Bitcoin Forum
April 26, 2024, 04:10:01 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 [203] 204 205 206 207 »
  Print  
Author Topic: Hrvatski (Croatian)  (Read 355973 times)
dmeter
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 630
Merit: 500



View Profile
December 26, 2014, 12:41:51 AM
 #4041

Hvala na linku.

Vidim da si dobro upoznat sa zakonom Hrvatske,pa bi te pitao znači meni kao maloljetniku ne će teretiti porez nego na moje roditelje,točno?Da netko nebi mislio krivo ne mislim na ništa drugo,pitam jer me zanima.U pitanju je oko 12k kuna zarađenih preko BTC i itd.

To je kikiriki,pa da si sve od jednom prebacija sa skrila,Otvori Tekući račun za maloljetne i poslovno nesposobne vlasnike računa i uzmi visa ili maestro card i uživaj i nemoj da ti prelaze uplate do 1000 eura mjesečno.
u taj račun porezna i država nemaju uvid bez sudskog naloga,a njega još nisu uspjeli dobiti za ikoga kako ja znam.znači moraš obavezno držati jezik za zubima.ako te ko u banci pita reci da ti uplačuje rodbina iz inozemstva kao dar.Ni riječi više od toga.ako te šta pitaju reci da ti pokažu sudski nalog za ispitivanje i zašto te maltretiraju.ali neče te niko ništa pitati imaš valjda imaš više od 14 god.
1714147801
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714147801

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714147801
Reply with quote  #2

1714147801
Report to moderator
1714147801
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714147801

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714147801
Reply with quote  #2

1714147801
Report to moderator
Bitcoin addresses contain a checksum, so it is very unlikely that mistyping an address will cause you to lose money.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
dmeter
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 630
Merit: 500



View Profile
December 26, 2014, 12:51:54 AM
 #4042


Puno hvala! Već sam prebacivao USD i EUR na svoj devizni račun sa BitKonana i BitStampa, ali to su bili manji iznosi (<$3K). Zanima me još jedna stvar (jer vidim da si dobro upućen u zakone i poreze). Da li ja na svojoj poreznoj prijavi (koju namjeravam ispuniti tek 28.02.2016, znači prijava za 2015 godinu (jer se nadam da nisam obvezan podnositi mjesečnu prijavu, ili se varam?!?) prijavim samo uplate koje se odnose na plaću koja mi stoji u ugovoru o radu, ili moram prijaviti sve. Pod sve mislim na darove (dobio sam nešto metacoinova na poklon kojima je dosta porasla vrijednost i kad to prebacim na račun izgledati će isto kao i plaća (jer ću prebaciti sa BitStampa) i povrat novca (recimo ja sam sa svojom AMEX karticom platio neke troškove za firmu koje su mi šefovi refundirali u BTC-u). Znači, kad se sve to zbroji, ima toga dosta, i sad kako to pravdati na poreznoj prijavi. Da li prijaviti sve, kako dokazati da su nešto darovi, nešto povrat novca, nešto plaća. Može li se prijavti samo onoliko koliko piše u ugovoru na radu? (Rekli su mi da porezna krene u provjeru tek kad predaš prijavu, što bi značilo ili ne prijaviti ništa ili prijaviti sve).

Inače namjeravam otvoriti jdo uskoro i sebe prijaviti na minimalac. To se čini kao najbolja opcija, da sve bude 'po zakonu'. Ima li neko iskustva s tim?
Da ne pišem sve copy/paste od burze
http://burza.com.hr/novac/porezi-i-financije/2008/10/oporezivanje-inozemnog-dohotka/

U ovom broju pišemo o oporezivanju dohotka koji hrvatski državljani ostvaruju u inozemstvu. Dohodak može biti ostvaren temeljem: nesamostalnog rada(plaće), mirovine, autorskih naknada, kamata, isplate dobiti ili dividende, samostalnog rada, imovine itd. Kako će se i gdje oporezivati dohodak ovisi o tome da li i na koji način Republika Hrvatska ima potpisan ugovor o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja sa državom u kojoj je dohodak ostvaren. Zato ne možemo generalizirati ali možemo skicirati osnovni princip oporezivanja inozemnog dohotka kada takav ugovor postoji.

Što znači izbjegavanje dvostrukog oporezivanja? To znači da će dohodak, ostvaren u državi potpisnici takvog ugovora, biti oporezovan ukupno do iznosa poreza koji bi platili da smo taj dohodak ostvarili u Hrvatskoj. Pritom mjesto oporezivanja može biti ili država u kojoj je dohodak ostvaren, ili Hrvatska, ili oboje.

Podnošenje godišnje porezne prijave poreza na dohodak obvezno je ukoliko je osoba tijekom godine ostvarila(primila) dohodak iz inozemstva, osim u slučaju inozemne mirovine.

Plaće

Dohodak od nesamostalnog rada hrvatskog državljana ostvaren u inozemstvu u pravilu se oporezuje u zemlji i prema propisima zemlje u kojoj se rad obavlja. To znači da će dohodak ostvaren npr. u Sloveniji prvo biti oporezovan prema slovenskim propisima. Na temelju potvrde o plaćenom porezu, u Hrvatskoj će se izvršiti oporezivanje do iznosa koji bi platili da smo taj dohodak ostvarili u Hrvatskoj.

Međutim, dohodak ostvaren u inozemstvu može biti oporezovan isključivo u Hrvatskoj ukoliko su kumulativno ispunjeni slijedeći uvjeti: 1) ako primatelj dohotka tijekom godine boravi u drugoj državi kraće od 183 dana i 2) ako poslodavac nije rezident te druge države i 3) ako poslodavac nema stalnu poslovnu jedinicu ili sjedište u toj drugoj državi. Primjer: hrvatski poslodavac uputi svog djelatnika, hrvatskog rezidenta, na rad u Sloveniju na vrijeme od 120 dana i nastavi mu za to vrijeme isplaćivati plaću. Poslodavac nema stalnu poslovnu jedinicu ili sjedište u Sloveniji. Budući da su kumulativno ispunjeni gore navedeni uvjeti, dohodak iz primjera oporezuje se u Hrvatskoj. Ukoliko nije ispunjen jedan od tri uvjeta, dohodak će biti oporeziv u Sloveniji.

Iznimno od navedenog, dohodak ostvaren iz radnog odnosa na brodu, zrakoplovu ili cestovnom transportu u međunarodnom prometu oporeziv je u državi gdje se nalazi sjedište poslodavca.

Niti znam odakle ti je poslodavac
niti ovdje znam kakav ti je ugovor.
Možda ti plačaš več porez vani na taj svoj ugovor.zavisno od države.
Ali ako ti lova dolazi sa sejšela,bahama,paname, i ostali off shore tvrtki. to je sve pozajmica rođaka iz paname,najam vile iz paname,venezuele itd i na to se ne plača porez.
Vlasnik Ikea plača oko 900 švicarskih franaka poreza na par miljardi $ dohotka godišnje a donedavno je čak i dobijao i besplatne umirovljeničke povlastice u švici.dobro nije tražija socijalnu pomoć u bit je i jedno vrijeme i nju koristija besplatnu medicinsku patronažnu sestru.
Parazyd
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 812
Merit: 587


Space Lord


View Profile WWW
December 26, 2014, 09:43:34 AM
 #4043

Hvala na linku.

Vidim da si dobro upoznat sa zakonom Hrvatske,pa bi te pitao znači meni kao maloljetniku ne će teretiti porez nego na moje roditelje,točno?Da netko nebi mislio krivo ne mislim na ništa drugo,pitam jer me zanima.U pitanju je oko 12k kuna zarađenih preko BTC i itd.

To je kikiriki,pa da si sve od jednom prebacija sa skrila,Otvori Tekući račun za maloljetne i poslovno nesposobne vlasnike računa i uzmi visa ili maestro card i uživaj i nemoj da ti prelaze uplate do 1000 eura mjesečno.
u taj račun porezna i država nemaju uvid bez sudskog naloga,a njega još nisu uspjeli dobiti za ikoga kako ja znam.znači moraš obavezno držati jezik za zubima.ako te ko u banci pita reci da ti uplačuje rodbina iz inozemstva kao dar.Ni riječi više od toga.ako te šta pitaju reci da ti pokažu sudski nalog za ispitivanje i zašto te maltretiraju.ali neče te niko ništa pitati imaš valjda imaš više od 14 god.


Sta nije bila prica da drzava uopce nema uvid u tekuci racun (ne samo maloljetni) bez sudskog naloga?
iluvbitcoins
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2198
Merit: 1150


Freedom&Honor


View Profile
December 26, 2014, 09:58:43 AM
 #4044

Najbolje probaj prodati na localbitcoins

Nađeš se čovjekom, da ti pare na ruke, pošalješ mu btc

I nemaš frke oko poreza

Ovako moraš dati 25% porez + 18% prirez (ZG)

Još ako ubaciš nešto u mirovinski stup ode preko pola  Cheesy

Da to bilo najbolje ali je problem da mi je najbliža osoba na localbitcoins 150-200km..imao sam i oglas da prodajem BTC ali se nitko nikad nije javio.. :/

čuj, rekao si da bi prodao 12k kuna u BTC

povratna karta vlakom za takvu udaljenost izađe ispod 200 kuna

a sa porezom&prirezom bi morao platit barem 4000

tehnički nitko ne pregledava račune za internet biznis, al nikad ne znaš kad će neki novi Linić doć Cheesy

Looking for a signature campaign.
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
December 26, 2014, 10:22:35 AM
 #4045

Hvala na linku.

Vidim da si dobro upoznat sa zakonom Hrvatske,pa bi te pitao znači meni kao maloljetniku ne će teretiti porez nego na moje roditelje,točno?Da netko nebi mislio krivo ne mislim na ništa drugo,pitam jer me zanima.U pitanju je oko 12k kuna zarađenih preko BTC i itd.

To je kikiriki,pa da si sve od jednom prebacija sa skrila,Otvori Tekući račun za maloljetne i poslovno nesposobne vlasnike računa i uzmi visa ili maestro card i uživaj i nemoj da ti prelaze uplate do 1000 eura mjesečno.
u taj račun porezna i država nemaju uvid bez sudskog naloga,a njega još nisu uspjeli dobiti za ikoga kako ja znam.znači moraš obavezno držati jezik za zubima.ako te ko u banci pita reci da ti uplačuje rodbina iz inozemstva kao dar.Ni riječi više od toga.ako te šta pitaju reci da ti pokažu sudski nalog za ispitivanje i zašto te maltretiraju.ali neče te niko ništa pitati imaš valjda imaš više od 14 god.


Sta nije bila prica da drzava uopce nema uvid u tekuci racun (ne samo maloljetni) bez sudskog naloga?

Porezna te ima pravo istražiti, i propvjeriti sve tvoje račune, ako posumnja u nesrazmjer tvojih prijavljenih prihoda i imovine koju imaš.
Mislim da čak i poslovne banke imaju obvezu da prijave svaku veću transakciju (ili svaku koja im je sumnjiva) poreznoj.

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
Young_Croatian
Member
**
Offline Offline

Activity: 72
Merit: 10


View Profile
December 26, 2014, 11:19:44 AM
 #4046

Najbolje probaj prodati na localbitcoins

Nađeš se čovjekom, da ti pare na ruke, pošalješ mu btc

I nemaš frke oko poreza

Ovako moraš dati 25% porez + 18% prirez (ZG)

Još ako ubaciš nešto u mirovinski stup ode preko pola  Cheesy

Da to bilo najbolje ali je problem da mi je najbliža osoba na localbitcoins 150-200km..imao sam i oglas da prodajem BTC ali se nitko nikad nije javio.. :/

čuj, rekao si da bi prodao 12k kuna u BTC

povratna karta vlakom za takvu udaljenost izađe ispod 200 kuna

a sa porezom&prirezom bi morao platit barem 4000

tehnički nitko ne pregledava račune za internet biznis, al nikad ne znaš kad će neki novi Linić doć Cheesy

Veći dio sam već prodao i kupio sam sa BTC jedan laptop,ostalo mi jos par tisuca da isplatim.Čekam bolju cijenu BTCa Smiley

Ma ovo da idem sa vlakom nebi išlo nikako,prije bi me roditelji... Tongue A ovo da me odvezu nebi oni išli 150-200km samo zbog jedne stvari.Jebiga nemam sreće baš sa tim,ovo sa Skrillom mi je za sada najbolje.

Hvala dmeter za prijedlog da otvorim tekući račun za maloljetnike,to bi mogao ići sa jednim od roditelja da si to otvorim,sad dok još imam praznike. Smiley
fx1Trader
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 242
Merit: 104



View Profile
December 26, 2014, 11:30:36 AM
 #4047

koliko je meni poznato , sve transakcije iznad 100K kuna, banke su duzne prijaviti /provjeriti uredu za specavanje pranja novca

sta se tice poreza ...u Hrvatskoj ne postoji porez na kapitalnu dobit , pa samim tim ne postoji nacin da se oporezuje dobit od trgovine bitcoinom
u Hrvatskoj zakonodavac jos nije ni definirao sto je bitcoin , pa je samim tim tesko tumaciti postojece prospise
dok je to jos u sivoj zoni ..uzivajte Smiley

dmeter
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 630
Merit: 500



View Profile
December 26, 2014, 11:38:43 AM
 #4048


Porezna te ima pravo istražiti, i propvjeriti sve tvoje račune, ako posumnja u nesrazmjer tvojih prijavljenih prihoda i imovine koju imaš.
Mislim da čak i poslovne banke imaju obvezu da prijave svaku veću transakciju (ili svaku koja im je sumnjiva) poreznoj.
Promet koji ostvarujete preko tekućeg računa ne podliježe kontroli porezne uprave. Porezna uprava nema uvida u njega, niti joj banka dostavlja podatke o prometu putem istog. Znači nema nikakve granice iznosa kojeg možete primiti na njega. To sam u praksi osobno provjerio i iskusio. Zato se i zove tekući račun. Tako zakon  propisuje.
porezna to jest Fina zna da postoji,ali ne zna koji iznos je na njemu.
U slučaju da ste optuženi za neko krivično djelo tada istražni sudac,državni tužitelj,dorh itd može tražiti sudski nalog za vještačenje.Ali opet porezna nema uvid u njemu ako niste optuženi za pranje novca,nelegalno trgovanje itd noraju se na neki zakon navodit.
dmeter
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 630
Merit: 500



View Profile
December 26, 2014, 11:54:32 AM
 #4049

koliko je meni poznato , sve transakcije iznad 100K kuna, banke su duzne prijaviti /provjeriti uredu za specavanje pranja novca

sta se tice poreza ...u Hrvatskoj ne postoji porez na kapitalnu dobit , pa samim tim ne postoji nacin da se oporezuje dobit od trgovine bitcoinom
u Hrvatskoj zakonodavac jos nije ni definirao sto je bitcoin , pa je samim tim tesko tumaciti postojece prospise
dok je to jos u sivoj zoni ..uzivajte Smiley


ispravak sve transakcije veče od 200000 kuna
hrpa zakona šta se tiče toga
http://www.hnb.hr/novcan/pranje_novca_terorizam/h-pranje-novca-terorizam.htm#III.
nisa sve čita jer je previše toga
iluvbitcoins
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2198
Merit: 1150


Freedom&Honor


View Profile
December 26, 2014, 05:42:54 PM
 #4050

Veći dio sam već prodao i kupio sam sa BTC jedan laptop,ostalo mi jos par tisuca da isplatim.Čekam bolju cijenu BTCa Smiley

Ma ovo da idem sa vlakom nebi išlo nikako,prije bi me roditelji... Tongue A ovo da me odvezu nebi oni išli 150-200km samo zbog jedne stvari.Jebiga nemam sreće baš sa tim,ovo sa Skrillom mi je za sada najbolje.

Hvala dmeter za prijedlog da otvorim tekući račun za maloljetnike,to bi mogao ići sa jednim od roditelja da si to otvorim,sad dok još imam praznike. Smiley

ako baš ništa ne upali

možeš se registrirat na SnapCard i preko njega kupovati što god želiš (preko bilo koje stranice na netu, eBay,Amazon, šta te volja Wink )

inače, ja dok nisam napunio 18 naručio sam ravno 82 predmeta preko eBaya Cheesy

i to ne s bitcoinom, nego samo što sam preko PayPala zaradio, tek mi je sad u izradi devizna kartica Cheesy

koliko je meni poznato , sve transakcije iznad 100K kuna, banke su duzne prijaviti /provjeriti uredu za specavanje pranja novca

sta se tice poreza ...u Hrvatskoj ne postoji porez na kapitalnu dobit , pa samim tim ne postoji nacin da se oporezuje dobit od trgovine bitcoinom
u Hrvatskoj zakonodavac jos nije ni definirao sto je bitcoin , pa je samim tim tesko tumaciti postojece prospise
dok je to jos u sivoj zoni ..uzivajte Smiley



al kad digneš lovu, može se temeljit kao prihod iz inozemstva?

Looking for a signature campaign.
Parazyd
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 812
Merit: 587


Space Lord


View Profile WWW
December 26, 2014, 05:45:23 PM
 #4051


Porezna te ima pravo istražiti, i propvjeriti sve tvoje račune, ako posumnja u nesrazmjer tvojih prijavljenih prihoda i imovine koju imaš.
Mislim da čak i poslovne banke imaju obvezu da prijave svaku veću transakciju (ili svaku koja im je sumnjiva) poreznoj.
Promet koji ostvarujete preko tekućeg računa ne podliježe kontroli porezne uprave. Porezna uprava nema uvida u njega, niti joj banka dostavlja podatke o prometu putem istog. Znači nema nikakve granice iznosa kojeg možete primiti na njega. To sam u praksi osobno provjerio i iskusio. Zato se i zove tekući račun. Tako zakon  propisuje.
porezna to jest Fina zna da postoji,ali ne zna koji iznos je na njemu.
U slučaju da ste optuženi za neko krivično djelo tada istražni sudac,državni tužitelj,dorh itd može tražiti sudski nalog za vještačenje.Ali opet porezna nema uvid u njemu ako niste optuženi za pranje novca,nelegalno trgovanje itd noraju se na neki zakon navodit.

Bitno je meni ovo Smiley
Valjda me nece optuzivat za pranje novca... Nisam u nijednoj stranci, nisam zaposlen, dangubim i citam knjige Cheesy
iluvbitcoins
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2198
Merit: 1150


Freedom&Honor


View Profile
December 26, 2014, 05:46:34 PM
 #4052


Porezna te ima pravo istražiti, i propvjeriti sve tvoje račune, ako posumnja u nesrazmjer tvojih prijavljenih prihoda i imovine koju imaš.
Mislim da čak i poslovne banke imaju obvezu da prijave svaku veću transakciju (ili svaku koja im je sumnjiva) poreznoj.
Promet koji ostvarujete preko tekućeg računa ne podliježe kontroli porezne uprave. Porezna uprava nema uvida u njega, niti joj banka dostavlja podatke o prometu putem istog. Znači nema nikakve granice iznosa kojeg možete primiti na njega. To sam u praksi osobno provjerio i iskusio. Zato se i zove tekući račun. Tako zakon  propisuje.
porezna to jest Fina zna da postoji,ali ne zna koji iznos je na njemu.
U slučaju da ste optuženi za neko krivično djelo tada istražni sudac,državni tužitelj,dorh itd može tražiti sudski nalog za vještačenje.Ali opet porezna nema uvid u njemu ako niste optuženi za pranje novca,nelegalno trgovanje itd noraju se na neki zakon navodit.

Bitno je meni ovo Smiley
Valjda me nece optuzivat za pranje novca... Nisam u nijednoj stranci, nisam zaposlen, dangubim i citam knjige Cheesy

kad dođe porezna pa vidi nezaposlen, ne plaća porez, a odakle sve pare Cheesy

ja sam dugo planirao redovno prijavljivati kad dignem (naivno sam mislio da će biti samo 25%), no skupi se, porez,prirez,mirovinski stup, ovo-ono

digneš 4000, ostanu 2000

da vlada išta zna smanjila bi porez za internet biznis na 1%

em se samozapošljavaš, em većina ljudi plaća u $, ti kad digneš automatski se mijenja u kune (jačaš valutu) i još donosiš strani kapital



Looking for a signature campaign.
Parazyd
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 812
Merit: 587


Space Lord


View Profile WWW
December 26, 2014, 05:53:09 PM
 #4053


Porezna te ima pravo istražiti, i propvjeriti sve tvoje račune, ako posumnja u nesrazmjer tvojih prijavljenih prihoda i imovine koju imaš.
Mislim da čak i poslovne banke imaju obvezu da prijave svaku veću transakciju (ili svaku koja im je sumnjiva) poreznoj.
Promet koji ostvarujete preko tekućeg računa ne podliježe kontroli porezne uprave. Porezna uprava nema uvida u njega, niti joj banka dostavlja podatke o prometu putem istog. Znači nema nikakve granice iznosa kojeg možete primiti na njega. To sam u praksi osobno provjerio i iskusio. Zato se i zove tekući račun. Tako zakon  propisuje.
porezna to jest Fina zna da postoji,ali ne zna koji iznos je na njemu.
U slučaju da ste optuženi za neko krivično djelo tada istražni sudac,državni tužitelj,dorh itd može tražiti sudski nalog za vještačenje.Ali opet porezna nema uvid u njemu ako niste optuženi za pranje novca,nelegalno trgovanje itd noraju se na neki zakon navodit.

Bitno je meni ovo Smiley
Valjda me nece optuzivat za pranje novca... Nisam u nijednoj stranci, nisam zaposlen, dangubim i citam knjige Cheesy

kad dođe porezna pa vidi nezaposlen, ne plaća porez, a odakle sve pare Cheesy

to i mene brine, nisam još ništa ni dignio što se toga tiče (ne pada mi na pamet prodavati po ovim cijenama)

Pa u tome je stvar, kako kaze Davor - ne vide kolicinu para koja ide po tekucem racunu...
iluvbitcoins
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2198
Merit: 1150


Freedom&Honor


View Profile
December 26, 2014, 05:53:52 PM
 #4054


Porezna te ima pravo istražiti, i propvjeriti sve tvoje račune, ako posumnja u nesrazmjer tvojih prijavljenih prihoda i imovine koju imaš.
Mislim da čak i poslovne banke imaju obvezu da prijave svaku veću transakciju (ili svaku koja im je sumnjiva) poreznoj.
Promet koji ostvarujete preko tekućeg računa ne podliježe kontroli porezne uprave. Porezna uprava nema uvida u njega, niti joj banka dostavlja podatke o prometu putem istog. Znači nema nikakve granice iznosa kojeg možete primiti na njega. To sam u praksi osobno provjerio i iskusio. Zato se i zove tekući račun. Tako zakon  propisuje.
porezna to jest Fina zna da postoji,ali ne zna koji iznos je na njemu.
U slučaju da ste optuženi za neko krivično djelo tada istražni sudac,državni tužitelj,dorh itd može tražiti sudski nalog za vještačenje.Ali opet porezna nema uvid u njemu ako niste optuženi za pranje novca,nelegalno trgovanje itd noraju se na neki zakon navodit.

Bitno je meni ovo Smiley
Valjda me nece optuzivat za pranje novca... Nisam u nijednoj stranci, nisam zaposlen, dangubim i citam knjige Cheesy

kad dođe porezna pa vidi nezaposlen, ne plaća porez, a odakle sve pare Cheesy

to i mene brine, nisam još ništa ni dignio što se toga tiče (ne pada mi na pamet prodavati po ovim cijenama)

Pa u tome je stvar, kako kaze Davor - ne vide kolicinu para koja ide po tekucem racunu...

al vide imovinu

koja korist od toliko novaca na računu ako ih ne smiješ koristiti?

Looking for a signature campaign.
Parazyd
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 812
Merit: 587


Space Lord


View Profile WWW
December 26, 2014, 05:56:05 PM
 #4055


kad dođe porezna pa vidi nezaposlen, ne plaća porez, a odakle sve pare Cheesy

to i mene brine, nisam još ništa ni dignio što se toga tiče (ne pada mi na pamet prodavati po ovim cijenama)

Pa u tome je stvar, kako kaze Davor - ne vide kolicinu para koja ide po tekucem racunu...

al vide imovinu

koja korist od toliko novaca na računu ako ih ne smiješ koristiti?

A nije to bas tako... Moras bit teski peh od covjeka da bas tebe odaberu za to.
Sebi jos nisam kupio ni auto, ni kucu. Ni zenu Cheesy
Kupim si sitnice, platim si racune i to... Neznam bas da bi me htjeli gonit. Uredan sam skroz.
iluvbitcoins
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2198
Merit: 1150


Freedom&Honor


View Profile
December 26, 2014, 05:58:28 PM
 #4056

A dobro, to je u redu haha Cheesy

ma nađeš nekog rođaka vani, i ako bude problema kažeš da ti je on poslao

porez na poklone je jako sitan

5% mislim

a s druge strane si napravio jako dobru stvar za državu..

samozapošljavanje, automatska zamjena $ u kune (jačanje valute) i dovođenje stranog kapitala

Looking for a signature campaign.
dmeter
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 630
Merit: 500



View Profile
December 26, 2014, 11:41:39 PM
 #4057

A dobro, to je u redu haha Cheesy

ma nađeš nekog rođaka vani, i ako bude problema kažeš da ti je on poslao

porez na poklone je jako sitan

5% mislim

a s druge strane si napravio jako dobru stvar za državu..

samozapošljavanje, automatska zamjena $ u kune (jačanje valute) i dovođenje stranog kapitala
Porez na poklone plaća se...na pokretnine ako im je pojedinačna tržišna vrijednost veća od 50.000,00 kuna na dan utvrđivanja porezne obveze.
znaći ako 1 satoshi bude 50000 kuna tek tada plačaš porez na poklon,ili ako 1 euro cent bude 50000 kuna to jest jedan euro 5 miljuna kuna.
Trenutno porezna radi samo provjere sa velikim ribama to jest od 100 miljuna kuna i naviše a iznimno i manji iznosi od 5 miljuna eura i naviše.A socijalno ugroženima sa 1000 eura mjesečnim primanjima nisu niti u planu ikada.a i neoporeziva osnovica je 31200 kuna godišnje.Ali ako ne rudarite(to je siva zona)nema trenutno poreza na trgovanje  BTC.a da ste rudarili država bi to morala dokazati neoborivim dokazima.A to bi koštalo astronomske svote.
Parazyd
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 812
Merit: 587


Space Lord


View Profile WWW
December 27, 2014, 09:34:00 AM
 #4058

A dobro, to je u redu haha Cheesy

ma nađeš nekog rođaka vani, i ako bude problema kažeš da ti je on poslao

porez na poklone je jako sitan

5% mislim

a s druge strane si napravio jako dobru stvar za državu..

samozapošljavanje, automatska zamjena $ u kune (jačanje valute) i dovođenje stranog kapitala
Porez na poklone plaća se...na pokretnine ako im je pojedinačna tržišna vrijednost veća od 50.000,00 kuna na dan utvrđivanja porezne obveze.
znaći ako 1 satoshi bude 50000 kuna tek tada plačaš porez na poklon,ili ako 1 euro cent bude 50000 kuna to jest jedan euro 5 miljuna kuna.
Trenutno porezna radi samo provjere sa velikim ribama to jest od 100 miljuna kuna i naviše a iznimno i manji iznosi od 5 miljuna eura i naviše.A socijalno ugroženima sa 1000 eura mjesečnim primanjima nisu niti u planu ikada.a i neoporeziva osnovica je 31200 kuna godišnje.Ali ako ne rudarite(to je siva zona)nema trenutno poreza na trgovanje  BTC.a da ste rudarili država bi to morala dokazati neoborivim dokazima.A to bi koštalo astronomske svote.

Da sad to zakljucimo skroz...

Prodam Bitcoine, dobijem kune/eure na tekuci. Bez obzira jesam li prije toga te Bitcoine kupio ili rudario, necu placat porez. Jesam u pravu?
dmeter
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 630
Merit: 500



View Profile
December 27, 2014, 12:47:49 PM
 #4059

A dobro, to je u redu haha Cheesy

ma nađeš nekog rođaka vani, i ako bude problema kažeš da ti je on poslao

porez na poklone je jako sitan

5% mislim

a s druge strane si napravio jako dobru stvar za državu..

samozapošljavanje, automatska zamjena $ u kune (jačanje valute) i dovođenje stranog kapitala
Porez na poklone plaća se...na pokretnine ako im je pojedinačna tržišna vrijednost veća od 50.000,00 kuna na dan utvrđivanja porezne obveze.
znaći ako 1 satoshi bude 50000 kuna tek tada plačaš porez na poklon,ili ako 1 euro cent bude 50000 kuna to jest jedan euro 5 miljuna kuna.
Trenutno porezna radi samo provjere sa velikim ribama to jest od 100 miljuna kuna i naviše a iznimno i manji iznosi od 5 miljuna eura i naviše.A socijalno ugroženima sa 1000 eura mjesečnim primanjima nisu niti u planu ikada.a i neoporeziva osnovica je 31200 kuna godišnje.Ali ako ne rudarite(to je siva zona)nema trenutno poreza na trgovanje  BTC.a da ste rudarili država bi to morala dokazati neoborivim dokazima.A to bi koštalo astronomske svote.

Da sad to zakljucimo skroz...

Prodam Bitcoine, dobijem kune/eure na tekuci. Bez obzira jesam li prije toga te Bitcoine kupio ili rudario, necu placat porez. Jesam u pravu?

da ako ti svaka pojedinačna transakcija ne prelazi 200 000 kuna a zbog sigurnosti ne prodaji preko 48 BTC odjednom.a ako ti trebaju veče svote otvori više računa i na svaki po 48 btc sa burze na tvoj tekući.
i kad ti ta lova dođe prebaciš je na štedni račun i ponovi postupak x 100 banaka.Ali ako ikada dobiješ ovrhu za 1 kunu tada če ti svih tih 100 banaka naplatit troškove ovrhe od 20-50 kn po računu.a skinit če se ta jedna kuna sa prvog računa.To je danas a šta če EU donjeti koji zakon ne znam za buduče.ali donošenje zakona u EU je sporo i čut če se barem 12 mjeseci rasprave prije donošenja.Ali pošto je BTC kikiriki za EU čisto sumnjam da če nešto ići rekulirati.velićina btc u EU ne prelazi 1 miljardu $,a rasprave i zakoni za BTC bi koštali par puta više od te svote.Tribaš znati da 1 sat birokrata,zastupnika,bankara itd prelazi 200 Eura nekima i preko 1000 eura i na više kod bankara naravno
MICRO
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2464
Merit: 1037


CEO @ Stake.com and Primedice.com


View Profile WWW
December 27, 2014, 03:51:57 PM
 #4060

Ma sjebo si se nacisto Cheesy

      ▄▄████████▄▄
   ▄████████████████▄
 ▄█████▀▀       ▀▀████     ████                  ████
▄████▀            ████    ████▌                 ▐████
█████           ▄████▀   ▐████                  ████▌    ▄▄
█████           ▀▀▀▀    ▄█████████▀            ▐████   ▄███▀
 █████▄           ▄▄███████████▀▀   ▄▄▄▄       ████  ▄███▀
   ▀█████▄▄       ▀████▀████▀     ▄████▀███   ▐███████▀▀        ▄▄▄▄
      ▀███████▄        ▐████    ▄████  ▐██▌   ███████        ▄███▀ ██▌
         ▀▀██████▄▄    ████    ▄███▀   ███   ▐███▌███      ▄███▀  ▄██▌
    ▄▄▄▄     ▀▀█████  ▐████    ████   ▄███   ████ ▐███    ▐████▄▄███▀
  █████▀▀      ▀████▌ ▐████▄▄██████▄▄█████▄▄█████  ▀███   ████
 ████▀          ████▌  ▀████▀▀  ▀████▀  ▀██▀ ███▀   ▀███  ▀████▄▄▄▄██
████▌          █████        ▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄  ▄ ▄▄ ▄ ▄▄ ▀███   ▀▀████▀▀
████▄       ▄▄████▀       ▄█▀   ▀ ▄█▀  ▀█▄ ██▀▀██▀▀██▀███▄▄      ▄▄██
 ██████████████▀▀  ▄███▄  ██▄     ██▄  ▄██ ██  ██  ██   ▀▀█████████▀▀
   ▀██████▀▀▀      ▀███▀   ▀████▀  ▀████▀  ██  ██  ██



▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀



● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● RAKEBACK & VIP RANKS
● 24/7 LIVE SUPPORT
Pages: « 1 ... 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 [203] 204 205 206 207 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!