Bitcoin Forum
June 16, 2024, 05:31:34 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin'in sonu teorim  (Read 911 times)
ankara44
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
December 15, 2017, 09:49:11 PM

Bitcoinin yasaklamalarla borsa çökmeleriyle dedikodularla çökmesi mümkün değil. Daha da yaygınlaşarak devam eder. Tabi fiyat hareketleri biraz daha durulur.
kukreknecmi
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
December 15, 2017, 10:06:03 PM

SHA256 collusion, logistik fonksiyon / taşıma kapasitesi sorunları vs belki.
poolmanya
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
December 15, 2017, 10:09:46 PM

bu baslıkları okuyunca gerçekten korkuyorum gerçekten bir sona yakınmıyız. Bitiyor mu bitcoin rüyası. yeniyim çok iyi bilgim yok ama araştırıyorum sürekli
wantwo
Newbie
*

Activity: 94

View Profile
December 15, 2017, 10:13:57 PM

bu baslıkları okuyunca gerçekten korkuyorum gerçekten bir sona yakınmıyız. Bitiyor mu bitcoin rüyası. yeniyim çok iyi bilgim yok ama araştırıyorum sürekli

Bende yeniyim ama sizin kadar karamsar değilim. tavsiyem blockchain'in ne olduğunu kavrayın. fiyattan ziyade sistemi anlamaya çalışın.

saygılar.
Brainstorming
Member
**

Activity: 146
Merit: 10

View Profile WWW
December 16, 2017, 07:23:36 AM

Son yok değişim  olur. Bitcoin on yıllarca popüler kalacak.
Mihaylovic
Sr. Member

Activity: 910
Merit: 255

View Profile
December 16, 2017, 01:27:35 PM

Bitcoinin sonu ne zaman gelir kestirmek zor. Ancak bitcoinin sonunun gelmesi demek kripto paraların tamamen bitmesi anlamına gelmeyecektir. Sadece alternatife geçişler yaşanacaktır.
Bitcoinineşsiz olduğunu ileri sürenler hatta onu altınla kıyaslayıp geleceğin altını olarak görenler var. Ama unutmamak lazım altın alternatifsiz ve eşsiz bir element, altını geliştirme imkanı yok. Hiçkimse yarın birgün ben yeni bir element buldum bu altından daha parlak ve iletkenliği de daha yüksek diye gelmeyecek. Ama bitcoin için her zaman alternatifler çıkacak. Eninde sonunda da bir tanesi bitcoini yenecek ve insanlar ona yönelecek.
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
December 16, 2017, 05:43:54 PM

Bu bir son teorisi değil, olması gerekenleri söylemişsiniz. Zaten buna benzer bir şekilde ilerleyecek işler. Ama şurada yanılıyorsunuz. O yasakladı, bu şöyle oldu, şuradan super bir haber geldi diye belirttiğiniz şeyler zaten olağan akış. Kimileri olumlu kimileri olumsuz tepki verecek, piyasa buna göre reaksiyon gösterecek, acayip bir yerlerde son bir ath yakaladıktan sonra, gerçekten olması gereken bir yere düşecek. Bunun böyle olduğubu defalarca deneyimledi insanoğlu. Bilemediğimiz şey, ne zaman ne olacağı.
Segomo
Member
**

Activity: 126

View Profile
December 16, 2017, 05:57:20 PM

Şu tether olayı bitconin sonunu getircek gibime geliyor. Adamlar istedikleri kadar basıyorlar tetheri şişiriyorlar bitcoini. Dendiği gibi bitcoin tether ile şişiriliyorsa büyük bir felaket birgün gerçekleşecektir.

aya54
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 1

View Profile WWW
December 16, 2017, 08:17:08 PM

Teoriden öteye gidemeyecek bir düşünce bence bu kadar yaygınlaşması devletlerin yavaş yavaş kabullenmeye araştırmaya üstünde durmaya başlaması bitcoinin olumlu geleceği açısından güven veriyor.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
SerMeric
Full Member

Activity: 307
Merit: 100

View Profile
December 16, 2017, 08:40:58 PM

bence bitcoine hiçbir ülkenin aldığı hiçbir karar, önlem ya da ne bileyim hiçbir ülkenin ekonomisi, bu ülkelerin ekonomilerinin bitcoine etkisi olamaz. Merkezsizleştirilme tam manasıyla da bu oluyor aslında. Geçen gün başka bir konuda da şu görüşü belirtmiştim;

Dünyada olup bitene bakınca 50-60 yıl içinde büyük bir savaş çıkacağını görmek için kahin olmaya gerek yok. Savaşa giren ülkelerin ekonomi organları iflas edeceğinden, para birimleri önemini yitireceğinden bitcoin insanların hatta ülkelerin kurtuluş kapısı olabilir.

Toparlayacak olursak, bugün itibariyle "bitcoin artık bitti" dememize sebep olabilecek bir neden aklıma gelmiyor.
kr105
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
December 17, 2017, 02:35:45 AM

Evet bu teori gerçekleşebilir katılıyorum, ama bunun gerçekleşmesine daha çok zaman var, dünya güllük gülistanlık bir yer olaydı zaten Bitcoine kimse rağbet etmezdi, şu an paranızın değerini koruyabileceğiniz en iyi yer her ne kadar çok çok riskli de olsa  bitcoin yatırımı bu reel bir gerçek.
Bitcoin-Turkiye
Sr. Member

Activity: 1667
Merit: 271

View Profile
December 20, 2017, 04:11:14 PM

Hocam bütün komplo teorilerini, varsayımları bir kenara geçtim, yıllardır ilmek ilmek dokunan, büyük emeklerle bu noktaya getirilen bitcoinin marketcapı bir kaç yüz TRİLYON dolar olmadan bitcoinin çöküşü gerçekleşmeyecektir. Bu benim nacizhane fikrim Smiley

Turkey Asic miner Best Seller Telegram @Miningci
hero_coin
Member
**

Activity: 322
Merit: 16

View Profile
December 21, 2017, 01:59:25 PM

Şu andan itibaren 3000 dolara kadar düşmesi tam bir yıkım gerektirir. Dalgalanmaları yaşayıp artışa devam edecektir.
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
December 22, 2017, 02:03:26 PM

Bitcoinin sonu diye birşey olmayacaktır. İnsanlığın sonu bitcoin olabilir ama.
proof_seeker
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
December 22, 2017, 02:40:13 PM

Kusura bakma saçma bir teori olmuş. Yani bitcoinin sürekli artmasından konuşurken sondan bahsetmen garip 😁
coinzoid
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
December 22, 2017, 06:34:12 PM

Bugünkü çöküş öncesindeki yükselişler gibi hiç de doğal değildi. Yükselişleri tether ile yaptıklarını, çöküşleri ise madencilerin organizasyonu ile planladıklarını düşünüyorum.
token10250
Member
**

Activity: 154

View Profile WWW
December 22, 2017, 09:17:07 PM

Madencilerin yavaşlatmak etkili oldu.
tigoes
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile
December 23, 2017, 01:15:07 PM

Umarım bahsettiğin gibi düşüşler yaşanmaz dostum. Daha da artması gerekiyor buna bel bağlamış insanlar var.
Arahara0230
Full Member

Activity: 200
Merit: 100

SWISSBORG- THE NEW ERA OF CRYPTO WEALTH MANAGEMENT

View Profile
December 24, 2017, 12:00:33 AM

Yavaş yavaş düşecek ve asla tamaman yok olmayacak bence. Bitcoinle yeterince zenginleştiğine kanaat getirenler üçer beşer Bitcoinlerini satıp elle tutulur, gözle görülür bir değere çevirmeye başlayacak. Bu süreçte yeni yatırımcılar almaya devam edecek ve satılan bitcoin miktarı bu süreçte alınan Bitcoin miktarından fazla olmaya başlayacak ve fiyat yavaş yavaş düşecek. Bu süreç bir kaç yıl sonra başlayabilir.

Baser
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 280

View Profile
December 24, 2017, 04:21:25 AM

Bitcoin için değil de crypto piyasası için genel konuşmak daha doğrudur. Bitcoin bitebilir ne coinler kayboldu gitti. Önemli olan bu ortamın devamlılığı ki bu bitmeyecek işte. İpi göğüsleyecek bir coin çıkacak her zaman.

Devletlerin yasaklaması kısmına gelirsek onlar uyuşturucuyla yada ne bileyim ruhsatsız silah gibi elle tutulur ve zaten halihazırda yasak olan şeylerle uğraşamıyorlar. Bitcoin ile hiç uğraşamazlar.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  

Jump to: