Bitcoin Forum
June 20, 2024, 09:27:26 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 »  All
  Print  
Author Topic: Vergi dairesi btc transfer eden kullanıcılara tebligat gönderiyor  (Read 5999 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
Prisis
Member
**

Activity: 182
Merit: 11

View Profile
December 26, 2017, 05:06:16 PM

Muhabbet ettiğim birinden amerikada şuan bozdurma işlemlerine %40 vergi uygulandığını duymuştum bizde de vergi olayları başlayacak sanırım artık yavaş yavaş.

Orhans
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile WWW
December 26, 2017, 05:13:09 PM

Ekonomi kötü durumda ve son dönemde çıkan haberler sayesinde devlet gözünü dikti bitcoine. Hiçbirimizin başı ağrımaz inşallah.
Undermood
Legendary
*

Activity: 950
Merit: 1000

View Profile
December 27, 2017, 07:55:56 AM

Yüksek meblağ giriş çıkışlar sürekli yakalnır ve incelemeye girer. küçük küçük zaman yayarak işlem yaparsanız sorun olacağını düşünmüyorum. Ayrıca Türkiyede kayıtlı firmalardan al sat yaparsanız zaten onların vergisi verildiği için bence bir sorun teşkil etmeyecektir.
Btcturk de her işlemden sonra efaturam geliyor.

╓▄▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄╖,
         ,▄██▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█▄,
        ▄████▀▀░░        ░╙▀▓███▓,
      ,███╣▒▒▒░░╓╖╖╖╖╖╖,░░░▒▒╢▓▓▓[
     ╓▓██▓▓▓███▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓██▓╢▓▓▓▓
    ╖▒▓▓▓▓▓██████▀▀▀▀▀▀▀██████▓▓▓▓▒░,
   ╫▒▒▓▓▓▓▓▓▒               "▓▓▓▓▓▓  ╟
  ▐▓░░░▓▓▓▓▓▓╖              ▓▓▓▓▓▓░  ]
 ,▓▓░░░░╙▓▓▓▓▓▄           ╓▓▓▓▓▓▓`░░ ▐▓▌
 ╟▓▓▌░░░ ╙▓▓▓▓▓▓         ╓▓▓▓▓▓▓░░░░╓▓▓▓
 ╟▓▓▓▓   ░`▓▓▓▓▓▓,      ╟▓▓▓▓▓╜░░░░╓▓▓▓▓
 ╙▓▓▓▓▓,░ ░ ▓▓▓▓▓▓╖   ,▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒░╟▓▓▓▓▌
  ▓▓▓▓▓▓╖░   ╙▓▓▓▓▓▌ ╓██████▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓`
   ╙▓▓▓▓▓▌  ░░╙▓▓▓▓▓▓█████▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓
    ╙▓▓▓▓▓▓  ░░░▓▓▓▓▓▓███▓╢╣╢╢▓███▓█▀
      ▓▓▓▓▓▓@░░░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▀
        ▀▓▓▓▓▓▄░▒▒░▓▓▓▓▓▓██████▀▀
            ╙▀▀▀██████████▀▀▀`
InfinitusToken.io
███
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███

███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
   ███
⚑⚑ Read our Whitepaper
⚑⚑ Medium ⚑⚑ Telegram
[/ta
Cryptotic
Full Member

Activity: 398
Merit: 101

View Profile
December 27, 2017, 07:59:50 AM

Bi ev parasını btcturke değil, istersen babana gönder yine takibe girersiniz, her an tebligat gelebilir.
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
December 27, 2017, 10:15:27 AM

Yüksek meblağlı giriş çıkışları hem Maliye hem Masak takip ediyor. Yurt dışı borsalar bilgi vermez Türkiye hükümetine. Bu haberler karaborsayı, elden satışı hortlattı şimdiden. Bir Beyaz Rusya kadar olamadık. Hükümet teşvik, sıfır vergi yasası getirsin yoksa ülke maddi kayıp yaşar.

Adamlar bizde madencilik artsın bitcoin yaygınlaşsın diye destek veriyor, bizde aksine vergi alalım yasaklayalım gibi şeyler ortaya atılıyor.
Biz bitcoin haram mıdır caiz midir tartışmaları yaparken dünya aldı başını gitti. Yatırımcılar hem kendi ekonomilerini hem de ülke ekonomilerini canlandırdı.
Biz hala yontma taş çağında kaldığımız için gelişmeleri yakalayalım derken olduğumuz yerde kalmaya devam edecez (:

Methrammar
Newbie
*

Activity: 12
Merit: 0

View Profile
December 27, 2017, 03:30:00 PM

Su ana kadar ciddi gelir elde etmişlere sorum ?

Abi manyak mısınız milyonları ulkeye sokmaya calısıyosunuz, gidin vergi cenneti ulkelerden birinde bi bankada hesap acın, yarın oburgun zaten yine "vergi barısı" yasası ske ske getirecekler, o ara istediginizi sokarsınız ?

Ha yok illa sokacagım diyorsanız, gidip bi avukat bulun, bitcoinden veya bitcoin "kazancı"ndan vergi alamazlar. Kısaca siz bitcoinden kar etmiyorsunuz, turk lirası bitcoin karsısında deger kaybediyor, siz sadece varlıgınızı koruyorsunuz. paranın vergisi olmaz, bitcoin paradır, avrupa bunu boyle kabul etmis durumda zaten.
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
December 27, 2017, 04:01:30 PM

Bu ara vergi dairelerinden tebligat giden kişi sayısı arttı. Bu yöntemin korkutma amaçlı olarak bilinçli şekilde kullanıldığını düşünüyorum. Amaç ne? Çağırdın geldi,  açıklama yaptı,  yasal düzenleme yok ki vergi cezası çıkarasın.

Aynen öyle. Kaynağı bilinmeyen, nerden geldiği belli olmayan bir para sonuçta. Yasal düzenleme de yok. Zaten Btc'den vergi alırlarsa bu Türkiye'nin Btc'yi tanıdığı anlamına gelir ve Btc fiyatında aşırı bir yükselme meydana gelir. O zaman seyreyle cümbüşü Smiley

hero_coin
Member
**

Activity: 322
Merit: 16

View Profile
December 27, 2017, 07:11:27 PM

Sadece btc için değil devlet bütün para toplayabileceği yerlere tebligat göndermeye başladı.

eskiden vergi borcu olduğunda tebligatı bırakır geçerdi memur. umursamazdı bende umursamazdı. artık tebligat getirdiğinde beni bulamazsa doğrudan arıyor tebligat bıraktım bilgin olsun bu kadar borcun çıkmış ödemelisin diye.

yıllardır sallamadığı borçlara teker teker ehaciz çıkartıyor sadece bunlara değil öğrenim kredisi borçları ödemeyenlere de ehacizler çıkmaya başlamış. ha önceden de çıkmıyor muydu 3 4 yılda zor çıkıyordu şimdi birçok arkadaşım 4. ayı geçirtince hemen hacizi patlatmışlar hesaplara.
Kubra Dam
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 271

View Profile
December 27, 2017, 07:58:09 PM

Su ana kadar ciddi gelir elde etmişlere sorum ?

Abi manyak mısınız milyonları ulkeye sokmaya calısıyosunuz, gidin vergi cenneti ulkelerden birinde bi bankada hesap acın, yarın oburgun zaten yine "vergi barısı" yasası ske ske getirecekler, o ara istediginizi sokarsınız ?

Ha yok illa sokacagım diyorsanız, gidip bi avukat bulun, bitcoinden veya bitcoin "kazancı"ndan vergi alamazlar. Kısaca siz bitcoinden kar etmiyorsunuz, turk lirası bitcoin karsısında deger kaybediyor, siz sadece varlıgınızı koruyorsunuz. paranın vergisi olmaz, bitcoin paradır, avrupa bunu boyle kabul etmis durumda zaten.

Zaten bitcoin için emtia falan yorumlarını yapmak tam bir saçmalık. Bana göre de para birimi olarak kabul edilmesi lazım ama devlet büyük ihtimalle bunu farklı şekillerde yorumlamak isteyecektir. Ama normalde mantıklı olan şey bitcoin'in para birimi olarak benimsenmesi.
nasilyani
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
December 27, 2017, 10:20:32 PM

btc yi tl ye çevirenlere geliyordur diye tahmin ediyorum. alım yapanlara tebligat gitti mi veya gidecek mi merak ediyorum
boteks
Member
**

Activity: 155

View Profile
December 27, 2017, 10:27:19 PM

Yüksek paralar kazanılıyorsa normal hocam çünkü bu iş türkiyede gerçekten çığrından çıktı cok büyük paralar dönüyor
Baser
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 280

View Profile
December 28, 2017, 02:16:27 AM

Sadece btc için değil devlet bütün para toplayabileceği yerlere tebligat göndermeye başladı.

eskiden vergi borcu olduğunda tebligatı bırakır geçerdi memur. umursamazdı bende umursamazdı. artık tebligat getirdiğinde beni bulamazsa doğrudan arıyor tebligat bıraktım bilgin olsun bu kadar borcun çıkmış ödemelisin diye.

yıllardır sallamadığı borçlara teker teker ehaciz çıkartıyor sadece bunlara değil öğrenim kredisi borçları ödemeyenlere de ehacizler çıkmaya başlamış. ha önceden de çıkmıyor muydu 3 4 yılda zor çıkıyordu şimdi birçok arkadaşım 4. ayı geçirtince hemen hacizi patlatmışlar hesaplara.

Evet artık üzerine çok düşüyorlar bu konunun. 7 sene öğrenim kredimi ödememiştim. Bir kaç ay önce e-haciz geldi banka hesabıma. Ama burada önemli olan konu btc'nin adının konması olacak. Gelir vergisi gibi saçma bir şey getiremezler. Şans oyunlarının vergisi havadan gelen paraya %10. Sen uğraş al-sat yap zaman ve emek harca yaklaşık %25 vergi alsın devlet. İnsanları kolay paraya yönlendirmekten başka bir şey yapmıyorlar.
kmlkkl
Member
**

Activity: 196

View Profile
December 28, 2017, 02:21:34 AM

Daha adını koyamadıklara birşeye ceza vereceklerini sanmıyorum. Ve eski işlemleri kapsamaz yeni çıkan bir yasa. Fakat ortada henüz bir yasa yok o yüzden kimse ceza veremezler. Vergi adam akıllı birşey gelirse iyi ama abartı bir vergi milleti başka yollara itebilir.

exfilesx
Member
**

Activity: 112

View Profile
December 28, 2017, 02:23:47 AM

Ee hani saadet zinciriydi şimdi vergi kovalıyorsunuz hayırdır.
nontoxic
Member
**

Activity: 70
Merit: 11

View Profile
December 28, 2017, 04:57:02 AM

Sonuç nedir? o kadar sayfa okudum net bir bilgi göremedim. Belge doğru mu? Ne kadar vergi istiyorlar vs vs..

★ ★ ★ ★ ★   DeepOnion  ✔  Anonymous and Untraceable Cryptocurrency  ✔  TOR INTEGRATED & SECURED   ★ ★ ★ ★ ★
› › › › ›  JOIN THE NEW AIRDROP ✈️    ★    ✔ VERIFIED WITH DEEPVAULT  ‹ ‹ ‹ ‹ ‹
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ANN  WHITEPAPER  FACEBOOK  TWITTER  YOUTUBE  FORUM   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
December 28, 2017, 01:43:50 PM

alabilirse birer kere alabilir bu vergiyi. bu zamana kadar türk borsalarından çektiğimiz paralardan dolayı alabileceği bir düzenleme oluşturursa işte onları alır.  btc yi kullanan insan vergi vermek istemedikten sonra o vergiyi vermez.
benim binancede'ki btc'mi nereden bilecek devlet? bitrexte yaptığım tradeyi nereden bilecek?

o yüzden o kadar da korkmuyorum ben bu vergilendirmeden tamam belli bir zararı dokunurda yeni sisteme hızlı ayak uydurur btc kullanıcıları.
mhurkan
Newbie
*

Activity: 43

View Profile
December 28, 2017, 02:04:23 PM

Milyon kere btc transferi yapmış biri olarak bana gelmediyse size hiç gelmez.....
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
December 28, 2017, 02:14:19 PM

Milyon kere btc transferi yapmış biri olarak bana gelmediyse size hiç gelmez.....

dostum zaten bu tamamen şans eseri denk geliyor.
banka kontrol edicekte parayı masaka bildirecek. bankalarda çakal para geldiğinde sesleri çıkmaz allah bilir dikkat etmedim evrağa ama devlet bankasıdır bildiren kesin (Ziraat en muhtemel para kaygıları yok)
bu sebepten olabilir ama özeller umurlarında bile olmaz.
teramit (OP)
Legendary
*

Activity: 1874
Merit: 1394

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
January 08, 2018, 03:47:31 PM

Vergi memuruyla görüştüm ilk mesajı düzenliyorum şimdi  Shocked
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
January 08, 2018, 04:13:38 PM

fotoyu farklı bir image upload sitesine yüklerseniz daha güzel olur. benim ekranda açılmıyor. gerçi forumdan kaynaklı da olabilir. umarım başınız bu vergi sorunları ile çok ağrımaz. yeni gelişmeler olursa buradan yazın.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 »  All
  Print  

Jump to: