Bitcoin Forum
June 23, 2024, 11:16:25 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: 13-14 Aralık Sonrası Dolar Kuru  (Read 792 times)
needmoney
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1023

I am a good bro

View Profile
December 10, 2017, 10:25:36 PM

Arkadaşlar siz hangi ülkede yaşıyorsunuz? Dolar bu ülkede ne zaman düşmüş?

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
.Just.Bet. 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
TRUSTLESS
DECENTRALIZED
TRANSPARENT
..PLAY NOW..
jhontwis
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
December 10, 2017, 10:35:14 PM

Dolar biraz sakinleşti gibi ancak öyle bir sakinleşme yani yeniliyoruz hatta eziliyoruz sadece daha az eziliyoruz, TL bazında söylüyorum. Dolar için hala artış trendi var.
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
December 10, 2017, 11:48:59 PM

Tek başına faiz arttırımı bile dolar kurunu yukarı çeker. Kaldıki yıl sonu olması nedeniyle şirketlerin ve hazinenin dış borç nedeniyle finansman ihtiyacı dolar kurunu arttırır. 2017 sonuna doğru 4 tl yi görmemiz şaşırtmaz.

Faiz artınca dolar kuru neden yükselsin? FED neden faiz arttırıyor sence? Paralar ABD'ye gitsin diye. Türkiye para iyi kullanabilen bir sisteme ve hükümete sahip olsa,faiz arttırımıyla bir dönemde 10 sene öncesi refah seviyesine ulaşabilir ama AKP gibi bir oluşumla zaten faiz falan arttırmasın.
markandum
Member
**

Activity: 266
Merit: 10

View Profile
December 11, 2017, 02:49:32 PM

faiz arttırımı demek paranın inşaatlara, fabrikalara akması yerine bankalarda bekletilmesidir. ABD ile kıyaslamayın orada faizi yükseltmelerinin sebebi farklı. dahase onların faiz maliyeti bizimden 10 kat az. Faiz bu adı üstünde borç para değil. faiz yükseltince ne oluyor? ana para + faizi ile geri ödenmek zorunda. peki bu faiz nereden çıkıyor. devletin kasasından. yani bizden toplanılan vergilerden.

[/center]
shulio
Legendary
*

Activity: 1540
Merit: 1016

View Profile
December 11, 2017, 06:45:23 PM

faiz arttırımı demek paranın inşaatlara, fabrikalara akması yerine bankalarda bekletilmesidir. ABD ile kıyaslamayın orada faizi yükseltmelerinin sebebi farklı. dahase onların faiz maliyeti bizimden 10 kat az. Faiz bu adı üstünde borç para değil. faiz yükseltince ne oluyor? ana para + faizi ile geri ödenmek zorunda. peki bu faiz nereden çıkıyor. devletin kasasından. yani bizden toplanılan vergilerden.

Ülkeye gelen para, verilen faizin daha fazlasını kazanacak şekilde kullanılmaz, betona, rüşvete, ayakkabı kutusuna gömülürse, tabi ki halktan çıkar.
negredo19
Member
**

Activity: 84

Gambling Investment Fund

View Profile
December 13, 2017, 10:26:34 AM

Şu an 3,85 lerde seyreden dolar kurunun 3.70 den geri düşeceğini sanmıyorum

husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
December 13, 2017, 07:28:40 PM

Fed politika faizini, 25 baz puan artırarak yüzde 1,25 - 1,50 aralığına yükseltme kararı aldı. Bu karar doları biraz aşağıya çekti, yarınki kararları izleyelim şimdi.

bluemylife1907
Member
**

Activity: 350
Merit: 11

View Profile
December 13, 2017, 09:08:13 PM

13/14 aralık sonrası yıl sonu rakamlarının açıklanmasına bağlı olarak 3,90 altında olmayacağına kesin gözüyle bakmak lazım.

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
shulio
Legendary
*

Activity: 1540
Merit: 1016

View Profile
December 13, 2017, 10:57:16 PM

Yarın merkez bankası faiz arttırmaz ise yükseliş olması muhtemel. Fed faiz arttırarak doları ülkesine çekiyor. Bizim ülkemizden de dolar çıkış yapacaktır.
erdemyolcu
Member
**

Activity: 94

View Profile
December 14, 2017, 02:41:38 PM

3.82lerde gezen dolar, MB açıklaması ile 3.89u gördü... Abd faiz kararı açıkladı dün 3.83den 3.81e düşmüştü

❘|❘ NEUFUND — Re-Imagine ICOs  ❘|❘ JOIN THE ICBM | JOIN THE DISCUSSION
afmfk
Member
**

Activity: 271
Merit: 12

XMONETA ICO

View Profile
December 14, 2017, 03:27:42 PM

Şu anda USD Alış : 3.8737 USD Satış : 3.8748 gözüküyor. Ancak yıl sonunda 4.00 TL yi görür.

flamingo890
Member
**

Activity: 84

View Profile WWW
December 15, 2017, 09:23:02 AM

Dolar dün  %2 arttı,  bugün  kar realizasyon süreci var düşüşte.  Yıl sonu beklentisi 3.97 TL. Ancak ekonomik veriler çok  kötü, enflasyon, işsizlik, cari açık, ithalat artışı, Halkbank olayı ve ayrıca erken seçim geliyor. 4.20 TL. Seviyesine doğru atak bekliyorum.
Whoisthelorax
Sr. Member

Activity: 370
Merit: 251

View Profile
December 15, 2017, 03:45:24 PM

Şu anda USD Alış : 3.8737 USD Satış : 3.8748 gözüküyor. Ancak yıl sonunda 4.00 TL yi görür.

Yıl sonuna 15 gün kaldı aman hocam görmesin 4 TL'yi felan daha Bitcoin'e yatırım yapmaya devam edeceğiz. Zaten Türkiye piyasası normalden deli gibi yüksek şimdi daha da fırlar Sad  Embarrassed
KafkaFR
Newbie
*

Activity: 40
Merit: 0

View Profile
December 15, 2017, 05:22:20 PM

En fazla 3.92 olur o da olursa..3.83cok gitti 3.88e çıkıp geri geliyor. Yılbasında ekstra bir durum olacağını sanmıyorum.
kirkcoin
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

View Profile
December 15, 2017, 05:27:47 PM

Erdoğan'ın açıklamasından sonra TCMB istediği faiz artışını yapamadı ve dolar 6 kuruşluk artışla cevap verdi. Yılbaşına 3.95 seviyelerinde gireriz diye tahmin ediyorum.

▀▄▀  T E M C O ~ Supply Chain Powered by Bitcoin Network, RSK ▀▄▀
  Officially Supported by RSK, TLDR Capital and Korea Investment Partners (KIP). 
Website   ★   Facebook   ★   Twitter   ★   Telegram   ★   Medium   ★   Reddit
Night Trader A
Member
**

Activity: 406

View Profile WWW
December 15, 2017, 07:28:59 PM

Faiz kararı biraz arttırdı ama çok da değil. Piyasa sanki bunu daha önce fiyatlamış.

carlzec
Full Member

Activity: 616

View Profile
December 15, 2017, 07:44:06 PM

Dolar şimdilik biraz olsun sakinleşti gibi. Ancak yakın zamandaki artışı gözönüne alındığında düşmesi neredeyse hiç bir şey ifade etmiyor. MB'nin döviz rezervi ne durumda asıl tehlike burada.
yenivera
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 256

View Profile
December 16, 2017, 05:34:06 PM

Bence bir kaç olay etkin olacak;

....

Sonuç olarak tüm bunlar Türkiye'nin siyasi ve ekonomik anlamda bir izolasyonla karşı karşıya kalmayacağını gösteriyor. En kötüsü geride kaldı gibi duruyor, aslına bakılırsa anlık gelişmeler dışında doların bu değerlerde stabil kalması gerekir ve uzun vadeli de aşağı yönlü seyredeceğini düşünüyorum. (Yatırım tavsiyesi değildir. )

Tahminimi koruyorum. Bir müddet daha dolar kuru 3.80-3.90 aralığında seyredecektir diye umuyorum. Genel trendin uzun vadeli aşağı yönlü olması gerektiğini düşünüyorum. Beklenmedik olaylar tabloyu değiştirmezse hemen hemen yılbaşında ve Ocak ayında bu şekilde devam edecektir.

Ayrıca buradaki arkadaşlarında bu gibi konularda ne kadar bilgisiz ve cahil olduğunu da görmüş olduk... Bilgiyle yorum yapan çok az kişi varmış..

░░░░░░▄▄▄████████▄▄▄
░░░░▄████████████████▄
░░▄████████████████████▄
████████████████████████
▐████████████████████████▌
██████████████████████████
████████████████████████
░░▀████████████████████▀
░░░░▀████████████████▀
░░░░░░▀▀▀████████▀▀▀
.Defi for You.
defi.com.vn

Learn how to become your own bank and
implement a private investment strategy

▄▄                    ▄▄
█      Pawn | Sell     
           Services
      Buy   | Rent
     █
  ▀▀                    ▀▀

yenivera
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 256

View Profile
March 18, 2018, 03:00:03 PM

....

Sonuç olarak tüm bunlar Türkiye'nin siyasi ve ekonomik anlamda bir izolasyonla karşı karşıya kalmayacağını gösteriyor. En kötüsü geride kaldı gibi duruyor, aslına bakılırsa anlık gelişmeler dışında doların bu değerlerde stabil kalması gerekir ve uzun vadeli de aşağı yönlü seyredeceğini düşünüyorum. (Yatırım tavsiyesi değildir. )

Tahminimi koruyorum. Bir müddet daha dolar kuru 3.80-3.90 aralığında seyredecektir diye umuyorum. Genel trendin uzun vadeli aşağı yönlü olması gerektiğini düşünüyorum. Beklenmedik olaylar tabloyu değiştirmezse hemen hemen yılbaşında ve Ocak ayında bu şekilde devam edecektir.

Ayrıca buradaki arkadaşlarında bu gibi konularda ne kadar bilgisiz ve cahil olduğunu da görmüş olduk... Bilgiyle yorum yapan çok az kişi varmış..

Dolar kuruna ilişkin tahminlerim yaklaşık 3 aydır doğru... Yeni bir güncelleme yapma zamanı geldi Smiley

░░░░░░▄▄▄████████▄▄▄
░░░░▄████████████████▄
░░▄████████████████████▄
████████████████████████
████████████████████████
░░▀████████████████████▀
░░░░▀████████████████▀
░░░░░░▀▀▀████████▀▀▀
.Defi for You.
defi.com.vn

Learn how to become your own bank and
implement a private investment strategy

▄▄                    ▄▄
█      Pawn | Sell     
           Services
      Buy   | Rent
     █
  ▀▀                    ▀▀

samuel3414
Full Member

Activity: 252

View Profile
March 18, 2018, 06:49:24 PM

....

Dolar kuruna ilişkin tahminlerim yaklaşık 3 aydır doğru... Yeni bir güncelleme yapma zamanı geldi Smiley

Valla bravo hocam tebrik ediyorum sizi. İnşallah bundan sonra da böyle devam eder tahminleriniz biz de faydalanırız bundan diye umuyorum. Doların 4 TL'yi geçeceğini düşünüyor musunuz peki ?
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: