Bitcoin Forum
May 07, 2024, 07:15:07 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Google Authenticor Keylerimi Kaybettim  (Read 566 times)
ufk (OP)
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile
December 09, 2017, 03:28:10 PM

Merhaba arkadaşlar, ben de yeni merak saldım kripto paralara. Biraz araştırdım ve Ripple almaya karar verdim. Ripple resmi sitesinde Kraken ile alabileceğimi gördüm. Gatehub ve Kraken'e üye oldum. Üyeliğimin onaylanmasını beklerken yanlışlıkla Google Authenticator uygulamasının uygulama verilerini sildim ve şimdi Kraken'e giriş yapamıyorum.

Fikirlerinizi bekliyorum.
1715109307
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715109307
Reply with quote  #2

1715109307
Report to moderator
1715109307
Hero Member
*

Ignore
1715109307
Reply with quote  #2

1715109307
Report to moderator
Be very wary of relying on JavaScript for security on crypto sites. The site can change the JavaScript at any time unless you take unusual precautions, and browsers are not generally known for their airtight security.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715109307
Hero Member
*

Ignore
1715109307
Reply with quote  #2

1715109307
Report to moderator
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
December 09, 2017, 04:09:39 PM

Kraken'den destek talebi açmanız lazım. Başka türlü açamazsınız.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
ufk (OP)
Newbie
*

View Profile
December 09, 2017, 04:24:33 PM

Kraken'den destek talebi açmanız lazım. Başka türlü açamazsınız.

Destek talebi için forum doldurdum fakat henüz dönüş sağlanmadı. Bugün ed üyeliğimi yükselttiler şans işte.
benzinkokusu
Member
**

Activity: 280
Merit: 10

View Profile
December 09, 2017, 06:59:46 PM

Hocam eğer derdinizi düzgün bir dille anlatırsanız, işinizi çözeceklerdir ama 1 ayı bulabilir o yüzden sabırsızca hareket etmeye gerek yok,
Behcet
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
December 10, 2017, 11:04:32 AM

Bu tür olumsuzluklara önlem olmasi için, ill verilen karekodu yazıcıdan cikarip saklayın.
Hatta taramayi da bu kağıt uzerinden yapın
ilkerzm
Member
**

Activity: 124

View Profile
December 10, 2017, 07:08:58 PM

Bir üstteki entry deki arkadaşın dediği gibi üye olurken ilk iş kağıda authenticorın private keyini ve karekodunu muhakkak çıktı alın.Ben ilk zamanlarımda bu hatayı poloniexte yapmıştım.Aylarca beni beklettiler.Hayat yediğin kazıkların tecrübesidir.Onun için private keyleri muhakkak çıktı olarak bir yerlerde tutunuz.Sonra acılı sancılı bekleyiş başlıyor.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
December 10, 2017, 07:11:04 PM

her  böyle başlık okuduğumda keyleri bir yerde toplayıp  dosyalıycam diyorum, sonra sallıyorum, birgün aynısı benimde başıma gelecek ama ne zaman bilmiyorum   Cheesy
ufk (OP)
Newbie
*

View Profile
December 11, 2017, 08:57:18 AM

Cevaplar için çok teşekkür ederim. Kraken'e destek talebinde bulundum, artık beklemekten başka yapacak bir şey kalmıyor geriye. Olmadı GateHub'ın onaylamasını bekleyeceğiz.
bitcamilo
Full Member

Activity: 602
Merit: 122

View Profile
December 11, 2017, 12:09:18 PM

Google Authenticor'ın bu soruna bir çözüm getirmesi gerekiyor artık, iyice ayarı kaçtı geçenlerde telefonumu değiştirmek zorunda kaldım 2FA kullandığım tüm sitelerdeki hesaplarıma girip 2FA'yı iptal etmek zorunda kaldım telefondaki ayarları başka bir yere aktarmak ne kadar zor olabilir ki bu özelliği getirmiyorlar, eğer telefonumdan başka bir yere yedekleyemeyeceksem bu özelliğin ne faydası var telefon kaybolsa, çalınsa, değiştirilse hiç bir yolu yok transfer etmenin.
ufk (OP)
Newbie
*

View Profile
December 11, 2017, 02:10:35 PM

Google Authenticor'ın bu soruna bir çözüm getirmesi gerekiyor artık, iyice ayarı kaçtı geçenlerde telefonumu değiştirmek zorunda kaldım 2FA kullandığım tüm sitelerdeki hesaplarıma girip 2FA'yı iptal etmek zorunda kaldım telefondaki ayarları başka bir yere aktarmak ne kadar zor olabilir ki bu özelliği getirmiyorlar, eğer telefonumdan başka bir yere yedekleyemeyeceksem bu özelliğin ne faydası var telefon kaybolsa, çalınsa, değiştirilse hiç bir yolu yok transfer etmenin.

Google'ın uygulama verilerini en azından gmailde yedeklemesi gerekir. Ama bu uygulama verileri bir kez gitti mi yapacak bir şey kalmıyor.
integrap
Member
**

Activity: 182

View Profile
December 11, 2017, 04:33:26 PM

Bence Google Authenticor uygulamasına gmail adresimizle girmemiz gerekmeli. Yani bir türlü üyelik sistemi gibi bir şey olmalı ki o keyleri sonradan kurtarabilelim. Çoğu kişi ilk token oluştururken yedek almaya üşeniyor. Daha sonra da kaldırıp yeniden eklemeye üşeniyor. Arkadaşlar kesinlikle yedeğini alın o keyin. Telefon çalınır bir şey olur yandım dersiniz.

deepocean
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
December 11, 2017, 04:58:03 PM

destek talebi aç. pasaport yollarsan 2-3 gün içinde açarlar. aynısı bittrexte başıma geldi. pasaport ve selfie atıp günün tarihini bi kağıda yazdım. kabul edip açtılar.
udonmez
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 359

View Profile
December 11, 2017, 07:44:17 PM

Google'ın uygulama verilerini en azından gmailde yedeklemesi gerekir. Ama bu uygulama verileri bir kez gitti mi yapacak bir şey kalmıyor.

google bu tarz kritik verileri yedekleyip sorumluluk almak istemiyor anladigim kadariyla yoksa bunlari cloud a atmak cok basit bir sey. Ayrica kullanici acisindan da bunlarin yedeklerinin digital ortamda tutulmasi kirilganligi artiyor. Bence herkes kendi yedegini bir sekilde tutmali.
Tasmonid
Member
**

Activity: 109

Decentralized Transportation Economy

View Profile
December 11, 2017, 08:15:50 PM

yedek yoksa geçmiş olsun.belki kısa belki uzun bir süreç sizi bekliyor. ticket başına Smiley  ben tüm keyleri hem basılı hemde dijital veri olarak saklıyorum.

TheSpark
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

View Profile
December 11, 2017, 08:49:35 PM

Binance üzerinde aynı sorunu yaşamıştım zamanında sağolsunlar destek ekibiyle iletişime geçtim hesabım onaylı olduğu için istedikleri belgeleri yolladıktan çok kısa bir süre sonra hesabımı açtılar.Telefonum çökmüştü benim ondan başıma geldi bu olay.
HartmaniAbit
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile
December 11, 2017, 08:51:55 PM

Google Authenticator aktif ederken karekodu sağ tıklayıp resim dosyası olarak kaydedin. Keyi de kaydedin. Telefonunuz kırılsa yada çalınsa bu resim dosyası ile tekrar aktif edebiliyorsunuz. Kolay gelsin.
Nasit uygun
Member
**

Activity: 140

View Profile
December 11, 2017, 08:56:36 PM

Google Authenticator aktif ederken karekodu sağ tıklayıp resim dosyası olarak kaydedin. Keyi de kaydedin. Telefonunuz kırılsa yada çalınsa bu resim dosyası ile tekrar aktif edebiliyorsunuz. Kolay gelsin.

Hocam şuan için aktif ettiğim karekodlar var ama resimlerini çekmedim bu saatten sonra bir şey yapmam mümkün mü şuan için çalışıyor telefonum bır sıkıntı yok ama ileride bir sorun oluşursa diye korkuyorum. Smiley
efendysz
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
December 13, 2017, 12:55:04 PM

3 gün önce telefonu servise vereceğim diye ne var ne yok sildim. Bu meretin bu kadar sıkıntılı olduğunu hiç tahmin etmemiştim. neyse telefonumu bugün tekrar aldım fakat Binance'ye giremiyorum haliyle. Mail attım Borsa da var olan yatırımlarımı ve kimlik kartımı, borsada yaptığım işlemlerden hatırladıklarımı, ilk giriş tarihimi vs. yolladım ama henüz bir dönüş alamadım. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar bu sorunu nasıl hallettiler acaba? bende başıma gelecekleri burada güncelleyeceğim ki benden sonra başına bu iş gelen (umarım kimsenin başına gelmez) olursa buradaki mesajlardan yararlanır. Ben acemiyim bu arada bana yardım edebilecek yol gösterebilecek birileri varsa önerilerini duymak isterim..
herkese bol kazançlar
KUTUB
Jr. Member
*

Activity: 161
Merit: 1

View Profile
December 13, 2017, 09:07:32 PM

3 gün önce telefonu servise vereceğim diye ne var ne yok sildim. Bu meretin bu kadar sıkıntılı olduğunu hiç tahmin etmemiştim. neyse telefonumu bugün tekrar aldım fakat Binance'ye giremiyorum haliyle. Mail attım Borsa da var olan yatırımlarımı ve kimlik kartımı, borsada yaptığım işlemlerden hatırladıklarımı, ilk giriş tarihimi vs. yolladım ama henüz bir dönüş alamadım. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar bu sorunu nasıl hallettiler acaba? bende başıma gelecekleri burada güncelleyeceğim ki benden sonra başına bu iş gelen (umarım kimsenin başına gelmez) olursa buradaki mesajlardan yararlanır. Ben acemiyim bu arada bana yardım edebilecek yol gösterebilecek birileri varsa önerilerini duymak isterim..
herkese bol kazançlar
Binancenin telegram grubu var ingilizce olanda çözerler sorununu...
wpt1wpt1
Sr. Member

Activity: 454
Merit: 300

View Profile
December 13, 2017, 09:34:04 PM

Cevaplar için çok teşekkür ederim. Kraken'e destek talebinde bulundum, artık beklemekten başka yapacak bir şey kalmıyor geriye. Olmadı GateHub'ın onaylamasını bekleyeceğiz.

Hocam bildiğim kadarıyla bunu destek talebi açmadan da halledebileceğniiz bir yöntem var diye biliyorum ben bunun dışında eğer kredi kartıyla ya da bnaka aracılığıyla Bitcoin alacaksanız size Cex.io'yu da önerebilirim.

THRIVE            ▄█▄
        ▄▄█████
   ▄▄██████████
 ▄███████████▀

████████▀▀▀
████▄▄  ▄▄██▄
▀████████████
  ▀█████████▀
  ▐██████▀▀
  ▐███▄▄▄▄
   ▀▀████
    █████▀▀