Bitcoin Forum
June 08, 2024, 07:52:44 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoinden vergi alamazsınız!  (Read 517 times)
coinpool_de
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 250

View Profile
December 14, 2017, 01:44:17 AM

Beyler bu vergi meselesinden kaçışımız yok maliye bir başka arkadaşa tebligat yollamış bile. Zaten borsalarda hepimizin kimliği belli, hesaplardaki para akışı belli, yolun sonu belli yani devlet baba yine kamu gücünü konuşturuyor Grin
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
December 14, 2017, 02:00:52 AM

alamazsınız ne demek arkadaşım karşındaki kişileri halden usulden anlayan kişilermi de alamazsınız diyorsun
yarın lise mezunu birinin hazırladığı dosya ile vergi bir gelir aklın şaşar türkiye burası.
darkworld
Member
**

Activity: 223
Merit: 23

Life one ! Live it...

View Profile
December 14, 2017, 10:11:06 AM

Devlet Çatır , Çatır alır öyle alamazsınız felam sökmez.
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
December 14, 2017, 12:26:43 PM

bu kaçınılmaz bir durum illaki vergi için gerekli sistemi düzeneği kuracaklardır. kaçış yolu olur mu bence olur. her sistem aynı zaman da kendi açığını doğurur.
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
December 14, 2017, 12:52:31 PM

Devlet yeter ki istesin vergi almayı elindeki ekran kartına bile yazılım geliştirip koyar istese. Ama her şeyin makul bir yanı vardır. Gerçi benzinden kesilen vergileri düşündükçe ne kadar makul olur orasını bilmem.

ABD nin bir eyaletindeydi sanırım. Elinde ki bitcoine bile vergi kesiyor bitcoin olarak, beyan düşüktü ama bir yolunu bulmuşlar. İstese Altcoin e bile keser. Smiley

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
December 14, 2017, 02:06:28 PM

Ekonomik sıkıntılardan dolayı devlet bulduğu yerde vergiyi yapıştırıyor. Çok yakın bir zamanda hemen ne yapar eder bir vergilendirme sistemi yaparlar, şaşırmamak gerek

afmfk
Member
**

Activity: 271
Merit: 12

XMONETA ICO

View Profile
December 14, 2017, 03:45:54 PM

Kısa vadede olmasa da 2-3 yıla kadar alınacak. Ama o zaman da vergiden kaçınmak için yeni yollar bulunacak. Sınırlı kalacak vergileme. Bakalım neler göreceğiz.

bitcointr01
Full Member

Activity: 149
Merit: 100

View Profile
December 14, 2017, 03:50:41 PM
Last edit: December 14, 2017, 04:18:56 PM by bitcointr01

Alamazsınız derken neye dayanarak söylediniz? Eğer o paralar Türk bankasına giriş çıkış işlemi varsa alabilirler diye düşünüyorum. Devlet isterse vergiden kaçamazsınız.
Razor5
Full Member

Activity: 322

View Profile
December 14, 2017, 07:49:05 PM

Bitcoin'in yüksek riskli bir yatırım aracı olduğunu kendileri söylemişlerdi. Zararımızı karşılamadıklarına göre kârımıza ortak olmayı beklemesinler. Vergi olayını getirirlerse kendi topuklarına sıkarlar. Vatandaşı kazandığını burada harcamak yerine gidip yurtdışında parasını çeker yer üstüne cebinde eurolarla döner. Yine bir kuruş alamazlar.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     │      JINBI      │       T H E   G O L D E N   I C O     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
████████████                     JOIN ICO  -  21st  J U N E                     ████████████
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄          Whitepaper       Telegram       Twitter       Reddit           ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
AirdropSelective
Newbie
*

Activity: 10
Merit: 0

View Profile
December 14, 2017, 07:56:51 PM

Burası Türkiye malesef, alırlar versiyonuna çevirerek izleyelim  Grin https://www.youtube.com/watch?v=RyK-A_dGbBw
fitop
Full Member

Activity: 196
Merit: 102

“RepuX - Enterprise Blockchain Protocol”

View Profile
December 14, 2017, 07:57:14 PM

Yıllık büyümesinin %90'ı vergi sayesinde olan bir ülkede bitcoinin vergi olayını sorgulamak anlamsız geliyor bana. Bu ülkede isyan edilecek o kadar çok şey varken bitcoin için insanların konuşması bana garip geliyor. Neredeyse aldığımız nefesten bile vergi alınıyor. Önce bunları sorgulamak gerek.

CXath1
Newbie
*

Activity: 40

View Profile
December 14, 2017, 08:03:30 PM

İyide bu işin karı nasıl hesaplanacak. Ben buradaki borsalardan hiç alım yapmıyorum. Ben yurtdışından alıyorum genelde kredi kartı ile. Burada satmaya çalışıyom. Bazen kazancım oluyor bazen kaybım oluyor. Geçen hafta çok kaybım oldu. Bunun hesaplaması olmaz ki. Ben alırım cüzdanıma atarım. Borsada da tutmam. Etheryum transferi yüzünden ne sıkıntılar çektik. Bugün yerli borsalardan biri  kaçıp gitse, devletimiz bize bununla ilgili güvence verebilecekmi. Çok karşık bir durum. Bence yerli borsaların yaptığı gibi işlemlerden komisyon alınsa daha iyi olur.
kirkcoin
Full Member

Activity: 336

View Profile
December 14, 2017, 08:06:21 PM

Bitcoin altın yada döviz gibi bir değer görülürse vergi alınmaz ama şayet hisse senedi benzeri bir uygulama yapılırsa devlet gayet tabii vergi alabilir.

▀▄▀  T E M C O ~ Supply Chain Powered by Bitcoin Network, RSK ▀▄▀
  Officially Supported by RSK, TLDR Capital and Korea Investment Partners (KIP). 
Website   ★   Facebook   ★   Twitter   ★   Telegram   ★   Medium   ★   Reddit
aborjin
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
December 14, 2017, 09:24:07 PM

Bitcoinden tabi ki yapılan işlemler üzerinden vergi alınamayacak onu bulma imkanları yok.Fakat elden alım-satım yapılmıyorsa alım-satımda bankalar üzerinden alınabilir.

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀
IMPRESSIO     ▄███████████████▄
     ██             ██
     ▀███████████████▀
           ██ ██
           ██ ██
       ▄▄█████████▄▄ ▄███▄
    ▄███▀▀       ▀▀████ ▀██▄
  ▄██▀   ▄▄█████▄▄   ▀██▄ ██
 ▄██  ▄███  █  █████▄  ██▄█▀
 ██  ███         █████  ██
██  ██████  ███   █████  ██
██  ██████  ▀▀▀  ▄█████  ██
██  ██████  ▄▄▄▄  █████  ██
██  ██████  ████   ████  ██
 ██  ███          ████  ██
 ▀██  ▀███  █  █████▀  ██▀
  ▀██▄   ▀▀█████▀▀   ▄██▀
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
       ▀▀█████████▀▀
kevindeangelis
Full Member

Activity: 448
Merit: 130

3D-Printing goes Blockchain!

View Profile
December 15, 2017, 01:40:02 AM

Vergi meselesi herkesin gündemine kabus gibi çöktü, vergi düzenlemesine ilişkin şeylere pek aşikar değilim o yüzden boş konuşmak istemiyorum da yüklü girişlerde hepimizin eline verecekler vergiyi gibi duruyor.

Kanije
Newbie
*

Activity: 12

View Profile
December 15, 2017, 03:43:47 AM

Alırlar bal gibi de alırlar. Bu ülkede yıllardır ev vergisi alınıyor, yıllardır kaçak elektrik vergisi alınıyor, yıllardır trt payı diye saçma sapan bir vergi alıyorlar. Yani istedikten sonra bunlar sıçtığımız boktan bile vergi alırlar.
CXath1
Newbie
*

Activity: 40

View Profile
December 15, 2017, 04:28:06 AM

Tamam kazanç varsa vergimizi de verelim. Makul seviyede olsun sıkıntı yok. Benim anlayamadığım konu kazancımı nasıl hesaplayacaklar. Ancak kendimiz ben şu kadar kazandım diye beyan vermemiz lazım. Yoksa kısıtlamaya gidip sadece şu borsalardan alım satım yapailirsiniz mi diyecekler. Bu da blockchain doğasına aykırı. Yoksa ben vergiye karşı değilim. Böyle yazdıkça millet de sanacak çok para kazanıyoruz. Ben kendi adıma konuşuyorum al sat yapmaya çalışıyorum. Yatırımcı değilim. O yüzden de işlem hacmim yüksek oluyor. Aslında döndürdüğüm para çok değil. Kazancım riskime göre çok az.
kirkcoin
Full Member

Activity: 336

View Profile
December 15, 2017, 05:35:49 PM

Tamam kazanç varsa vergimizi de verelim. Makul seviyede olsun sıkıntı yok. Benim anlayamadığım konu kazancımı nasıl hesaplayacaklar. Ancak kendimiz ben şu kadar kazandım diye beyan vermemiz lazım. Yoksa kısıtlamaya gidip sadece şu borsalardan alım satım yapailirsiniz mi diyecekler. Bu da blockchain doğasına aykırı. Yoksa ben vergiye karşı değilim. Böyle yazdıkça millet de sanacak çok para kazanıyoruz. Ben kendi adıma konuşuyorum al sat yapmaya çalışıyorum. Yatırımcı değilim. O yüzden de işlem hacmim yüksek oluyor. Aslında döndürdüğüm para çok değil. Kazancım riskime göre çok az.

Vergilendirme olursa takip ve kontrolünün yapılacağı bir mekanizma illaki kurulacaktır. Bunun da başlangıcı yerli ve lisanslı borsaların çıkartılmasıyla başlayacaktır, başka şekilde takibi imkansız zaten.

▀▄▀  T E M C O ~ Supply Chain Powered by Bitcoin Network, RSK ▀▄▀
  Officially Supported by RSK, TLDR Capital and Korea Investment Partners (KIP). 
Website   ★   Facebook   ★   Twitter   ★   Telegram   ★   Medium   ★   Reddit
aamirsuh
Full Member

Activity: 686
Merit: 101

View Profile
December 15, 2017, 06:14:27 PM

Hocam para biriminin nesi vergi olacak ben anlamıyorum bu olayı. Şimdi geçenlerde millet dolar bozdu herkes gidip kar ettiği oranın vergisini yatırdı mı? Cidden soruyorum bunu kazandıkları karı götürüp maliyeye bildirdiler mi? Şimdi gelmişler bitcoinden vergi diyorlar! Geçiniz.
spastikss
Full Member

Activity: 434
Merit: 107

View Profile
December 15, 2017, 06:34:10 PM

Hocam para biriminin nesi vergi olacak ben anlamıyorum bu olayı. Şimdi geçenlerde millet dolar bozdu herkes gidip kar ettiği oranın vergisini yatırdı mı? Cidden soruyorum bunu kazandıkları karı götürüp maliyeye bildirdiler mi? Şimdi gelmişler bitcoinden vergi diyorlar! Geçiniz.

aynen bende katılıyorum. sadece emtia kabul edilirse günübirlik tradelerden stopaj kesilir diye düşünüyorum. o işi de borsalar yapar zaten. yani bizlik bir durum olmaz. fee 0,03 değil 0,04 olur mesela.

Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: