Bitcoin Forum
July 04, 2024, 09:44:01 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: BistCoin Geliyor !!!!  (Read 304 times)
BistCoin (OP)
Newbie
*

Activity: 7
Merit: 0

View Profile
December 13, 2017, 09:28:58 PM

Borsa İstanbul böyle bir adım atarsa Tüm dünyanın gözü üzerimize çevrilir. Zaten ortadoğudaki gerginlik ve atışmalar yüzünden üzerimizde. Smiley Smiley

Ama bu haber bile çok önemli. Çünkü, çok değil bundan 1-2 yıl öncesine kadar Bitcoin nediri bırakalım simgesini BTC bile bilen sayısı çok azdı. ve ülkemizde haberi bile yoktu. şimdi her gün Bitcoin ile ilgili bir haber var. gerek gazetelerin bir sayfasında kenarında gerek akşam haberlerinde 1 dk olsa bile. gerekse sosyal medya paylaşımlarında.

inanılmaz bir popülerlik kazanmış durumda.

Haberin detayı aşağıdaki baplantıda paylaşılmıştır.
http://www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi/himmet-karadagdan-kripto-para-aciklamasi-2130297/
BistCoin (OP)
Newbie
*

Activity: 7

View Profile
December 13, 2017, 10:14:07 PM

Ayrıca önceden araştırılmış masaya yatırılmış  bir konu arkadaşlar bu da ek bilgi olarak paylaştım.  Wink

https://bitcointalk.org/index.php?topic=412192.0;all
sofikurban
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile WWW
December 13, 2017, 10:39:14 PM

umarım inşallah böyle bir işe kalkışıp gereğini yerine getiriler borsa piyasasında diğer hisse senetleri gibi  işlem görür ve vergilendirmede ölçü olarak bu ele alınır .2018 yılı içerisinde bir dizi adımalrın atılacağını kesin gözle bakabiliriz artık.

anarquia
Member
**

Activity: 154
Merit: 15

View Profile WWW
December 13, 2017, 10:53:39 PM

Bu anlamsız çabalar hoşuma gidiyor. Merkezsiz kripto para borsasının belirli bir olgunluğa erişmesi için bize ek süre vermiş oluyorlar istemsizce. Merkezi olmayan sistemler olgunlasip önüne gecilemeyecek bir hal alınca bistcoin, fedcoin vs vs gibi saçmalıklar tutunamayacak. Bu tarz kripto paralara yönelip vergi vermeye gönüllü kişiler kripto para doğasına aykırı davrandıgı için bu camiada yeri yoktur

Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
December 14, 2017, 12:07:11 AM

Eh böyle işte ya. Yok bilmem ne lalesi, yok saadet zinciri gibi söylemler yerine icraat bekliyoruz.
Eğer kendi paralarını çıkarırlarsa ciddi ciddi büyük iş başarırlar. İlk yapan biz değiliz elbet hatta geç bile kaldık.
Ama bir borsa olarak kripto para çıkarırsak dikkatleri üzerimize iyi yönde çekeriz.
Bir de şöyle durum var. Sanırım devlet kontrolünde olsun, borsa gibi işlem görsün, nereden geldiği nereye gittiği belli olsun istiyorlar.
Doğasına aykırı tabii ama bir kısım esneklikler göstermek zorundalar. Ağızlarından çıktı bir kere bakalım hayata geçecek mi göreceğiz.
virtfund
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

View Profile
December 14, 2017, 01:57:04 AM

Bistcoin olmalı en kısa zamanda. İMKB başkanı açıkladı. Kağıt paranın tarihe karışacağı bu süreçte profesyonel bilişimciler bu işin altından kalkar. Merkezi olmayan uygulamaları yapacak yazılımcı ve sermaye var bu ülkede. Matbaaya yaptığımız muameleyi dijital paraya yapmayalım.
kaserya70
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
December 14, 2017, 02:03:58 AM

eğer becerebilirlerse BistCoin dünya piyasasına güzel bir giriş yapabilir ve bizler buradan yakın takip ile ülkemizin coini olarak ciddi kazançlar elde edebiliriz diye düşünmekteyim.
Necroface
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

simply getting the job done

View Profile WWW
December 14, 2017, 02:21:03 AM

Tokatlamasinlar bizi? Malum yurdum insanin en iyi bildigi iş  Grin

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
KoinGuru17
Member
**

Activity: 294

View Profile
December 14, 2017, 02:27:12 AM

Evet gercekten artik bilmeyen cok az kisi var ama simdi de soyle bir durum var. Bir suru insan BTC nin balon oldugundan o kadar emin konusuyor ki..
Eron
Sr. Member

Activity: 735
Merit: 251

View Profile
December 14, 2017, 02:46:50 AM

Bitcoinin Amerikan borsasında işlem görmesiyle İMKB' nin çıkaracağı coinin Türk borsasında işlem görmesi arasında şeklen ne fark var? Bitcoini kimin çıkardığını bilmememiz merkezsiz olduğu anlamına gelmiyor. Blok zincir teknolojisi kullanıldığı için merkezsiz deniliyor. Dolayısıyla aynı teknoloji kullanıldığında Bistcoin'de merkezsiz oluyor. Haksızlık etmeyelim.
anarquia
Member
**

Activity: 154
Merit: 15

View Profile WWW
December 14, 2017, 03:03:32 AM

Bitcoinin Amerikan borsasında işlem görmesiyle İMKB' nin çıkaracağı coinin Türk borsasında işlem görmesi arasında şeklen ne fark var? Bitcoini kimin çıkardığını bilmememiz merkezsiz olduğu anlamına gelmiyor. Blok zincir teknolojisi kullanıldığı için merkezsiz deniliyor. Dolayısıyla aynı teknoloji kullanıldığında Bistcoin'de merkezsiz oluyor. Haksızlık etmeyelim.

no dostum no... blockchain teknolojisini kullanan her coin merkezsiz değildir

https://coinmarketcap.com/ sitesine gir bakalım bazı coinlerin "Circulating Supply" miktarının yanında neden *(Yıldız) yani not mineable işareti var sanıyorsun? yıldız işareti olanlar merkezi coinler. kripto paralar siber punk akımının ürünüdür. devletin ekonomiye karışması bu sistemin doğasına aykırıdır. sizler bu felsefeyi benimsememiş olabilirsiniz ama bu forumda ben ve benim gibi binlerce insan bu felsefeye sıkı sıkıya bağlı. merkeziyetsiz, fişi çekilemeyen borsaların yaygınlaşmasıyla bu finansal devrimin son adımları atılmaya başlanacak

yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
December 14, 2017, 05:12:51 AM

Ne kadar merkezsis dense de biri buranın sahibi yani kendi kendine oluşmadı herhalde burası.Bişeyi bilmiyorsak o yok hükmünde değildir bence.Biz bunları boş verelim  kazandığımız paraya bakalım.Bol kazançlar.
Monkey1
Hero Member

Activity: 868
Merit: 500

View Profile
December 14, 2017, 05:56:58 AM

Bist kendi yatırımcıları korumaktan acizken coin yatırımcılarını nasıl koruyacak çok merak ediyorum.

▄▄█████▄▄
         ▄▄███████████▄▄
      ▄▄█████████████████▄▄
   ▄▄███████████████████████▄▄
 ▄█████████████████████████████▄
█████████████████████████████████
████████▀▀  ▀██▀       ▀▀████████
███████  ▄████  ███████▄  ███████
███████ █████  ██████████ ███████
███████ ██████████  █████ ███████
███████  ▀███████  ███▀   ███████
████████▄▄        ██   ▄▄████████
 ▀█████████████████████████████▀
   ▀▀███████████████████████▀▀
      ▀▀█████████████████▀▀
         ▀▀███████████▀▀
            ▀▀█████▀▀

.THRIVING CRYPTOCURRENCY..
.MARKET WITH CRYPTOBONDS..

▄▄▄▄  ▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄  ▄▄▄▄
████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██

INITIAL COIN OFFERING
SEPTEMBER 30

██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
██████
         ▄▄████████▄▄
     ▄████████████████▄
   ▄███▀▄▄▄▄▄▄▄ ▀███████▄
  █████ ███████ █▄▀███████
 ██████ ███████ ███▄▀██████
▐██████ ███████▄▄▄▄▄▄ █████▌
▐██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████▌
▐██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████▌
 ██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████
  █████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ ████
   ▀███▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄██▀
     ▀████████████████▀
        ▀▀████████▀▀

...READ THE....
.WHITEPAPER.

▄▄████████▄▄
     ▄████████████████▄
   ▄████████████████████▄
  ███████████████▀▀  █████
 ████████████▀▀      ██████
▐████████▀▀   ▄▄     ██████▌
▐████▀▀    ▄█▀▀     ███████▌
▐████████ █▀        ███████▌
 ████████ █ ▄███▄   ███████
  ████████████████▄▄██████
   ▀████████████████████▀
     ▀████████████████▀
        ▀▀████████▀▀
TWITTER
FACEBOOK
MEDIUM
REDDIT
GITHUB
SLACK
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2184
Merit: 1076

View Profile
December 14, 2017, 05:59:07 AM

Türkiyede böyle bir adımın spekülasyonu bile beni heyecanlandirmaya yetiyor dün daha 4 kisi bana bitcoini sordu anlattim önceden dalga gecen insanlar artik nasil alabilirim diye soruyorlar iyi işler olacak

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
tmskcimen
Member
**

Activity: 448

View Profile
December 14, 2017, 06:01:19 AM

adblocker oldugundan okuyamadım gazeteyi ama ne işe yarıyacak çok boş coin bence coin bile denemez bana kalırsa kendi zinciri teknolojisi yoksa. çöp olup gidecektir.
elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
December 14, 2017, 08:19:30 AM

Bist coin çıkarıcaz diye ethereum token basmasınlarda bizim millet biraz üşengeçtir onuda yapar milli diye yutturur
Dontcry.
Full Member

Activity: 630
Merit: 104

View Profile
December 14, 2017, 09:47:41 AM

binance koin varda bist coin neden olmasın bi değişim aracı olarak kullanılan herşeyin bi fiyatı var ama bu coin acıkca tl ye karsı koymaktır nasıl bi sistem olacaktır göreceğiz
mahoni2100
Member
**

Activity: 504
Merit: 12

View Profile
December 14, 2017, 09:51:55 AM

umarım güzel günler göreceğiz btc ve türkiyenin çıkaracağı coin için. bakalım söylenti sanırım şu an umarım adım atılır en azından kriptoparada ilerleme olabilir

Peacee
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
December 14, 2017, 09:53:22 AM

Böyle bir coin yapılırsa beraberinde geleceği şeyde vergi vs vs. olacaktır yani yine biz kazanamayız devlet kazanır çoğu kimseler bundan yakınacaktır diye düşünüyorum. Evet bitcoin herkesin dilinde ülkece olarak saygın iş adamından tutta boyacısına kadar herkes az çok haberi var, bu durumdan ben pek hoşnut değilim herkes hakkında bişeyler düşünüyor piyasaya girmeye çalışıyor ben istemezdim bu kadar bilinsin.

kaazto
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
December 14, 2017, 10:41:42 AM

bizde bir şey popüler olunca birileri hemen çıkar bir şeyler yapılacağını, üzerinde çalışıldığını söyler. Ne zaman ki bu şey artık çad'da bile kullanılır o zaman bir yerden bir şeyleri kopyalarlar.

bir şey çıkmaz yani birkaç yıl daha.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: