Bitcoin Forum
May 08, 2024, 08:59:09 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2  All
  Print  
Author Topic: Ethereum'a hapis şoku!  (Read 1089 times)
det.fusco (OP)
Member
**

Activity: 75
Merit: 11

View Profile
December 05, 2017, 11:23:51 PM

Başlık esprili olsun diye bu şekilde yazdım asıl konu şu: 1-2 gündür Ethereum ağında aşırı bi' yoğunluk var. Hatta ve hatta 2 gündür tokenlarımı ether deltaya aktaramıyorum. Normalde gas ücretini 0.5 gwei ayarlayıp deposit yaparım. Fakat standart 4 gwei ile bile 2 gündür işlem yapamamaktayım. Büyük ihtimalle bu tarihten sonra ETH-bazlı token borsaları büyük bir darbe alabilir. Ağ neredeyse kullanılmaz halde. Bunun da sebebi Crypto Kitties adlı bir oyunun ETH ile ödemeyi aktif hale getirmiş olması. Sizce bu ETH'in kendisini etkiler mi yoksa sapasağlam emin adımlarla artmaya devam eder mi?
Şimdilik söz konusu durum hala daha devam etmekte. Umarım en kısa sürede çözüm bulunur.

Kaynak:http://www.bbc.com/news/technology-42237162

___ dock.io _______Decentralized professional data exchange powered by Ethereum_______
WHITEPAPER     █ █ █ █     FACEBOOK     TWITTER     TELEGRAM     █ █ █ █     ANN THREAD
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ● ⚫ ●  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
1715201949
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715201949
Reply with quote  #2

1715201949
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715201949
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715201949
Reply with quote  #2

1715201949
Report to moderator
karma580
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
December 05, 2017, 11:36:04 PM

vitalik efendinin acilen buna çözüm bulması lazım...bu iş burda kalmaz daha fazla bu türde aptal oyunlar çıkacaktır piyasaya...farklı kedi köpek oyunları...çiftlik oyunları tank tüfek uçak oyunları vs vs vs...yoksa ethereum ciddi darbe yiyecek...

bu arada standart 4 gwei ile işlem yapamıyorsan 30-50 ile denemeyi neden düşünmedin işlemin hemen onaylanır  Grin çok aşırı bir ücret tutmuyor sanırım hesaplamak lazım
det.fusco (OP)
Member
**

View Profile
December 05, 2017, 11:41:39 PM

vitalik efendinin acilen buna çözüm bulması lazım...bu iş burda kalmaz daha fazla bu türde aptal oyunlar çıkacaktır piyasaya...farklı kedi köpek oyunları...çiftlik oyunları tank tüfek uçak oyunları vs vs vs...yoksa ethereum ciddi darbe yiyecek...

bu arada standart 4 gwei ile işlem yapamıyorsan 30-50 ile denemeyi neden düşünmedin işlemin hemen onaylanır  Grin çok aşırı bir ücret tutmuyor sanırım hesaplamak lazım

Açıkçası çok acele bi' işlemim yok o yüzden fazla gwei vermeye de gerek yok Cheesy
Ama dün bu olayın farkına varmadan önce çıldırmıştım. 7-8 saat geçti hala pending Cheesy

___ dock.io _______Decentralized professional data exchange powered by Ethereum_______
WHITEPAPER     █ █ █ █     FACEBOOK     TWITTER     TELEGRAM     █ █ █ █     ANN THREAD
alicaan
Full Member

Activity: 366
Merit: 101

View Profile
December 05, 2017, 11:43:33 PM

sadece bir tane oyunla böyle oluyosa 3-5 oyun birleşse vay haline etherin Cheesy sistemi güçlendirmeleri lazım artık, ether çıkış yakalamışken bu tür olaylar insanları diğer coinlere yönlendirir..
batturkey
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

The World’s First Blockchain Core

View Profile
December 05, 2017, 11:48:07 PM

Sadece bahsi gecen oyun degil halihazirda devam eden INS icosuda agi yavaslatmis olabilir. Ayrica bahsi gecen oyunda henüz cok yeni  ileride hem oyuna olan ilgi azalacak hemde sistem daha stabil hale gelecektir. Ethereum bitti demek cok abartili bir söz.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
Razor5
Full Member

Activity: 322

View Profile
December 05, 2017, 11:49:53 PM

Bu oyunun çıkması iyi oldu. Ethereum'un ne kadar kırılgan olduğunu yeniden görmüş olduk. Bitcoin'ine yapılan micro transaction saldırılarına benziyor. Ethereum bunu başarıyla atlatıp kendini kanıtlamalıdır. Bu tarz problemler uzun vadede projenin gelişmesinde yararlı olacak.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     │      JINBI      │       T H E   G O L D E N   I C O     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
████████████                     JOIN ICO  -  21st  J U N E                     ████████████
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄          Whitepaper       Telegram       Twitter       Reddit           ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
yenilmez86
Member
**

Activity: 1256
Merit: 43

View Profile
December 05, 2017, 11:51:28 PM

Başlığı görünce Vitalik'in kedicikleri kesmeye başladığını düşündüm bir an.. Satanereum Smiley Şaka bir yana eğer bu problemi düzeltirlerse bu tarz oyunlar ethereum reklam ve tanıtım olayını hızlandırmış ve kullanımını yükseltmiş olacak. Bu da 600-700 hedefinin çok uzak olmadığını gösteriyor. Ama aksi durumda gösterge hep aşağı doğru gider..
Enflow
Member
**

Activity: 139
Merit: 10

View Profile
December 05, 2017, 11:56:42 PM

Düzeltirler herhalde bu daha 1 oyun devamı kesin gelir
hxres
Member
**

Activity: 429

View Profile
December 06, 2017, 12:01:35 AM

Düzelir düzelmesine de bıraktığı algı önemli. Sonraki durumlar içinde bu şekilde kırılganlık devam edecek olsa vah eth'nin haline vay.
karma580
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
December 06, 2017, 12:03:22 AM

Açıkçası çok acele bi' işlemim yok o yüzden fazla gwei vermeye de gerek yok Cheesy
Ama dün bu olayın farkına varmadan önce çıldırmıştım. 7-8 saat geçti hala pending Cheesy

hocam olay acele işlem meselesi değil ..eğer gwei 30-40 yapmazsan işlemin askıda kalıyor  ve asla gerçekleşmiyor..bir nevi sonsuz döngüye giriyor cüzdanın..o yüzden yüksek gwei ile işlemi tekrarlaman gerekiyor
det.fusco (OP)
Member
**

View Profile
December 06, 2017, 12:09:00 AM

hocam olay acele işlem meselesi değil ..eğer gwei 30-40 yapmazsan işlemin askıda kalıyor  ve asla gerçekleşmiyor..bir nevi sonsuz döngüye giriyor cüzdanın..o yüzden yüksek gwei ile işlemi tekrarlaman gerekiyor

Double spend yaparak mı diğer pending olan işlemi override yapacağız?

dogaatac
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 306

View Profile
December 06, 2017, 12:13:57 AM

yaklasık 14 dolar gwei harcadım da tokenları mı bir etherdeltaya yatıramadım.  işlemi yapıyorum yarım saat sonra tx'e bakıyorum " not found " hatası yiyorum.

dandirik bir oyun nasıl etherium ağını kitleyebildi anlamış değilim
Boinkit
Full Member

Activity: 386
Merit: 178

View Profile
December 06, 2017, 12:20:49 AM

Bu tür spekülasyonlara kanmadan hold etmekte fayda var, ne zaman bir kriptopara hakkında kötü söylentiler yayılsa o kriptoparanın fiyatı fırlıyor. Örneğin herkese fork çok kötüymüş gibi anlatıldı ve Bitcoin 1700 dolara kadar düşürüldü. O gün Bitcoin 1700 dolardı ( 1 Ağustos ), bugün ise 12000 dolar olmuş durumda.
Yauthitdar
Full Member

Activity: 201

Proof-of-Asset Protocol

View Profile
December 06, 2017, 12:22:07 AM

redditte bu oyunla ilgili çok ilginc yazılar var. 250 ethere kedisini satan kişi mesela. oyun garip şekilde bagımlılık yapıyor kedi alıyorsunuz bunu yedirip sevip vs büyütüyorsunuz geliştiriyorsunuz sonra satıyorsunuz felan filan.. etheruem agındaki yavaşlamanın tek nedeninin bu oldugunu sanmıyorum sadece %15 i bu kedi oyunu yuzunden olmuş diyorlar yabancı bolumde.

şurdaki işlem sayısına bakarsanız olayın ne kadar ciddi boyutlara ulaştıgını anlarsınız:
https://etherscan.io/address/0x06012c8cf97bead5deae237070f9587f8e7a266d

bu kadar basit bir oyunun ethereumu neredeyse komaya sokacak trafigi alması zaten ayrı bir muamma,ezelden etherciyiz ama bu gibi durumlar körü körüne baglı olanların bir nebze gözün ü açıyordur buyuk ihtimalle. bu oyunun 4 tane benzeri daha oldugunu düşünün sonrada 2 yıl içinde visanın işlemlerini geçecek muhabbetini hatırlayın..

altcoinci
Full Member

Activity: 333
Merit: 103

View Profile
December 06, 2017, 06:29:18 AM

Konuda hiçbir şey anlamadım. Transferde ne gönderildiği yazmıyor. Amaçları nedir bunların?
sidotlo
Newbie
*

Activity: 36
Merit: 0

View Profile
December 06, 2017, 06:52:55 AM

google aramada adam direk konu basligini gorur, sonra cesitli varyasyonlari ile konu cesitlenir, ethereum alana hapis cezasi, ethereum bulundurana ve tasiyana hapis cezasi diye gider de gider.
zorbit
Full Member

Activity: 218

View Profile
December 06, 2017, 11:15:52 AM

tokenlari etherdeltaya aktaramiyorum demissiniz. bunu ne zaman insanlar duzgun ve hizli yapabildi ki. bu deltadan nefret ediyorum. adami kanser verem eder. ethere gelince. eskisine gore cok daha hizli. bence sorun yok
nalpagutt
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 258

Joy Token - Smarter Games for Smarter Players

View Profile
December 06, 2017, 11:22:31 AM

Konu hakkında ben ethereum cephesinden açıklama falanda göremedim . Kaynak var mı çözüleceğine dair açıklanan bir mesaj vs?

▄███                                                                                       
                       ▄▀ ▐█▌                                                                                       
                      ▀   ██                                                                                       
    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄   ██▌ ▄▄      ▄▄          ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄      ▄▄▄▄▄▄       ▄▄▄     ▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄     ▄▄▄
    █████     ▄████████ ██▌  ███    ███          ██████████   ▄██████████▄    ███   ▄███▀   ██████████   ████    ███
      ███    ███▀▀    ▄████   ███  ███             ███       ███▀▀    ▀▀███   ███ ▄███▀     ███          █████▄  ███
      ███   ▐██▌     ██▀▐██▌   ██████              ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▀       ███▄▄▄▄▄▄    ███▀██▄ ███
      ███   ▐██▌   ▄██▀ ▐██▌    ▐██▌               ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▄       █████████    ███  ██████
  ▄   ███    ███▄ ██▀ ▄▄███     ▐██▌               ███       ███▄▄    ▄▄███   ███  ███▄     ██▌          ███   ▀████
 ▀██▄███▀     ▀█▌▐███████▀      ▐██▌               ███        ▀██████████▀    ███   ▀███▄   ██████████   ███    ▀███
   ▀▀▀▀          ▀▀▀▀▀▀          ▀▀                ▀▀▀           ▀▀▀▀▀▀       ▀▀▀     ▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ▀▀▀     ▀▀▀
.
.
.
.
Facebook
Twitter
Bitcointalk
Telegram
Reddit
Website
anu
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
December 06, 2017, 11:28:07 AM

Bunun bir oyunla yada bu oyunun içerisindeki transaction yoğunluğuyla gerçekleşebileceğine ben inanmıyorum. Yukarıda bir arkadaşımızın da belirttiği gibi küçük işlemlerle yapılan bilinçli bir saldırı gibi görünüyor. Buna rağmen ben dün ve bugün yaptığım işlemlerde herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
███████████▄    ▄███████████
█████████████▄▄█████████████
████████████████████████████
▀█████████████████████████▀
  ▀█████████████████████▀
   ▄████████████████████▄
 ████████████████████████▄
█████████████▀▀█████████████
███████████▀    ▀███████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀        ▀▀▀▀▀▀▀▀▀
RepuX▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
.Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs.
.
▔▔▔▔  ●  Twitter  ●  Facebook  ●  Bitcointalk  ●  Reddit  ●  ▔▔▔▔
▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
Enterprise Blockchain Protocol
.GET WHITELISTED.
Token Sale starts 6th of February 2018
okeanos
Full Member

Activity: 215
Merit: 101

View Profile
December 06, 2017, 11:56:20 AM

Bunun bir oyunla yada bu oyunun içerisindeki transaction yoğunluğuyla gerçekleşebileceğine ben inanmıyorum. Yukarıda bir arkadaşımızın da belirttiği gibi küçük işlemlerle yapılan bilinçli bir saldırı gibi görünüyor. Buna rağmen ben dün ve bugün yaptığım işlemlerde herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

Gas olarak ne seçiyorsunuz?
Pages: [1] 2  All
  Print  

Jump to: