Bitcoin Forum
May 04, 2024, 01:21:45 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 ... 217 »
  Print  
Author Topic: BtcTurk Ana Konu  (Read 398855 times)
twn
Legendary
*

Activity: 1204
Merit: 1011

View Profile
January 27, 2015, 08:52:31 AM

Btc sabit seyrederken btcturkte yukselmeye basladi sabah 590lardaydi suan 610u gecti.birisi yukseltip yukardan cakacak sanirim
1714828905
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714828905
Reply with quote  #2

1714828905
Report to moderator
1714828905
Hero Member
*

Ignore
1714828905
Reply with quote  #2

1714828905
Report to moderator
1714828905
Hero Member
*

Ignore
1714828905
Reply with quote  #2

1714828905
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714828905
Hero Member
*

Ignore
1714828905
Reply with quote  #2

1714828905
Report to moderator
1714828905
Hero Member
*

Ignore
1714828905
Reply with quote  #2

1714828905
Report to moderator
1714828905
Hero Member
*

Ignore
1714828905
Reply with quote  #2

1714828905
Report to moderator
Tom Mercutio
Newbie
*

Activity: 38
Merit: 0

View Profile
January 27, 2015, 07:04:18 PM

Bir de biz bunun hesabını vermek zorunda değiliz.

İstersek şirket çalışanlarının gönderdikleri paralara öncelik veririz.

Emre beyin ne demek istediğini anlıyorum. Biz bunu geldiği sırayla adilane bir şekilde yapıyoruz ama niye yapıyoruz biz de bilmiyoruz. Çünkü yapmasak ufak tefek para da buradan kazanabiliriz. Bizi buna zorlayan bir kanun, yönetmelik, kanun hükmünde kararname, genelge, tüzük vs.. yok diyor - ki haklı.

Ama haksız. Çünkü müşteri daima haklıdır. Haksız da olsa haklıdır. Zorunda olmadığınız halde uyguladığınız etik kuralı uygulamamakla suçladığınızda da yine müşteri haklıdır. Yani müşteri ilişkileri çok sabır gerektirir. Ama Emre bey bence bu mesajında bu sabrı gösteremiyor ve kendini iyi ifade edemiyor veya etmeye gerek duymuyor. Bu noktada haksız. Şirket olarak müşteri ilişkilerine ve müşterilerin hassasiyetlerine daha çok önem vermeniz sizin çıkarınıza.

Saygılar.

Haklısınız ama burda şöyle bir durum var: Şikayet eden ve ortalığı karıştıran kişi açıkça müşteri olmadığını ve gıcık olduğu için yaptığını yazmış Smiley

Yani adam müşteri değil ki haklı olsun Smiley
grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
January 27, 2015, 07:05:54 PM

Btc sabit seyrederken btcturkte yukselmeye basladi sabah 590lardaydi suan 610u gecti.birisi yukseltip yukardan cakacak sanirim

Sabah 240$ daydı şimdi 255$ larda.Yükselmesi gayet normal.
Tom Mercutio
Newbie
*

View Profile
January 27, 2015, 07:08:43 PM

Sizin bankalarda hatta borsa istanbul'da kimlere ne ayrıcalıklar sağlanıyor haberiniz var mı? Kendi çalışanlarına öncelik tanımayan finans kurumu var mı sizce?

Şirketin çalışanına öncelik vermesinin size bir zarar mı var? Olmayan bir KAR değil. ZARAR var mı? Burası belediye ekmek sırası mı?

Ayrıca adamlar açıkça yazmışlar yapmıyoruz diye. Yapmıyoruz ama yapsak da yanlış birşey olmazdı demiş. 100% doğru.

Burda bu şirket açıkça trolleniyor. Troller de zaten trollüyoruz diye yazmış Smiley

Forumda insanca muhabbet edilmesi engelleniyor bence. Moderator de bu durumdan bunalmış belli ki Smiley
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
January 27, 2015, 07:39:52 PM

Bir cevap yazarken ya once okuyup ta mantikli bir cevap yazin yada hic yazmayin, bu basligi basindan beri okuyupta takip etmediginiz nasilda belli, troll diyen, musterisi degil diyen.  Neden musterisi degil acaba, musteri idi de artik calismeyi mi birakti? Gecmis yazilarda bunlari okudunuz mu da yorum yazmaya kalkiyorsunuz, trol denmis, bitcointalk turkce bolumunun halen aktif olan en eski uyesi olarak zaten buna hic bir ihtiyacim olmadigini buralari uzun zamandir takip eden arkadaslar uye olsun olmasin zaten bilirler. Google da bitcoin ile ilgili aradiginiz Turkce bilgilerin cogu benim kalemimden cikmistir zaten, farkli platformlarda farkli isimler altinda. BTCTurk dahil bir cok kisi Facebook sayfalarinda paylasmislardir bu bilgileri. Simdi birileri kalkip karalamaya calistigimi ima etmeye kalkmis, avukatliga soyunanlar olmus. Ne diyeyim ki, yasayin gorun.
onr
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
January 27, 2015, 07:59:21 PM

Merhabalar,

Buradan daha önceden de duyurduğum BTCTürk Borsası Android uygulamasını güncelledim.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koncaoglu.btcturkborsasi

BTCTürk API desteğiyle artık BTCTürk hesabınıza bağlanabilir ve bakiyenizi anlık olarak görüntüleyebilirsiniz. QR Code ile kolay giriş özelliği de eklendi.

Ayrıca Derinlik Tablosu'nu da takip edebilirsiniz, satış ve alış isteklerini inceleyebilirsiniz.

Bir sonraki versiyonda BTC alış ve satış emirleri verme özelliği de uygulamaya dahil edilecektir.

Bunun yanında uygulamadan beklediğiniz başka özellikler varsa onları da paylaşabilirsiniz, bundan sonraki versiyonlara eklemeye çalışırım.

İyi günler BTC

Çok başarılı olmuş, tebrikler. Alış satışı neden ilk versiyona eklemediniz?

Teşekkürler. Fazla boş zamanım olmadığı için şimdilik bukadarını yaptım. Yakında yeni versiyon ile birlikte alış satış özellikleri de uygulamaya eklenecektir.
Tom Mercutio
Newbie
*

View Profile
January 27, 2015, 09:29:03 PM

Bir cevap yazarken ya once okuyup ta mantikli bir cevap yazin yada hic yazmayin, bu basligi basindan beri okuyupta takip etmediginiz nasilda belli, troll diyen, musterisi degil diyen.  Neden musterisi degil acaba, musteri idi de artik calismeyi mi birakti? Gecmis yazilarda bunlari okudunuz mu da yorum yazmaya kalkiyorsunuz, trol denmis, bitcointalk turkce bolumunun halen aktif olan en eski uyesi olarak zaten buna hic bir ihtiyacim olmadigini buralari uzun zamandir takip eden arkadaslar uye olsun olmasin zaten bilirler. Google da bitcoin ile ilgili aradiginiz Turkce bilgilerin cogu benim kalemimden cikmistir zaten, farkli platformlarda farkli isimler altinda. BTCTurk dahil bir cok kisi Facebook sayfalarinda paylasmislardir bu bilgileri. Simdi birileri kalkip karalamaya calistigimi ima etmeye kalkmis, avukatliga soyunanlar olmus. Ne diyeyim ki, yasayin gorun.

Konuyu eskiden beri takip ederim.

Konuyu okuduğumda çoğunluğun olumlu şeyler yazdığını, olumsuz şeylerin de çoğunluğunu sizin yazdığınızı açıkça görebiliyorum.

Bilerek saldırıyorum, gıcığım diye siz yazmışsınız. Aylardır kullanmıyorum diye de siz yazmışsınız.

Siz söyleyince konuya yazdıklarınızı tekrar gözden geçirdim

Bitcoin çekme işleminiz onaya takılmış siz de buna takılmışsınız. Bir ara o şekilde oluyordu hakkaten. Ben bugün ciddi bir miktar çektim anında geldi. Belki hala oluyordur bilmiyorum. O zaman kullanmazsınız olur biter. Bu şekilde saldırmaya gerek yok.

Ayrıca dediğim gibi, şirketin yapmıyoruz dediği, yapsa bile yanlış olmayacak bir şeyi siz burada sanki birilerinin hakkı gasp edilmiş gibi diye yazıyorsunuz.

Bundan önce de adamın birisinin 10TL'lik işlem yaptığını buraya yazdılar diye: 'Bu adamı birisi bulup öldürürse bunun suçlusu BTCTurk'dur' yazmışsınız Cheesy

İnanılımaz gerçekten.

Bunlara gerek yok.
Stratejist76
Full Member

Activity: 141
Merit: 100

View Profile
January 28, 2015, 12:52:58 PM

Derinlik sorunu sebebiyle bazı sorunlar yaşadığım için yurtdışı exchangelerle de çalışmaya başladım. Ama Btcturk firma olarak en iyi şekilde hizmet veriyor. Bu konuda yiğidi öldürelim fakat hakkını yemeyelim.

Türkiyeye hizmet veren böyle bir site olması çok büyük bir şanstır. Btcturk olmasa şimdi herkes yurtdışına para gönderip 2-3 hafta hesaba geçmesini bekleyecekti. Oysa burda tartıştığımız 30dk-1saat içinde hesaba işlenen eft/havalelerin (yoğun zamanlar harici 5-10 dakika sürüyor) öncemi sonramı onaylandığı Smiley Yani bir arkadaşımızın da yazdığı gibi müşteriyi memnun edemezsiniz. Daha önce yazmıştım ben bu müşteriyi memnun edememe sorunu sebebiyle yaptığım işimi bırakıp başka bir işe başladım..

Btcturk ailesine önerim sabırlı olmalarıdır. Müşteriyi memnun etmek için değilde yaptığınız işi en iyi şekilde yapmak için gayret göstermeniz daha doğru olur. Tabiki yapılan işe değer veren insanlar çok ancak olumlu değilde genelde olumsuz eleştiriler paylaşıldığından pek dikkat çekmeyebilir. Ben verilen hizmetten memnunum ve kendim adına teşekkür ederim..
Stratejist76
Full Member

Activity: 141

View Profile
January 28, 2015, 12:54:15 PM

Derinlik sorunu sebebiyle bazı sorunlar yaşadığım için yurtdışı exchangelerle de çalışmaya başladım. Ama Btcturk firma olarak en iyi şekilde hizmet veriyor. Bu konuda yiğidi öldürelim fakat hakkını yemeyelim.

Türkiyeye hizmet veren böyle bir site olması çok büyük bir şanstır. Btcturk olmasa şimdi herkes yurtdışına para gönderip 2-3 hafta hesaba geçmesini bekleyecekti. Oysa burda tartıştığımız 30dk-1saat içinde hesaba işlenen eft/havalelerin (yoğun zamanlar harici 5-10 dakika sürüyor) öncemi sonramı onaylandığı Smiley 

Btcturk ailesine önerim sabırlı olmalarıdır. Müşteriyi memnun etmek için değilde yaptığınız işi en iyi şekilde yapmak için gayret göstermeniz daha doğru olur. Tabiki yapılan işe değer veren insanlar çok ancak olumlu değilde genelde olumsuz eleştiriler paylaşıldığından pek dikkat çekmeyebilir. Ben verilen hizmetten memnunum ve kendim adına teşekkür ederim..
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
February 02, 2015, 09:24:07 PM

BTCTurku girişimi çabası ve bence başarısı ile taktir ederim, her ne kadar piyasası az oynasa da  Grin
Ama Emre arkadaşın da aşağıdaki yorumu çocukcaydı.Tepki vereceğim diye resmen şirketi ciddiyetsiz gösterdi. Prensip sahibi olduklarını herkese eşit davrandıklarını ve öyle yaptıklarınıda söylemelerini beklerdim...

signature not found.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
February 02, 2015, 09:27:27 PM

BTCTurku girişimi çabası ve bence başarısı ile taktir ederim, her ne kadar piyasası az oynasa da  Grin
Ama Emre arkadaşın da aşağıdaki yorumu çocukcaydı.Tepki vereceğim diye resmen şirketi ciddiyetsiz gösterdi. Prensip sahibi olduklarını herkese eşit davrandıklarını ve öyle yaptıklarınıda söylemelerini beklerdim...

emre arkadaşın derken 😀 emre kenci btcturk ün sahibi yanlış anlaşılma olmasında fazla samimi gördüm seni
cakir1
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

kün tuğ bolgıl kök kurıkan

View Profile WWW
February 02, 2015, 09:34:37 PM

emre arkadaşın derken 😀 emre kenci btcturk ün sahibi yanlış anlaşılma olmasında fazla samimi gördüm seni
Düzeltme: Emre Kenci BtcTürk'ün "kurucu ortaklarından" ve CTO'su. Tek başına sahibi değil Smiley
https://www.btctrader.com/#AboutUs

'Öd Tengri yasar kişi oglı kop ölgeli törimiş' demiş atan, Unutma, bu hayatta her zaman onurun için yaşa
Unutma zaman bir su akıp gider, Son pişmanlık toprakta fayda mı eder?
Teknik Olarak Bitcoin
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
February 02, 2015, 09:38:19 PM

Düzeltme: Emre Kenci BtcTürk'ün "kurucu ortaklarından" ve CTO'su. Tek başına sahibi değil Smiley
https://www.btctrader.com/#AboutUs

çakır yine noktayı koymuş aynen dediği gibi  Smiley
testerman
Hero Member

Activity: 840
Merit: 1000

View Profile
February 02, 2015, 10:22:06 PM

kurucu ortak olmasi veya calisani, ne degisir?

o tarz bir aciklama profesyonellik disi olmustu.
cakir1
Sr. Member

View Profile WWW
February 02, 2015, 10:42:13 PM

açıklama ile ilgili bir şey demedim ben, açıklama zaten olayı batırıp sıvamak olmuş Grin

olay şu: "bana göre" şirket yönetim kurulunu toplayıp "yüksek hissedar oyu" ile (ki bu kişi kerem tibuk oluyor) emre kenci'nin CTO'luk görevine son verilmeli veya görevden el çektirilmeli.

Ancak Türkiye'de işler böyle yürümüyor malesef...

'Öd Tengri yasar kişi oglı kop ölgeli törimiş' demiş atan, Unutma, bu hayatta her zaman onurun için yaşa
Teknik Olarak Bitcoin
pitkoyin
Full Member

Activity: 196

View Profile
February 03, 2015, 02:10:08 PM

açıklama ile ilgili bir şey demedim ben, açıklama zaten olayı batırıp sıvamak olmuş Grin

olay şu: "bana göre" şirket yönetim kurulunu toplayıp "yüksek hissedar oyu" ile (ki bu kişi kerem tibuk oluyor) emre kenci'nin CTO'luk görevine son verilmeli veya görevden el çektirilmeli.

Ancak Türkiye'de işler böyle yürümüyor malesef...

Şirket ciddiyeti yerlerde geziyor, yazık ..
keremtibuk
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
February 11, 2015, 12:39:31 AM

Herkese merhaba,

Öncelikle çalışma arkadaşlarımın son konuyla ilgili yaptıkları açıklamalar için özür dilerim. Profesyonelce değildi. Bilinmesini isterim ki, çok uzun süredir Bitcoin'in Türkiye'de tanınması ve kullanılması için çalışıyoruz ve BTCTurk ile ilgili maddi beklentimiz yok denecek kadar az.  Dolayısı ile biz neredeyse kamu hizmeti yapıyor gibi uğraşırken bu tarz suçlamalara maruz kalmak çalışma arkadaşlarımızı çok daha fazla incitiyor ve böyle talihsiz tepkilere neden olabiliyor.

Spesifik olarak konuyla ilgili ise şunu söyleyebilirim.  Sadece para yatırma ve çekmelerde değil, sitede herhangi bir işlemde müşterilerimize karşı haksız bir uygulama olmaması konusundan son derece hassasız. Şahsen Bitcoin'e inancımın temel sebebi Bitcoin'in "dürüst para" olmasıdır. Bitcoin'i ve BTCTurk sadece ticari bir girişim olmamasının en büyük sebebi de bu.

Yine dikkat çekmek istediğim bir başka konu ise, özellikle banka aracılığı ile TL yatırma ve çekme işlemleri ile ilgili bu kadar tepki olmasının aslında Bitcoin konu olduğunda oldukça çelişkili olması.  Bitcoin'in en büyük özelliklerinden biri halihazırdaki finans ve özellikle bankacılık sistemine karşı teknolojik bir sürü üstünlüğünün olması.  Yani biz samimiyetle çok yakın bir gelecekte Bitcoin'in var olan köhne sistemin yerini alacağını düşünüyoruz ve Bitcoinin farkında olan, satın alan kişilerin bu köhne bankacılık sisteminin eksikliklerinin faturasını bize çıkarması biraz haksızlık.

Siteye Bitcoin yatırırken nasıl Bitcoin ağının avantajını kullanabiliyorsanız, TL yatırıp çekerken doğal olarak bu köhne sistemin dezavantajlarını da yaşıyorsunuz, ve Bitcoin genel geçer akçe olana kadar da buna katlanmak zorundayız.  Sadece bankacılık sisteminin havale ve eft sistemlerindeki köhnelikle uğraşmak zorunda da kalmıyoruz açıkçası.  Banka hesabı açıp açık tutabilmek için bir sürü dertle uğraştığımız yetmiyormuş gibi resmi bir şirket olarak kara para aklama önleme (AML) ve müşteri bilgileri toplama ve denetleme işleri (KYC) ile de uğraşıyoruz. Her bankacılık işlemini manuel yapmak zorundayız.  Hem bankaların çok yardımcı olmamasından, hem de yasal gerekliliklerden dolayı.

Şayet ani fiyat değişikliklerinden faydalanmak, en azından etkilenmemek istiyorsanız, köhne bankacılık sisteminin riskini almadan BTCTurk hesabınızda TL bakiye tutabilirsiniz.  Bitcoinlerinizi dilediğiniz gibi yatırıp çekin.  Hatta bizim tercihimiz bizde bitcoin tutmamanız, zira Bitcoin bazında müşteri bakiyeleriniz bizim sorumluluğumuzda ve bu konudaki güvenlik gereksinimleri herekesin malumu.  Fakat TL söz konusu olduğunda en mantıklısı hesaplara bakiye bulundurmak gibi görünüyor.

Elbette size hizmet için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Fakat Bitcoin'in sıfırdan buraya gelmesinde en büyük etken, bitcoine inanan insanların birbirlerine sonsuz destek vermesi iken, sürekli temelsiz suçlamalara maruz kalmak yerine sizlerden yapıcı eleştiriler gelmesini bekliyoruz açıkçası.

Kerem Tibuk
EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3724
Merit: 2078

Crypto Swap Exchange

View Profile
February 11, 2015, 12:44:51 AM

Foruma hoşgeldiniz. Yerinde bir açıklama olmuş.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
cakir1
Sr. Member

View Profile WWW
February 11, 2015, 01:08:33 AM

Herkese merhaba,

Öncelikle çalışma arkadaşlarımın son konuyla ilgili yaptıkları açıklamalar için özür dilerim. Profesyonelce değildi.1.a Bilinmesini isterim ki, çok uzun süredir Bitcoin'in Türkiye'de tanınması ve kullanılması için çalışıyoruz ve BTCTurk ile ilgili maddi beklentimiz yok denecek kadar az.  Dolayısı ile biz neredeyse kamu hizmeti yapıyor gibi uğraşırken bu tarz suçlamalara maruz kalmak1.b çalışma arkadaşlarımızı çok daha fazla incitiyor ve böyle talihsiz tepkilere1.c neden olabiliyor.

Spesifik olarak konuyla ilgili ise şunu söyleyebilirim.  Sadece para yatırma ve çekmelerde değil, sitede herhangi bir işlemde müşterilerimize karşı haksız bir uygulama olmaması konusundan son derece hassasız. Şahsen Bitcoin'e inancımın temel sebebi Bitcoin'in "dürüst para" olmasıdır. Bitcoin'i ve BTCTurk sadece ticari bir girişim olmamasının en büyük sebebi de bu.2

Yine dikkat çekmek istediğim bir başka konu ise, özellikle banka aracılığı ile TL yatırma ve çekme işlemleri ile ilgili bu kadar tepki olmasının aslında Bitcoin konu olduğunda oldukça çelişkili olması.  Bitcoin'in en büyük özelliklerinden biri halihazırdaki finans ve özellikle bankacılık sistemine karşı teknolojik bir sürü üstünlüğünün olması.  Yani biz samimiyetle çok yakın bir gelecekte Bitcoin'in var olan köhne sistemin yerini alacağını düşünüyoruz ve Bitcoinin farkında olan, satın alan kişilerin bu köhne bankacılık sisteminin eksikliklerinin faturasını bize çıkarması biraz haksızlık.

Siteye Bitcoin yatırırken nasıl Bitcoin ağının avantajını kullanabiliyorsanız, TL yatırıp çekerken doğal olarak bu köhne sistemin dezavantajlarını da yaşıyorsunuz, ve Bitcoin genel geçer akçe olana kadar da buna katlanmak zorundayız.  Sadece bankacılık sisteminin havale ve eft sistemlerindeki köhnelikle uğraşmak zorunda da kalmıyoruz açıkçası.  Banka hesabı açıp açık tutabilmek için bir sürü dertle uğraştığımız yetmiyormuş gibi resmi bir şirket olarak kara para aklama önleme (AML) ve müşteri bilgileri toplama ve denetleme işleri (KYC) ile de uğraşıyoruz. Her bankacılık işlemini manuel yapmak zorundayız.  Hem bankaların çok yardımcı olmamasından, hem de yasal gerekliliklerden dolayı.

Şayet ani fiyat değişikliklerinden faydalanmak, en azından etkilenmemek istiyorsanız, köhne bankacılık sisteminin riskini almadan BTCTurk hesabınızda TL bakiye tutabilirsiniz.  Bitcoinlerinizi dilediğiniz gibi yatırıp çekin.  Hatta bizim tercihimiz bizde bitcoin tutmamanız, zira Bitcoin bazında müşteri bakiyeleriniz bizim sorumluluğumuzda ve bu konudaki güvenlik gereksinimleri herekesin malumu.  Fakat TL söz konusu olduğunda en mantıklısı hesaplara bakiye bulundurmak gibi görünüyor.

Elbette size hizmet için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Fakat Bitcoin'in sıfırdan buraya gelmesinde en büyük etken, bitcoine inanan insanların birbirlerine sonsuz destek vermesi iken, sürekli temelsiz suçlamalara maruz kalmak1.d yerine sizlerden yapıcı eleştiriler gelmesini bekliyoruz açıkçası.

Kerem Tibuk

Öncelikle foruma hoş geldiniz, bu açıklamanızda takıldığım bir kaç kısım mevcut, alıntılayıp işaretledim.
1.a'daki özrünüz için teşekkürler, gerekli bir adım attınız.
1.b'de bu suçlamaların hiç de temelsiz olmadığı belli.
1.c'deki talihsiz tepkilerin sebebi belli; profesyonel bir biçimde konuya yaklaşmayan çalışan(lar)ınız ve iş ortağınız.
Ancak 1.d'deki "temelsiz suçlamalar" kısmına katılmıyorum; Ortada "resmi (tüzel kişi) olarak" verilmiş beyanatlar var ve bu suçlamaların sebebi de bu beyanatlar; yani temelsiz suçlama yok ortada.

2'de eklemek istediğim nokta şu: bitcoin'in dürüst olmasının en önemli sebebi "şeffaflık"tır. Günümüz bankacılık sisteminin el verdiği ölçüde; kullanıcıların "kişisel veri gizliliğine" önem vererek TL bazındaki işlemlerde daha şeffaf olmanız gerekir, ve sizden bu beklenir.

Normal bir borsada (örneğin imkb gibi) olsaydık ve çalışanınızın önceki mesajlarda yayınladığı gibi bir mesaj yayınlamış olsaydı bu borsa çalışanı "inside trade" suçlaması ile çoktan hapsi boylamıştı. Sadece ilgili çalışan değil bu çalışana destek niteliğinde mesaj yazan iş ortağınız da aynı şekilde hapse girmiş olurdu.

Sıradan bir firma çekilişle araba veriyor olsun, bu çekilişin kuralları arasında açık ve net bir biçimde şu yazar: "bu çekilişe firma çalışanları ve akrabaları katılamaz". Bunun anlamı şudur: "ben firma olarak bu çekilişin dürüst olacağını ve şirket içerisinden bir kişinin veya ailesinin bu çekilişten fayda sağlamayacağını garanti ediyorum".

Şimdi sorum şu: Siz şirket olarak buna benzer olayların yaşanmaması adına şirket çalışanlarınızın kendi borsanızda işlem yapmasının önüne geçecek misiniz? Bir kısıtlama getirecek misiniz? Mesela şöyle bir şey: şirket çalışanlarımız 1 ayda en fazla 5000 tl'lik işlem yapabilir vs gibi.

Teknik Olarak Bitcoin
teramit
Legendary
*

Activity: 1869
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
February 11, 2015, 01:15:40 AM

Herkese merhaba,

Öncelikle çalışma arkadaşlarımın son konuyla ilgili yaptıkları açıklamalar için özür dilerim. Profesyonelce değildi.1.a Bilinmesini isterim ki, çok uzun süredir Bitcoin'in Türkiye'de tanınması ve kullanılması için çalışıyoruz ve BTCTurk ile ilgili maddi beklentimiz yok denecek kadar az.  Dolayısı ile biz neredeyse kamu hizmeti yapıyor gibi uğraşırken bu tarz suçlamalara maruz kalmak1.b çalışma arkadaşlarımızı çok daha fazla incitiyor ve böyle talihsiz tepkilere1.c neden olabiliyor.

Spesifik olarak konuyla ilgili ise şunu söyleyebilirim.  Sadece para yatırma ve çekmelerde değil, sitede herhangi bir işlemde müşterilerimize karşı haksız bir uygulama olmaması konusundan son derece hassasız. Şahsen Bitcoin'e inancımın temel sebebi Bitcoin'in "dürüst para" olmasıdır. Bitcoin'i ve BTCTurk sadece ticari bir girişim olmamasının en büyük sebebi de bu.2

Yine dikkat çekmek istediğim bir başka konu ise, özellikle banka aracılığı ile TL yatırma ve çekme işlemleri ile ilgili bu kadar tepki olmasının aslında Bitcoin konu olduğunda oldukça çelişkili olması.  Bitcoin'in en büyük özelliklerinden biri halihazırdaki finans ve özellikle bankacılık sistemine karşı teknolojik bir sürü üstünlüğünün olması.  Yani biz samimiyetle çok yakın bir gelecekte Bitcoin'in var olan köhne sistemin yerini alacağını düşünüyoruz ve Bitcoinin farkında olan, satın alan kişilerin bu köhne bankacılık sisteminin eksikliklerinin faturasını bize çıkarması biraz haksızlık.

Siteye Bitcoin yatırırken nasıl Bitcoin ağının avantajını kullanabiliyorsanız, TL yatırıp çekerken doğal olarak bu köhne sistemin dezavantajlarını da yaşıyorsunuz, ve Bitcoin genel geçer akçe olana kadar da buna katlanmak zorundayız.  Sadece bankacılık sisteminin havale ve eft sistemlerindeki köhnelikle uğraşmak zorunda da kalmıyoruz açıkçası.  Banka hesabı açıp açık tutabilmek için bir sürü dertle uğraştığımız yetmiyormuş gibi resmi bir şirket olarak kara para aklama önleme (AML) ve müşteri bilgileri toplama ve denetleme işleri (KYC) ile de uğraşıyoruz. Her bankacılık işlemini manuel yapmak zorundayız.  Hem bankaların çok yardımcı olmamasından, hem de yasal gerekliliklerden dolayı.

Şayet ani fiyat değişikliklerinden faydalanmak, en azından etkilenmemek istiyorsanız, köhne bankacılık sisteminin riskini almadan BTCTurk hesabınızda TL bakiye tutabilirsiniz.  Bitcoinlerinizi dilediğiniz gibi yatırıp çekin.  Hatta bizim tercihimiz bizde bitcoin tutmamanız, zira Bitcoin bazında müşteri bakiyeleriniz bizim sorumluluğumuzda ve bu konudaki güvenlik gereksinimleri herekesin malumu.  Fakat TL söz konusu olduğunda en mantıklısı hesaplara bakiye bulundurmak gibi görünüyor.

Elbette size hizmet için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Fakat Bitcoin'in sıfırdan buraya gelmesinde en büyük etken, bitcoine inanan insanların birbirlerine sonsuz destek vermesi iken, sürekli temelsiz suçlamalara maruz kalmak1.d yerine sizlerden yapıcı eleştiriler gelmesini bekliyoruz açıkçası.

Kerem Tibuk

Öncelikle foruma hoş geldiniz, bu açıklamanızda takıldığım bir kaç kısım mevcut, alıntılayıp işaretledim.
1.a'daki özrünüz için teşekkürler, gerekli bir adım attınız.
1.b'de bu suçlamaların hiç de temelsiz olmadığı belli.
1.c'deki talihsiz tepkilerin sebebi belli; profesyonel bir biçimde konuya yaklaşmayan çalışan(lar)ınız ve iş ortağınız.
Ancak 1.d'deki "temelsiz suçlamalar" kısmına katılmıyorum; Ortada "resmi (tüzel kişi) olarak" verilmiş beyanatlar var ve bu suçlamaların sebebi de bu beyanatlar; yani temelsiz suçlama yok ortada.

2'de eklemek istediğim nokta şu: bitcoin'in dürüst olmasının en önemli sebebi "şeffaflık"tır. Günümüz bankacılık sisteminin el verdiği ölçüde; kullanıcıların "kişisel veri gizliliğine" önem vererek TL bazındaki işlemlerde daha şeffaf olmanız gerekir, ve sizden bu beklenir.

Normal bir borsada (örneğin imkb gibi) olsaydık ve çalışanınızın önceki mesajlarda yayınladığı gibi bir mesaj yayınlamış olsaydı bu borsa çalışanı "inside trade" suçlaması ile çoktan hapsi boylamıştı. Sadece ilgili çalışan değil bu çalışana destek niteliğinde mesaj yazan iş ortağınız da aynı şekilde hapse girmiş olurdu.

Sıradan bir firma çekilişle araba veriyor olsun, bu çekilişin kuralları arasında açık ve net bir biçimde şu yazar: "bu çekilişe firma çalışanları ve akrabaları katılamaz". Bunun anlamı şudur: "ben firma olarak bu çekilişin dürüst olacağını ve şirket içerisinden bir kişinin veya ailesinin bu çekilişten fayda sağlamayacağını garanti ediyorum".

Şimdi sorum şu: Siz şirket olarak buna benzer olayların yaşanmaması adına şirket çalışanlarınızın kendi borsanızda işlem yapmasının önüne geçecek misiniz? Bir kısıtlama getirecek misiniz? Mesela şöyle bir şey: şirket çalışanlarımız 1 ayda en fazla 5000 tl'lik işlem yapabilir vs gibi.

şirket çalışanlarına neden sınırlama getirilsin arkadaş bu yarışma mı jürisi mi bu arkadaşlar ne alaka?
kanunları geçtik keyfi istekler babında takılıyoruz .
bende bazı şeyler istiyorum ama yaparlar yapmazlar kendileri bilir ,yapmadılar diyelim ne olacak ayıp mı etmiş olacaklar?
çalışanların alım-satım yapması gayet normal inside trading falan da olmaz.
Btcturk gayet iyi çalışıyor , emre nin konuşması da kaba sayılmaz Kerem bey de gayet nazik bir dil kullanmış
firavun un yönettiği ülkedesiniz neleri dert ediyorsunuz.
Pages: « 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 ... 217 »
  Print  

Jump to: