Bitcoin Forum
June 16, 2024, 05:29:30 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin'in sonu teorim  (Read 911 times)
headache1327
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
December 14, 2017, 12:22:41 AM

Bitcoinin sonunu düşünmek için çok erken henüz emeklemeyi geçti yürümeye başladı, daha yol var sona.
sentinel73
Member
**

Activity: 135

Decentralized Transportation Solution

View Profile
December 14, 2017, 03:49:32 PM

Bitcoinin sonu ancak uzun yıllar sonra gelir bence. Bunu düşünmek yerine bu zamana kadar nasıl yarar sağlayabiliriz onu düşünmek daha mantıklı gibi Smiley 

beatecoin
Full Member

Activity: 350
Merit: 110

View Profile
December 14, 2017, 08:56:38 PM

Kısmen katılıyorum fikrinize. Bu kadar dalgalı olmasına çoğu insan alıştı. Aaa nasıl olsa yarın yine yükselir diye bakıyor insanlar ama her zaman bekledikleri gibi olmayabilir.
Bheze
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 253

View Profile
December 14, 2017, 09:08:37 PM

Bitcoin'in bu kadar çok yükselmesi doğal değil bu şu an büyük oyuncuların piyasaya giriş yaptığı anlamına gelir, bu büyük oyuncular keriz değildir ve ben Bitcoin 100.000 doları görmeden büyük bir düşüş yaşamaz diyorum. Bir sabah kalktığımızda pul olmaz yani, korkmayın.
aborjin
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
December 14, 2017, 09:50:31 PM

Ben bu teoriyi pek olası görmüyorum şahsen.Nedeni de paranın olduğu yerde modası geçmiş tarzı bir kavram oluyor ortada kazançlar ve kayıplar var bunu trend olarak görmemek gerek.

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀
IMPRESSIO     ▄███████████████▄
     ██             ██
     ▀███████████████▀
           ██ ██
           ██ ██
       ▄▄█████████▄▄ ▄███▄
    ▄███▀▀       ▀▀████ ▀██▄
  ▄██▀   ▄▄█████▄▄   ▀██▄ ██
 ▄██  ▄███  █  █████▄  ██▄█▀
 ██  ███         █████  ██
██  ██████  ███   █████  ██
██  ██████  ▀▀▀  ▄█████  ██
██  ██████  ▄▄▄▄  █████  ██
██  ██████  ████   ████  ██
 ██  ███          ████  ██
 ▀██  ▀███  █  █████▀  ██▀
  ▀██▄   ▀▀█████▀▀   ▄██▀
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
       ▀▀█████████▀▀
noel_gallagher
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
December 14, 2017, 09:55:53 PM

Şu an 16 milyon bitcoin var ve yapılan hesaplar 21 milyonluk sınıra 2140 senesinde ulaşılacağını göstermiş. Yani sistemin sonu gelmesi pek mümkün değil müthiş zekice tasarlanmış kendini besleyen, önlem alan bi sistem. Beni en çok düşündüren büyük devletlerin bu konuda ne tutum alacağı.

Örneğin Türkiye çoktan bir çok siteye erişimi kesmiş bile. Bu tip olaylar önümüzdeki dönemde mutlaka zarar verecektik ama uzun vadede ben önünü açık görüyorum.
token10250
Member
**

Activity: 154

View Profile WWW
December 15, 2017, 07:22:47 AM

Dolar 70 yıldır dünyada hakimiyet sürdürüyor. Yeni coinler hız ve ücret yönünden Bitcoini yıpratır. Bitcoin yatırım aracı olarak yola devam eder. Ama bu uzun yıllar alır.
thetis
Member
**

Activity: 322
Merit: 14

View Profile WWW
December 15, 2017, 08:51:41 AM

Bakınca biyerde mantıklı ama bu çıkış çokta yavaş bir şekilde olmadı bence ki buna şaşıran insanlar oldu bu kadar hızlı çıkışı birçok insanı da zengin etti ama kimse bildiği için yapmadı bence şanstı tamamen hatta eminim kendileri bile şaşırdılar bu çıkışa. Düşüşü de bu hızda mı olur yoksa düşüş felan olmaz mı bunu görcez zamanla.

▀▀▄▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   SOBIT   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▄▀▀
█    the FIRST USER-OWNED DIGITAL ASSETS EXCHANGE    █
Markets  ]   Telegram   Twitter   Facebook   Whitepaper   [  Free Token  ]
bitcointr89
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
December 15, 2017, 09:06:16 AM

Şu an dolaşımdaki bitcoinlerin sayısı yaklaşık 16 milyon, en fazla 21 milyon adet üretilebilecek. Daha ilerleyen dönemlerde yeni üretilecek bitcoinlerin algoritmasını çözmek için çok daha güçlü bilgisayarlara ihtiyaç olacak. Bu sebeple hem üretimi zorlaşacağı için hem de talep artacağı için daha en az 2050 yılına kadar ömrü olduğunu düşünüyorum.
TrolWolf
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
December 15, 2017, 01:15:49 PM

Olabilir bahsettiğin konu olmayacak bir şey değil bence.Yarın başka bir şey çıkar insanlar ona yönelir bitcoin ve kripto para piyasası bitebilir.

☁   Casper API   ☁
Platform for DApp developers for decentralized data storage around the world
Telegram Facebook www.casperproject.io Github Twitter ANN

Senior Member
pleght
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

View Profile
December 15, 2017, 02:14:52 PM

Bitcoinin sonu gelemez bitcoinin sonunun gelmesi demek bu da bence imkansız kripto paralar geleceğin teknolojisidir biteceğini sanmam.

mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
December 15, 2017, 02:35:50 PM

geçen sene bitcoin bilinirliği ile bu sene arasında muazzam bir fark var, ancak hala daha yolun çok başı, future kontratlar da yeni başladı, ileride btc nin daha popüler bir finansal enstrüman olacağı gerçeği varken, sonu konusunda tahminde bulunmak çok zor.daha yeni başlıyoruz...
aborjin
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
December 15, 2017, 05:14:46 PM

geçen sene bitcoin bilinirliği ile bu sene arasında muazzam bir fark var, ancak hala daha yolun çok başı, future kontratlar da yeni başladı, ileride btc nin daha popüler bir finansal enstrüman olacağı gerçeği varken, sonu konusunda tahminde bulunmak çok zor.daha yeni başlıyoruz...
Kesinlikle katılıyorum gün geçtikçe tanınırlık artıyor ve dolayısıyla yatırımcı da artıyor.Yatırım arttıkçada artışın yaşanması zaten mecbur gibi bir şey.

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀
IMPRESSIO     ▄███████████████▄
     ██             ██
     ▀███████████████▀
           ██ ██
           ██ ██
       ▄▄█████████▄▄ ▄███▄
    ▄███▀▀       ▀▀████ ▀██▄
  ▄██▀   ▄▄█████▄▄   ▀██▄ ██
 ▄██  ▄███  █  █████▄  ██▄█▀
 ██  ███         █████  ██
██  ██████  ███   █████  ██
██  ██████  ▀▀▀  ▄█████  ██
██  ██████  ▄▄▄▄  █████  ██
██  ██████  ████   ████  ██
 ██  ███          ████  ██
 ▀██  ▀███  █  █████▀  ██▀
  ▀██▄   ▀▀█████▀▀   ▄██▀
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
       ▀▀█████████▀▀
beatecoin
Full Member

Activity: 350
Merit: 110

View Profile
December 15, 2017, 05:47:14 PM

Kesinlikle katılıyorum gün geçtikçe tanınırlık artıyor ve dolayısıyla yatırımcı da artıyor.Yatırım arttıkçada artışın yaşanması zaten mecbur gibi bir şey.

Bahsettiğiniz tanınırlık arttıkça ve her geçen gün daha çok insan sistemin içine girdikçe sonunun gelmesi de zorlaşıyor. Vergi dairesinde çalışan insanlar bile bitcoine yatırım yapıyor artık.
aamirsuh
Full Member

Activity: 686
Merit: 101

View Profile
December 15, 2017, 06:12:42 PM

Arkadaşlar şöyle bir şey söyleyeyim bitcoinin piyasa hacmi o kadar büyüdü ki halada büyümeye devam ediyor. Bu saatten sonra istese de aşağılara inemez. He iner mi iner ancak bu seferde indirmeden gitmez net kriz çıkar yazın kenara.
kellendil
Hero Member

Activity: 630
Merit: 503

View Profile
December 15, 2017, 06:18:58 PM

Arkadaşlar şöyle bir şey söyleyeyim bitcoinin piyasa hacmi o kadar büyüdü ki halada büyümeye devam ediyor. Bu saatten sonra istese de aşağılara inemez. He iner mi iner ancak bu seferde indirmeden gitmez net kriz çıkar yazın kenara.

Her zaman çok aşağı inebilir. Neden dersen insanların kazandığı paralar çok yüksek, böyle olduğu için de çok sert düşüşler yaşanabilir herkes 17 bin dolardan almadı bitcoini unutmayın.
spastikss
Full Member

Activity: 434
Merit: 107

View Profile
December 15, 2017, 06:26:48 PM

ben bitcoinin nihai hedefini 50-60 bin dolar olarak görüyorum. yükselebileceği maximum değer o kadar olur ve o civarlarda epeyce bir zaman gezer.

bitcoin fiyatı alıcı ve satıcıların belirlediği bir konu. ben daha düşüğe hiçbir zaman satmayı düşünmedikçe fiyatı da düşmez. ama sıkışır fiyatı indirrisem düşebilir. aynı şey satıcılar için de geçerli. alıcı almalıyım diyip daha yüksek bir fiyat önerdiğinde de yükseliyor. alıcı ve satıcıların ip çekme yarışı gibi. bitcoinin yükü alıcı satıcı ve yatırımcıların sırtında şu an. dolaşıma girip alışverişlerde (en azından emlak, otomobil gibi pahalı ürünler) kullanılmaya başlaması çok önemli tutunması için. yoksa kendi aramızda yatırım ikame aracı olarak kalır.

BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1652
Merit: 629

View Profile
December 15, 2017, 07:17:29 PM

Mantıklı bir düşünce, kaldı ki herkes keşke sizin gibi düşünse de ortalık Bitcoin patlayacak, batacaksınız, balon şişti gibi düşüncelere sahip beyinsiz insanlar ile dolu olmasa. Bitcoin iyisiyle kötüsüyle bizimdir, hep bizim kalacak. Cheesy
tayyip baba
Member
**

Activity: 154

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
December 15, 2017, 07:55:12 PM

Bende sonunun geleceğini düşünen taraftayim fakat 5yil olarak filan öngörmüyorum sonunu çünkü 5 yıl çok az bitcoinin doyum noktasına ulaşıp tekrar bitecek seviyeye  gelmesi bu kadar zaman da imkansız

Meowtwo
Member
**

Activity: 268
Merit: 12

View Profile
December 15, 2017, 09:20:59 PM

bitcoin nerelerede kadar çıkar onu bilemem de kardes senin teori biraz uçuk yani 60.000 den de 5.000 e düşmesi için büyük birşey olması lazım. illa ki bir gün düşüşe geçecek sonsuza kadar çıkacak değil tabi. benim düşüncem en az 5-6 yılı daha var. 
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: