Bitcoin Forum
June 24, 2024, 12:21:53 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin ne kadar güvenilirdir?   (Read 767 times)
headache1327
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
December 16, 2017, 10:53:54 AM

Bu kadar yüksek gas ücreti ve düşük hızlarda işlem yapılırsa geleceğin değil geçmişin teknolojisi olur. Daha iyileri çıkar inşallah.
afmfk06
Member
**

Activity: 365

View Profile
December 16, 2017, 11:54:51 PM

Bitcoin piyasasında güven sıfır ama bu piyasada işlem yapan hiç kimse ne kadar ilginçtir ki bitcoine laf söyletmiyor.
Koray Pulsar
Newbie
*

Activity: 280
Merit: 0

View Profile
December 18, 2017, 01:43:48 PM

Blockchan i kullanarak para göndermek güvenli hale getiriliyor 6 block beklenmesi öneriliyor böylelikle güvenli işlem yapması sağlanıyor
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
December 18, 2017, 02:22:52 PM

Bitcoin konusunda güvenden bahsedebilmek için riskin çok az olması gerekiyor malesef Bitcoin kullanmak riskli ve deneysel aşamada olduğu biliniyor, yasal bir zemini yok bu konulara baktığımızda bitcoin güvensiz ama Bitcoin kullanılır mı evet kullanılır.
J.Moriarty
Full Member

Activity: 219
Merit: 109

View Profile
December 18, 2017, 02:59:43 PM

Ben btc göndermeden önce şuradan onaylanmamış işlem sayısına bakıyorum : https://blockchain.info/unconfirmed-transactions

Eğer aşırı yoğunluk varsa, btc de o anda stabil değilse göndermiyorum yada farklı bir altcoin şeklinde gönderiyorum.
Açıkcası 100-150 bin üzeri işlem birikince acelem varsa hiç bulaşmıyorum.
Cüzdandan yollarken gas price belirlemek için hesaplamayı anlatan videolar var, oradan bakıp tahmini süreyi bloğu hesaplamak lazım.
https://bitcoinfees.earn.com

Bir arkadaşın sitenin nasıl kullanılacağını anlatan videosu vardı ama şu an hatırlayamadım, araştırırsan bir arkadaş açıklamıştı. Ona göre satoshi / byte oranının hangi süreye-bloğa denk geldiğini hesaplayıp bakabilirsin. Geçen aylarda 0 fee ile yolladım, ulaştı diyenler bile vardı yanlış hatırlamıyorsam.

“He is the Napoleon of crime, Watson. He is the organizer of half that is evil and of nearly all that is undetected in this great city, He is a genius, a philosopher, an abstract thinker. He has a brain of the first order. He sits motionless, like a spider in the center of its web, but that web has a thousand radiations, and he knows well every quiver of each of them. He does little himself. He only plans.”
Spack17
Sr. Member

Activity: 1666
Merit: 274

View Profile
December 19, 2017, 11:32:11 PM

Herhangi bir borsada işlem gören bir şey ne kadar güvenilir ise bitcoin de o kadar güvenilir bence. Daha az veya daha fazla olması kişiye göre değişir tabi olumlu veya olumsuz yönlerinin çok olmasına göre ama genel olarak bakıldığında böyle benim için. Kar ettirme oranı kadar zarar ettirme ihtimali de var.
Iamrobot
Member
**

Activity: 294

View Profile
December 21, 2017, 07:56:32 PM

Çok güvenilir değil bence. Hem alım satım sıkıntı hem iniş çıkışları.
minionstar
Member
**

Streamity Decentralized cryptocurrency exchange

View Profile
December 21, 2017, 08:16:12 PM

Güvenilir olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta değişen bir değer ve yüksek ücretlerle işlem yapılıyor.
Yarını belirsiz olmasına rağmen bu riske değeceğini düşünüyorum.

ankara44
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
December 21, 2017, 08:55:40 PM

Dünyada güvenilir hiç bir meta yokken btc ye insanlar nasıl güvensin. Sadece risk üstleniyor insanlar.
yapa ve yalniz
Full Member

Activity: 463
Merit: 107

View Profile
December 21, 2017, 09:53:35 PM

Bence gayet de güvenilirdir, aziz satoshi'nin kurduğu algoritma sayesinde güçlü şifrelenme sayesinde güvenilir olduğunu düşünüyorum. Eğer sorun çalınması vs ise zaten cold walletlarda saklamanız önerilir.

snowball90
Member
**

View Profile
December 22, 2017, 02:05:18 PM

Bu piyasadaki diğer coinler ne kadar güvenilirse bitcoin de o kadar güvenilirdir. Bu sürekli dalgalanmalar güveni biraz kırmıyor değil.
Yine de ben uzun vadede bekleyenleri kara geçireceğini düşünüyorum.

boram16
Member
**

Activity: 182

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
December 23, 2017, 09:05:42 PM

Bence herhangibir borsa kadar bitcoin de güvenilir
Hem üye sayısı açısından hem de ülkeler bazında kabul görülme açısından güvenilir

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
Koray Pulsar
Newbie
*

Activity: 280

View Profile
December 25, 2017, 12:38:43 PM

blockchain yani blok zinciri amacının dünya üzerinde kırılamaz şifreleme sistemi olmasıdır ve gayet güvenlidir günümüz bilgisayar çağına ayak uydurmakta zorlanan ülkemizde yaygınlaşacağı gibi dünya üzerinde de kabul edilecek eninde sonunda kripto para birimi olarak
mariogomer
Member
**

Activity: 462

View Profile
December 25, 2017, 07:35:38 PM

Bana göre her zaman güvenle var olacak bir kripto para birimi ama değeri ne şekilde sürer o konuda hiçbir fikrim yok  Undecided

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
koleskok
Member
**

Activity: 140

View Profile
December 25, 2017, 08:52:54 PM

Profesyonellerin belirttiği kurallara duyulursa risk az olur. Tamamen güvenilir hiç bir şey yok.
tayyip baba
Member
**

Activity: 154

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
December 25, 2017, 09:25:59 PM

bitcoini blockchain teknolojisi olarak düşündüğümüz de gayet güvenilir fakat bitcoinin fiyatının hareketinin hızını düşündüğümüz de güvenilirlik açısından bir şüpheye sokmuyor değil beni de.

borcoin
Newbie
*

Activity: 21

View Profile
December 25, 2017, 09:37:54 PM

bu devirde hiç kimseye güvenmeyeceksin. hele kripto dünyasına hiçççççç.. Cheesy

son bir haftada gördük. 50k hayalleri kurarken 10klara geriledi. Sad
felmitof
Member
**

Activity: 154

View Profile
December 26, 2017, 06:24:30 AM

Fiyata değil teknolojiye güvenin
wallet
Full Member

Activity: 420
Merit: 125

LIVENpay.io

View Profile
December 26, 2017, 09:11:18 AM

Bütün yatırım araçlarının riski mevcut. Bankadaki paranın hesabı hacklenebilir. Gayrimenkul fiyatları azalıyor, sahte vekaletle biri evini satabilir. İmkb ters bir haberle çakılabilir. Sadece Bitcoinde değil risk. Eşyanın tabiatında var. Bitcoin alacaksan tüm emniyet tedbirlerini al, rahat uyu.

L I V E N pay | [  WHITEPAPE  ]                            The WORLD FIRST GLOBAL             Apply for
GET the APP     ◥ Google Play  ◥ App Store                                 FOOD ECONOMY - for Everyday         the LVN ICO
FOLLOW US    ◾TELEGRAM  ◾MEDIUM  ◾GITHUB  ◾TWITTER           use by  E v e r y   d a y   P e o p l e          Presale Now
ankara44
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
December 26, 2017, 12:33:37 PM

Bitcoinin güvenirliliği ile ilgili ciddi tereddütler var. Ancak insanlar bu riskleri bilerek paralarını yatırıyorlar. Nasip artık.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: