Bitcoin Forum
June 20, 2024, 09:24:00 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 »  All
  Print  
Author Topic: Vergi dairesi btc transfer eden kullanıcılara tebligat gönderiyor  (Read 5999 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
teramit (OP)
Legendary
*

Activity: 1874
Merit: 1394

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
December 12, 2017, 07:14:42 PM

Anladığım kadarıyla 2016 yılında kapanan şirketin vergi incelemesi kapsamında çağırıyorlar. Bu diğer borsaların ve aracı kurumlarında vergi incelemesine gireceği anlamına gelmez. Bunu sırf Btc olarak düşünmeyin forex piyasası var, menkul değerler şirketleri var, döviz şirketleri var. Yüzlerce aracı kurum var Türkiye'de yani uzman değilim bu konularda ama benim anladığım bu.
ben o kadar emin değilim binlerce kullanıcı var niye bir tek bunu çağırsınlar, başkaları da vardır belki. Aslında beklese başkası ne yapıyor görse ,bilemiyorum altan  Undecided ödeyeceği vergi gelecek cezadan çok daha fazladır.Bir-iki sene sallayabilir tahminim yada maaşına haciz gelir hapse girer reza gibi ötüp hepimizi ele verebilir  Tongue bitcoini arap faikten alıyoduk falan  Cheesy
ziya1981
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 2

View Profile
December 12, 2017, 07:30:03 PM

btcturk 2016 yılındaki hareketleri göstermiyor ne halt yeriz şimdi  Huh
Sıkıntı yok tüm şirketler 5 yıl ticari kayıt tutmak zorunda. Ters bir durumda maliye aracılığı ile talepte bulunabilirsiniz.5 yıldan eski bir gelirden ise sizden zaten belge vergi vs talep edilmez.
cryptoglobal79
Full Member

Activity: 308
Merit: 100

--

View Profile
December 12, 2017, 07:30:57 PM

Vergi kesilecekse alım satım yaptığımız bitcoin borsalarına kesilsin, onlar da her işlem başında bize yansıtsınlar. Gidip vergi dairesine hesap mı vereceğiz daha neler. Neyse parası öderiz bir de onunla mı uğraşacağız. Marketten bir ürün alınca ayrıca vergi dairesine gidip vergisini mi veriyoruz.
NetNeo
Full Member

Activity: 280
Merit: 103

View Profile
December 12, 2017, 07:43:07 PM

Vergi kesilecekse alım satım yaptığımız bitcoin borsalarına kesilsin, onlar da her işlem başında bize yansıtsınlar. Gidip vergi dairesine hesap mı vereceğiz daha neler. Neyse parası öderiz bir de onunla mı uğraşacağız. Marketten bir ürün alınca ayrıca vergi dairesine gidip vergisini mi veriyoruz.

Bu sözün üstüne daha da laf söylenmez +1

▶▶  BTCitcoin 2  ◀◀    Scalable Bitcoin Fork with instant verified payments
██████████████████████████████
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
December 12, 2017, 07:57:01 PM

bu arkadas da senin gibi cok fazla arbitraj yapiyor muydu? yurtdisindan gelen giden oluyor muydu yoksa sadece btctürkte yaptigi tradelere nazaran mi bu bildirim yapildi?
konuyu yeni verilerle güncellemeni bekliyorum.
hocam btc için türkiyede arbitraj uygulanmaz.
uygulanırsa bu iyi birşey olur Smiley
türkiye resmen tanımış olur btc yi.

yani esasında korkulacak birşey değil.

işlemlerini (al/sat, maden kazma) ispat ediyorsa bir sıkıntı çıkmaz. müfettişlerimiz had safhada işgüzarlardır.
trilyonlarca lira kaçırırsan ilgilenmez. ama 100bin para girsin hesabına uçarlar.
gümrüklerimizden gemilerce kaçak mal geçer ses etmezler. sen 1 ürün sokamazsın..

böylede tuhaf bir ülkeyiz Smiley

...
anarquia
Member
**

Activity: 154
Merit: 15

View Profile WWW
December 12, 2017, 08:04:03 PM

imzası olan vergi müfettişi tenzile hanımı araştırdım baya. 2005 senesinde vergi denetmeni olmuş memurlar.net sitesinde 12 yıllık mesajlar falan duruyor Cheesy bu piyasaya yabancı gibi duruyor umarım anlar durumu

poncik
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
December 12, 2017, 08:24:44 PM

Bountyden kazanılanların nasıl alım maliyetleri gösterilecek? Hadi hayırlısı, bence sadece bilgi alıp ilerleyen dönemde yapılacak yasal düzenleme için bir çalışma içindedirler

▀▀▀▀▀▀     │      SWIPE      │      Monetizing Mobile Engagement Data     ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄▄▄       Whitepaper     Telegram     Twitter     Reddit       ▄▄▄▄▄▄
harmentrk
Newbie
*

Activity: 3
Merit: 0

View Profile
December 12, 2017, 08:33:39 PM

Aslında bu olay doların düşüşünü de bir yerde sağlamıyor mu? Benim anlamadığım niye devlet bu duruma destek olmuyor.
Matthewww
Full Member

Activity: 322
Merit: 102

View Profile
December 12, 2017, 08:38:12 PM

bitcoinden vergi alınması için tanınması gerekmez mi ? ayrıca küçük para transferlerinin çok fazla dikkat çekeceğinide sanmıyorum gidip 100-200 bin lik transfer yaparsanız muhtemelen dikkat çeker de meblağ küçük olunca biraz daha rahat olur sanki diye düşünüyorum.
yenivera
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 256

View Profile
December 12, 2017, 08:39:46 PM

Bountyden kazanılanların nasıl alım maliyetleri gösterilecek? Hadi hayırlısı, bence sadece bilgi alıp ilerleyen dönemde yapılacak yasal düzenleme için bir çalışma içindedirler

Belki de Maliye de taktik isteyecek Cheesy Nasıl bi taktik/ strateji izledi merak etmişlerdir belki :p

Şaka maka da devletlerin de kafası çok karışık. Bir bitcoindir gidiyor. Anlayan da anlamayan da daldı işin içine... Bence balon yavaş yavaş şişmeye başlıyor. Ama henüz herşeyin çok başındayız. Bence BTC'nin gerçek doğum yılı "2017".  İlk çıkış tarihi sadece bir kalp atışıydı, şimdi artık nefes alıp veriyor.

░░░░░░▄▄▄████████▄▄▄
░░░░▄████████████████▄
░░▄████████████████████▄
████████████████████████
▐████████████████████████▌
██████████████████████████
▐████████████████████████▌
████████████████████████
░░▀████████████████████▀
░░░░▀████████████████▀
░░░░░░▀▀▀████████▀▀▀
.Defi for You.
defi.com.vn

Learn how to become your own bank and
implement a private investment strategy

▄▄                    ▄▄
█      Pawn | Sell     
           Services
      Buy   | Rent
     █
  ▀▀                    ▀▀

haskizilcik
Member
**

Activity: 160
Merit: 10

View Profile
December 12, 2017, 09:28:36 PM

İlgili arkadaş vergi dairesine gittikten sonraki süreci de yazarsa bizlerde bilgilenmiş oluruz. Daha önceki yıllarda da gittigidiyor gibi sitelerden ikinci el yada el yapımı ürün satanlara da bir kaç yıl sonra vergi cezaları gelmişti

✘  EXCOLONY   |▌  YOUR PLEASURE IS OUR INNOVATION
|███   White Paper  [  JOIN our ICO  ]  ANN Thread   ███|
Twitter  |  Facebook  |  Telegram  |  Medium  |  Github  |  Reddit
belhanda
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
December 12, 2017, 09:49:29 PM

Sadece sizin arkadaşınızı mı çağırdılar yazık olmuş gerçekten.Gelişmeleri merak ediyorum ben de çok fazla bir işlemim olmadı bitcoin ile ilgili lakin ileride bir kazanç sağlarsam ne kadar vergi ödemem gerektiğini bilmek istiyorum.
Spack17
Sr. Member

Activity: 1666
Merit: 274

View Profile
December 12, 2017, 10:30:02 PM

Bu nasıl iş anlamadım cidden. Neyin kafasını yaşıyor bunlar. İmza kampanyalarından falan kazanılan paralar var la sat kar payı var yıllardır bir şey olmuyor. Başka bir iş olabilir bu durumda bence. veya herhalde ilerisi için hazırlık yapıyor olabilirler vergi olayları hakkında falan bir gelişme olabilir bence.
jaypete
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 257

View Profile
December 12, 2017, 10:52:31 PM

Tebligat gönderilen kişiye nasıl bir işlem uygulayacaklarını herkes gibi ben de merak ediyorum. Uygulanacak işlem Türkiye' de Bitcoinle ilgilenen herkes için bir dönüm noktası olabilir. Makul bir sonuç görürüz umarım.
halis.akal
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
December 12, 2017, 11:42:57 PM

EMTİA OLURSA GELİR VERGİSİ VE KDV VAR

Bitcoin’in isminin konulması neden bu kadar önemli? Çünkü Maliye’nin bir şeyden vergi alması için onun isminin konulması şart. Bu isim konulduktan sonra tabii ki bu durumdan kazanç sağlayanlar vergilenecek. Ertürk, şu anda ağırlık kazanan görüş olarak eğer Bitcoin bir emtia olarak değerlendirilirse bu durumda iki türlü vergilenebileceğini belirtiyor. Kişi eğer bir kez Bitcoin alıp satmış ve buradan bir gelir elde etmişse bu kazanç ya değer artışı kazancı veya arizi kazanç olarak vergilenecek. 2017’de 24 bin liradan fazla arizi kazanç elde ediyorsanız bunu beyan edip vergisini ödemek zorundasınız. Eğer sürekli Bitcoin alıp satıyorsanız ve buradan gelir elde etmişseniz bu durumda gelir vergisi beyannamesi verip kazancınızdan Gelir Vergisi ödemek zorundasınız. Bu verginin oranı yüzde 15’ten başlayıp 35’e kadar gidiyor. Hemen hatırlatalım, yüzde 18 KDV de ödenmek zorunda.

http://www.haberturk.com/maliye-bakanligi-spk-merkez-bankasi-bitcoini-gozaltina-aldi-1752477-ekonomi
CTRLX
Hero Member

Activity: 910
Merit: 503

View Profile
December 12, 2017, 11:50:48 PM

Ne halleri varsa görsünler ve en ufak hakkım onuncu uçağını alan, devleti borç batağına sürükleyen siyasetçilere haram olsun. Onlarin gözü o kadar açki Bitcoin'den aldiklari vergide onlari doyurmaz.
Arksun
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 250

View Profile
December 13, 2017, 03:08:14 AM

Şu görseli buraya eklememiş olsanız bilinçaltımla yok yeaa böyle bir şey olamaz gibisinden düşünmeye dünden razıydım. Ama madem ki maliye bu işi kafaya koydu teker teker mimleyip bulur, affetmez. Hayırlısı olsun bakalım yakın zamanda resmi gelişmeler duyarız bu konularla ilgili.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
akirafes
Full Member

Activity: 231
Merit: 101

View Profile
December 13, 2017, 04:34:41 AM

Allah yardımcısı olsun.
akirafes
Full Member

Activity: 231
Merit: 101

View Profile
December 13, 2017, 04:41:07 AM

Eger vergi çıkar derlerse mutlaka tahriyat öncesi uzlaşma istesin hal tavrı ve suca göre %70 - %99 çıkan vergi iner. Ona göre suçu kabul edip imza atsın. Çok önemli Tahriyat öncesi uzlaşma.
coinpool_de
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 250

View Profile
December 13, 2017, 04:50:50 AM

Ulan vergi dairesi düşündüğümüzden de hızlı el atmış konuya. Bodoslama dalmışlar, başka tebligat alan arkadaşlar da bu başlık altında paylaşırsa iyi olur aslında.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 »  All
  Print  

Jump to: