Bitcoin Forum
May 05, 2024, 04:19:51 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Bittrex Ödemeleri Durdurdu  (Read 1213 times)
Metazen (OP)
Member
**

Activity: 213
Merit: 11

View Profile
December 08, 2017, 07:47:25 AM

Son günlerde sanal para birimi Bitcoin'in yükselişi sürerken gözler sanal yatırıma döndü, ancak dünyanın en büyük kripto para borsalarından Bitrex'den gelen haber yatırımcıların gözünü korkuttu

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından, Las Vegas’lı Bitrex, kullanıcılarına para ödemeyi durdurdu. Sayısız kullanıcının şikayetine konu olan Bitrex’te, 1 milyar doların üzerinde değere sahip kripto paranın bloke olduğu vurgulanıyor.

Kullanıcılar Bitrex yönetimine gönderdikleri şikayetler için cevap alamazken, Bitrex yönetimi medyaya yaptığı açıklamada, ABD maliyesinden gelen emir üzerine kimlik doğrulama işlemlerinin tamamlanması ve hırsızlıkları önleme amacıyla, ödeme işlemlerini durdurduklarının altını çizdiler.

techinside sitesinde yer alan habere göre, Bitrex ayrıca, çok sayıda kullanıcının aynı anda yoğun şekilde şikayet biletleri açmaları nedeniyle mevcut müşteri servisinin cevap vermeye yetişemediğini de doğruladı.

Günde 1 milyar doların üzerinde ticaretin gerçekleştiği kripto para borsası, ABD bankacılık kurallarına uyum sağlamak için kullanıcılarından kimlik bilgilerini ve adreslerini ispat edecek belgeler istemeye başladı. Bu verileri sağlamayan kullanıcılar ise hesaplarındaki kripto paralara dokunamıyorlar. Ellerindeki kripto paraları başka hesaplara gönderemiyorlar veya alım satım yapamıyorlar.

ABD Maliye Bakanlığı, kısa süre önce ülkede kripto para ticaretine aracılık eden tüm borsalara, kullanıcıların kimliklerini doğru şekilde tespit etmeleri ve 20 bin doların üzerinde işlem yapan herkesi vergi dairesine bildirmeleri konusunda uyarmıştı. Öyle görünüyor ki, kara para aklama veya uyuşturucu/silah gibi yasa dışı ürünlerin satışını gerçekleştirmek için ABD kripto para borsalarını kullananlar için yolun sonu gelmiş olabilir.

Bu yaşanan örnek aynı zamanda kripto para konusunda devletlerin her an adım atarak, yatırımcıların paralarını bloke edebileceklerini de gösteriyor.

Kaynak : https://www.cnnturk.com/ekonomi/kripto-para-borsasi-odemeleri-durdurdu

1714925991
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714925991
Reply with quote  #2

1714925991
Report to moderator
1714925991
Hero Member
*

Ignore
1714925991
Reply with quote  #2

1714925991
Report to moderator
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714925991
Hero Member
*

Ignore
1714925991
Reply with quote  #2

1714925991
Report to moderator
1714925991
Hero Member
*

Ignore
1714925991
Reply with quote  #2

1714925991
Report to moderator
followm3
Full Member

Activity: 322
Merit: 126

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
December 08, 2017, 08:12:00 AM

Bir yandan iyi Bir yandan kötü Haber Gizliliğimiz kalmıyor Sad Artık Anonim değiliz :\

balron
Jr. Member
*

Activity: 122
Merit: 5

View Profile
December 08, 2017, 09:28:17 AM

Amerika şu an tüm büyük exchangelere baskıyla , tehditle , istediği işlemi yaptırabilir.
Yakında diğerlerine de sıçrar bu mevzu.

Ortada yine anonimlik kalmıyor , kripto para transferi birilerinin gözetiminde , kontrolünde oluyor ve sürekli loglanıyor.
Belki kara para aklama , terörizm gibi faaliyetlerii engellemek için olumlu ama yine devletler bu bilgileri kendi çıkarları için kullanacak.

Hawker
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

View Profile
December 08, 2017, 09:30:49 AM

Niye Amerika da ki borsalar bu kadar tutuyor anlam veremiyorum, Poloniex, Bittrex ve Binance. Bu pisliklere yol verirsek bunların havası da kısa süre de alınır bana kalırsa.
Eron
Sr. Member

Activity: 735
Merit: 251

View Profile
December 08, 2017, 11:39:30 AM

Amerika'nın kimlik bilgilerini istemesiyle Bittrex'in ödemeleri duurdurmasının ne alakası var? Ödemeleri durdurmadan da pekala kimlik bilgilerini verebilir. Ödemeleri durdurmak ve hesaplara bloke konulması çok saçma. Böyle keyfi uygulamalar olabiliyorsa,bunun kripto paralara yansıması olumsuz olur.
Decredholder
Newbie
*

Activity: 164
Merit: 0

View Profile
December 08, 2017, 01:24:46 PM

Merkezi olmayan borsaların gözünü seveyim
aborjin
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
December 08, 2017, 01:50:55 PM

Artık bütün borsalarda kimlik aktivasyonu yapmak gerekecek bence.Umarım çok sıkıntı çıkarmaz borsalar kendi güvenliklerini sağlamak için bunu yapıyorlar.

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀
IMPRESSIO     ▄███████████████▄
     ██             ██
     ▀███████████████▀
           ██ ██
           ██ ██
       ▄▄█████████▄▄ ▄███▄
    ▄███▀▀       ▀▀████ ▀██▄
  ▄██▀   ▄▄█████▄▄   ▀██▄ ██
 ▄██  ▄███  █  █████▄  ██▄█▀
 ██  ███         █████  ██
██  ██████  ███   █████  ██
██  ██████  ▀▀▀  ▄█████  ██
██  ██████  ▄▄▄▄  █████  ██
██  ██████  ████   ████  ██
 ██  ███          ████  ██
 ▀██  ▀███  █  █████▀  ██▀
  ▀██▄   ▀▀█████▀▀   ▄██▀
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
       ▀▀█████████▀▀
blablablabla
Member
**

Activity: 154
Merit: 10

View Profile WWW
December 08, 2017, 02:36:23 PM

Bittrex ödemeleri durdurup yaklaşık 1 milyar Dolar değerindeki kripto parayı bloke etti. Şaka gibi. Sebep kimlik ve adres bilgisi doğrulama. Belge talebi var. Belge veremeyenin kripto parası gitti. Hesap açarken isteme, insanlar para yatırsın sonra bloke yap. İyi valla. Sanki kara para, uyuşturucu, silah vs. satışı Bitcoinden önce yoktu.
Segomo
Member
**

Activity: 126

View Profile
December 08, 2017, 02:54:21 PM

Kimlik doğrulama yapmadan para yatırmak herzaman risk. Geçen biri para yatırmış ama kişisel bilgileri gelişi güzel girmiş. Para yatırıyorsun bu neyin rahatlığı Smiley Tabi bittrex hesabı doğrulama amaçlı kitleyince nakavt doğrulayamıyor. Dikkat edin .

Cryptotic
Full Member

Activity: 398
Merit: 101

View Profile
December 08, 2017, 03:08:53 PM

Neden başka ülkeye taşınmıyolarda, abdnin ağız kokusunu çekiyolar. Zaten ofis adresleride boş arsa gözüküyo. Şirket kurucak başka ülkemi yok.
lulumiya
Full Member

Activity: 686
Merit: 104

View Profile
December 08, 2017, 03:14:28 PM

Neden başka ülkeye taşınmıyolarda, abdnin ağız kokusunu çekiyolar. Zaten ofis adresleride boş arsa gözüküyo. Şirket kurucak başka ülkemi yok.

öyle deme, insanlar abd de diye güvenip giriyor o tip borsalara, bi şey olursa abd de olması psikolojik güven veriyo müşterilere. yoksa bunu onlar da düşünüyordur.

membis
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

View Profile
December 08, 2017, 03:28:12 PM

Niye Amerika da ki borsalar bu kadar tutuyor anlam veremiyorum, Poloniex, Bittrex ve Binance. Bu pisliklere yol verirsek bunların havası da kısa süre de alınır bana kalırsa.

Binance Çin borsası değil mi ne zaman Amerika'ya taşındı bu adamlar? Çindeki olaylardan sonra taşındılar benim mi haberim yok yoksa.
mariogomer
Member
**

Activity: 462

View Profile
December 08, 2017, 03:41:46 PM

Ben bahsi geçen bütün üyelik işlemlerimi gerçekleştirmiştim. Dolayısıyla herhangi bir konuda mağduriyet yaşayacağımı zannetmiyorum, Bittrex kanuna kitaba uymak zorunda ve kullanıcıları da Bittrex'e yardımcı olmalılar.

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
klavyemaus52
Full Member

Activity: 571
Merit: 113

View Profile
December 08, 2017, 03:48:37 PM

Bende böyle bir durum yok 1 ay önce falan doğrulamıştım hesabı 100 btc ye yükseltmişlerdi alabileceğim miktarı bi kaç hafta öncesine kadarda para çektiğim oldu bir sorun çıkmadı
leopar1972
Newbie
*

Activity: 21

View Profile
December 08, 2017, 03:53:29 PM

Hesabımı doğruladım, gelişmiş moda aldılar, doğrulama işlemi de çok hızlı oluyor!
borjn
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
December 08, 2017, 04:24:43 PM

Bende böyle bir durum yok 1 ay önce falan doğrulamıştım hesabı 100 btc ye yükseltmişlerdi alabileceğim miktarı bi kaç hafta öncesine kadarda para çektiğim oldu bir sorun çıkmadı
Hocam bittrexden swift ile mi para çekiyorsunuz eğer türk hesabına çekiyorsanız ne kadar komisyon gidiyor felan yazabilirmisiniz çünkü türk borsasına aktar bide orda komisyon ver belimiz bükülüyor acaba daha karlı bir işmi oluyor ?
redboxneo
Member
**

Activity: 546

View Profile
December 08, 2017, 04:43:19 PM

Kripto para borsalarındaki oluşan bazı ülkelerin ekonomisinden bile büyük hacimler birilerini kızdırabilir. İşlemlerin daha agresif oranda arttığı ortada. Belki borsa para çekim işlemlerini karşılayamaz hale geldi. Bitcoindeki orantısız ve hızlı fiyat artışını tetikleyenler özellikle bu duruma dikkat etmeli. Ben küçük-orta boyutta parası olan insanların buna neden olduğunu düşünmüyorum. Piyasadaki büyük oyuncular istese bitcoini şu anda 1000 dolara getirir. İnsanlara biraz panik havası yaşatmaları yeterli. Adam akıllı bitcoinde düşüş olmadığı görmek sinir bozucu gerçekten.
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
December 08, 2017, 05:14:16 PM

Bu tür haberler burnuma kötü kokuları getiriyor. Bakınız cryptsy. İlk zamanlar ödemeleri geciktirip daha sonra işler ayyuka çıktığında itiraf etmişti cüzdanlarından bitcoin çaldırdıklarını.. Umarım böyle bir şey olmaz ama hep bu işler böyle başlar ve sonu hep aynı olur..
RTE
Full Member

Activity: 294
Merit: 103

View Profile
December 08, 2017, 05:27:23 PM

Bakalım bittrex'in sonu ne olacak merakla bekliyoruz.

KafkaFR
Newbie
*

Activity: 40

View Profile
December 08, 2017, 06:44:41 PM

Valla bitrexin ilk ters icraatı bu değil. Hesapları kapatmadan yapamıyorlarmıydı acaba..
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: