Bitcoin Forum
May 08, 2024, 11:47:47 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: 13 Altcoin'e Yatırım Yaptım [Değer Takibi Yapıyoruz] *DENEY*  (Read 2029 times)
firstwav
Member
**

Activity: 164
Merit: 17

The first celebrity management platform on the blo

View Profile
December 14, 2017, 06:53:24 AM

Valla hocam iyi girmişsinde hep altta kalmışsın neden krallar yok? Bitcoin, Ethereum vs. yatırım yapmadınız? Üstadlar paranızı dağıtın derken eskiden azımsanmayacak miktarını büyük coinlere yatırın diye ders niteliğinde konuşurlardı. Kalmadı eski üstadlar.

1715212067
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715212067
Reply with quote  #2

1715212067
Report to moderator
1715212067
Hero Member
*

Ignore
1715212067
Reply with quote  #2

1715212067
Report to moderator
1715212067
Hero Member
*

Ignore
1715212067
Reply with quote  #2

1715212067
Report to moderator
Bitcoin mining is now a specialized and very risky industry, just like gold mining. Amateur miners are unlikely to make much money, and may even lose money. Bitcoin is much more than just mining, though!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Puyol
Full Member

Activity: 616
Merit: 101

View Profile
December 14, 2017, 08:44:03 AM

Bence yatırımınızı 2 ayda katlarsınız gibime geliyor çünkü bundan 2-3 ay önce bende %10 olarak paylaştırmıştım ilk ondaki coinleri hepsi 4 e katladı nerdeyse
gokhan17
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 264

View Profile
December 14, 2017, 08:49:13 AM

çok degil hafta sonuna altları patlatırlar btc 20k yoluna girer, bu sepette patlar şu an kazandırmış olsa bile fazla zamanı olduğunu düşünmüyorum dolar olarak zarar ettrmez belkı ama satoshi olarak düşer
Quite
Full Member

Activity: 448
Merit: 157

View Profile WWW
December 14, 2017, 09:27:05 AM

Malumunuz son bir aydır bu kripto paralar Türkiye'deki geleneksel medyada bile epey gündemde, nalburundan manavına, herkes Bitcoin'e (aslında kripto para piyasasına) girme derdinde.

Ben de bir süredir BTC ve birkaç coin'e yatırım yapıyordum. Sıkıcı gelmeye başladı, 4-5 gün önce heyecan ararken bir deney yapmaya karar verdim. Şimdi günlük değer takibi yapıyorum. Böylece aşağıda adı geçen alt coinler bundan bir hafta, bir ay ya da bir yıl sonra bana ne kazandıracak ya da ne kaybettirecek göreceğim. Bu deneyi sizlerle de paylaşmak istedim.

İlk yatırım yaptığım para birimleri bunlar:
Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Dashcoin (DSH), Dogecoin (DOGE)

Son bir ayda doygunluğa ulaşacak kadar kâr edip tamamen çekildiğim para birimleri bunlar:
Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Dashcoin (DSH), Dogecoin (DOGE) [Evet, komiklik olsun diye girdiğimiz Doge bile kâr getirdi.]

Bu deneyin dışında tutacağım para birimi:
Bitcoin. Çünkü bu başka bir dünya, Bitcoin başlı başına takip edilmesi gereken, çok düzensiz bir para. Dolayısıyla bu testte Bitcoin yatırımımdan bahsetmeyeceğim. Bitcoin ile ilgili yazdığım "2011’de Bir Adamın 0,01 Dolar’dan “260 Bin” Bitcoin Alması ve Pişmanlıklar Üzerine" başlıklı makaleyi okumanızı öneriyorum: http://blog.numancebi.com/bitcoin-ve-pismanlik.html

Deneye konu olan, sizlerle gelişimini veya değer kaybını paylaşacağım para birimleri aşağıda:
Para birimlerinin altında, toplam yatırımın yüzde kaçının o para birimine akıtıldığı yazıyor. En güvendiğim, gelecek gördüğüm IOTA olduğu için yatırımların yarısı IOTA'ya aktı doğal olarak. Başka bir forumda IOTA için açtığım bir rehber (ana konu) var ama bağlantı vermenin doğru olacağını düşünmediğimden buraya yazmıyorum. Zaten bu forumdakiler konu hakkında bilgi sahibidir diye düşünüyorum.

Dağılımı gösteren grafik:

IOTA (MIOTA)
%50

YOYOW
%5

EOS
%5

Bitcoin Cash (BCH)
%5

NEO
%5

QTUM
%5

Santiment Network Token (SAN)
%5

QASH
%5

Streamr DATAcoin (DATA)
%5

OmiseGO (OMG)
%2,5

Metaverse ETP (ETP)
%2,5

Eidoo (EDO)
%2,5

Aventus (AVT)
%2,5

Değer takibini şöyle yapacağız:
Yatırımımın tam miktarını buraya yazmak istemiyorum. Bunun önemi de yok zaten. Yatırdığım tüm TL miktarını 1 birim olarak belirleyelim. Aylar sonra toplam değer 2 birim olursa, bugünkü yatırımlar 2 kat değer kazanmış oluyor, eğer 0,5'e düşerse, yarı yarıya para kaybetmiş oluyorum. IOTA'ya birkaç gün önce girdim, onun dışındaki yukarıda renkli gösterilen diğer coinlere bu gece girdim. Çok uykum vardı, o nedenle anında alım gerçekleştirmek için market fiyatından epey pahalıya aldım özellikle, beklemek istemediğimden. Dolayısıyla ilk güne zararla başlıyoruz (mecburen). Bu konu altında ister 1 hafta, 1 ay, 1 yıl sonraki tahminlerinizi yazın, isterseniz gidişata göre karar verip coinleri takibe alın. Sık sık güncelleyeceğim.

Whatsapp grubumuz:
Kripto paraları konuştuğumuz Whatsapp grubumuzu özel mesaj ile isteyebilirsiniz, katılımcı limitine ulaşana kadar davet isteyen herkese davet gönderilecek.

Yatırımların değeri:
Ana para eksideyse kırmızı, artıya geçtiyse yeşil oluyor, rakamdan anlaşılsa da ileride alt alta tarihler biriktiğinde göz daha kolay ayırt eder (okumaya gerek kalmadan). Başlangıçta günde bir güncelleyeceğim, bir süre sonra haftada bir güncellemeye başlayacağım.

08.12.2017: 0,9361
09.12.2017: 1,0541
10.12.2017: 0,9084
11.12.2017: 0,9638
12.12.2017: 1,0309
13.12.2017: 1,0264

Hocam gizlilik yaklaşımınızı anlıyorum ancak; bu şekilde bir çok portföy oluşturmak isteyen arkadaşa faydası olmayacaktır. Ancak değişimleri gösteren bir portföy tablosu atarsanız herkes faydasını görecektir. Eskiden Alp Işık bu şekilde portföy dağılımı yapardı ve yapmış olduğu dağılımı gösteren tablolar ile güncellemeler yapardı. Bu da yatırım yapmayı veya en azından denemeyi düşünen arkadaşları düşünmeye iterdi. Ancak sizin paylaşımınız tamamen gizlilik içinde. X yatırdım z doğrusunda veya A doğrusunda ilerliyor diyorsunuz. Buda çok fazla bilgi içermiyor.

Teşekkürler.

Peacee
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
December 14, 2017, 09:46:35 AM

Yapılan çalışma ve yazım biçimin müthiş olmul ellerine sağlık, deney bence güzel olacaktır yatırım yapılan coinlere bakılınca zaten çoğu sağlam projeler kolay kolay büyük bir kayıp yaşamayacaksınız gibi duruyor. Bol kazançlar.

Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
December 14, 2017, 09:47:44 AM

Guzel deney ama piyasaya giris zamanlamasi biraz tehlikeli ben sahsen su siralar yeni para girisi yapmiyorum! Normal sartlarda yukselme durmali, hemde cok uzun sureler icin yahut dusus donemine girmeliyiz yakinda (2018 uygun gorunuyor bunun icin) ama belkide yaniliyorumdur bol kazanclar herkese.
nasip35
Full Member

Activity: 398
Merit: 118

View Profile
December 14, 2017, 10:11:34 AM

Güzel ve deneysel bir calışma olmuş güzel bir konu takipte olucam iota yi bende düşünüyorum kendi acımdan iyi bi yatırım yapmak istiyorum yeni yıla kadar 2x yapar mı acaba ?
yuzdeyuzmalt
Full Member

View Profile
December 14, 2017, 10:24:44 AM

Güzel ve deneysel bir calışma olmuş güzel bir konu takipte olucam iota yi bende düşünüyorum kendi acımdan iyi bi yatırım yapmak istiyorum yeni yıla kadar 2x yapar mı acaba ?
Yıl sonuna 17 gün kalmış pek zannetmiyorum x2 yapabileceğini IOTA'nın ama süpriz yapabilir. Güzel ilerliyor IOTA yeni yıla kadar x2 yapmasa bile 2018'de falan gayet başarılı yerlerde olacak gibi gözüküyor.
torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
December 14, 2017, 10:44:03 AM

bitfinexteki butun koinlere girmişsin.
bitfinextekiler illa kazanır gibi bir mantık bir geliştrdin ne yaptın bilmiyorum ama bir seçim kriterin olsa daha mantıklı olurdu.
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
December 14, 2017, 10:57:39 AM

is yogunlugundan pek takip edemiyorum, hangi coin iyi vs. arastiramiyorum detayli... o yüzden porföyümdeki yaklasik 10 coin icin bilgileri moneva diye bir mobil uygulamaya girdim, oradan ara ara ne kadar artmis ne kadar kaybettirmis bakip duruyorum...

bu arada: bitcoin transfer ücretleride swift ücretlerine yaklasmis... 30-40 dolar ve daha fazlasi sadece bir yerden baska bir yere bitcoin göndermek icin ödeniyor; cok fazla tasima isine girmeye gerek yok diye kurcalamiyorum pek:)
1kodumtek7
Full Member

Activity: 1400
Merit: 161

View Profile
December 14, 2017, 12:57:10 PM

hayırlı uğurlu olsun hocam. umarım kazanırsınız. zamanında biri poloniexte bunu denedi. o sırada altcoinler ralliye girmişti  baya güzel kar etmişti darısı başınıza
Brainstorming
Member
**

Activity: 146
Merit: 10

View Profile WWW
December 14, 2017, 01:58:58 PM

Liste güzel görüntü veriyor, özellikle eidoo, omisego ve eos benimde takibimde , başarılar dilerim.
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
December 14, 2017, 03:53:07 PM

Bu şekil yatırımlar riskini minimize edildiği yatırımlardır kazancınız bol olsun iyi iş çıkmış

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
cercitolga4545
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 250

View Profile
December 14, 2017, 03:58:59 PM

Hocam VTC konusunda hiç bir ilginiz olmadı mı? 2x yaptı çok kısa zamanda üstelik yarılanma gerçekleşti ve fiyat 9 dolar civarında şuan? 40-50 dolarlar hayal mi acaba?
unois
Hero Member

Activity: 858
Merit: 500

Taylor - Smart Crypto Trading Assistant

View Profile
December 14, 2017, 06:23:34 PM

Waves ve Stratis ikilisini sepetinize (deneyinize) dahil etmenizi beklerdim. Bu ikili olsaydı faydalı olabilirdi. Hem sizin için hem de bu konuyu takip edenler için. Özellikle Stratis' in yapacağı patlama büyük olacaktır. Çünkü özgün bir şekilde ortaya atılmış, masternode mantığı izleyen 2. büyük koindir kendileri. (1. Dash)

TAYLOR
Crypto Trading for Everyone
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
[]
Ecol
Full Member

Activity: 532
Merit: 102

View Profile
December 14, 2017, 06:34:29 PM

Çok güzel bir deney yapıyorsun hocam ben ve benim gibi piyasaya yüklü miktarda para yatırmaktan korkan insanları cesaretlendiriyorsunuz...

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
December 14, 2017, 06:56:02 PM

Aaa bizim num buraya gelmiş, deneyi taşımış. Velkam velkam
Deney ileride geçmişe kayıt bırakmak adına oldukça faydalı olacak eminim. Bol kazançlar.

Not: Waves ekle waves. Ytd

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
natureltiqqy
Full Member

Activity: 420

View Profile WWW
December 14, 2017, 07:46:55 PM

çok güzel bir sepet olmuş. özellikle en az 6 ay sonrasındaki portföy değişimini merak ediyorum, konuyu izlemeye aldım bakalım neler olacak. iota gözümün önünde uçtu gitti, daha da girmedik bakalım, nasip değilmiş dedim girmedim ama iki seneye ltc gibi olursa ona da şaşırmamak gerek

torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
December 14, 2017, 07:57:29 PM

bitfinexteki butun koinlere girmişsin.
bitfinextekiler illa kazanır gibi bir mantık bir geliştrdin ne yaptın bilmiyorum ama bir seçim kriterin olsa daha mantıklı olurdu.

Seçim kriterim tabi ki var. Olmadığına nasıl karar verdin?

bitfinexdeki neredeyse bütün coinlere girdiğin için olablir mi?
myortvyje
Member
**

Merit: 52

View Profile
December 14, 2017, 08:09:16 PM

konuyu takip edeceğim.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: