Bitcoin Forum
June 17, 2024, 03:17:18 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Devlet Bitcoini Anladımı ki Vergi Alıyor ?  (Read 320 times)
ferhat1242 (OP)
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
December 13, 2017, 05:32:45 PM

Kardeşim önce bir anla , adapte ol , kullan.Lisanslı devlet destekli borsalar aç,devlet garantisi olsun.Önce bir KENDİN öğren nedir ne değildir,blockchain,madencilik vs.. İnsanları eğitmek için çalışmalar yap,insanların ilgisini çek,güven sağla.Ama daha duyar duymaz bu balon,%35 vergi yolda gibi kurallar uygula,boş konuş.

Tamam ülkemizin eğitim seviyesi yerlerde bunu zaten biliyoruz fakat bir afrikada değiliz.Nasıl kurtulacaz yaşlı kafalardan ? Ne zaman gençler dünyayı ele geçirecek sabırsızlıkla bekliyorum.

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
December 13, 2017, 07:26:44 PM

ekonomi perte çıkmış para yok nerede para varsa saldıracaklar .baktılar bitcoin borsalarında deli para dönüyor koy vergiyi gitsin bu millet zaten ne versen yer diye düşünüyor adamlar.
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
December 13, 2017, 07:32:33 PM

Hislerime tercüman olduğun için teşekkür ederim. Bunların dini imanı para olmuş. İçlerinde gram bir torunlarımıza güzel bir gelecek bırakalım hesapları yok.
Allah bu ülke fertlerine akıl fikir versin ne diyeyim...

gunmunj
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
December 13, 2017, 08:48:10 PM

amerikada gelir vergisine tabidir kripto paralar. vergi oranları gelirinize göredir. Fakat türkiyede eminim abartırlar. şöyle insaflı bir rakam yapsalar hem onlar kazansa hemde bu insanlar.
matrixturk
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
December 13, 2017, 08:56:01 PM

amerikada gelir vergisine tabidir kripto paralar. vergi oranları gelirinize göredir. Fakat türkiyede eminim abartırlar. şöyle insaflı bir rakam yapsalar hem onlar kazansa hemde bu insanlar.

Evet bunu bende duymuştum Florida'da bir yakınım oturma izni aldı ve orada vergi mükellefi. kendisi bitcoin alsat yapıyor ve vergisini de devlet yıllık olarak alıyor. Yalnız sizin yazdığınız konuya katılıyorum. Umarım herkes için ölçülü bir değerlendirme yaparlar. yoksa bu işi legalize edelim derken illegale itebilirler.
motors
Sr. Member

Activity: 459
Merit: 258

🌟 Blockchain Expert, Miner.

View Profile
December 13, 2017, 09:01:46 PM

Grin Grin Grin Grin Hiç güleceğim yoktu gece gece. MHP borsa kullanıcılarına müşteri gözüyle baktıya, ben daha birşey bilmiyorum aga Cheesy Bu kerizlerden nasıl para koparırız diye düşünüyor halen malesef devlet. Zaten mininge teşvik etseler halkı, 5 seneye kalmaz ekonomi tavan yapar Cheesy Cheesy Al-sat yapmayı öğretseler, eğitim verseler gene mantıklı. Ülkeye dışarıdan para sokuyoruz daha ne istiyorlar

One day, all people will use crypto money instead of paper money.
sofikurban
Member
**

Activity: 448

View Profile WWW
December 14, 2017, 01:13:08 AM

devlet için yeni gelir kapısı çıktı bu fırsatı kaçırmayacaklardır. En özelinden en yükseğinden vergilendirme ypacağından şüpheniz olmasın .Süreç olarakta fazla uzun sürmeyeceğindende emminiz artık 2018 yılı içerisinde yeni bir yasa tasarısı ile vergi alınmaya başlanır .geçmiş olsun.

tlcash
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 256

View Profile
December 14, 2017, 01:38:50 AM

Bence hiç anlamamış %35 vergi kesinlikle çok fazla, ilk etapta bu işle uğraşmak isteyenleri teşvik için %5 olmalı, belli bir kitle oluşunca o günkü duruma göre yavaş yavaş arttırılabilir yada düşürülebilirdi kesilecek olan vergi oranı.

A revolutionary decentralized digital economy 
Join us:██`Twitter  ◽  Facebook  ◽  Telegram  ◽  Youtube  ◽  Github
.ATHERO
.Internet 3.0 solution
anarquia
Member
**

Activity: 154
Merit: 15

View Profile WWW
December 14, 2017, 02:51:09 AM

Bence hiç anlamamış %35 vergi kesinlikle çok fazla, ilk etapta bu işle uğraşmak isteyenleri teşvik için %5 olmalı, belli bir kitle oluşunca o günkü duruma göre yavaş yavaş arttırılabilir yada düşürülebilirdi kesilecek olan vergi oranı.

ona birde %18 ekle etti %53

OrtaDirek
Full Member

Activity: 1176
Merit: 159

View Profile
December 14, 2017, 03:47:13 AM

bende gider ailemin adına hesaplar alırım sonra btcleri bölüştürürüm ufak ufak satar banka hesaplarına çekerim. yıllık belli bir miktara kadar vergi beyanında bulunmaya gerek yok diye biliyorum.

veya gider yurtdışı borsada takılırım yurt dışındaki akrabama rica ederim btc hesabı açar ona gönderirim trye gelirken elden bana döviz getirir.

yani hiçbirşekilde ben vergi fln ödemem arkadaş! neyin vergisini istiyor zamanında yatırım yapmışım araştırmışım risk almışım kazanmışım hak etmişim yani devlet ne yapmış?

dolar 3.39 dan 3.98 e yükseldi milyonlarca doları al-sat yapandan neden almıyor vergi? bizimkisi onların yanında devede kulak kalır.
Eron
Sr. Member

Activity: 735
Merit: 251

View Profile
December 14, 2017, 03:58:13 AM

On puanlık soru olmuş. Devlet kurumları ve bakanların her biri Bitcoin'le ilgili farklı açıklamalar yapıyor. Blok zincir teknolojisinden hiç bahsetmiyor. Diyanet caiz değil diyor , diğer yandan vergilendirme çalışması yapılıyor. Keşke biraz akilane davranıp en azından teknolojisiyle ilgilenseler.
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
December 14, 2017, 01:07:24 PM

Şimdi kazanırsak vergi ödüyeceğiz ya, zarar edersek vergiden düşme diye bir şey olacak mı acaba. Nasıl bir yol izleyecekler çok merak ediyorum.
Bari ne kazanırsan yarısı benim demeseler.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
Brainstorming
Member
**

Activity: 146

View Profile WWW
December 14, 2017, 02:21:51 PM

Daha yeni yeni kazanacaz ne vergisi yahu, önce yolumuzu açsınlar bi zengin olalım,  devletimiz zengin olacak vatandaşı engel atmasın yazıktır.
SimonBeCoinin
Sr. Member

Activity: 402
Merit: 250

View Profile
December 14, 2017, 03:28:27 PM

Beni vergi için açıklama yapmaya çağırdıklarında vergi müfettişine söyleyeceğim tek şey şudur, kardeşim 2 sene öcne yatırım yapmıştım yükselince fiyatı çektim bunun altın yatırımından herhangi bir farkı yok ki.
afmfk
Member
**

Activity: 271
Merit: 12

XMONETA ICO

View Profile
December 14, 2017, 03:41:13 PM

Ben de Devletin bitcoini anlamadığını düşünüyorum. Diyanette anlamamış. Anladıklarında daha isabetli karar verirler umarım.

Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
December 14, 2017, 04:24:28 PM

Vergi %35 mi olacakmış? Oha diyorum. + %18 ile %53 ya bunlara biri bu bitcoincilerin madeni var para çıkıyor falan demiş yanlış anlatmış mining olayını herhalde. Abi kimseden bir kuruş vergi alamaz böyle yaparsa. Herkes yan yolları biliyor kimse borsalarda ticaret yapmaz hesabına çekmez parayı.
Eylül'den beri Türk borsalarında hacim 10 kat arttı. Bu vergi düzenlemesi gelirse Eylül ayının da altına düşeceğinden eminim hacimin.
Ürkütmeden borsalar aracılığıyla fee'ye eklese herkes gönül rahatlığı ile razı olurdu. Şimdi %35'i vermemek için herkesi türlü yollara sevk edecekler.
KafkaFR
Newbie
*

Activity: 40
Merit: 0

View Profile
December 14, 2017, 05:08:51 PM

Rezillik . mtv nin %40 olması işine döndü buda . Bu ne abi ya mal bulmus mağribi gibi saldırmak nedir ? Vergi alacaksan önce bir neyden aldığına bak öyle oranla. Daha kripto parayı kabul etmemişsin.
beatecoin
Full Member

Activity: 350
Merit: 110

View Profile
December 14, 2017, 06:43:45 PM

Bo konuyla ilgili devlet kanallarında resmi bir duyuru olmadığını biliyorum. Yüzde 35 olacağını hangi resmi kanaldan öğrendiniz acaba ?
edutBTC
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 250

View Profile
December 14, 2017, 11:41:03 PM

Anlamadı ve anlamayada niyeti yok. Hergün bir bakan fırlayıp garip bir açıklama yapıyor ama ortada adam akıllı bir şey yok. Zaten devletin derdi şuan anlamak değil "vergiyi nasıl iteleriz" sorusuna cevap bulmak. Hep söyledim yine söylüyorum gerçekten vergiye falan karşı değilim tek derdimiz fazla itelemeseler bari Grin

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
farting_shot
Full Member

Activity: 318
Merit: 100

View Profile
December 15, 2017, 01:28:23 AM

Devletin yapması gereken tek şey insanlardan vergi almaktır, devletler vergi alınmak için kurulmuş kurumsal paravanlardır. Ben hiçbir devletin amacının insanların güvenliğini sağlamak olduğunu sanmıyorum sadece zenginin daha zengin olması için varlar. Umarım düzgün bir şekilde, adil oranlarda vergi alırlar.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: