Bitcoin Forum
June 16, 2024, 06:14:25 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin'in sonu teorim  (Read 911 times)
suram (OP)
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
December 12, 2017, 12:32:30 PM

Teorim çok basit, aslında bir son da denemez. Bence yok exchange kapandı, abd yasakladı vs.  gibi şeyler bitcoin'in sonunu getirmez sadece kısa vadeli düşüş yaşatır. Bence bitcoin doğal bir şekilde düşüş yaşayacak aynı mesela eskiden trend olan sitelerin örneğin facebook yavaş yavaş düşüşe geçmesi gibi. Yani sebepler fiyat düşüşünden önce gelecek. Bitcoin düşerken kimse ne oluyor falan demeyecek çok uzun bir sürede doğal olarak gerçekleşecek. Yani bitcoin nasıl buralara bir günde gelmediyse ve şuan ki durumunu $10'dan alanlar bile normal karşılıyorsa, düşüşten sonra da $60.000 den alan kişi fiyatının $5000 olmasına şaşırmayacak.

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
Kusman
Member
**

Activity: 756
Merit: 17

View Profile
December 12, 2017, 12:34:49 PM

Mantıklı bir teori yalnız bitcoinin bu kadar yükselmesine bence şaşıran çok fazla kişi var o noktada size katılmıyorum daha doğrusu yükselmesine şaşırmak demeyelim ama bu kadar hızlı yükselmesini kimse beklemiyordu.Bitcoinin düşüşü aynı hızda olursa çok ocak söner bana göre.

██   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ▄       BYBIT │ reddit       ▄    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ██
   Sports & Derivatives Trading        Mobile App for iPhone & Android
   24/7 Customer Support        NFT Marketplace        Launchpad/Launchpool
suram (OP)
Full Member

Merit: 113

View Profile
December 12, 2017, 12:37:12 PM

Mantıklı bir teori yalnız bitcoinin bu kadar yükselmesine bence şaşıran çok fazla kişi var o noktada size katılmıyorum daha doğrusu yükselmesine şaşırmak demeyelim ama bu kadar hızlı yükselmesini kimse beklemiyordu.Bitcoinin düşüşü aynı hızda olursa çok ocak söner bana göre.

Aynı sert çıkış ve inişler bitcoin $100'ın altındayken de gerçekleşiyordu insanlar o zaman da şimdiki gibi hissediyordu. Ben çok uzun vadeden bahsediyorum.

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
Republicofizmir
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
December 12, 2017, 12:46:42 PM

Bitcoin için mutlak bir son teorisi şu an için mantıklı değil ben bitcoinin önünün açıklığını 5 yıla kadar görebiliyorum o yüzden fikrine saygı duyuyorum ama sana katılamıyorum
bravia
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
December 12, 2017, 01:07:45 PM

Herkesin fikrine saygı duyarım fakat ben BTC'nin uzun süreli düşüşe geçeceğini düşünmüyorum. olursa sert düşüş yapıp yavaş yavaş eski yerine gelir ve bir süre sonra eski fiyatınıda geçerek yoluna devem eder.
freedomforever
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
December 12, 2017, 01:57:45 PM

Sonuyla ilgili herkes her seyi düşünebilir, yorumda bulunabilir. Fakat, sonun ne olacagini dusunmekten ziyade ben orta vadede buyuk kazanimlar elde edilecegini düşünüyorum.

torrentco
Sr. Member

Activity: 2128
Merit: 418

View Profile
December 12, 2017, 02:06:15 PM
Last edit: December 12, 2017, 02:19:09 PM by torrentco

mutlaka sonu gelecek.
ama bende en az 5 senesi oldugunu dusunuyorum.
ama bu 5 senenin gulluk gulistanlık olmayacagını dusunuyorum.
Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1750
Merit: 311

View Profile
December 12, 2017, 02:17:38 PM

benim her zamanki düşüncem şudur ki;  sonsuza kadar artacak hali yok.  İllaki belli bir seviyeden sonra fiyatı sabitlenecek ve bundan sonra düşüşler yaşanacak yani şuan olduğu gibi kısa süre içinde iki katına çıkması gibi bir imkan olmayacak.  Ama 60.000 $ olduktan sonrada 5000 $’a düşmesi için çok büyük bir olay olması lazım normal şartlarda pek mümkün gözükmüyor
mmm01
Legendary
*

Activity: 973
Merit: 1053

View Profile
December 12, 2017, 02:34:25 PM

Yazdıklarınız bana kalırsa oldukça mantıklı ve anlamlı lakin ben Bitcoin'in sonun daha farklı ve acılı gerçekleşeceğini düşünenlerdenim. Ama benim teorime göre Bitcoin'in sonuna henüz 100-200 sene var  Roll Eyes
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672

View Profile
December 12, 2017, 02:35:22 PM

Yavaş bir düşüşün aksine ani bir düşüş bekliyorum ben bitcoinin sonunda fakat bu düşüş 5 6 sene sonra olabilir en erken.
Devletlerin tutumu bu durumu etkileyen en önemli etkenler olacaktır.

Keyhazat2
Newbie
*

Activity: 44
Merit: 0

View Profile
December 12, 2017, 02:41:01 PM

Herşeyin olduğu gibi bitcoinin de elbet sonu gelecek ama bence rahat bir 7 - 8 yıl sonra anca biter bitcoin diye düşünüyorum
saulzaents
Hero Member

Merit: 501

View Profile
December 12, 2017, 03:07:27 PM

sizlerin düşüncenize oranla ben biraz bu konuda ters düşünüyorum. bu iş artık finans sektöründe bir kendisine bir yer edindi arkadaşlar biraz da olaya öyle bakin. üstelik büyük bir yer edindi böyle başlardan tepelerden bir yer edindi. altını eminim hepinizin ki yaşi olan abilerden ablalardan da bahsederek diyorum en eski hatıralarında bile yeri vardır bu altının. sünnetinden düğününe vs oradan oraya takı hediye cart curt yatırımlık vs ki hala da var. sizi geçtim yüzyıllardır bir değer bir parite. şimdi diyeceksiniz ki altınla ne alakası var felan yok abi cok alakası var..bitcoin'in içini ne kadar boşaltmaya kalktılarsa bu sistem yada insanlar bunun içini o kadar doldurdu. 7-8-10 seneye bitecek bişi gibi durmuyor. hatta bitecek bişi gibi de durmuyor. benim tahminim sürekli olarak kullanimda kalacak bir birim oldu artık. düzenli olarak kullanilip kullanilmamasi konusunda çeşitli endişelerim var fakat kalabilirlik bakımdan hayatımızıda kalacaktır diye düşünüyorum. her gün yeni projeler yeni ekipler bu sisteme giriş yapiyorlar. artık her yerde konusuluyor muhabbeti çeviriliyor. demek ki bişeyler başarilmiş bu konuda.
cryptoglobal79
Full Member

Activity: 308

--

View Profile
December 12, 2017, 07:57:15 PM

Bitcoinin bir sonu olabilir ama henüz vakit var diye düşünüyorum. Ben de bir 5-6 sene olduğunu düşünüyorum. Çok farklı bir coin ya da bir fork coini de bitcoinin sonunu getirebilir. Madenciler yeni coini destekliyoruz derler olur biter geçen forkta neredeyse oluyordu.
boram16
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
December 12, 2017, 08:53:44 PM

Ben de bu konu da biraz temenni olmakla birlikte daha en az 10 yol hükmünün süreceğine inanıyorum
Ve kazanımlar olacak

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
heroise
Member
**

Activity: 224

View Profile
December 13, 2017, 01:16:15 PM

Her şeyin bir sonu var elbette ancak ben bu sonun hemen olacağını düşünmüyorum en az 7-8 senesi var bence.
Düşüşün de kademeli bir şekilde büyük miktarlarda olacağını düşünüyorum.

natureltiqqy
Full Member

Activity: 420

View Profile WWW
December 13, 2017, 05:56:36 PM

bitcoinin piyasaya çıkalı yaklaşık 7 yıl olduğunu ve ancak bu 7 yılın sonunda böylesine değerlendiğini ve kitlelere yayıldığını göz önüne alırsak en az 10 sene önü açık görünüyor. bi de bitcoin miktarının sınırlı olması, arz talep üzerine değeri artan bir sektörde bütün bitcoinlerin üretimi tamamlandıktan sonra fiyatların nerelere geleceğini merakla bekliyorum

fitop
Full Member

Activity: 196
Merit: 102

“RepuX - Enterprise Blockchain Protocol”

View Profile
December 13, 2017, 06:36:29 PM

Bitcoinin fiyatlara geleceğine çoğumuz inanmıyorduk. Tabi bu teknolojiyi 5-6 sene önceden takip eden insanlardan bahsediyorum. Evet bir anda buralara gelmedi. Bir altyapı oluşturdu ve nakış nakış dokuyarak geldi fakat son dönemdeki yükselişi bir anda oldu. Açıkcası ben önümüzdeki 1 ay içerisinde düşüş trendine gireceğini düşünüyorum ve bu düşüş belkide 6-7 ay sürecek diye tahmin ediyorum. Bitcoin biter mi? Asla bitmez. Bir şekilde her zaman yatırım aracı olarak varlığını sürdürür. Ama popülaritesini kaybettikten sonra yine bu denli büyük zıplamalar yapabilir mi? İşte bu soru muamma..

EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
December 13, 2017, 10:15:45 PM

10 dolardan alan kişiler tabi Bitcoinin bu fiyatlara geleceğini düşünmüyordu düşünemezlerdi  fakat şimdi Bitcoinin çok yüksek hacime sahip bir değeri var bu değer çok büyük düşüşler yaşayıp 10 dolarlara gerileyemez maddenin tabiatına aykırı ben 7000 leri bile zor göreceğimizi düşünüyorum.
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
December 13, 2017, 10:33:09 PM

bu şimdi yaşanan dünyada bütün ilgi çekici olayların yayılması gibi yayılacak iphone için zamanında adam böbreğini satıyordu
ama iphone şu anda daha pahalı olmasına karşı aynı haberler çıkmıyor artık.
gelecekte de aynı şeyler olacak btc türevleri de belli bir yayılmaya ulaştıktan sonra pump hareketleri yapılamaz hale gelecek ve fiyat sabitlediği için elden çıkarılmaya başlayarak sonu gelecek.
mynet
Member
**

Activity: 336

View Profile
December 14, 2017, 12:18:26 AM

Bence teoriden öteye gidemeyecek bir düşünce bitcoin tabiki yeri geldiğinde düşüş yaşayacak düzeltmler yapacak fakat bu düzeltme ve düşüşler ilgi ve ekonomisi sürekli artan bir bitcoin için 60 binlerdenn 5 binlere düşmesi sanırım hayalcilik olur . artık herkes bitcoinin her zamn her fiyattan alınacağını net olarak  gördü.

Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: