Bitcoin Forum
July 04, 2024, 10:19:57 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Uzun Vadede Bytecoin mi IOTA mı ?  (Read 927 times)
John Steinbeck (OP)
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
December 02, 2017, 05:29:39 PM
Last edit: December 02, 2017, 07:28:54 PM by John Steinbeck

Merhabalar, daha ilk bitcoinimi bile almadim fakat 100 dolarim var ve bunu bu piyasada kullanmak istiyorum. Sizce hangisini almaliyim ? Acikcasi buradan okuduklarimdan sonra IOTA nin farklı bir sistem kullandığ soylwniliyor. Acikcasi ben borsada oynamayi düşünmüyorum, alip unutmak istiyorum. Bundan 2-3 yil sonra bakarim, yani beklemek istiyorum bayagi fakat karsiliginida almak istiyorum, tesekkurler.
thewarriors
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
December 02, 2017, 06:09:25 PM

efsanesolbek
Member
**

Activity: 63
Merit: 10

View Profile
December 02, 2017, 11:35:15 PM

Acikcasi sunu soyleyebilirim ki iota bir cryptocurrencyden cok daha fazlasi. Daha iyi anlamak icin iot(internet of things) makaleleri okunabilir. Gelecegi sekillendiren bir teknoloji olacagini dusunuyorum  ve butcem olmadigi icin 100 dolarlik bir yatirim yapacagim. Benim icin ilerde degerlenecek arsa almak gibi biraz  Grin 3-5 atmaktan zarar gelmez diye dusunuyorum.
John Steinbeck (OP)
Newbie
*

View Profile
December 03, 2017, 06:56:33 AM

Acikcasi sunu soyleyebilirim ki iota bir cryptocurrencyden cok daha fazlasi. Daha iyi anlamak icin iot(internet of things) makaleleri okunabilir. Gelecegi sekillendiren bir teknoloji olacagini dusunuyorum  ve butcem olmadigi icin 100 dolarlik bir yatirim yapacagim. Benim icin ilerde degerlenecek arsa almak gibi biraz  Grin 3-5 atmaktan zarar gelmez diye dusunuyorum.

Okudum be mantıklı da. Gerçekten de ileride kahve makinamizdan tutun, arabamiza kadar internete bagli birbirleriyle anlasabilen nakinalar olacaklar. Fakat onla bu iota coininin ne alakasi var birbirleriyle ? Birde nasil alacagim ben iota ? Daha bitcoin bule almisligim yok. Bende de 100 dolar var buraya yatiracagim, almak icin 1.50 uygun sanirim segil mi ?
Tuesto
Member
**

Activity: 168

View Profile
December 03, 2017, 08:55:33 AM

Uzun vadeli düşünüyorsanız kesinlikle borsada da olduğu gibi garanti kağıtlara oynamak lazım. Burda da en garanti coin bitcoin dir.
TexasofblackseA
Sr. Member

Activity: 359
Merit: 250

View Profile
December 03, 2017, 04:25:58 PM

https://coinmarketcap.com/currencies/iota/  bu adreste iota satın alabileceğiniz borsaları bulabilirsiniz, buradaki borsalardan birinde hesap açacaksınız sonrasında açtığınız hesaba btc göndereceksiniz btcyi de iotaya çevireceksiniz.Daha önce btc satın almadıysanız, paribu veya btcturk borsalarında hesap açarak Türk Lirası ile btc alabilirsiniz.
John Steinbeck (OP)
Newbie
*

View Profile
December 03, 2017, 04:26:37 PM

Uzun vadeli düşünüyorsanız kesinlikle borsada da olduğu gibi garanti kağıtlara oynamak lazım. Burda da en garanti coin bitcoin dir.

Bir yerde okumustum, bitcoin seneye 20bin olacak diyorlardi, bu dogru mu ? Ya acikcasi bu iot coin yeni bir tarz kullaniyormus sanirim. İleride bitcoini gececek diyorlar, onami yatirsam acaba suanda 1.50 dolar. Birde bytecoin var, ucuz oldugu icin dikkatimi cekiyor. 100 dolar ile 56bin tane alabiliyorum belki tanesi 1 dolar olur bizde 56bin dolar yapariz Cheesy
John Steinbeck (OP)
Newbie
*

View Profile
December 03, 2017, 04:43:04 PM

https://coinmarketcap.com/currencies/iota/  bu adreste iota satın alabileceğiniz borsaları bulabilirsiniz, buradaki borsalardan birinde hesap açacaksınız sonrasında açtığınız hesaba btc göndereceksiniz btcyi de iotaya çevireceksiniz.Daha önce btc satın almadıysanız, paribu veya btcturk borsalarında hesap açarak Türk Lirası ile btc alabilirsiniz.

Tesekkurler, fakat bu duruma ne diyorsunuz sizce ? İot gelecekte bitcoinin yeribi alma sansi varmi ? Acikcasi ben borsada al sat yapmam beklerim yani. Bir yanda da bytecoin var 100 dolar ile 56bin tane alabiliyorum. Eger birgun artarsa ohooooo, bir aralar tum coinler bu kadar ucuzdu degil mi ?
thenorthblue
Member
**

Activity: 336

View Profile
December 05, 2017, 12:26:35 PM

Hocam şahsi düşüncem; birkaç ay araştırmadan, projeleri incelemeden, projedeki elemanları araştırmadan ve coin fiyatlarındaki dalgalanmaları görmeden bu piyasada yatırım yapma. İyice araştır, öğren sonrasında atışlara (alımlara) başlayabilirsin.

HokageNanadaime
Full Member

Activity: 210

View Profile
December 05, 2017, 12:31:04 PM

Anladığım kadarıyla piyasa da daha çok yenisiniz bence biraz daha araştırın ve herkesin yorumunu kesin olacak gibi düşünmeyin piyasa araştırması yaparak
kendi analizleriniz doğrultusunda yatırım yapmak sizin için daha yararlı olacaktır.
youngmetro
Newbie
*

Activity: 7

View Profile
December 05, 2017, 12:39:27 PM

IOTA derdim ama zaten yükseldi bu fiyatlardan alınmaz artık.
sentinel73
Member
**

Activity: 135

Decentralized Transportation Solution

View Profile
December 05, 2017, 01:07:12 PM

Bence IOTA gelecek için umut veriyor. Şu anda da değeri yükseliyor ancak ben yatırım yapanları üzmeyeceğini düşünüyorum. Ama tabi ki iyice araştırıp öyle karar vermek lazım.

funchiestz
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
December 05, 2017, 01:20:36 PM

IOTA daha mantıklı olacaktır çünkü geçenlerde çok büyük bir lansman gerçekleştirdiler
Microsoft'la anlaşmaları değerin sıçramasında çok büyü rol oynadı
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
December 05, 2017, 01:30:40 PM

Tabi ki IOTA bytecoin ne ya. Ama bırak 2 yılı burada geçen 1 yıl gerçek hayattaki 50 yıl gibi bir şey. Algılar, istekler, gerçekler o kadar hızlı değişiyor ki... Roll Eyes

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
BLACKASUS
Sr. Member

Activity: 505
Merit: 252

View Profile
December 05, 2017, 01:53:02 PM

Tesekkurler, fakat bu duruma ne diyorsunuz sizce ? İot gelecekte bitcoinin yeribi alma sansi varmi ? Acikcasi ben borsada al sat yapmam beklerim yani. Bir yanda da bytecoin var 100 dolar ile 56bin tane alabiliyorum. Eger birgun artarsa ohooooo, bir aralar tum coinler bu kadar ucuzdu degil mi ?
183,253,534,612 Bytecoin var piyasada market hacmi şu anda 413.975.232 Dolar Bytecoin 1 dolar olması için market hacminin 183.253.534.612 Dolar olması gerek buda imaknsız gibi bir şey
acmrl
Full Member

Activity: 392

View Profile
December 05, 2017, 01:59:11 PM

bytecoin bildim bileli aynı yerlerde dolanıyor bi ara sene ortalarına doğru ilk 10 a gelmişti sonra tekrardan eski yerine geri dönüş yaptı, iota sağlam geliyor yardır yardır geliyor. ripple in yerine konacak gibi görünüyor
triclinics21
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
December 05, 2017, 02:05:02 PM

bEN İOTA  derim yeni bir teknoloji diye duydum hemde transfer ücretleri yokmuş
skscengeng
Member
**

Activity: 308

View Profile
December 05, 2017, 04:32:30 PM

iota teknolojisi ve microsoft olayı bence geleceği olduğunu gösteriyor. uzun vadede iota çok iyi yerlere gelebilir diye düşünüyorum. bytecoinden bi şey olacağını sanmıyorum.
alex219
Sr. Member

Activity: 628
Merit: 251

View Profile
December 05, 2017, 04:33:31 PM

Eğer ucuzdan alınabilecekse kesinlikle IoTA diyorum. Bytecoin'in ne olduğunu bile bilmiyorum fakat IoTA denilen kriptopara kesinlikle blockchain v2'dir. Şu anki kriptoparalardan çok daha işlevsel gibi gözüküyor.
jakdanyel
Sr. Member

Activity: 1666
Merit: 304

kycfree

View Profile
December 05, 2017, 07:01:37 PM

Açıkçası ikisi için de pek umutlu değilim ben bu saatten sonra. IOTA zaten yaptı yapacağını son haftalarda 4 katından fazlasına çıktı değer olarak. Daha da artar mı o kadar bilinmez. Bytecoin de iki katına çıktı son 1 ay içinde ama grafiğine bakarsak bana hiç umut vermiyor. IOTA'nın şansı daha fazla bence illa bir karşılaştırma gerekirse.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀