiz çekti 3 BTC'sini ? Smiley
coaex
Hero Member

Activity: 616
Merit: 503

@coaex - LBMA certified Gold & Silver

View Profile WWW
December 24, 2014, 04:10:49 PM

Warm storage balance sütunu; toplam 3 sitenin de hali hazırda anlık olarak kullanılabilecek bitcoin tutarı.
Cold storage balance sütunu; güvenlik amacıyla bu 3 sitenin soğuk depoda saklanan bitcoin tutarı.
Cold coverage sütunu; müşteri fonlarının %kaçının soğuk depo'da tutulduğu oranı.
Net difference sütunu; btctrader'ın toplam sahip olduğu btc miktarı (bu fon exchange fee'den kazandıkları ve varsa kendi yatırdıkları tutardan oluşuyor).

4btc ve üstü çekim emri verdiğinizde güvenlik amacıyla "manuel onay" gerektiriyor, ve soğuk depo'dan (cold storage'dan) manuel olarak gönderiyorlar.

çok enteresan, net difference'ın o kadar düşük olduğuna dikkat etmemiştim.
bu, şu anlama gelir mi? olası bir "bank run" durumunda btctürk, koca operasyonundan 3.71 btc mi kar elde etmiş oluyor?
bence onların bu audit'te gözükmeyen fonları da vardır. yoksa 3.71 btc ile şirket batar yahu, çalışanlarına maaş ödeyemez vs vs. btctürk'ün operasyonel maliyetleri nedir sizce tahmini? aylık 20 btc vardır diye tahmin ediyorum ben.
hani eğer gerçekten btctürk 3.71 btc kar elde etmiş ise o audit'in başlatıldığı andan itibaren batmaları da an meselesi. ama dediğim gibi 3.71 btc değildir onların net karları.
dolayısıyla bu audit'in de bence çok çok büyük bir geçerliliği yok.

Coaex Precious Metals - Cryptocoin Gold and Silver Bullion
cakir
Legendary
*

Activity: 1274

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
December 24, 2014, 04:39:05 PM

çok enteresan, net difference'ın o kadar düşük olduğuna dikkat etmemiştim.
bu, şu anlama gelir mi? olası bir "bank run" durumunda btctürk, koca operasyonundan 3.71 btc mi kar elde etmiş oluyor?
bence onların bu audit'te gözükmeyen fonları da vardır. yoksa 3.71 btc ile şirket batar yahu, çalışanlarına maaş ödeyemez vs vs. btctürk'ün operasyonel maliyetleri nedir sizce tahmini? aylık 20 btc vardır diye tahmin ediyorum ben.
hani eğer gerçekten btctürk 3.71 btc kar elde etmiş ise o audit'in başlatıldığı andan itibaren batmaları da an meselesi. ama dediğim gibi 3.71 btc değildir onların net karları.
dolayısıyla bu audit'in de bence çok çok büyük bir geçerliliği yok.
bu 3.71 btc'lik birikimin ne kadar süreli olduğunu bilemiyoruz.
ortalama bir hesap yapalım; son 1 ayda günlük ortalama işlem hacmi 300 BTC olsun. %0.3 oranında kesinti yapmış olsalar;
300*30*0.003 = 27 btc işlem ücreti kesmiş olurlar. (sadece btc olarak)
bunun bir de tl olarak kestikleri oranı var.
ortalama aylık 50 btc ~ 40.000 tl kesinti yapıyorlar diyebiliriz, 5 elemanlı bir şirketi döndürüp kara geçirmeye yeterli bir tutar bu.

Btctrader şirketin sadece bir ayağıdır bence, illaki başka alanlarda vs yatırımları vardır.

sitenin günlük 50btc'yi geçmeyen hacimli zamanları cebinden yemiştir illaki. bu iş risk meselesi, btctürk bu riski almış ve başarılı olma yolunda ilerliyor bence.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
techman
Legendary
*

Activity: 1020
Merit: 1027

View Profile
December 26, 2014, 03:15:56 PM

7 Ocak 2015'de yapmayı planladığımız bitcoin etkinliği iptal edilmiştir.

ozgur
Newbie
*

Activity: 22
Merit: 0

View Profile
December 26, 2014, 06:47:54 PM

Bu "BTC-Turk'deki fiyatlar yurt dışı ile niye birebir aynı değil" diye soran ve buradan BTC-Türk'ün manipülasyon yaptığı sonucuna varan arkadaşlar. Size bir sorum olacak.

1. Madem böyle birşey mümkün, neden yurtdışındaki sitelerde manipilasyon yapılmıyor? Yoksa onlarda da mı yapılıyor? Hangisinde yapılıyor hangisinde yapılmıyor? Nasıl tespit ettiniz? Belki onlarda yapıldığı için onlar öyle garip, asıl btctürk olması gereken fiyattan satıyor alıyor, olamaz mı?

2. Böyle bir manipülasyon şekli varsa bunu döviz büfeleri de yapıyor mu? Örneğin istanbul/maltepe'de caminin oradaki döviz büfesi kafasına göre alakasız fiyatlardan döviz alıp satarsa ne olur? Kar edebilir mi? Yoksa zarar mı eder.

Mantık sisteminize bir katkısı olabilir temennisiyle paylaşmak istedim.

ozgur
Newbie
*

Activity: 22

View Profile
December 26, 2014, 07:16:40 PM

Konu: BTCTürk'ün cold storage olarak hep aynı adresi kullanması: 18ytWEKvfMTmvXkkAykZw7stq4aLiNSGyr

https://blockchain.info/address/18ytWEKvfMTmvXkkAykZw7stq4aLiNSGyr

Ama bu adrese sadece para göndermiyor. Buradan harcama da yapıyor.
Yani? Public key'i ifşa oluyor. Ve bitcoin'in iki aşamalı güvenliğinin birisi yok olmuş oluyor.
Bu çok büyük bir problem mi? Normalde değil. Ama bir cold storage için bence yapılmamalı.
Hatta mümkünse hiç yapmayın en güzeli.

Teknik olarak ne dediğimle ilgilenenler varsa biraz açayım:

Bitcoin'de transferler alıcı adreslere yapılır. Alıcı adresler bir public key'in hash'idir. Bu cüzdandan para harcanmadığı sürece blockchain'de sadece public key'in hashi bulunur. Kullanıcı ne zaman ki harcama yapar, o zaman blockchain'e bu public keyi ifşa eder, bunun hashinin bu adres olduğu görülür ve bu public keye ait private ile harcama talimatı chaine eklenir.

Yani sizin cüzdanınızdan para çalmak için bir kullanıcının sadece elliptic curve kriptoyu kırması yetmez, sha256'yı da kırması gerekir. Şu anda yok ama bir gün kuantum bilgisayarlar çıkarsa elliptic curve ü kıracağı düşünülüyor. Ama kuantum bilgisayarın sha256'yı kırması nedense söz konusu değilmiş ben de bilmiyorum sebebini.

Tamam belki şu anda kuantum bilgisayar yok ama yine de birçok uzmanın bu şekilde tavsiye verdiğini duyduğumdan dolayı ben de isterim ki BTCTürk her harcamada cold storage'ını yenilesin.

Iyi coinlemeler.

Kaynak: http://bitcoinmagazine.com/7781/satoshis-genius-unexpected-ways-in-which-bitcoin-dodged-some-cryptographic-bullet/

[şu kısım:]
.....
There is another very good reason to use the hash-of-public-key address construction: quantum cryptography. Quantum computers are capable of breaking elliptic curve DSA (ie. given a public key, a quantum computer can very quickly find the private key), but they cannot similarly reverse hash algorithms (or rather, they can, but it would take one 280 computational steps to crack a Bitcoin address, which is still very much impractical). Thus, if your Bitcoin funds are stored in an address that you have not spent from (so the public key is unknown), they are safe against a quantum computer – at least until you try to spend them.
....
Tom Mercutio
Newbie
*

Activity: 38

View Profile
December 29, 2014, 10:48:10 AM

Konu: BTCTürk'ün cold storage olarak hep aynı adresi kullanması: 18ytWEKvfMTmvXkkAykZw7stq4aLiNSGyr

https://blockchain.info/address/18ytWEKvfMTmvXkkAykZw7stq4aLiNSGyr

Ama bu adrese sadece para göndermiyor. Buradan harcama da yapıyor.
Yani? Public key'i ifşa oluyor. Ve bitcoin'in iki aşamalı güvenliğinin birisi yok olmuş oluyor.
Bu çok büyük bir problem mi? Normalde değil. Ama bir cold storage için bence yapılmamalı.
Hatta mümkünse hiç yapmayın en güzeli.

Teknik olarak ne dediğimle ilgilenenler varsa biraz açayım:

Bitcoin'de transferler alıcı adreslere yapılır. Alıcı adresler bir public key'in hash'idir. Bu cüzdandan para harcanmadığı sürece blockchain'de sadece public key'in hashi bulunur. Kullanıcı ne zaman ki harcama yapar, o zaman blockchain'e bu public keyi ifşa eder, bunun hashinin bu adres olduğu görülür ve bu public keye ait private ile harcama talimatı chaine eklenir.

Yani sizin cüzdanınızdan para çalmak için bir kullanıcının sadece elliptic curve kriptoyu kırması yetmez, sha256'yı da kırması gerekir. Şu anda yok ama bir gün kuantum bilgisayarlar çıkarsa elliptic curve ü kıracağı düşünülüyor. Ama kuantum bilgisayarın sha256'yı kırması nedense söz konusu değilmiş ben de bilmiyorum sebebini.

Tamam belki şu anda kuantum bilgisayar yok ama yine de birçok uzmanın bu şekilde tavsiye verdiğini duyduğumdan dolayı ben de isterim ki BTCTürk her harcamada cold storage'ını yenilesin.

Iyi coinlemeler.

Kaynak: http://bitcoinmagazine.com/7781/satoshis-genius-unexpected-ways-in-which-bitcoin-dodged-some-cryptographic-bullet/

[şu kısım:]
.....
There is another very good reason to use the hash-of-public-key address construction: quantum cryptography. Quantum computers are capable of breaking elliptic curve DSA (ie. given a public key, a quantum computer can very quickly find the private key), but they cannot similarly reverse hash algorithms (or rather, they can, but it would take one 280 computational steps to crack a Bitcoin address, which is still very much impractical). Thus, if your Bitcoin funds are stored in an address that you have not spent from (so the public key is unknown), they are safe against a quantum computer – at least until you try to spend them.
....

Güzel yorum. Buralardaki nadir derinliğe sahip yazılardan.

Bu bahsettiğiniz pratikte bir güvenlik açığı değil. Bu Bitcoin'in gelecekte çözülmesi gereken bir problemi. Ki ileride çözülecektir. Eğer bu pratik olarak yapılabilseydi zaten Bitcoin protokolü tamamen çalışmaz hale gelirdi.

Üzerinde 40-50 milyon dolarlık bitcoin olan adreslerin de Public Key'leri rahat rahat görünmekte. Şurdan kontrol edebilirsiniz: http://bitcoinrichlist.com/top100

Örneğin, DOJ'un elindeki bitcoinlerin tutulduğu adres:

https://blockchain.info/address/1i7cZdoE9NcHSdAL5eGjmTJbBVqeQDwgw?filter=1

Dilemma
Full Member

Activity: 168
Merit: 100

View Profile
December 31, 2014, 06:35:46 PM

BTCTurk'den başka hesaba yolladığım BTC ne zaman hesaba geçer?
Takip de edemiyoruz sanırım
Acil ulaşması lazım, 20 dakika oldu.. bekliyorum..

grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
December 31, 2014, 06:40:58 PM

Btcturkle alakası yok onun btc nin altyapısıyla alakalı.Tahmini 30-40 dk arasında geçiyor.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
December 31, 2014, 07:59:16 PM

eğer 4 btc üstü ise btcturk ile alakası var manuel onaylıyorlar 
Tom Mercutio
Newbie
*

Activity: 38

View Profile
January 01, 2015, 05:48:00 PM

Bu limiti bayadır kaldırdılar galiba. Artık onaya düşmüyor. 10-20 btc transfer ettiğim oluyor.
testerman
Hero Member

Activity: 840

View Profile
January 01, 2015, 11:20:47 PM

Bu limiti bayadır kaldırdılar galiba. Artık onaya düşmüyor. 10-20 btc transfer ettiğim oluyor.

gecen bende 4 btc uzeri bir transfer yapmistim, hemen onaylanmisti. ama mesai saatleri icerisindeydi
Pages: « 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... 217 »
  Print  

Jump to: