Bitcoin Forum
April 26, 2024, 10:29:33 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: SWIFT Yapmadan Komisyonsuz Arbitraj. Buyrun  (Read 1908 times)
tranqella
Newbie
*

Activity: 39
Merit: 0

View Profile
January 20, 2018, 05:24:05 PM

Arbitraj olayı artık herkesin dilinde. Maliyeyi de düşünürsek bu rakamlar ile riske almaya gerek duymuyorum şahsımca..
1714170573
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714170573
Reply with quote  #2

1714170573
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714170573
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714170573
Reply with quote  #2

1714170573
Report to moderator
teamsah5416
Newbie
*

Activity: 182

View Profile
January 20, 2018, 07:34:57 PM

Kredi kartım olmaması üzücü oluyor bu durumlarda tabi ama ne kadar kazanacağım sanki 4 5 bin tl lik kartla diyorum. Ama büyük limitler için iyi kazanç sağlayabilir.
kesh.zombie
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
January 20, 2018, 08:19:45 PM

advcash card şu an alınabiliyor mu?sizin ülkenizde bu hizmet kullanılamıyor yazıyor sitede.

,........
kriptocan
Newbie
*

Activity: 67

View Profile
January 20, 2018, 10:20:10 PM

Yasal açıdan sonradan risk doğurabilir gibi geliyor bana.
greatoceanTR
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 3

View Profile
January 26, 2018, 12:44:53 PM

hocam güzel bir paylaşım olmuş teşekkürler. Ancal alım satım konusunda öyle % 10 u bulabileceğimiz bir fark gözlemleyemedim 1-2 gündür takipteyim. Ama küçük tutarlarda maliye konusunda da sıkıntı yaşayacağımızı sanmıyorum.
ascakan
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 255

View Profile
January 26, 2018, 02:01:57 PM

diyelim 1000 lira 1000 lira ayda 20 kere çevirdiniz, 100-200 lira kar ettiniz, banka hesabınıza toplam 20 bin tl giriş olacak genelde maliye hesapları geriye dönük 5 yıl inceler, öyle hemen 3-5 ay sonra incelemez, ileride sordular mı bu her ay +5 bin tl +20 bin tl nereden geldi diye başınıza hoş şeyler gelmeyebilir. maliyenin bu işe nasıl baktığı belli değil,

isveç borsasından alıyordum oradan btc turke satıyor dum. oradan parayı çekiyordum kredi kartımın borcunu kapatıyordum gibi şeylere öyle çok da sıcak bakacaklarını sanmıyorum. ufak yapanlar için aylık 10-20 bin tl için uzlaşırsanız keserler 100-150 bin tl gelir vergisi+ceza, onu da taksitlendirip geçerler uğraşmazlar, hiç öyle itiraz şu bu falan olmaz.  büyük yaparsanız zaten reza zarraf gibi şema çizdirirler,

BDDK MASAK bile için işine girer, BDDK için kanunları açın okuyun ona göre yorum yapın, hiç bir şey olmuyor, bizim amcaoğlu yapıyoru dinlemezler.

Hocam o kadar fazla vergi cezası keseceklerini nereden çıkardınız  Huh Bitcoin eskisi kadar popüler olmasa size hak verirdim lakin şuan herkesin dilinde arbitraj yapmaktan bu kadar vergi cezası alınacağını hiç sanmıyorum.

Bilginiz yok fikriniz var amma sallamışsınız forum diye sanırım ... Arbitraj işlemleri direkt olarak borsalarda vergiden muaftır kanunlarca ... Kaldı ki btc alıp satmak da illegal değil ...
greatoceanTR
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 3

View Profile
January 26, 2018, 03:09:09 PM

bu arbitraj konusu ne zaman gündeme gelirse mesaj kutum dolup taşıyor ve çok zamanımı alıyor. o yüzden özelden gelen mesajlara ve konu altına yazılan mesajlara cevap vermemeyi düşünüyorum. 1-2 ay öncesine kadar tıkır tıkır çalışıyordu şu an son durum ne bilmiyorum değişiklik var mı vs vs. Ve lykke wallet üzerinde aylık 6000 dolar limitiniz var. eşe dosta hesaplar açarak sınırları zorlayabilirsiniz

Türkiyedeki fiyatlar yurtdışı borsalarından düşükse:

1- cepteteb hesabına para yukle (havale ve eft ücreti yok. kullandıgın bankada halihazırda havale ve eft ücreti yoksa cepteteb almana gerek yok)

2- parayı digiliraya aktar (eft ucretsiz)

3- digilira aracılığıyla btc al (şimdilik 50 bin lirada 9 kuruş komisyon var. siz bedava deyin ona)

4- digilira aracılığıyla aldıgın btc yi lykke walleta aktar(fee yi bilmiyorum)

5- lykke wallet da bozdur(bitfinex kuru ile)(komisyonsuz)

6- lykke  walletdan advcash e cek

7- advcash debit card ile turkiyede döviz olan herhangi atm den döviz çek

Türkiyedeki fiyatlar yurtdışı borsalarından yüksekse:

1- Kredi kartı ile lykke wallet dan btc al (bitfinex kuru. komisyonsuz)

2- Aldıgın btc yi türk borsasına aktar

3- btc yi bozdur Smiley

Hocam birşeyi merak ediyorum. Digilira ile BTC al diyorsun. Digilira dan alım satım işlemi yapilmiyor. Sadece wave platformuna para aktarmak için kullanilan WTR i yani TL ile işlemin önünü açan bir sistem.

Burada sıkıntı şu gibi görülüyor. TL ile BTC almak wave platformda çok zor. İşlem hacmi çok düşük. Onve TL ile wave alacaksin, sonra wave ile BTC alacaksın onda da iyi bir fiyat kovalayacaksin. O arada wabe düştü cikti, BTC/Wave indi yukseldi derken epey zor bir durum olusuyor. Yanlış mıyım bilmiyorum. Daha pratik bir yolu yok mu?

Teşekkürler...
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
January 26, 2018, 03:50:19 PM

Ben geriden geliyorum bu konuda sanırım.
Arbitraja ne zamandır vergi var?

...
Katsumoto
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
January 27, 2018, 11:37:02 AM

Bitfinex kuru komisyonsuz da kredi kartı komisyonu nedir?
En az %5 olması lazım.
BaTTaL GaZi
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
January 28, 2018, 02:42:47 AM

arbitraj isteyenlere alın size nasıl arbitrajla zarar edilir, yapında görün hanyayı konyayı der gibi bir  yazı olmuş
bu zeki arkadaşı tebrik etmek istiyorum.
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
January 28, 2018, 09:02:01 AM

Bitfinex kuru komisyonsuz da kredi kartı komisyonu nedir?
En az %5 olması lazım.

bitfinex kuru çok yüksek o yüzden yimez o piyanın 50 dolar üstünde normalde lykke walleti çok kullandım çokda hızlı btc eth aldım çok kullanıilı ve sağlam
arada bir zincirden kaynaklanan gönderim süresinin uzadığı oldu ama eth geldikten sonra oda pek kalmadı .
lykke wallet candır. ama arbitraj yapmak pek karlı olmaz
Jordan23
Sr. Member

Activity: 382
Merit: 311

View Profile
January 28, 2018, 11:42:14 AM

Iyide Advcash ile sürekli debitkartla yüksek ödemeler çekemezsiniz ki ufak tefek paralr çekersiniz sorna Advcash'te o mevzuya uyanır diye düşünüyorum ben.
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: