Bitcoin Forum
May 27, 2024, 02:11:56 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin ne kadar güvenilirdir?   (Read 761 times)
akirafes (OP)
Full Member

Activity: 231
Merit: 101

View Profile
December 09, 2017, 03:00:07 PM

Merhaba   Paribu ya https://btc.com/62482a710245251487e95b03303987e1e365d63626116cce95eccaea4a0d4ae6 kodu ile 630 dolar karşılığı bitcoin gönderdim. o sıra 26 dolar olan standart transfer parasını gaz paraası olarak tercih ettim. Veya şu linki de verebilirim https://blockchain.info/tr/tx/62482a710245251487e95b03303987e1e365d63626116cce95eccaea4a0d4ae6 Btc ler paribuya ulaştı mı anlayamadım. Paribu 3 gündür hiç bir mailime veya telime cevap vermiyor. Ama sorun bu değil. Sorun Sistemin bana yön verdiği gaz parası ile gönderimi mi yaptım. Bİz internetten trilyonlarca file indiriyoruz web sitelerine gidiyoruz. bşr sürü download yapıyoruz. Yanlış oldumu tekrar indiriyoruz. Bankadan para gönderirken yanlış yere gitme olasılığı ne? gitse neler yapabiliriz? Neyse kısa kesip konuya gireyim. Bu paranın akibeti az gas parası verdim diye trasnfer sırasının arkaya kalması. Ama 3 gün geçti okuduklarıma göre sonradan sıraya alınmalı ve bir sekilde yerine ulaşmalı. Ama sıraya alınmadı ulaşmıyor paribu da onay hala 0/3 Araştırma  göre bu tür paralar bir süre sonra listeden yok oluyor ve zombie para oluyorlarmış.
Ben buna inanmıyorum. Nu sistemi kuranlar nasıl böyle bir hata yapmış. Para gitmeyecekse transfer bedelini ona göre belirleyin. Gitmezse neden paramız kayboluyor. Kime gidiyor bu para? boşlukta kaldığına da inanmıyorum. YOksa sistem bu kadar zayıf acıgı olan iyi kurgulanmamış bir sistem mi. Bence güvenirliliği hiç yok. Umarım birileri paranız zombiye gitti diye yazarak paralarımızı almıyordur.  Sonuda bu para benden çıkıp paribuya gidiyor nerden cıktıgı nereye gittiği belli.
Taratoor
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 251

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile
December 09, 2017, 03:21:57 PM

zombie olmuyor, eskiden genellikle 24 saat sonrasında onay almayan işlemler eski adreslerde tekrar kullanılabilir oluyordu, hatta 0 fee ile işlem yapanlar dahi oluyordu. şimdilerde bu süre epey uzadı sanırım. 1 hafta gibi bir süre sonunda onay almazsa muhtemelen btc çıkış adresine geri döner. muhtemelen private key i sizde olan bir adresten gönderim yaptınız. beklemekten başka yapacak birşey yok.

zombie olanlar benim bildiğim kadarı ile private key i unutulan hesaplar oluyor. yani bir adresiniz vardı key i kaybettiniz, silindi gitti. bu btc kullanılabilir olmadığından zombie olarak adlandırılıyor.

GLOBAL DECENTRALIZED ADVERTISING EXCHANGE

Token sale: MAY 21

▄█▄       ▄█▄         
                                  █████     █████         
                         ▄██▄      ▀█▀       ▀█▀         
                 ▄█▄     ▀██▀                             
          ▄      ▀█▀                         ▄█▄         
         ▀█▀                       ▄█▄      █████         
                         ▄██▄     █████      ▀█▀         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀                   
          ▄      ▀█▀                         ▄█▄         
         ▀█▀                       ▄█▄      █████         
                         ▄██▄     █████      ▀█▀         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀                   
                 ▀█▀                                     
           ▄                       ▄█▄       ▄█▄         
          ▀█▀            ▄██▄     █████     █████         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀       ▀█▀         
                 ▀█▀                                     
            ▄                       ▄█▄      ▄█▄         
           ▀█▀             ▄██▄    █████    █████         
     ██             ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀      ▀█▀         
              ▄     ▀█▀                                   
             ▀█▀                          ▄█▄             
        ██               ▄█▄    ▄██▄     █████           
                   ▄     ▀█▀    ▀██▀      ▀█▀             
                  ▀█▀                                     
             ██                    ▄██▄                   
                     ▄      ▄█▄    ▀██▀                   
                    ▀█▀     ▀█▀                           

▄█    ▄█  ▄█         ▄█████▄    ▀█▄      ▄█▀
██    ██  ██▄▄▄▄▄   ██▀   ▀██     ▀█▄  ▄█▀
██    ██  ██▀▀▀▀██  ██▀▀▀▀▀▀▀       ████   
██    ██  ██    ██  ██▄    ▄█     ▄██▀▀██▄   
▀██████▀  ▀██████▀  ▀███████▀   ▄██▀    ▀██▄
Telegram
Facebook
ANN Thread
Youtube
LinkedIn
Twitter
Medium
Reddit
Github
akirafes (OP)
Full Member

View Profile
December 09, 2017, 03:23:45 PM

zombie olmuyor, eskiden genellikle 24 saat sonrasında onay almayan işlemler eski adreslerde tekrar kullanılabilir oluyordu, hatta 0 fee ile işlem yapanlar dahi oluyordu. şimdilerde bu süre epey uzadı sanırım. 1 hafta gibi bir süre sonunda onay almazsa muhtemelen btc çıkış adresine geri döner. muhtemelen private key i sizde olan bir adresten gönderim yaptınız. beklemekten başka yapacak birşey yok.

zombie olanlar benim bildiğim kadarı ile private key i unutulan hesaplar oluyor. yani bir adresiniz vardı key i kaybettiniz, silindi gitti. bu btc kullanılabilir olmadığından zombie olarak adlandırılıyor.
MErhaba bundan emin misiniz? Blockchain cüzdanımdan yolladım. Fakat okuduklarım bu paranın geri dönmiyecegi ve bloktan düşeceği unutulacağı yönünde hep. Belirli bir günde işlem olmazsa. Yardımınız için şimdiden teşekkür.
inanc
Member
**

Activity: 113
Merit: 10

View Profile
December 09, 2017, 03:28:12 PM

onay bekliyordur baya sıra var bekle işlem yapılır

CLS63
Legendary
*

Activity: 1750
Merit: 1653

View Profile
December 09, 2017, 03:30:43 PM

MErhaba bundan emin misiniz? Blockchain cüzdanımdan yolladım. Fakat okuduklarım bu paranın geri dönmiyecegi ve bloktan düşeceği unutulacağı yönünde hep. Belirli bir günde işlem olmazsa. Yardımınız için şimdiden teşekkür.

Bende geçmişte Copay cüzdanımdan düşük fee ile Bitcoin göndermiştim birkaç gün içinde transfer hiç onay almadı sonrasında Copay cüzdanıma geri dönmüştü gönderdiğim Bitcoin

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
Game of Thrones
Newbie
*

Activity: 33
Merit: 0

View Profile
December 09, 2017, 04:21:17 PM

https://blockchain.info/tr/tx/6467ef922601b6d4b5852c5db50fce3377b308b78d6dc06bab4581f1475d4a72
Buradaki onay almamış ödemeyi harcadığın için olmuş sanırım şuan network de çok yoğun eğer biraz daha fazla fee ödeseydin "child pays for parent" olayı olur eski işlemde onaylanırdı şuanda yapabileceğin tek şey beklemek ama paranız asla kaybolmaz büyük ihtimal işlem gerçekleşir benim 15 gün sonra onaylanan işlemim oldu.
afmfk
Member
**

Activity: 271
Merit: 12

XMONETA ICO

View Profile
December 09, 2017, 05:51:04 PM

Açıkcası bu piyasada hiç bir şeye güvenmiyorum.

akirafes (OP)
Full Member

View Profile
December 09, 2017, 10:33:36 PM

Yabancı market servis forumda benim gibi takılmış transferlere yardımcı olan bir sürü kişi var. Onlara yazdım 2 saate trasnferim hızlandırıldı para paribuya geçti. Yardım edenlerden Allah razı olsun.
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
December 10, 2017, 01:15:32 AM

Binlerce onaylanmayan işlem var. BTC artık yazılımsal olarak yetersiz kalıyor. Private keyi sizde olan bir cüzdandan gönderim yaptıysanız içiniz rahat olsun. Geri dönecektir.
sconklin321
Sr. Member

Activity: 543
Merit: 250

Orjinal üyelik ToRiKaN banlanalı asır ol

View Profile
December 10, 2017, 10:39:57 AM

Çok fazla onaylanmayan işlem olduğu için bu yüzden gecikiyor hocam, bu süreçte daha da fazla bekelyeceğiz gibi gözüküyor. Bir an önce şu segwit2x denen naneyi halletmeleri lazım.

- Orjinal Üyelik Eski Banlanmış ToRiKaN -

https://youtube.com/c/KriptoParatoner

www twitter.com/torikan
harsak06
Member
**

Activity: 182

View Profile
December 10, 2017, 01:41:05 PM

sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum bu ara işlemler de bekleme oluyor ama sorunla karşılaşan sayısı azdır ama bir an önce halledilmesi gereken
bir sorun bu hız meselesi tabi bu piyasa da hiçbir şeyin garantisi yok umarım sorun çıkmaz işleminiz de
gunmunj
Member
**

Activity: 308

View Profile
December 10, 2017, 09:54:41 PM

inovasyon haftası etkinliğine bitcoin vakfı kurucu başkanı jon matonis katıldı. konuşmasında geleceğe dair çok değerli konulardan bahsetti. Lütfen iyi irdeleyin.
jhontwis
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
December 10, 2017, 10:36:30 PM

Bence hiç güvenilmez. Ancak dolara da tl ye de güvenilmez. Bitcoin güvenilmez geliyor çünkü çok kazandırıyor. TL Dolar karşısında Dolar Bitcoin karşısında eriyor ve bu sebeple daha güvenliler!
cabbarlana
Full Member

Activity: 448
Merit: 100

send and receive money instantly, w/no hidden cost

View Profile WWW
December 10, 2017, 11:53:14 PM

Bu ara transfer yapmamakta fayda var eth de bitcoin ağıda işlemler yığılıyor. Durumu çözeceklerdir. Ben Litecoin cinsinden transfer yapılabilir diyorum. Koinim den de nakite geçilebilir ancak hacime de bakmak lazım.

ziyaaa
Member
**

Activity: 532
Merit: 18

View Profile
December 11, 2017, 12:23:09 AM

Bitcoin bence karşılıksız basılan dolardan çok daha fazla güvenilir.Son ekonomik krizden sonra abd'nin bastığı karşılıksız dolarlar sayesinde normal piyasa bile balon şeklini aldı.

Swap, Earn, Bridge, Mint Crypto & NFT in Multiple Chains
▬▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬ ▬▬▬ ▬▬ ▬     ❶ ❷ ❸ s w a p     ▬ ▬▬ ▬▬▬ ▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬▬
[   M V P   L I V E   ]   -   9 Blockchains Integrated Already
The Rose Rain
Full Member

Activity: 336

View Profile
December 11, 2017, 01:15:43 AM

Bu hayatta bırakın parayı babanıza bile güvenmemek gerekiyor, sha256 algoritması kırılamaz edilemez deniyorda,
Boinkit
Full Member

Activity: 386
Merit: 178

View Profile
December 11, 2017, 04:59:24 AM

Her algoritma bir şekilde kırılabilir fakat blockchain teknolojisi sizin dört haneli kredi kartı şifrenizden çok daha güvenilirdir.
Kienbui
Sr. Member

Activity: 478
Merit: 250

View Profile
December 11, 2017, 05:08:41 AM

Bitcoin tamamen güvenilir bir sistem, paranız hiçbir şekilde havada asılı kalmaz yalnız transfer ücretlerini yüksek ödemekte fayda var çünkü iki hafta bekleyen işlemler gördüm.
erikliwater
Full Member

Activity: 252

The future is your Genome

View Profile
December 11, 2017, 12:46:04 PM

Bitcoin sistem olarak güvenilir ama fiyat olarak yastığa başını koyup uyandıktan sonra yarıya düşmüş olarak görme ihtimalin mevcut ya da tam tersi bir bakarsın kendini ikiye katlamış olabilir.Yani bitcoinin dolar bazında bir istikrarı şu aşamada söz konusu değil.

muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
December 16, 2017, 08:52:39 AM

Malesef bitcoin transfer işlemi oldukça zaman alabilen bir işlem ve oldukça fazla enerji ihtiyacı olan bir işlem muhtemelen sıra vardır 😊
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: