Bitcoin Forum
May 07, 2024, 11:37:56 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Her ay 2000 TL ile litecoin almayı düşünüyorum  (Read 1165 times)
vgun (OP)
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
December 12, 2017, 05:24:00 PM
Last edit: December 19, 2017, 05:43:47 AM by vgun

Merhaba,

Bu forumdan aklımın erdiğince bir şeyler öğrendim. Bilgi ve tavsiye veren herkese teşekkür ediyorum.

İlk defa cryptocurrency alacağım. Hedefim al-unut şeklinde. Bireysel emeklilik tadında, belki 10 yıl birikim amaçlı olacak, aynı zamanda değerlenen bir varlık olarak düşünüyorum. Artık 10 yıl sonra elime ne geçerse şeklinde.

Bu strateji ile her ay 2000 TL ile litecoin almayı ve unutmayı düşünüyorum. Bunu da en zahmetsiz olacak şekilde koinim.com üzerinden yapmayı düşünüyorum.

Tavsiye eder misiniz? Doğru bir karar mı veriyorum sizce?

Güncellemeler

-----------------------------------------------------------------------------------------
Güncelleme 1
-----------------------------------------------------------------------------------------

Buradaki tavsiyeler doğrultusunda aşağıdaki şekilde hareket edeceğim:

. Sadece litecoin değil, bitcoin, ethereum, litecoin ve dash sepeti yapacağım.
. Hemen değil, belki biraz düştüğü zamanlarda az az almaya çalışacağım. Bir süre düzeltme bekleyeceğim. Panik yapmayacağım.
. Şu aşamada satmak, trading düşünmüyorum. Sadece alacağım.
. Paramı borsada bırakmayacağım, mümkünse hw wallet, olmazsa paper wallet'a alıp yanımda bulunduracağım.

Güncelleme 2

Diğer borsalar, hesabı bile bir kaç gündür onaylamadıkları için, Koineks'den hesap açtım. Bir dakika içinde onaylandı. Bitcoin, etherium, litecoin ve dash bulundurduğu için uygun geldi. Henüz para yatırmadım, işlem yapmadım. Bütün işlemleri yapabildiğimiz, grafikleri görebildiğimiz bir mobil uygulaması olmasını isterdim.

Güncelleme 3

. Bugün (15.12.2017) saat 10:00'da koineks'e bir miktar TL yatırdım EFT ile. Bakalım ne zaman geçecek
. Evet, bir saat sonra saat 11:00 gibi onaylandı. Henüz litecoin almadım, bir süre takip edeceğim.
. Bugün, ayrıca buradaki bütün arkadaşlar çok ciddi şekilde sepet yapmamı tavsiye etti. Ben de buna uyup koineks'de bulunan coinlerden BTC, ltc, eth ve dash ile bir sepet yapacağım. Kabaca bir oran belirleyip, ayrıca her ay gidişata göre oranlarda biraz oynamalar yapacağım. Diğer borsalara girmeyi şimdilik düşünmüyorum.

Güncelleme 4

. Biraz araştırınca bir kaç farklı coin de cazip duruyordu. Koineks'in destek birimine, bunları isim isim sordum saat 16:20'de. Onlar da 01:20'de güzel bir cevap döndüler: : "İyi dilekleriniz için teşekkür ederiz. Ripple bu ay içerisinde borsamızda yer alacaktır. Teşekkürler." Olursa onu da sepete ekleyeceğim.

. Tavsiyeleriniz üzere şu an beklemedeyim, henüz coin almadım. Çok da gecikmeden, uygun bir zamanda alıp sepete başlayacağım.

. 10 yıl çok uzun bir süre olarak belirtildi. Bu süre 5 yıl olarak daha uygun olacak sanırım.

Güncelleme 5

Hadi bismillah. Aşağıdaki oran ve fiyatlardan ilk sepetimi oluşturdum.

BTC %32 (birim fiyat 74499 TL)
Eth %26 (birim fiyat 2670 TL)
Ltc %22 (birim fiyat 1163 TL)
Dash %18 (birim fiyat 3500 TL)
Doge %2 (birim fiyat 0.0215 TL)

Lokomotif BTC olacak. Oranlar, her ay alım yapacağım zamanki duruma göre %5 - %10 artıp azalabilir.

Bir süre hard disk wallet'ta tutacağım. Miktar arttıkça ledger nano s hw wallet alıp orada tutacağım.

Güncelleme 6

Bu sepetten %15 civarında kâr ettim arkadaşlar.

Burada yaptığım karla beraber, portföyümü binance'a taşıyıp, henüz pump yememiş sağlam coinleri almaya karar verdim.

Bunun sonucunda, binance'da BTC, stratis ve waves sepeti yaptım. Bundan sonra bu şekilde takip edip, uygun coinlerden, fazla dagitmadan sepet yapip unutacağım. Fiyatlar iyi yükselince, bu coinleri satıp o para ile BTC, eth ve litecoin sepeti yapıp hw wallet'a atacağım ve unutacağım.

Not: koineks'deki portföy, yarım saat içinde binance'a transfer oldu.
1715125076
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715125076
Reply with quote  #2

1715125076
Report to moderator
1715125076
Hero Member
*

Ignore
1715125076
Reply with quote  #2

1715125076
Report to moderator
1715125076
Hero Member
*

Ignore
1715125076
Reply with quote  #2

1715125076
Report to moderator
Unlike traditional banking where clients have only a few account numbers, with Bitcoin people can create an unlimited number of accounts (addresses). This can be used to easily track payments, and it improves anonymity.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715125076
Hero Member
*

Ignore
1715125076
Reply with quote  #2

1715125076
Report to moderator
1715125076
Hero Member
*

Ignore
1715125076
Reply with quote  #2

1715125076
Report to moderator
1715125076
Hero Member
*

Ignore
1715125076
Reply with quote  #2

1715125076
Report to moderator
osmanismet
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

Hakuna Matata

View Profile
December 12, 2017, 05:46:24 PM

Önce bir başla. Sonra duruma göre hareketini planlarsın.Güzel düşünmüşsün.
vgun (OP)
Newbie
*

View Profile
December 12, 2017, 06:08:29 PM

Cevabınız için teşekkür ederim.

Bu litecoin'leri resmi cüzdanı indirip onda bulundurmam daha doğru olur, değil mi? Al-sat yapmayacağım için koinim'de tutmaya gerek yok sanırım.
Mr.Eagle
Newbie
*

Activity: 36

View Profile
December 12, 2017, 06:09:32 PM

Her ay 2000 tl, küsürat hesapsız 500 dolardan güzel yatırım yapılabilir. Az bir miktar değil. Ancak sayfalardan okuduğum kadarıyla bu konuda tecrübeli olan arkadaşlar sadece bir coin yerine birden fazla coine (bu sayı ortalama 3 veya 4 coin) yatırım yapılması gerektiği belirtilmiş. Altcoin bölümünde gelecek vaadeden coinlerle ilgili bilgiler paylaşılmış. Aklınıza yatan, mantıklı olan coine veya coinlere yatırım yapabilirsiniz.
osmanismet
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

Hakuna Matata

View Profile
December 12, 2017, 06:14:03 PM

Borsada yada kendi cüzdanının farketmez. Önce işin içine bi gir. Sonra yeni soruların olacak. Elinde görelim LTC'leri Smiley
vgun (OP)
Newbie
*

View Profile
December 12, 2017, 06:17:46 PM

Coin borsalarına alıştıkça, diğer altcoinlere de ufaktan bakabilirim evet. Şimdi litecoin alıp muhafaza etmeye çalışayım, inşaallah zarar etmem.

Bir anda köşe dönme gibi niyetim yok tabi, sabretmeye alışığım. Panik satışları yapacağımı pek zannetmiyorum. Hayırlısı olur inşallah.

Zamanla sorularımla yine yardımınızı talep edebilirim ara sıra belki Smiley
kmlkkl
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
December 12, 2017, 06:19:46 PM

Litecoin için treni kaçırdık mı yada hala alım yapılabilir mi? Ben 150$ geçeceğini düşünüyordum zaten fakat nerelere kadar gider bilemiyorum.

vgun (OP)
Newbie
*

View Profile
December 12, 2017, 06:25:13 PM

Ben de bilemiyorum tabi ama, cryptocurrency gelecekte daha çok yer edinebilir diye düşünüyorum. Devletler, firmalar, borsalar bu konuda direnci kirdikca daha da degerlenebilir.

Bitcoin trenini kaçırdım belki ama litecoin için o kadar geç olmayabilir.
vgun (OP)
Newbie
*

View Profile
December 12, 2017, 06:33:18 PM

Ben bu konuda hem çok bilgisiz hem de cesaretsiz olduğum için, yeni başlayacağım için şimdilik mümkün olduğunca risksiz, tek kalem olarak girmeyi düşündüm tabi ama, tavsiyeleriniz doğrultusunda bitcoin ve litecoin sepeti yapabilirim.

Koinim'de başlayacağım, orada sadece bu ikisi var. Zamanla belki binance'a aktarırım.
polat90
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 280

View Profile WWW
December 12, 2017, 06:42:11 PM

Hevesini kırmak istemem kardeşim ama bence LTC yerine başka coinlere yatırım yapman daha mantıklı olur, niye dersen yeterince yükseldiğini düşünüyorum 7 ay önce piyasaya girerken stratejim LTC al unut şeklindeydi.100 liradan 100 tane aldım 10 bin liraya.sonra daldan dala derken erittim hepsini.halbuki elimde tutsam şimdi 130bin lira cepteydi.7 ayda 13 kat arttı.daha fazla gider mi gidersede seni tatmin eder mi sen düşün artık.
Kendi adıma söyleyecek olursan ETN yi gözüme kestirdim fiyat düşerse alacağım ve bu sefer 1 sene dönüp bakmayacağım
vgun (OP)
Newbie
*

View Profile
December 12, 2017, 06:48:21 PM

Ben daldan dala, al sat gibi işlemlere cesaret edemem sanırım.

Etn gibi tavsiyelerinize açığım, teşekkür ederim.
KoinGuru17
Member
**

Activity: 294

View Profile
December 13, 2017, 02:31:05 AM

Bir basla sonra gidisata gore kadar verirsin. Nedense Turkiye'den bir suru insan direk BTC almaya kalkiyor. Yeniysen az miktarla yatirim yapmak daha mantikli bence. Sonra al sat yapabilirsin diye dusunuyorum.
scoutcoin
Member
**

Activity: 109

View Profile
December 13, 2017, 02:37:29 AM

Litecoin çok değil kısa zaman önce 50 dolardı ya sanki yanlış seçim gibi.
mtahanci48
Full Member

Activity: 322
Merit: 154

View Profile
December 13, 2017, 06:01:10 AM

litecoini düşüşlerinde alirsaniz karınızı maksimize edebilirsiniz. hiç bir grafik dümdüz yukarı çıkmıyor inceleyin bakın. şu an litecoinden karını almak isteyenler olacak bu da miktarı biraz aşağı çekecek ancak litecoin uzun vadede 2.000 dolara doğru gidecek. bu benim fikrim. geçmişte bu coinin başına neler geldiğini de araştırın bir günde değerini nasıl kaybettiğini falan.
neyse demem o ki ben olsam yumurtaları aynı sepete koymazdım.

Ethereum, litecoin, dash, monero gibi coinlere bölmenizi tavsiye ederim yatırımınızı. Bu coinler kolayca değer kaybetmez, piyasadan da kolayca kaybolmazlar. Ayrıca keyi sizde olmayan hiç bir coin sizin değildir. Paranızı borsada bırakmayın, mümkünse hardware wallet ya da şifresini bilgisayarda tutmadığınız paper walletları tercih edebilirsiniz.
vgun (OP)
Newbie
*

View Profile
December 13, 2017, 06:16:47 AM

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Yeni başlayan biri olarak, tecrübelerinizi ve tavsiyelerinizi dikkate alıyorum. Tavsiyelerinizden yola çıkarak şöyle yapacağım:

1. Litecoini hemen değil, belki biraz düştüğü zamanlarda az az almaya çalışacağım. Bir süre düzeltme bekleyeceğim. Panik yapmayacağım.
2. Sadece litecoin değil, bitcoin, etherium, iota, monero, etn takip edeceğim. Sadece alacağım. Şu aşamada satmak, trading düşünmüyorum.
3. Paramı borsada bırakmayacağım, mümkünse hw wallet, olmazsa paper wallet'a alıp yanımda bulunduracağım.

Yeni bir soru olarak, ben koinim'den almayı düşündüm ama, orası şu aralar pek bir yavaş. Bankadaki paramla, ya da kredi kartı ile direk alabileceğim borsalar ve sayfaları nelerdir? Yabancı borsadan direk kredi kartı ile alabilir miyim? Örneğin cex.io ya da binance gibi?

İkinci bir soru olarak, litecoin'in wallet'ını indirdim burada tutmayı düşünüyorum. Uygun mudur, ne dersiniz?

Teşekkür ederim.
mtahanci48
Full Member

Activity: 322
Merit: 154

View Profile
December 13, 2017, 06:23:09 AM

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Yeni başlayan biri olarak, tecrübelerinizi ve tavsiyelerinizi dikkate alıyorum. Tavsiyelerinizden yola çıkarak şöyle yapacağım:

1. Litecoini hemen değil, belki biraz düştüğü zamanlarda az az almaya çalışacağım. Bir süre düzeltme bekleyeceğim. Panik yapmayacağım.
2. Sadece litecoin değil, bitcoin, etherium, iota, monero, etn takip edeceğim. Sadece alacağım. Şu aşamada satmak, trading düşünmüyorum.
3. Paramı borsada bırakmayacağım, mümkünse hw wallet, olmazsa paper wallet'a alıp yanımda bulunduracağım.

Yeni bir soru olarak, ben koinim'den almayı düşündüm ama, orası şu aralar pek bir yavaş. Bankadaki paramla, ya da kredi kartı ile direk alabileceğim borsalar ve sayfaları nelerdir? Yabancı borsadan direk kredi kartı ile alabilir miyim? Örneğin cex.io ya da binance gibi?

İkinci bir soru olarak, litecoin'in wallet'ını indirdim burada tutmayı düşünüyorum. Uygun mudur, ne dersiniz?

Teşekkür ederim.

wallettınızı yedeklerseniz ve şifrelerseniz sıkıntı ihtimalini azaltırsınız. ben tabi en kötü açıdan yaklaştığım için fazla görünebilir ama önlem iyidir. yabancı borsa konularına gelince hiç fikrim yok, cex.io'dan direk kredi kartıyla alındığını biliyorum ancak hiç kullanmadim, farklı başlıklarda kullanmış olanların bilgisine başvurmanızı tavsiye edebilirim.
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
December 13, 2017, 09:34:10 AM

litecoin zaten 2-3 gündür aşırı çıkış yaptı 150 usd idi 300 usd yi gördü namussuz.
yöntemin doğru olmakla beraber parayıda sağlam cüzdana at derim.en sağlamı borsada tutma belli olmaz adamlar kepengi kapatır ilerde yandım allah deme kardeşim.arada al sat yap bence belli olmaz zırt diyede düşüş trendine girebilir belli olmaz.

Litecoin
·
$329.72

şimdki fiyatı.
vgun (OP)
Newbie
*

View Profile
December 13, 2017, 09:41:36 AM

Merhaba,

Hangi borsayı kullanabilirim, bu konuda yardımınıza ihtiyacım var. Bugünlerde çok talep olduğundan, borsaların onaylarının ve işlemlerinin çok yavaşladığından bahsediliyor.

Bütün işlemlerimi koinim'de yapayım dedim. Hem Türkiye'de, hem direk litecoin alabiliyoruz diye. Ancak günlerce hesap onaylamadığı, maillere cevap vermediği, işlemleri yapmadığı yazıyor. Benim hesabımı da henüz onaylamadı. Bir de test etmek için mail attım, hala cevap yok.

Binance'da yapmak istedim. En sağlıklı sistemin onda olduğunu okudum bir kaç yerde. Hem geniş spekturumlu sepet yapabilme imkanım var. Ancak orada direk alım yapamadığımız için, önce başka yerden illa ki btc almam lazım. O da diğer siteleri zorunlu kılıyor her halükarda.

Paribu, bir kaç gündür hesabı bile onaylamıyor.

Cex.io, kredi kartı ile satın alabiliyoruz, bu güzel. Ama iş bankasında sorun yaşayanlar olmuş. Ayrıca Türk bankaları, buraya para gönderip alma konusunda isteksiz davranıyor, hesapları askıya alabiliyor diyorlar.

Yani, nereden alabilirim bilemiyorum. Herşeyi geçtim, hesabım onaylansın, bir miktar para göndereyim, ltc alayım, unutayım. Bu kadar. Bunu bile yapamıyorum şu anda.

HARDCRACKERS, teşekkür ederim. Sağlam cüzdan konusunda yeni başlayan birine tavsiyeniz olur mu?
inanc
Member
**

Activity: 113

View Profile
December 13, 2017, 10:46:07 AM

etheryum ripple al bide ilk 30 içinden gözüne kestirdigin bi tanesındende al hiçkimse bilmiyor hangısının yukselcegini

vgun (OP)
Newbie
*

View Profile
December 13, 2017, 07:23:52 PM

Bugün hesap açacak olsanız hangi borsadan açarsınız? Doğrudan bitcoin alıp binance'a göndermek istiyorum. Şu anda hiç bir borsada hesap aktif olmuyor.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: