Bitcoin Forum
June 15, 2024, 09:41:37 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Vadeli işlemlerin btc ye nasıl etkisi olacak....  (Read 401 times)
SRDT (OP)
Member
**

Activity: 123
Merit: 10

View Profile
December 11, 2017, 09:51:42 AM

Gece 2 de işlemler açıldı ve btc bir anda 2.000 dolar arttı şuanda 16.600 dolar civarında seyrediyor...ocak ayı fiyat tahminleri17.600 civarı buda gösteriyorki btc olumlu etkilendi...Sizinde görüşlerinizi bekliyorum?
Cixboy61
Full Member

Activity: 238
Merit: 105

View Profile
December 11, 2017, 10:03:10 AM

Vadeli işlemler ilk etapta fiyata olumlu yansıdı gibi gözüküyor. Asıl asya pazarının uyanıp bu işlemlere giriş yapmaları daha fazla etkiler gibi bir yorum görmüştüm. Şahsen merak ediyorum nasıl sistemin çalıştığını ve fiyatın ne civarlarda olduğunu.

▬▬▬▬▬▬▬     A N T E X     / // ///     MULTI-CHAIN DECENTRALIZED PROTOCOLS & SERVICES     ▬▬▬▬▬▬▬
Telegram Group     >     Facebook     |     Twitter     |     Medium     |     Whitepaper     <     Telegram Channel
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ▬▬  Powered by BOUNTY DETECTIVE  ▬▬  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
flamingo890
Member
**

Activity: 84

View Profile WWW
December 11, 2017, 10:19:18 AM

Şu anda hareket yukarı yönlü ama short pozisyon alanlarının etkisi ilerde anlaşılır. Bitcoin zaten 19.000 Dolar'dan  13.000 Dolar'a doğru ivme yapmıştı. Şimdi düşük fiyattan alanlar için imkan doğdu. Bence zaten çıkacaktı. Bahanesi Şikago Borsası oldu. Beklenti yıl sonu için 20.000 Dolar'ın üzerinde fiyatlanmasiydi.  Bu değere ulaşacak gibi görünüyor. Amerika'da ve Japonya'da birer borsa daha vadeli işlemlere başlayacak. Daha da yayılırsa bu genişleme o zaman veriler üzerinden daha sağlıklı bir raporlama yapılır.
mmm01
Legendary
*

Activity: 973
Merit: 1053

View Profile
December 11, 2017, 10:51:33 AM

Borsalar da Bitcoin'e yapılan işlem ile ellerinde olmayan Bitcoinleri satacaklar veya ellerinde olmayan Bitcoinler ile işlem yaptıracaklar. Çok iyi bir etkisi de olabilir  veya Bitcoin'i belli bir süre duraklatabilir de.
Segomo
Member
**

Activity: 126

View Profile
December 11, 2017, 12:18:57 PM

Bitcoin olmadan bitcoinle işlem yapmak.  Bitcoinden bitcoin kazanmak yerine bitcoinden dolar kazanmak. İlk günün heyacanı ile bitcoinde yukarı yönlü bir hareket oldu ama 1 hafta sonra etkisi nört olucaktır.  Bitcoin gideceği yola yine bildiği şekilde devam eder. Birkaç gün vadeli işlemler olucak, birkaç günde vadeli işlemler oldu muhabbetinden sonra rutin olarak devam ederiz Smiley

linkstronghappy
Member
**

Activity: 98

View Profile WWW
December 13, 2017, 10:32:49 AM

Pek yaramadı. yüzde onbeş çıktı, sonra yerinde sayıyor. nerde günde 3.000 dolar çıkan Bitcoin.
cryptocorc
Member
**

Activity: 154

View Profile WWW
December 13, 2017, 02:30:57 PM

İlk gün  %15 kazanç  getirdi. Faydası oldu. İlginç  olan Borsalar olmayan bir parayı  vadeli sattı.  Finans piyasası balon oluşturur sürekli.  Parayı  çeker, komisyon alır, kimin kar veya zarar ettiği  ile ilgilenmez. Long pozisyonlar artarsa Bitcoini fazla etkilemez.
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
December 13, 2017, 04:58:39 PM

Vadeli işlemlerin fiyata artı etkisi olduğunu düşünmüyorum. Bitcoin her halükarde her zamanki yükselişini sürdürüyor. Etkisi olsaydı fark yaratan bir yükseliş olurdu diye düşünüyorum.
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
December 13, 2017, 06:28:54 PM

Vadeli işlemlerin içeriğine baktığımızda kumardan pek farkı yok ama Bitcoin duyurulmasında, tanınmasında önemi büyük oldu kısa vadede bunu gördük ama uzun vadede pek iyi etkisin olacağını sanmıyorum.
fitop
Full Member

Activity: 196
Merit: 102

“RepuX - Enterprise Blockchain Protocol”

View Profile
December 13, 2017, 06:32:10 PM

Vadeli işlemler bitcoini yukarıya doğru attı ama kısa sürede bir şey söylemek anlamsız olur. Büyük oyuncular bu işe el attığında vadeli işlemlerin tehlikesini o zaman fark edeceğiz.

digital1755
Member
**

Activity: 112

View Profile WWW
December 13, 2017, 09:52:57 PM

Daha çok borsa vadeli işleme geçsin, Bitcoine etkisi belli olur.
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
December 14, 2017, 06:32:58 AM

kriptopara borsası 20 bin doları geçerse vadeliler "ben yükselmiyorum" diyemez. birbirini tetikleyeceklerdir. Ama vadelideki işlemler kripto borsalarını fazla tetiklemesini beklemiyorum. senelerdir işleme devam eden hali hazırda yatırımcı ve parası ile yeni vadeli işleme başlayanlar.

"Bitcoin balon değil artık gerçek bir değer" bunu pek çok yatırım şirketi, ülke liderleri söylemediği sürece bitcoini al aşağı etme durumları yani risk faktörü halen devam ettiğini düşünüyorum.
Crypto-Age
Member
**

Activity: 129
Merit: 15

View Profile
December 14, 2017, 07:51:43 AM

Muallak bir durum takip etmek gerek.  Vadeli işlemler bir emtianın baskı altına alınması için bir araç olarak da kullanılabiliyor.
virtfund
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

View Profile
December 14, 2017, 09:24:40 AM

Borsadaki vadeli işlemler, CBOE borsasında başladı ve   bitcoin alım satımına dayanmıyor. Bitcoinin gelecekteki fiyatı üzerine yapılan tahminleme sadece. Bu satın almadan gelecekte bitcoinin değerinin yükseleceğini veya düşeceğini öngörüp para kazanabiliyor yatırımcılar. 2000 Dolar prim yaptırdı ama eski zirveye yaklaşmasını sağlamadı. CME Group ve Japon borsasının da vadeli işlemlere başlaması bitcoin üzerindeki etkisini anlamaya veri sağlar. CME Group, CBOE’ye oranla yaklaşık 30 kat daha büyük bir hacme sahip. Japon borsası da Asya pazarında güçlü.

Presidentcoinn
Member
**

Activity: 112

View Profile WWW
December 14, 2017, 11:37:11 AM

Bitcoinin yok ama artar iner diye kontrat yapıp para kazanıyorsun. İlginç gerçekten akıllı kontrat. Bitcoinin sayısı artmış olacaktır. Yeni madencilik.
Crypto Koala
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile WWW
December 14, 2017, 12:02:22 PM

CBOE ye bakarak yorum yapmak için erken ama kısa vade de bitcoin fiyatı baskılandı gibi görünüyor. CME işleme başlayınca takip etmek lazım.

Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
December 14, 2017, 03:58:52 PM

Vadeli bitcoin işleri bana çok ters geliyor yarın birgün Türkiye'de böyle bir durum olsa vadeli Bitcoin almazdım ben açıkcası. İnsanın bir güvencesi olması lazım. Onun dışın Vadeli bitcoin işlemleri bitcoin'e anlık spekülasyon sonucu 2000 dolara kadar artış sağlattı. Bitcoin dalgalanması biraz da azaldı gibi sanki

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
jhontwis
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
December 15, 2017, 03:48:05 PM

Bitcoin resmen sallamadı. Başlarda biraz çekildi sonra sabit kaldı arkasından gaza basmaya başladı şuan.Tabi o süreçte biz yani ben yine silkelendik. Borsanın nedense hep kaybeden azınlığında hissediyorum kendimi. Aslında net kardayım ancak insanoğlu işte.
madcoin
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 251

View Profile
December 15, 2017, 06:03:56 PM

Hiç Bitcoini olmayan vadeli işlemlerden para kazanacak. Bitcoin almayı riskli bulanlar arka kapıdan girip Bitcoinin fiyatı hakkında spekülasyon yaratacak ama borsadaki hacim büyürse. Ya da Bitcoini olanlar hem borsadan hem de kendine ait Bitcoinden para kazanacak. Tabi price artarsa. Finans dünyası herkesi sağar. Sanal diye dalga geçtiler şimdi Bitcoin miktarını sanal olarak artırıyorlar. Amerikan finans  piyasası akım yaratır vatandaşları borsaya çeker komisyonu cebe indirir sonra kriz var der.
carlzec
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
December 15, 2017, 07:36:19 PM

Bitcoin yeniden gaza basıyor yukarı hareket başladı artık 20k yı devireceğiz galiba altlar şuan çöktü bir toparlanma yaşarlarsa bir miktarı bitcoine geçeceğim galiba. Bitcoin den vazgeçilmiyor.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: