Bitcoin Forum
May 06, 2024, 02:49:27 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 3 4 5 6 [All]
  Print  
Author Topic: Her ay 2000 TL ile litecoin almayı düşünüyorum  (Read 1165 times)
vgun (OP)
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
December 12, 2017, 05:24:00 PM
Last edit: December 19, 2017, 05:43:47 AM by vgun

Merhaba,

Bu forumdan aklımın erdiğince bir şeyler öğrendim. Bilgi ve tavsiye veren herkese teşekkür ediyorum.

İlk defa cryptocurrency alacağım. Hedefim al-unut şeklinde. Bireysel emeklilik tadında, belki 10 yıl birikim amaçlı olacak, aynı zamanda değerlenen bir varlık olarak düşünüyorum. Artık 10 yıl sonra elime ne geçerse şeklinde.

Bu strateji ile her ay 2000 TL ile litecoin almayı ve unutmayı düşünüyorum. Bunu da en zahmetsiz olacak şekilde koinim.com üzerinden yapmayı düşünüyorum.

Tavsiye eder misiniz? Doğru bir karar mı veriyorum sizce?

Güncellemeler

-----------------------------------------------------------------------------------------
Güncelleme 1
-----------------------------------------------------------------------------------------

Buradaki tavsiyeler doğrultusunda aşağıdaki şekilde hareket edeceğim:

. Sadece litecoin değil, bitcoin, ethereum, litecoin ve dash sepeti yapacağım.
. Hemen değil, belki biraz düştüğü zamanlarda az az almaya çalışacağım. Bir süre düzeltme bekleyeceğim. Panik yapmayacağım.
. Şu aşamada satmak, trading düşünmüyorum. Sadece alacağım.
. Paramı borsada bırakmayacağım, mümkünse hw wallet, olmazsa paper wallet'a alıp yanımda bulunduracağım.

Güncelleme 2

Diğer borsalar, hesabı bile bir kaç gündür onaylamadıkları için, Koineks'den hesap açtım. Bir dakika içinde onaylandı. Bitcoin, etherium, litecoin ve dash bulundurduğu için uygun geldi. Henüz para yatırmadım, işlem yapmadım. Bütün işlemleri yapabildiğimiz, grafikleri görebildiğimiz bir mobil uygulaması olmasını isterdim.

Güncelleme 3

. Bugün (15.12.2017) saat 10:00'da koineks'e bir miktar TL yatırdım EFT ile. Bakalım ne zaman geçecek
. Evet, bir saat sonra saat 11:00 gibi onaylandı. Henüz litecoin almadım, bir süre takip edeceğim.
. Bugün, ayrıca buradaki bütün arkadaşlar çok ciddi şekilde sepet yapmamı tavsiye etti. Ben de buna uyup koineks'de bulunan coinlerden BTC, ltc, eth ve dash ile bir sepet yapacağım. Kabaca bir oran belirleyip, ayrıca her ay gidişata göre oranlarda biraz oynamalar yapacağım. Diğer borsalara girmeyi şimdilik düşünmüyorum.

Güncelleme 4

. Biraz araştırınca bir kaç farklı coin de cazip duruyordu. Koineks'in destek birimine, bunları isim isim sordum saat 16:20'de. Onlar da 01:20'de güzel bir cevap döndüler: : "İyi dilekleriniz için teşekkür ederiz. Ripple bu ay içerisinde borsamızda yer alacaktır. Teşekkürler." Olursa onu da sepete ekleyeceğim.

. Tavsiyeleriniz üzere şu an beklemedeyim, henüz coin almadım. Çok da gecikmeden, uygun bir zamanda alıp sepete başlayacağım.

. 10 yıl çok uzun bir süre olarak belirtildi. Bu süre 5 yıl olarak daha uygun olacak sanırım.

Güncelleme 5

Hadi bismillah. Aşağıdaki oran ve fiyatlardan ilk sepetimi oluşturdum.

BTC %32 (birim fiyat 74499 TL)
Eth %26 (birim fiyat 2670 TL)
Ltc %22 (birim fiyat 1163 TL)
Dash %18 (birim fiyat 3500 TL)
Doge %2 (birim fiyat 0.0215 TL)

Lokomotif BTC olacak. Oranlar, her ay alım yapacağım zamanki duruma göre %5 - %10 artıp azalabilir.

Bir süre hard disk wallet'ta tutacağım. Miktar arttıkça ledger nano s hw wallet alıp orada tutacağım.

Güncelleme 6

Bu sepetten %15 civarında kâr ettim arkadaşlar.

Burada yaptığım karla beraber, portföyümü binance'a taşıyıp, henüz pump yememiş sağlam coinleri almaya karar verdim.

Bunun sonucunda, binance'da BTC, stratis ve waves sepeti yaptım. Bundan sonra bu şekilde takip edip, uygun coinlerden, fazla dagitmadan sepet yapip unutacağım. Fiyatlar iyi yükselince, bu coinleri satıp o para ile BTC, eth ve litecoin sepeti yapıp hw wallet'a atacağım ve unutacağım.

Not: koineks'deki portföy, yarım saat içinde binance'a transfer oldu.
1714963767
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714963767
Reply with quote  #2

1714963767
Report to moderator
1714963767
Hero Member
*

Ignore
1714963767
Reply with quote  #2

1714963767
Report to moderator
1714963767
Hero Member
*

Ignore
1714963767
Reply with quote  #2

1714963767
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714963767
Hero Member
*

Ignore
1714963767
Reply with quote  #2

1714963767
Report to moderator
osmanismet
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

Hakuna Matata

View Profile
December 12, 2017, 05:46:24 PM

Önce bir başla. Sonra duruma göre hareketini planlarsın.Güzel düşünmüşsün.
vgun (OP)
Newbie
*

View Profile
December 12, 2017, 06:08:29 PM

Cevabınız için teşekkür ederim.

Bu litecoin'leri resmi cüzdanı indirip onda bulundurmam daha doğru olur, değil mi? Al-sat yapmayacağım için koinim'de tutmaya gerek yok sanırım.
Mr.Eagle
Newbie
*

Activity: 36

View Profile
December 12, 2017, 06:09:32 PM

Her ay 2000 tl, küsürat hesapsız 500 dolardan güzel yatırım yapılabilir. Az bir miktar değil. Ancak sayfalardan okuduğum kadarıyla bu konuda tecrübeli olan arkadaşlar sadece bir coin yerine birden fazla coine (bu sayı ortalama 3 veya 4 coin) yatırım yapılması gerektiği belirtilmiş. Altcoin bölümünde gelecek vaadeden coinlerle ilgili bilgiler paylaşılmış. Aklınıza yatan, mantıklı olan coine veya coinlere yatırım yapabilirsiniz.
osmanismet
Full Member

Activity: 182

Hakuna Matata

View Profile
December 12, 2017, 06:14:03 PM

Borsada yada kendi cüzdanının farketmez. Önce işin içine bi gir. Sonra yeni soruların olacak. Elinde görelim LTC'leri Smiley
vgun (OP)
Newbie
*

View Profile
December 12, 2017, 06:17:46 PM

Coin borsalarına alıştıkça, diğer altcoinlere de ufaktan bakabilirim evet. Şimdi litecoin alıp muhafaza etmeye çalışayım, inşaallah zarar etmem.

Bir anda köşe dönme gibi niyetim yok tabi, sabretmeye alışığım. Panik satışları yapacağımı pek zannetmiyorum. Hayırlısı olur inşallah.

Zamanla sorularımla yine yardımınızı talep edebilirim ara sıra belki Smiley
kmlkkl
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
December 12, 2017, 06:19:46 PM

Litecoin için treni kaçırdık mı yada hala alım yapılabilir mi? Ben 150$ geçeceğini düşünüyordum zaten fakat nerelere kadar gider bilemiyorum.

vgun (OP)
Newbie
*

View Profile
December 12, 2017, 06:25:13 PM

Ben de bilemiyorum tabi ama, cryptocurrency gelecekte daha çok yer edinebilir diye düşünüyorum. Devletler, firmalar, borsalar bu konuda direnci kirdikca daha da degerlenebilir.

Bitcoin trenini kaçırdım belki ama litecoin için o kadar geç olmayabilir.
vgun (OP)
Newbie
*

View Profile
December 12, 2017, 06:33:18 PM

Ben bu konuda hem çok bilgisiz hem de cesaretsiz olduğum için, yeni başlayacağım için şimdilik mümkün olduğunca risksiz, tek kalem olarak girmeyi düşündüm tabi ama, tavsiyeleriniz doğrultusunda bitcoin ve litecoin sepeti yapabilirim.

Koinim'de başlayacağım, orada sadece bu ikisi var. Zamanla belki binance'a aktarırım.
polat90
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 280

View Profile WWW
December 12, 2017, 06:42:11 PM

Hevesini kırmak istemem kardeşim ama bence LTC yerine başka coinlere yatırım yapman daha mantıklı olur, niye dersen yeterince yükseldiğini düşünüyorum 7 ay önce piyasaya girerken stratejim LTC al unut şeklindeydi.100 liradan 100 tane aldım 10 bin liraya.sonra daldan dala derken erittim hepsini.halbuki elimde tutsam şimdi 130bin lira cepteydi.7 ayda 13 kat arttı.daha fazla gider mi gidersede seni tatmin eder mi sen düşün artık.
Kendi adıma söyleyecek olursan ETN yi gözüme kestirdim fiyat düşerse alacağım ve bu sefer 1 sene dönüp bakmayacağım
vgun (OP)
Newbie
*

View Profile
December 12, 2017, 06:48:21 PM

Ben daldan dala, al sat gibi işlemlere cesaret edemem sanırım.

Etn gibi tavsiyelerinize açığım, teşekkür ederim.
KoinGuru17
Member
**

Activity: 294

View Profile
December 13, 2017, 02:31:05 AM

Bir basla sonra gidisata gore kadar verirsin. Nedense Turkiye'den bir suru insan direk BTC almaya kalkiyor. Yeniysen az miktarla yatirim yapmak daha mantikli bence. Sonra al sat yapabilirsin diye dusunuyorum.
scoutcoin
Member
**

Activity: 109

View Profile
December 13, 2017, 02:37:29 AM

Litecoin çok değil kısa zaman önce 50 dolardı ya sanki yanlış seçim gibi.
mtahanci48
Full Member

Activity: 322
Merit: 154

View Profile
December 13, 2017, 06:01:10 AM

litecoini düşüşlerinde alirsaniz karınızı maksimize edebilirsiniz. hiç bir grafik dümdüz yukarı çıkmıyor inceleyin bakın. şu an litecoinden karını almak isteyenler olacak bu da miktarı biraz aşağı çekecek ancak litecoin uzun vadede 2.000 dolara doğru gidecek. bu benim fikrim. geçmişte bu coinin başına neler geldiğini de araştırın bir günde değerini nasıl kaybettiğini falan.
neyse demem o ki ben olsam yumurtaları aynı sepete koymazdım.

Ethereum, litecoin, dash, monero gibi coinlere bölmenizi tavsiye ederim yatırımınızı. Bu coinler kolayca değer kaybetmez, piyasadan da kolayca kaybolmazlar. Ayrıca keyi sizde olmayan hiç bir coin sizin değildir. Paranızı borsada bırakmayın, mümkünse hardware wallet ya da şifresini bilgisayarda tutmadığınız paper walletları tercih edebilirsiniz.
vgun (OP)
Newbie
*

View Profile
December 13, 2017, 06:16:47 AM

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Yeni başlayan biri olarak, tecrübelerinizi ve tavsiyelerinizi dikkate alıyorum. Tavsiyelerinizden yola çıkarak şöyle yapacağım:

1. Litecoini hemen değil, belki biraz düştüğü zamanlarda az az almaya çalışacağım. Bir süre düzeltme bekleyeceğim. Panik yapmayacağım.
2. Sadece litecoin değil, bitcoin, etherium, iota, monero, etn takip edeceğim. Sadece alacağım. Şu aşamada satmak, trading düşünmüyorum.
3. Paramı borsada bırakmayacağım, mümkünse hw wallet, olmazsa paper wallet'a alıp yanımda bulunduracağım.

Yeni bir soru olarak, ben koinim'den almayı düşündüm ama, orası şu aralar pek bir yavaş. Bankadaki paramla, ya da kredi kartı ile direk alabileceğim borsalar ve sayfaları nelerdir? Yabancı borsadan direk kredi kartı ile alabilir miyim? Örneğin cex.io ya da binance gibi?

İkinci bir soru olarak, litecoin'in wallet'ını indirdim burada tutmayı düşünüyorum. Uygun mudur, ne dersiniz?

Teşekkür ederim.
mtahanci48
Full Member

View Profile
December 13, 2017, 06:23:09 AM

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Yeni başlayan biri olarak, tecrübelerinizi ve tavsiyelerinizi dikkate alıyorum. Tavsiyelerinizden yola çıkarak şöyle yapacağım:

1. Litecoini hemen değil, belki biraz düştüğü zamanlarda az az almaya çalışacağım. Bir süre düzeltme bekleyeceğim. Panik yapmayacağım.
2. Sadece litecoin değil, bitcoin, etherium, iota, monero, etn takip edeceğim. Sadece alacağım. Şu aşamada satmak, trading düşünmüyorum.
3. Paramı borsada bırakmayacağım, mümkünse hw wallet, olmazsa paper wallet'a alıp yanımda bulunduracağım.

Yeni bir soru olarak, ben koinim'den almayı düşündüm ama, orası şu aralar pek bir yavaş. Bankadaki paramla, ya da kredi kartı ile direk alabileceğim borsalar ve sayfaları nelerdir? Yabancı borsadan direk kredi kartı ile alabilir miyim? Örneğin cex.io ya da binance gibi?

İkinci bir soru olarak, litecoin'in wallet'ını indirdim burada tutmayı düşünüyorum. Uygun mudur, ne dersiniz?

Teşekkür ederim.

wallettınızı yedeklerseniz ve şifrelerseniz sıkıntı ihtimalini azaltırsınız. ben tabi en kötü açıdan yaklaştığım için fazla görünebilir ama önlem iyidir. yabancı borsa konularına gelince hiç fikrim yok, cex.io'dan direk kredi kartıyla alındığını biliyorum ancak hiç kullanmadim, farklı başlıklarda kullanmış olanların bilgisine başvurmanızı tavsiye edebilirim.
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
December 13, 2017, 09:34:10 AM

litecoin zaten 2-3 gündür aşırı çıkış yaptı 150 usd idi 300 usd yi gördü namussuz.
yöntemin doğru olmakla beraber parayıda sağlam cüzdana at derim.en sağlamı borsada tutma belli olmaz adamlar kepengi kapatır ilerde yandım allah deme kardeşim.arada al sat yap bence belli olmaz zırt diyede düşüş trendine girebilir belli olmaz.

Litecoin
·
$329.72

şimdki fiyatı.
vgun (OP)
Newbie
*

View Profile
December 13, 2017, 09:41:36 AM

Merhaba,

Hangi borsayı kullanabilirim, bu konuda yardımınıza ihtiyacım var. Bugünlerde çok talep olduğundan, borsaların onaylarının ve işlemlerinin çok yavaşladığından bahsediliyor.

Bütün işlemlerimi koinim'de yapayım dedim. Hem Türkiye'de, hem direk litecoin alabiliyoruz diye. Ancak günlerce hesap onaylamadığı, maillere cevap vermediği, işlemleri yapmadığı yazıyor. Benim hesabımı da henüz onaylamadı. Bir de test etmek için mail attım, hala cevap yok.

Binance'da yapmak istedim. En sağlıklı sistemin onda olduğunu okudum bir kaç yerde. Hem geniş spekturumlu sepet yapabilme imkanım var. Ancak orada direk alım yapamadığımız için, önce başka yerden illa ki btc almam lazım. O da diğer siteleri zorunlu kılıyor her halükarda.

Paribu, bir kaç gündür hesabı bile onaylamıyor.

Cex.io, kredi kartı ile satın alabiliyoruz, bu güzel. Ama iş bankasında sorun yaşayanlar olmuş. Ayrıca Türk bankaları, buraya para gönderip alma konusunda isteksiz davranıyor, hesapları askıya alabiliyor diyorlar.

Yani, nereden alabilirim bilemiyorum. Herşeyi geçtim, hesabım onaylansın, bir miktar para göndereyim, ltc alayım, unutayım. Bu kadar. Bunu bile yapamıyorum şu anda.

HARDCRACKERS, teşekkür ederim. Sağlam cüzdan konusunda yeni başlayan birine tavsiyeniz olur mu?
inanc
Member
**

Activity: 113

View Profile
December 13, 2017, 10:46:07 AM

etheryum ripple al bide ilk 30 içinden gözüne kestirdigin bi tanesındende al hiçkimse bilmiyor hangısının yukselcegini

vgun (OP)
Newbie
*

View Profile
December 13, 2017, 07:23:52 PM

Bugün hesap açacak olsanız hangi borsadan açarsınız? Doğrudan bitcoin alıp binance'a göndermek istiyorum. Şu anda hiç bir borsada hesap aktif olmuyor.
tayyip baba
Member
**

Activity: 154

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
December 13, 2017, 09:15:15 PM

Her ay belli bir koine yatırım yapmak sürekli kar getirmeyebilir ne de olsa sürekli hareket eden bir piyasa bir günü bir gününü tutmuyorken aydan bahsetmek biraz cesurca olur açıkçası

vgun (OP)
Newbie
*

View Profile
December 14, 2017, 12:19:11 PM

Koineks'ten hesap açtım. Bir dakika içinde onaylandı. İşlemlerde çok büyük hız beklentim yok açıkçası. Zaten bunu sağlayan da yok gibi. Komisyonları biraz yüksek görünüyor. İnşaallah zamanla azalır. Burada tavsiye edilen coinlerin önemli bir kısmını barındırdığı için güzel buldum. Tavsiyeleriniz doğrultusunda 3 - 4 coin'den sepet yapmayı planladım. Henüz para yatırmadım. Bir kaç gün içinde yatıracağım. Gelişmelerden bilgi vereceğim burada.

Bu arada hw wallet'leri de araştırmaya başladım, öğrenmeye çalışacağım ve wallet'da tutacağım.

Bu başlıktaki ilk yazıyı da güncel tutmaya çalışacağım ki, hem zaman içinde neler olduğunu beraber takip edebilelim hem de yeni arkadaşlara tecrübe olur.
coinizor
Jr. Member
*

Activity: 102
Merit: 1

IT Head

View Profile
December 14, 2017, 01:06:21 PM

hocam altları takip edebilirsen altlara yönel derim ama al unut yapacaksan ne olursa olsun BTC lakin kral odur.

selamlar.
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
December 14, 2017, 02:49:47 PM

Cheesy dostum sanki and içer miş gibi maddelemişsin çok güldüm saol .
ayrıca sepet yapmak herzaman daha iyi az kazanırsın ama  azda kaybedersin.
vgun (OP)
Newbie
*

View Profile
December 14, 2017, 03:40:39 PM

Hay Allah, ben öyle yapmak istememiştim, tavsiyelerinizi nasıl değerlendirebilirim diye sıralamaya çalışmıştım ama size komik gelince baktım da tekrar, komik Smiley

Neyse, tavsiyelerinize uyalım, prensiplerimize bağlı kalalım da, değil mi Smiley
cengaver0038
Newbie
*

Activity: 35

View Profile
December 14, 2017, 04:02:30 PM

Koinim kaç gün oldu hesap onaylamıyor başka hangisini kullanabiliriz
vgun (OP)
Newbie
*

View Profile
December 14, 2017, 04:23:01 PM

Koineks.com çabuk onaylamıştı. Bir deneyin isterseniz.
Hawker
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

View Profile
December 14, 2017, 04:34:00 PM

Bence yeni teknolojiler çıkıyor bakınız Electroneum gibi. Bu yeni çıkan coinlere düşük fiyattan yatırım yapmak daha kolay kazanç sağlayacağınız anlamına gelir sizin anlayacağınız. Sadece Litecoin'e yatırım yapmak saçma olur bana kalırsa.
subject27
Newbie
*

Activity: 48

View Profile
December 14, 2017, 05:26:38 PM

Yaklaşık 1 yıldır crypto borsasını aktif takip ediyorum, al sat yapıyorum... Farkettiğim bir şey var, o da kısa vadede bilinçsizce al sat yapmanın ne kadar zararlı ve stresli olduğu.
Bu yüzden ben de her ay 300-500 TL'lik coin alıp köşeye atmaya karar verdim   Smiley
Yatırımlarımı coin miktarı 100 milyondan az ve 1-5 dolar arası fiyat etiketine sahip coinlere yapmayı düşünüyorum.
Örneğin 2015'in sonlarında 2 dolar olan Dash, bugün 900 dolar. 450 kat artmış 2 yılda. Coin adedi 19 milyon kadar.

Ubiq için düşünceleriniz neler? Uzun vade düşünüyorum.  Roll Eyes

(IOTA için yatırım önerisi veren çok ama coin adedi gözümü korkutuyor.)

jackspow
Member
**

Activity: 178

Be Free

View Profile
December 14, 2017, 05:29:01 PM

X coin bi ara tavan yaptığında her ay x coini alıp kenara atacağım diyenler türüyor. Aynı şeyi daha önce çok kez Ethereum ve Ripple için de çok duydum. Bu biriktirici arkadaşlar daha sonra başka bir coin çıkınca ondan biriktirmeye başlıyorlar. Rüzgara göre şekil almayın arkadaşlar. Benim size tavsiyem, projenin duyuruluşundan itibaren birini gözünüze kestirin, icosundan ordan burdan almaya başlayın. Eğer ki sağlam projeye girdiyseniz size getirisi 1 yıl içinde x100 bile olabilir. Doymuşluk oranına ulaşmış Ethereum, Litecoin, Ripple gibileri iner çıkar ne yapacakları tam bilinmez. Balina hareketlerine kapılıp giderler. Kazandırma olasılığı tabii ki, sıfırdan bulunan projelere göre daha yüksek. Anca doymuşluktan ötürü 1 sene bekletilen para x2 yapınca bir pişmanlık içerisinde olmaz mısınız? Bir kere sağlam bir araştırma yapıp 100 katı kazanmak da elinizde. Borsayı kumar aracı gibi kullanmayın. Aaa x coin çıkmış hemen alayım demeyin. Neden çıkıyor diye araştırın.
vgun (OP)
Newbie
*

View Profile
December 14, 2017, 07:14:42 PM
Last edit: December 14, 2017, 07:29:44 PM by vgun

X coin bi ara tavan yaptığında her ay x coini alıp kenara atacağım diyenler türüyor.....Benim size tavsiyem, projenin duyuruluşundan itibaren birini gözünüze kestirin, icosundan ordan burdan almaya başlayın. Eğer ki sağlam projeye girdiyseniz size getirisi 1 yıl içinde x100 bile olabilir.....Bir kere sağlam bir araştırma yapıp 100 katı kazanmak da elinizde.....

Bu söyledikleriniz çok mantıklı. Bir kaç arkadaşın ve yine yukarıda subject27'nin de bahsettiği gibi coin miktarı 100 milyondan az ve 1-5 dolar arası fiyat etiketine sahip coinleri takip edip, iyi teknolojiye düşük fiyattan girmek de mantıklı.

Onları da araştırmaya çalışacağım.

Koineks'de alınabilecek dogecoin var mesela. Coin miktarı çok, ancak fiyatı şu an oldukça düşük. Altyapısını inceleyeyim bir.
pranoya
Newbie
*

Activity: 8

View Profile
December 14, 2017, 07:50:31 PM

güzel mantık sonunda kesinlikle mutlu olacağını düşünüyorum belki çoçuklarına bile yeter bir iki sene yatırıma devam et nadir durumlarda trade yaparak 2x 3 x yapabilirsin genel olarak takipde kal alıp unutma saygılar.
vgun (OP)
Newbie
*

View Profile
December 15, 2017, 06:48:47 AM

Pranoya, söyledikleriniz için teşekkür ederim. Değerli tavsiyelerinizi de dikkate alacağım. Sakince takipte kalacağım. Bol kazançlar sizlere de.
Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1722
Merit: 310

View Profile
December 15, 2017, 05:22:01 PM

Sürekli litecoin almak yanlış olabilir bence. Aşırı arttığı için bundan sonra bir miktar daha artıp sonra düşüş olabilir belki. Bu yüzden sürekli takip edip düşüşe geçtiği zaman bozdurmakta fayda var.

.
SPIN

▄▄▄██████████▄▄▄
     ▄███████████████████▄
   ▄██████████▀▀███████████▄
   ██████████    ███████████
 ▄██████████      ▀█████████▄
▄██████████        ▀█████████▄
█████████▀▀   ▄▄    ▀▀▀███████
█████████▄▄  ████▄▄███████████
███████▀  ▀▀███▀      ▀███████
▀█████▀          ▄█▄   ▀█████▀
 ▀███▀   ▄▄▄  ▄█████▄   ▀███▀
   ██████████████████▄▄▄███
   ▀██████████████████████▀
     ▀▀████████████████▀▀
        ▀▀▀█████████▀▀▀
.
RIUM
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
SAFE GAMES
WITH WITHDRAWALS
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
▄▀▀▀

▀▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
SIGN UP

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▄

▄▄▄▀
vgun (OP)
Newbie
*

View Profile
December 15, 2017, 05:45:35 PM

Sürekli litecoin almak yanlış olabilir bence. Aşırı arttığı için bundan sonra bir miktar daha artıp sonra düşüş olabilir belki. Bu yüzden sürekli takip edip düşüşe geçtiği zaman bozdurmakta fayda var.

Evet, şu an bekliyorum. Bir müddet bekleyip sonra almayı düşünüyorum. Koineks'de bitcoin, litecoin, ethereum, dogecoin ve dash var. Şimdilik bunlar ağırlıklı sepet yapacağım. Başka borsada değilim şu an için.
Leonbtc
Full Member

Activity: 266
Merit: 190

View Profile
December 15, 2017, 06:06:01 PM

guncellemelerden sonra daha iyi olmus yatirim seklin bir coine yatirim bence sacma bu Bitcoin bile olsa. SOnucta cesitliliklerle dolu piyasada hicbir firsati kacirmadan hepsine yakin olmak var.

Midesiz
Member
**

Activity: 378
Merit: 20

View Profile
December 15, 2017, 06:40:59 PM

Her ay yatırmayı düşündüğünüz meblağ bence ciddi bir rakam. Muhakkak bir sepet oluşturmanızı tavsiye ederim. Aşağıdaki linkte güzel bir paylaşım var. Okumanızı tavsiye ederim.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2352472.msg23973188#msg23973188

torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
December 15, 2017, 06:43:46 PM

cok net soyluyorum 10 sene sonra litecoin veya bitcoin diye birşey olmayacak.
ben kesinlikle boyle bir yatırım yapmazdım ama tabii ki yine herkesin fikri.
içten içe sizin haklı cıkmanızı umuyorum tabii ki.
bravia
Full Member

Activity: 224

View Profile
December 15, 2017, 06:46:16 PM

Litecoin değilde Ethereum almayı düşünebilirsin veyahut 4-5 tane coinden alıp beklemeyi tercih edersen en azından birinden zarar edersen diğerinden kar etme olasılığın olur. Daha mantıklı olur senin için
gulypz
Member
**

Activity: 476

View Profile
December 15, 2017, 07:23:41 PM

Litecoin de Ethereum da neredeyse kesin yukselecek çok daha yuksek fiyatları görecek beklentisi var ki bende benzer tahminleri paylaşıyorum. Ufak ufak devamlı almak güzel kar sağlayabilir.
vgun (OP)
Newbie
*

View Profile
December 15, 2017, 07:49:49 PM

Çok teşekkürler bütün arkadaşlara. Hemen bütün arkadaşlar "asla sadece litecoin'e all-in yapma, mutlaka sepet yap" demiş. Bu önerinizi çok ciddiye alıyorum arkadaşlar.

Şu an için koineks'de olan coinlerden alacağım, zaman içinde burada çeşitlilik artarsa ona göre devam edeceğim. O borsa bu borsa çok gezemem diye düşünüyorum, çok anlamıyorum bu yuzden riski düşük tutmaya çalışacağım.

Ama tavsiyelerinizi mutlaka takip ediyor olacağım.

Bu arada wallet işini de detaylı araştırmam gerekiyor. O konuya henüz çok yoğunlaşamadım. Öğrenmem lazım.

Tekrar çok teşekkürler.
TrolWolf
Full Member

View Profile
December 15, 2017, 07:52:01 PM

Merhaba,

Bu forumdan aklımın erdiğince bir şeyler öğrendim. Bilgi ve tavsiye veren herkese teşekkür ediyorum.

İlk defa cryptocurrency alacağım. Hedefim al-unut şeklinde. Bireysel emeklilik tadında, belki 10 yıl birikim amaçlı olacak, aynı zamanda değerlenen bir varlık olarak düşünüyorum. Artık 10 yıl sonra elime ne geçerse şeklinde.

Bu strateji ile her ay 2000 TL ile litecoin almayı ve unutmayı düşünüyorum. Bunu da en zahmetsiz olacak şekilde koinim.com üzerinden yapmayı düşünüyorum.

Tavsiye eder misiniz? Doğru bir karar mı veriyorum sizce?

Güncellemeler

Güncelleme 1

Buradaki tavsiyeler doğrultusunda aşağıdaki şekilde hareket edeceğim:

. Hemen değil, belki biraz düştüğü zamanlarda az az almaya çalışacağım. Bir süre düzeltme bekleyeceğim. Panik yapmayacağım.
. Şu aşamada satmak, trading düşünmüyorum. Sadece alacağım.
. Paramı borsada bırakmayacağım, mümkünse hw wallet, olmazsa paper wallet'a alıp yanımda bulunduracağım.

Güncelleme 2

Diğer borsalar, hesabı bile bir kaç gündür onaylamadıkları için, Koineks'den hesap açtım. Bir dakika içinde onaylandı. Bitcoin, etherium, litecoin ve dash bulundurduğu için uygun geldi. Henüz para yatırmadım, işlem yapmadım. Bütün işlemleri yapabildiğimiz, grafikleri görebildiğimiz bir mobil uygulaması olmasını isterdim.

Güncelleme 3

Bugün (15.12.2017) saat 10:00'da koineks'e bir miktar TL yatırdım EFT ile. Bakalım ne zaman geçecek
Evet, bir saat sonra saat 11:00 gibi onaylandı. Henüz litecoin almadım, bir süre takip edeceğim.
Neden litecoin pek anlamış değilim.Bence bu piyasada al unut yapılacaksa en mantıklı şey bitcoin alıp unutmak olur.Sürekli artacağinı düşünüyorum.

☁   Casper API   ☁
Platform for DApp developers for decentralized data storage around the world
Telegram Facebook www.casperproject.io Github Twitter ANN

Senior Member
Askit2
Hero Member

Activity: 981
Merit: 500

DIV - Your "Virtual Life" Secured and Decentralize

View Profile
December 15, 2017, 07:53:13 PM

BTC, LTC, ETH, DASH. Zaten çok doğru ve yerinde 4 koini seçmişsiniz. Başka bir sesi dinlemenize gerek yok. Bunları satın aldığınızda yani sepetinizi oluşturduğunuzda, yapmanız gereken tek şey sabırla saklamak ve 2018 yazının gelmesini beklemek. Sonra duruma göre satarsınız, isterseniz tutarsınız.

Fiyat tahminlerim:
BTC: 68.000 USD
LTC: 2500 USD
ETH: 1750 USD
Dash: 9500 USD

Yatırım tavsiyesi değildir.

▄▄
        ▄█▀▀█▄
      ▄█▀ ▄▄ ▀█▄
      ▀ ▄████▄ ▀
   ▄▀ ▄ ▀████▀ ▄ ▀▄
 ▄▀ ▄███▄ ▀▀ ▄███▄ ▀▄
█  ███████  ███████  █
 ▀▄ ▀███▀ ▄▄ ▀███▀ ▄▀

▀▄ ▀ ▄████▄ ▀ ▄▀
      ▄ ▀████▀ ▄
      ▀█▄ ▀▀ ▄█▀
        ▀█▄▄█▀
          ▀▀
███████████████████████████████████████████████████████████████████
██████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██████████▀▀▀▀▀████▀▀▀▀▀█████▀▀▀▀█████▀▀▀▀▀███████
██████            ▀████████     ████     █████    █████     ███████
██████     ▄▄▄▄▄    ▀██████     █████    ████      ████    ████████
██████     ██████▄    █████     █████    ▀██▀  ▄▄  ▀██▀    ████████
██████     ███████    █████     ██████    ██   ██   ██    █████████
██████     ███████    █████     ██████    ██   ██   ██    █████████
██████     ███████    █████     ██████     █   ██   █     █████████
██████     █████▀    ██████     ███████       ████       ██████████
██████     ▀▀▀▀▀    ▄██████     ████████     ██████     ███████████
██████            ▄████████     ████████     ██████     ███████████
██████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████████▄▄▄▄▄█████████▄▄▄▄██████▄▄▄▄████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████
.DIWtoken.com.
▄██████████████████▄
███       ▀███████
███       █████████
███       █████████
███       █████████
███              ██
███   ▄▄▄▄▄▄▄▄   ███
███   ▄▄▄▄▄▄▄▄   ███
███              ███
███▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███
██████████████████▀

▄██████████████████▄
███████████▀ ███████
█████████▀   ███████
███████▀     ██▀ ███
███ ▀▀       █▄▄████
███          █▀▀▀▀██
███ ▄▄       ███████
██████▄     █▄ ▀███
█████████▄   ███▄███
███████████▄ ███████
▀██████████████████▀

▄██████████████████▄
████████████████████
███████████████▀▀ ██
█████████▀▀     ███
████▀▀     ▄█▀   ███
███▄    ▄██      ███
█████████▀      ▄██
█████████▄     ████
█████████████▄ ▄████
████████████████████
▀██████████████████▀
......SECURITY DECENTRALIZED...
TrolWolf
Full Member

View Profile
December 15, 2017, 07:55:17 PM

Ben uygulama olarak blockfolio kullanıyorum.Mevcut koinleri takip için güzel bir uygulama.Güncel haberlerden de haberdar olabiliyorsun.Ayrıca arayüzü de gayet basit.

☁   Casper API   ☁
Platform for DApp developers for decentralized data storage around the world
Telegram Facebook www.casperproject.io Github Twitter ANN

Senior Member
vgun (OP)
Newbie
*

View Profile
December 15, 2017, 08:03:42 PM

Neden litecoin pek anlamış değilim.Bence bu piyasada al unut yapılacaksa en mantıklı şey bitcoin alıp unutmak olur.Sürekli artacağinı düşünüyorum.

İlk başta bitcoin, litecoin'e göre biraz daha doygunluk seviyesine yaklaştı diye düşünmüştüm, bu yüzden uzun vadede kâr daha fazla olabilir diye düşünmüştüm. Ama tabi kafamın aldığı ve becerebildiğim kadar diğer coinlerden özelikle btc'ye de yatirmayi düşünüyorum şu anda Smiley
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
December 15, 2017, 08:14:32 PM

Litecoin'i ne yapacan taşfırın koini al bitcoin   Grin  Bence litecoin'den daha iyi coinler var yatırım yapabileceğin ayrıca her zaman dağıt tek coine yatırım yapma

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
vgun (OP)
Newbie
*

View Profile
December 15, 2017, 08:16:02 PM

BTC, LTC, ETH, DASH. Zaten çok doğru ve yerinde 4 koini seçmişsiniz. Başka bir sesi dinlemenize gerek yok. Bunları satın aldığınızda yani sepetinizi oluşturduğunuzda, yapmanız gereken tek şey sabırla saklamak ve 2018 yazının gelmesini beklemek. Sonra duruma göre satarsınız, isterseniz tutarsınız.

Fiyat tahminlerim:

Teşekkür ederim, bu sepette uygun gördüğünüz yatırım ağırlık oranları neler olabilir acaba? BTC ve ltc nispeten çok, sonra dash ve en son eth uygun olur sanırım, ne dersiniz?
dewildance
Full Member

Activity: 546

View Profile
December 15, 2017, 08:20:36 PM

Litecoin'in 10 yıl gibi uzun süreler saklanacak bir coin olduğunu düşünmüyorum dostum ben, bence litecoin yerine ethereum ve bitcoin alsan düzenli çok daha iyi olur.
valley365
Hero Member

Activity: 868
Merit: 1003

View Profile
December 15, 2017, 08:28:19 PM

Fiyat tahminlerim:

Teşekkür ederim, bu sepette uygun gördüğünüz yatırım ağırlık oranları neler olabilir acaba? BTC ve ltc nispeten çok, sonra dash ve en son eth uygun olur sanırım, ne dersiniz?

yoğunluk sıralaması isterseniz benden büyükten küçüğe btc, eth, ltc, dash derim.

%50 btc
%20 eth
%20 ltc
%10 dash

dash'a çok güveniyorsanız ltc ile eşitleyebilir %15/15 yapabilirsiniz. size tavsiyem dönemlik kar payı ödeyen tokenlere de imkanınız var ise yatırım yapmayı deneyin. taas fund ve coss projelerini inceleyiniz.
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
December 15, 2017, 08:35:10 PM

LTC treni kaçtı gibi.Şu anda alınması gereken ETC diye düşünüyorum.Her an patlama yapabilir.Hareketleri LTC'ye benziyor.1-2 sene düşük fiyatta seyrediyor.Çıkışı yakındır diye düşünüyorum.O çıkışı yakaladığınızda 4 büyük coine dağıtım yapabilirsiniz.
mesacan
Member
**

Activity: 280
Merit: 13

View Profile
December 15, 2017, 08:38:05 PM

Hocam LTC bildiğiniz üzere son zamanlarda baya bir şişti. Ama prestijli bir coin uzun vadede kazandırmaması mümkün değil. Sadece LTC'ye takılmayın. Fakat bütçenizin %70 gibi büyük bir bölümünü kafanızın yattığı kaliteli güvendiğiniz kapasitesi yüksek bir coin'e yatırın. Ripple'ı da görmezden gelmeyin. Ben ltc 44$ iken kriptoparalarla tanıştım. Dedim ki kendi kendime yatırımını litecoin'e yapacaksın. Yaklaşık 20-25 tane alabiliyordum o günlerde. 15 tane litecoin'e kadar eridi ve ben 90$ iken sattım. Sene sonu 100-120$ olacağını bile bile başka bir coin'e geçip ordan da kar yapacağımı varsayarak çıkış yaptım. Günlük al-sat yapmasaydım şuan ki değerini siz düşünün. Yani litecoindeki geleceği gördüm fakat sabırsızlıktan al sat yaptığım için hüsran oldu.  Ama bundan iyi bir ders çıkardım.  Grin
mesacan
Member
**

Activity: 280

View Profile
December 15, 2017, 08:40:37 PM

LTC treni kaçtı gibi.Şu anda alınması gereken ETC diye düşünüyorum.Her an patlama yapabilir.Hareketleri LTC'ye benziyor.1-2 sene düşük fiyatta seyrediyor.Çıkışı yakındır diye düşünüyorum.O çıkışı yakaladığınızda 4 büyük coine dağıtım yapabilirsiniz.

Uzun vadede kaçmadı. Kriptoparalar artık ülkemizde ve bütün dünyada dillere düşmeye başladı. LTC 2018 sonu 1000$'ı görebilir. Tavsiye değildir.
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
December 15, 2017, 08:41:56 PM

Tek koine yönelmek yerine sepet yapmanız daha iyi olacaktır. Bu piyasada neyin ne olacağı belli olmuyor. Işinizi garantiye alın.

oinokhoe
Member
**

Activity: 140

View Profile
December 15, 2017, 08:44:32 PM

Bir coin üzerine bu kadar yatırım yapmak ne kadar doğru bilemedim. Artıkları ve eksileri var ama gözden çıkarabılıyorsanız denemenizi öneririm.
virtfund
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

View Profile
December 15, 2017, 08:55:27 PM

Litecoin az maliyetle para transferi için ideal ödeme sistemidir. İşlem onayı daha hızlı ve depolama alanı daha geniştir. Ayrıca mining algoritması kişisel bilgisayarlarda medencilik yapımına olanak sağlar. İşlem kanıtlama algoritması Scrypt tabanlıdır. Standart gpu işlemcileriyle mining yapılır. İşlem onayı ortalama 2.5 dakikadır. 16 milyar market değeri, %142 lik bir haftalık artış ve 307 dolarlık price. Portföyde büyük yer kaplamayı hakediyor.
vgun (OP)
Newbie
*

View Profile
December 15, 2017, 09:00:14 PM

Litecoin az maliyetle para transferi için ideal ödeme sistemidir. İşlem onayı daha hızlı ve depolama alanı daha geniştir. Ayrıca mining algoritması kişisel bilgisayarlarda medencilik yapımına olanak sağlar. İşlem kanıtlama algoritması Scrypt tabanlıdır. Standart gpu işlemcileriyle mining yapılır. İşlem onayı ortalama 2.5 dakikadır. 16 milyar market değeri, %142 lik bir haftalık artış ve 307 dolarlık price. Portföyde büyük yer kaplamayı hakediyor.

Burada bütün bu teknik bilgileri derli toplu bize sunduğunuz için teşekkür ederim. Benim için çok faydalı oldu. Ben de litecoin tercih ederken, zaten yavaş çalışan borsalarda hızlı işlem onayı olması tercih sebeplerinden biri oldu.

Şu an stratis çok cazip duruyor. Miktarı ve fiyatına baktığınızda, ayrıca bu ayki haberlere göre yükseleceğini bekleyenler var. Koineks'de olsaydı iyi bir miktar alırdım. İnşaallah eklerler. Not olarak burada dursun.
turkmachiavelli
Full Member

Activity: 434

View Profile
December 15, 2017, 09:02:00 PM

Fikir güzel fakat tek bir coine yatırım yapma fikri güzel değil. En son sepet fikrine geçmeniz oldukça mantıklı ve olağan olmuş. Herkesin söylediği gibi uzun vadeli yatırımlar için belirli coinler çok daha mantıklı bir fikir fakat bir süre sonra alt coinlerde dağıtarak bir girişimde bulunup güzel para vurabilirsiniz bahtınız açık olsun.

mtahanci48
Full Member

View Profile
December 15, 2017, 09:03:36 PM

monero bu sepete her türlü girer. girmeli
kartalgiunti
Member
**

Activity: 490

BIB Exchange

View Profile
December 15, 2017, 09:14:23 PM

Güncellemelerle birlikte sürekli daha iyi bir yolda olduğunu gösteriyorsun. Kazancın bol olsun, fikirleri sentezleyip doğru adımlar attığını görüyorum

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
kirkcoin
Full Member

Activity: 336

View Profile
December 15, 2017, 09:44:47 PM

Bu yatırımı temeli sağlam hangi coine yatırsan kazanırsın hocam bana göre litecoinin aman aman bir özelliği yok. Böyle bir yatırım düşünüyorsan ben eth tercih ederdim.

▀▄▀  T E M C O ~ Supply Chain Powered by Bitcoin Network, RSK ▀▄▀
  Officially Supported by RSK, TLDR Capital and Korea Investment Partners (KIP). 
Website   ★   Facebook   ★   Twitter   ★   Telegram   ★   Medium   ★   Reddit
bitkolik
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 254

View Profile
December 15, 2017, 10:04:38 PM

şu seviyelerden litecoine buyuk para baglamak bence aptalliktir. degerinin inanilmaz derece ustunde seyrediyor. bu fiyatin kalici olmadigini dusunuyorum. istahiniz kabarsa da mantikli dusunmekte fayda var.  bir sure izleyin ciddi bir dusus yasarsa alttan alir ve yukselmesini beklersiniz.
okan
Full Member

Activity: 644

View Profile
December 15, 2017, 10:30:53 PM

Bu yatırımı temeli sağlam hangi coine yatırsan kazanırsın hocam bana göre litecoinin aman aman bir özelliği yok. Böyle bir yatırım düşünüyorsan ben eth tercih ederdim.

btc almak en mantıklısı.

son 6 ayda bunu en güzel şekilde gördük. lokomotif btc. diğerleri geriden kralı takip ediyor sürekli.
OziTuSan
Member
**

Activity: 110

View Profile WWW
December 15, 2017, 10:46:35 PM

Litecoin alınır portföyünüzde olsun.
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
December 15, 2017, 10:58:59 PM

Aynı coine yayirmaktansa bence farklı coinelre yatırmak daha mantıklı denemenizi tavsiye ederim

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
ugr_erkn92
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 250

View Profile
December 16, 2017, 12:13:15 AM

Şimdilik sepet güzel  sağlam koinlerden oluşuyor ama bence de monero eklenmeli bu portföye, ayrıca 10 yıl çok uzun vade  bu piyasa için 1 yıl bile çok uzun o yüzden bu sepet daha çok güncellenir, bu haliyle paranızı çok  güzel değerlendirdiğinizi düşünüyorum.
kripto para
Hero Member

Activity: 644
Merit: 501

View Profile
December 16, 2017, 02:01:57 AM

boğa piyasasının ortasında böyle konular açılıyor hep. düşüş başlayınca konular unutulup gidiyor. Sad
bu dediğinizi piyasa durgunken yapmanız lazım. önceki 2 sene yapsaydınız şimdi satışa geçecektiniz mesela.
alpoahmo
Full Member

Activity: 588
Merit: 125

View Profile
December 16, 2017, 03:09:51 AM

Bu saatten sonra hele bu piyasada her ay almak çok mantıksız at nakit olarak kalsın piyasa durulunca istediğini al şu an bitcoin bile bayağı pahalı durumda
brave77
Member
**

Activity: 154

View Profile
December 16, 2017, 03:11:43 AM

Litecoin almak ne kadar doğru o konu ayrı bir de sanki çok girilecek zaman değil gibi çok fazla yükseldi biraz durulmasını bekleyebilirsiniz piyasanın.
ethereumcu
Full Member

Activity: 434
Merit: 111

Hydax Global Bounty Program

View Profile
December 16, 2017, 04:11:09 AM

Al- unut yapmak çok mantıklı bir iş, tebrik ederim hocam destekliyorum. al-sat ın sonu hüsranken al-tut mantıklı hale geliyor.

HYDAX EXCHANGE BOUNTY ANN
A Secure, Efficient, Simple Cryptocurrency Exchange
Exchange Futures & Options IEO APP Community
vgun (OP)
Newbie
*

View Profile
December 16, 2017, 05:25:00 AM
Last edit: December 16, 2017, 06:47:04 AM by vgun

Çok teşekkür ediyorum herkese arkadaşlar.

Biraz araştırınca bir kaç farklı coin de cazip duruyordu. Koineks'in destek birimine, bunları isim isim sordum saat 16:20'de. Onlar da 01:20'de güzel bir cevap döndüler:

"İyi dilekleriniz için teşekkür ederiz.Ripple bu ay içerisinde borsamızda yer alacaktır. Teşekkürler."

Olursa onu da sepete ekleyeceğim.

Tavsiyeleriniz üzere şu an beklemedeyim, henüz coin almadım. Çok da gecikmeden, uygun bir zamanda alıp sepete başlayacağım.
icegeekfresh
Full Member

Activity: 406

View Profile
December 16, 2017, 06:24:07 AM

Koineksin ekleme planına göre neden ripple'a yatırım yapmayı düşünüyorsunuz ki? Son zamanlarda sağlam artış yaptı ripple ve çıkabileceği maksimum yerleri şu zamanlar için gördü en azından, burdan gidip 2-3 dolara çıkmayacak sonuçta 2-3 ay içinde, ripplea yatırım yapmak mantıklı gelmiyor. Her ay gidip 2bin lirayı litecoine basmak da yanlış, her ay o parayı başka bir coine yatırın, 1 yılda 5-6 ayrı coinde paranız olsun ve uzun vadeli tutun, %30 bitcoinde, %20 de ethereumda olsun. Yatırım yaptığım coinler genelde stratis, waves, monetha ve oax. Kendiniz de araştırın, sırf bugünlerde çok arttı diye litecoine ripplea falan yatırım yapmayın okadar derim.

vgun (OP)
Newbie
*

View Profile
December 16, 2017, 06:41:12 AM

Yok ben koineks'in planına göre almıyorum. Ben ripple dahil bir kaç coini de almayı düşünmüştüm, onlara sordum, ripple ekleyeceklerini öğrenince sevindim. Ama ilk aşamada hemen almıyorum tabi. Zaman içinde ufak ufak belki. Her ay, o ay için uygun fiyata geldiğinde alacağım.

Aslında stratis, waves, monetha ve monero da cazip gibi tabi ama yabancı borsalar beni korkutuyor şu aşamada. Henüz çok acemiyim. Binance hesabım var, şimdilik sadece takip ediyorum.
triclinics21
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
December 16, 2017, 06:47:57 AM

çok guzel olmus konu her ay 2000 tl lık alacaksan arkadaşların dedıgı gıbı 4 coınden 500tl lık alabılırsınz bırı duser dıgerı yukselır bır sekılde zararını mınımal yapabılırsın
social1178
Member
**

Activity: 112
Merit: 11

View Profile
December 16, 2017, 07:00:50 AM

tek bır coıne degılde sepet yapmanız en doğrusu olur kı guncellemelerde zaten buna karar vermişsiniz, nacizane uyarım fake sıtelere dıkkat edın yenı arkadaşlar çok fazla dolandırılıyor bu konuda
acmrl
Full Member

Activity: 392

View Profile
December 16, 2017, 07:05:19 AM

tr borsalarında fiyatlar çok oynak, dünya kadar fark oluyor 2 borsa arasında, ama yabancı borsaya gecersen de fee yi cok kesiyorlar en mantıklısı dediğin gibi koinim.com dan filan almak, ben de litecoin beklettim orda 6-7 ay kadar bi sıkıntı yaşamadım.
thepanicpoint
Full Member

Activity: 406

View Profile
December 16, 2017, 08:31:54 AM

Yok ben koineks'in planına göre almıyorum. Ben ripple dahil bir kaç coini de almayı düşünmüştüm, onlara sordum, ripple ekleyeceklerini öğrenince sevindim. Ama ilk aşamada hemen almıyorum tabi. Zaman içinde ufak ufak belki. Her ay, o ay için uygun fiyata geldiğinde alacağım.

Aslında stratis, waves, monetha ve monero da cazip gibi tabi ama yabancı borsalar beni korkutuyor şu aşamada. Henüz çok acemiyim. Binance hesabım var, şimdilik sadece takip ediyorum.
Borsalardan korkmanıza gerek yok hocam, borsaya atıyorum btcyi alıyorum alacağımı sonra myetherwallet'a veya başka biyere çekiyorum, borsa dandikmiş değilmiş pek umrumda değil binance, bittrex, hitbtc, crytopia, yobit, mercatox hepsini kullanıyorum ben.

krm4700
Full Member

Activity: 490
Merit: 105

View Profile
December 16, 2017, 08:39:45 AM

ben bu işe başladığımda hatırlıyorum xrp ltc eth ve etc ile başladım xrp 3 4x ile satıp ltc ye yönelmiştim etc yerinde sayarken eth falan uçtu ama şu vardı sağlam al kafan rahat olsun mantığı vardı sizinde kısa vade uzun vade  olarak bekleme sürenizle alakalı al sat yapın bence mesela waves i yeren çok oldu ama 3 dolar iken alıp unuttum  uzun vadede katlanma potansiyeli olan bir coindi ama sen trig nav gibi coinleri günlük veya haftalık al sat için alabilirsin alacağın coinlerin beklentin süresiyle paralel olmalı ltc alıp 1 ayda yerinde sayar satarsın birden 2 3x yapabilir geçende hep beraber yaşadık 97 doalrdan aldım 2 günde 3.5 x yaptı satmadım ve satmayacağımda benim beklentim uzun vade iyi düşün planın coinlerle paralel olsun yoksa zarar görebilirsin

► StudentCoin◄ ♦ Platform to create personal, DeFi and NFT Tokens♦ ► StudentCoin◄
───●●───●●───●●───●●───●●─[   Bounty Detective   ]─●●───●●───●●───●●───●●───
Website◂ | ▸Twitter◂ | ▸Facebook◂ | ▸LinkedIn◂ | ▸Telegram◂ | ▸Reddit◂ | ▸Instagram
judas
Sr. Member

Activity: 1064
Merit: 350

View Profile
December 16, 2017, 08:54:26 AM

Litecoin cok arttı gibi düşünülüyor ama hala cıkabilcegini düşünüyorum karlı bir iş olabilir senin için ama o 2000 tl yi bölersen daha güvenli olur tek bir coine bel baglıcagına bence 3-4 coine dagıtabilirsin

▄██▄     ▄
        █████   ▄████
       █████▌  █████▌
      ██████████████
     ███▀█████▀██▀████▄
   ▄▄▄▄▄██████████████
 ▄▄██████▄██▄▄██████▄█▀
▐██████████████████████▄
 ▀████████         ████▀
   ▀███████▄     ▄███▀
    ███████████████▀
  ▄█████████████████
▄▄███████████████████▄

▄▀▀▀▀▀  ▀▄▄
▄▄  ▄▄▀▀▀▀▀▀▄▄ ▀▄
▄▀ ▄▀     ▄▄   ▀▄  ▄
████ ▄▄▄▄ ▐██▄    █ ▐▌
█ ▐▌  ▀▀███████▄▄ ▐▌ █
▐▌ █    ▀██████▀▀ ████
███
▀▄     ██▄  ▄▀ ▄▀
▀▀▄ ▀▀▄▄▄███▀▀ ▄▀▀
▀▀  ▄▄▄▄▄▄██
x

▄█▀▀▀▄█▀                                ▀▀██▀▀▀▄▄                    ▄█▀▀▄▄▄
██▄  ▀  ▄▄▄▄  ▄▄▄ ▄▄▄▄    ▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄     ██   ▀██   ▄▄▄▄    ▄▄▄ ▄  ██▀  ▄▀
▄▄███▄▄ ▄ ▐██▄  ▌ █▌  █▄  █▌  █▄ ██  ██   ▄██    ██  █▌  █▄ ▄█▀  █  ███ ▄    ▄
██▄▄▄▀▀███ ▐███▄ ▌▐█▌  ██ ▐█▌  ██ ██  ██  ▀▀██    ██ ▐█▌  ██ ██ ▄▄▄ ▀███▐█▀███▀
▄▀  ▀█▄ ▀██▐█ ██▄▌▐█▌ ▀ █ ▐█▌ ▀ █ ██▄▄▀     ██    ██ ▐█▌ ▀ █ ██ ▄▀█▀ ███ ▀  ██
█    █▀  █▀▐█  ██▌ █▌  ▄▀  █▌  ▄▀ ██        ██   ▄█▀  █▌  ▄▀ ▀█▄  █   ██    ██
▀▄ ▀  ▄█▀ ▀▀▀  ▀▀▀ ▀▀▀     ▀▀▀  ▀▀█▄     ▄▄██▄▄▄▀▀    ▀▀▀     ▀▀▀     ██▄▄█▀
▀▀▀▀      ▄▄▄███▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄█▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀███▄▄▄       ▀▀
▀▀▀▄▄▄███▀▀▀                     ▀▀▄▀▀                     ▀▀▀███▄▄▄▀▀▀▀
           ▀▀▀▄▄▄
               ▄▀██▄
                ▄▄▄██▄
                ▄██████
▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄█████████▀█▄
▀████▀▀█████████████ ▀██▌
  ▀▀    ▀▀▀▀▀▀  ▄█▀ ▀ ███
 ▀▄▀▄▄▀▀▄   ▄  ▀ ▄█  ▀████
  ▐█████▄▄▄▌  ▄███████▀██▄▄
   █▀█▄▄  ▀██▄█████ ██▌▄███
   ▐█▀  ▄ ███████▀ ▐██▌▀███▄
    ▀▄█████████▀  ▄▀▀█▄ ▄███▌
      ▐██████▀     ▄▄███ ▀███
                       ▄██▄
     ▄ ▄            ██▄████▄██▄
  ▄▄▐███▌▄▄         ▀▀██   █▀▀▀
 ████▀▀▀████         ████████
  ▀██▄▄▄██▀   ███     ▀▀▄▀▀▀
  ▐██▀▀██▌    █      ▄▀
      █       ▄▀   ▄█▀
     █  ▄▄▄████████▀
    ▄█▄█████████▀▀▀▄
    ▄▄
  ▄███████▀         ▀▄▄████ ▄▄▄
▄███████▀▀▀▄▄       ███▌  ▐███▀
██████▀     ███      ▄██████▄
████▀                ▀██▀▀██▀
CRYPTO'S IIIFASTEST
GROWING CASINO
▄▀▀▀▀▀▀▀▀

▀▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▄

▄▄▄▄▄▄▄▄▀
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
December 16, 2017, 08:58:45 AM

litecoin 35 dolar civarından baya yükseldi 300 doları görmesi oldukça güzel oldu.

8 eylülde açtığım "Sizce litecoin kaç dolar olur?" konusuna bakın.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2160591.0

fiyat tahminleri hep 100 dolar ve üzeri. bir, iki sene içerisinde belki 1000 doları aşacak.
ama anlatmak istediğim bugünkü fiyattan maliyete başlamak size birkaç kat kazandıracaktır belki dump zamanlarını kollamak daha iyi olabilir.

not: litecoin için bilgisayarınıza cüzdan indirip orada saklamanızı öneririm. sürekli kullandığınız değil, ethernet kablosunu yalnızca bu iş için tak-çıkart yapabileceğiniz bir bilgisayar Smiley online borsalara güvenim yok maalesef.
Holess
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 316

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
December 16, 2017, 09:09:51 AM

her ay 2k TL ile yatırım yapmayı düşünseydim, kesinlikle arkadaşın belirttiği hiçbir coini almazdım ben. fiyatı daha düşük ama potansiyeli olan coinleri seçmek daha mantıklı bence. neyse umarım arkadaş hayallerine kavuşur.

C                ▄███▄
               ▐█████▌
  ▄███▄         ▀███▀        ▄███▄
 ▐█████▌   ▄▄███████████▄▄  ▐█████▌
  ▀██████▄███▀▀       ▀▀█████████▀
      ▀████▀             ▀████
      ▐██▌    ██     ██    ▐███▄▄
      ███   ▄▄ ██▀▀▀██ ▄▄   █████▌
 ▄███▄██▌  ▐▌   ██▀██  ▌▐▌  ▐██▀▀
▐████████   ▀▀   ███   ▀▀   ███▌
 ▀███▀▀██▌                 ▐████▄███▄
       ▐███▄▄           ▄▄██▀ ▀██████▌