Bitcoin Forum
May 12, 2024, 02:06:51 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Litecoin 24 Saatte Yüzde 50 Değer Kazandı  (Read 263 times)
kriptomadness (OP)
Member
**

Activity: 360
Merit: 18

View Profile
December 10, 2017, 12:03:15 AM

Gerçekleşmeyen Bitcoin işlemleri Litecoin'e yaradı diyebiliriz.

https://kriptokoin.in/litecoin-24-saatte-yuzde-50-deger-kazandi/

Bitcoin’den sonra yaratılan ilk koinlerden olan Litecoin, bu hafta müthiş bir artış ivmesi yakaladı. Bitcoin dijital dünyanın altınıysa biz de dijital dünyanın gümüşü olacağız mottosuyla yola çıkan ve Charlie Lee önderliğinde teknolojisini geliştiren Litecoin, askıda kalan Bitcoin işlemlerinin de etkisiyle değerine değer kattı.

100 Dolar Seviyesinden 150 Dolara Yolculuk

Bildiğiniz üzere birkaç gündür Bitcoin işlemlerinin transferinde sorunlar yaşanıyor. Gerek Türk borsalarında gerekse yabancı borsalarda transfer işlemleri gerçekleşmiyor. Dün öğlen yaptığımız haberde 230.000’in üzerinde Bitcoin işleminin henüz onaylanmadığını bildirmiştik, zira okurlarımız da sürekli bu konuyla ilgili sıkıntılarını bizlere iletiyorlar. Şimdilik bu sayı 165.000 işlem seviyesine inmiş olsa da halen sıkıntının devam ettiğini söyleyebiliriz.

Bu haber ilk olarak Roger Ver’in sahip olduğu Bitcoin.com isimli internet sitesinden duyuruldu. Bu haberden sonra Bitcoin fiyatı 16,500 dolar seviyesinden 14,500 dolara kadar geriledi. Bundan sonra ise tıpkı SegWit2x iptali sonrasında olduğu gibi Bitcoin Cash fiyatı artmaya başladı ve BCH yüzde 15’e yakın değer kazandı.

Bu gelişmeleri takiben Bitcoin Cash’in fiyatının yükselmesi bekleniyordu, ne var ki işler Roger Ver’in istediği gibi gitmedi ve BCH’ye beklenen akım Litecoin’e yöneldi!

Litecoin’in yaratıcısı Lee, Roger Ver’in aksine Bitcoin dostu tavırları ve açıklamalarıyla dikkat çekiyor. Hatta Litecoin, pek çok alanda Bitcoin’e yapılması planlanan teknolojik yeniliklerin test sürümü görevi de görüyor (bkz: Lightning Network). Bunun yanı sıra Litecoin transfer işlemleri normal şartlar altında Bitcoin transfer işlemlerine oranla 4 kat daha hızlı gerçekleşiyor. Bu sıralar Bitcoin’in işlemlerinin gerçekleşemediğini de düşünürsek Litecoin’in yüksek işlem hızıyla öne çıktığını söyleyebiliriz.

Senior / Full
Each block is stacked on top of the previous one. Adding another block to the top makes all lower blocks more difficult to remove: there is more "weight" above each block. A transaction in a block 6 blocks deep (6 confirmations) will be very difficult to remove.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715479611
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715479611
Reply with quote  #2

1715479611
Report to moderator
1715479611
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715479611
Reply with quote  #2

1715479611
Report to moderator
cemetin54
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile
December 10, 2017, 12:26:12 AM

Çok iyi değer kazandı yatırımım yok bunda Ethereumcuyumdur ben yatırımı olanlar paralarına para kattılar hayırlısı olsun cümleten.
alpoahmo
Full Member

Activity: 588
Merit: 125

View Profile
December 10, 2017, 01:09:44 AM

Litecoinden valla temiz kazandım sağolsun iyi çıkış yaptı ilk kez kazandım bende sattım daha da çıkmasını beklemem
DC Comics
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

DIW - Decentralized Security

View Profile
December 10, 2017, 06:02:33 PM

Litecoin için çok geç kalınmış bi hareket olduğunu düşünüyorum. Bu çıkışı çoktaaan yapması lazımdı Litecoin'in. Litecoin'de herhangi bi yatırımım bulunmuyordu, bu çıkışıyla beraber bende keşke alsaydım zamanında diyenlerden birisi oldum.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
DIW ◈    DIWtoken.com    ▐   WHITEPAPERANN THREADTELEGRAM   ▌    SECURITY DECENTRALIZED
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
December 10, 2017, 06:19:05 PM

Litecoin her zaman en sağlam coin'lerden bir olacak bence. Bitcoin çökerse geminin başına geçecek coin'de o bence. Ama 1 tane litecoin'im bile yok  Embarrassed

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
dewilboys
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
December 10, 2017, 06:19:42 PM

Litecoin gümüş dedikleri için birçok altcoinin litecoini geçmesine izin verdiler oysa bitcoin farkı yok ve gözde altcoinlerden birisi. Yazık hiçbir sorunu olmamasına rağmen hep alternatif olarak kalmaya devam edecek gibi gözüküyor.
uzayli
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
December 10, 2017, 06:28:27 PM

Eğerki ethereumdaki yavaşlık sorunu düzeltilmez ise ve ileride BTC çöküş gerçekleştirise bu çöküşün olmasına kadar ethereum düzelmez ise başa ethereum deği Litecoin geçecektir diye düşünüyorum. Acaba bu tezim doğru çıkar mı ki. Çıkar diye ben düşerse ufaktan ufaktan LiteCoin depolamaya başlıyayım.

shulio
Legendary
*

Activity: 1540
Merit: 1016

View Profile
December 10, 2017, 07:37:59 PM

LTC'den bi bok olmaz. Boşuna yatırım yapmayın. Kar alıp çıkın. Hiç bir projesi yok, BTC'ye gelecek teknolojilerin deneme tahtası olarak kullanılıyor sadece.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: