Bitcoin Forum
May 10, 2024, 12:51:52 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: GELİR VERGİSİ VE KDV BALON DİYİP YÜZDE 50 GEÇİRMEK  (Read 519 times)
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
December 14, 2017, 07:26:28 AM
Last edit: December 14, 2017, 07:41:10 AM by dannybrown

Yapılacak tek şey
BİR İŞLETMENİZ Mİ VAR ?
SİMİT Mİ SATIYORSUNUZ?
KRİPTO PARALARDA ÖDEME KABUL EDECEKSİNİZ.
KORKACAK BİŞEY YOK.
BİZ BU KRİPTO PARALARI TAKİBİ YAPILAMIYOR
VERGİ ALINAMIYOR DİYE SEÇTİK.
GÜNLÜK YAŞAMDA BİR KULLANILSIN HADİ BAKALIM BENİM ETC,BTC ADRESİMDEN ALSINLAR VERGİ
TÜRKİYEDE EN SONUNDA YASAKLAYACAKLAR BEN BİLİYORUM.
BİZEDE BAŞKA ÜLKEYE GİTMEK DÜŞER.
1715302312
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715302312
Reply with quote  #2

1715302312
Report to moderator
1715302312
Hero Member
*

Ignore
1715302312
Reply with quote  #2

1715302312
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, but full nodes are more resource-heavy, and they must do a lengthy initial syncing process. As a result, lightweight clients with somewhat less security are commonly used.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715302312
Hero Member
*

Ignore
1715302312
Reply with quote  #2

1715302312
Report to moderator
1715302312
Hero Member
*

Ignore
1715302312
Reply with quote  #2

1715302312
Report to moderator
1715302312
Hero Member
*

Ignore
1715302312
Reply with quote  #2

1715302312
Report to moderator
desciglio2
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
December 14, 2017, 07:45:52 AM

Sistemi oturtmayı beceremeyecekleri için kökten kaldırabilirler evet. Aradan 50 yıl geçer birisi çıkar kendi Bitcoin'imizi çıkaracağız der ve halk kahramanı olur sonra...

tfntvl
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile
December 14, 2017, 07:59:38 AM

bence çok basit türk borsasından çekeceğin paranın %20 sini kdv ötv filan alır. almak istesin yeterki.
he diyosan ben btc ile ödeme yapıcam hadi ondanda alsın. gider btc ile ödeme kabul eden yerlere bu ödeme şeklini kullanıyorsanız kazansanızda kaybetsenizde bu kadar vergi ödeyeceksiniz der. hal böle olunca fiyata fark yansır. yine bize kaçar. yahu hiç bişey bilemedi borsalarda hesabı olandan işletim bvedeli alır yine alır. bizim devlet yaplı kapıyı mamayı bırakmaz Wink
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
December 14, 2017, 08:51:42 AM

benim su an bu konu hakkindaki tek soru isaretim... büyüklerimiz bugün yarin bu isin adini koyacak ve vergi isteyecekler... bu isteyecekleri vergiyi geriye dönük tüm 2017 yili icin isterler gibime gelir ki bunu yapabilirler mi? yasa aralik 2017de cikacak diyelim, benim mart 2017deki bitcoin ve kazanclarimdan vergi isterlerse isler baya karisir...
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
December 14, 2017, 08:55:26 AM

benim su an bu konu hakkindaki tek soru isaretim... büyüklerimiz bugün yarin bu isin adini koyacak ve vergi isteyecekler... bu isteyecekleri vergiyi geriye dönük tüm 2017 yili icin isterler gibime gelir ki bunu yapabilirler mi? yasa aralik 2017de cikacak diyelim, benim mart 2017deki bitcoin ve kazanclarimdan vergi isterlerse isler baya karisir...

Lehe yürür kanun geçmişe yurümez rahat olun.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
December 14, 2017, 08:56:18 AM

Mutlaka alternatif mekanizmalar oluşacaktır, her şeyin yan yolu bulunur ama bunun da bir maliyeti olur. Dolayısıyla buna da bir çözüm gelir, sonuçta yaptığımız şey yasadışı değil, bunu suç vasfı olmayan bir şey yapıyoruz anlamında söylüyorum.
Buradakilerin, yani kripto piyasasını kullananların diğerlerinden farkı "uyanmış" olmaları, sen bankadan gelecek yıllık % 10 faize seviniyorsan ben ne yapayım, mutlu mutlu yaşa. Salaklığın zaten ısrarla verdiğin oydan belli (sadece ikitidarı kasdetmiyorum, muhalefet de aynı bokun boncuklusu).

Lydian için özel not: Yasa, yönetmelik vb. geriye doğru işlemez, çıktığı ya da belirtildiği ileri tarihten itibaren geçerlidir.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
December 14, 2017, 09:00:41 AM

yurtdisinda bitcoin karsiligi külce altin satan siteler var... alin kilolarca altini getirin diyecegim: gümrükte altina da vergi koyarlar simdi...
harbi: yurtdisindan saf külce altini getirtmek istesem bunun vergisi var mi? saf külce altinin kdv'si var mi? ben yok biliyorum ama
Erhanfirinci
Member
**

Activity: 65
Merit: 10

View Profile
December 14, 2017, 09:21:36 AM

ya bu forumda türkiyenin vergi sistemini bilmeden konuşan sacma sapan fikir beyan eden cok fazla insan var.
1. si btc nin şu an türkiye varlık olarak tanımı daha yapılmamıstır.
2. fed bile kripto coinleri bir ödeme aracı olarak en yetkili agzından dile getirdi. ama fed bunu ödeme aracı ( para ) yani tasarruf yapılan meta olarak kabul etmiş mi bilmiyorum. yani fed in a dediği şeye tcmb nin b demesi de akıl tutulmasıdır.
3. eğer bir vergilendirme olacaksa kripto coinlerin veya tokenlerin ne olduğunu spk nin düzenlemesi gerekir para mıdır yatırım aracımıdır imtia mıdır?
yani ortada bu kadar farklı konusmalar varken yapılan yorumlar sacma
türkiye borsalarından çektiğin paraya göre de vergi almak yine saçma... çünkü para sadece borsalardan gelmiyor yani biri bana da para gondermiş olabilir. devlet bunu izleyebilecek mi göz önünde bulunduracak mı?
tc de nerden buldun yasası yoktur!!! vergi barışı adı altında zaten kara para aklamasına zemin verilmiştir. bu konustuklarınız bana mantıklı gelmiyor!
ha btc almıssın dışardan ha suriyeden rusyadan 5453174325917 dolar geçirmişsin yanında hiç bir farkı yok. bu devletin başı kendi uçağıyla para taşıyor.
yani kısa zamanda btc ile ilgili türkiye de bir düzenleme beklemeyin! bu pilav daha çok su kaldırır!!!
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
December 14, 2017, 09:31:30 AM

fed ne bilirmiş biz biliriz biz, eeyyyy fed sen kimsin yaaa
biz almak istersek ortalığın mına koyar bu işi cazip olmaktan çıkartacak kadar alırız
götümüzdeki delik kapanmıyor adacılaklara para göndere göndere ulkenin mına koydum geriye böyle kerizlerin olduğu bir başka ülke kalmadı
burdanda alırız bir nasıl olsa halk seçti bizi, cezalıysak oy çalmadan herhalde iktidar olamayız
sen kimsin fed
Lipton icetea
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
December 14, 2017, 09:34:31 AM

Böyle şey mi olur ya? Kripto paradan vergi alınması aşırı saçma. %35 gelir %18 de KDV dersen bize bi bok kalmıyor aq.
hidrocop
Sr. Member

View Profile
December 14, 2017, 09:37:57 AM

Lydian için özel not: Yasa, yönetmelik vb. geriye doğru işlemez, çıktığı ya da belirtildiği ileri tarihten itibaren geçerlidir.

Kardeşim o dedigin bunlardan önceydi, yasa geriye işliyor maalesef belediye yasalarıyla emeklilik tek evınden vergi alınamaz durumunu 5 yıl once degiştirdi bunlar. O evde oturması şartını getirdiler, benım annem babam emeklı ve ben pederın evınde oturuyordum, annemlerde annemın evınde oturuyorlar dıye bana 2000-2012 arasında ıkametden dolatı 2013 yılında vergı odenmedı dıye 6000 tl ceza geldı, yasa degişmiş ve benım ıkametıne gore karar verılıyormuş. Neyse allem kullem bıldırım yok o bu derken 1600tl odedım o zaman, sımdıde yıllık odenıyor

http://vergialgi.net/vergi/20-soruda-emlak-vergisi-muafiyeti/

Sıfır oranlı emlak vergisinden faydalanabilmek için evde bizzat oturuyor olmak şart mıdır?
İndirimli vergi oranının uygulanması için meskende bizzat oturma şartı aranmamaktadır. Bu nedenle, sahip olduğu büyüklüğü 200 m2’yi geçmeyen tek meskeni boş tutan, kiraya veren veya bedelsiz olarak bir başkasının kullanımına bırakarak başka bir konutta kirada oturanlar da diğer şartları taşımaları kaydıyla indirimli vergi oranından faydalanabileceklerdir. Kiraya verilen evin kira gelirinin, kiralanan ev için ödenen kira tutarından fazla olmasının önemi yoktur.

Hayır oturma sartı yok dıyor ama beledıye dınlemıyor her sekılde parayı istiyor
Peacee
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
December 14, 2017, 09:40:19 AM

Eğerki kripto paralardan vergi alma durumunda Türk borsalarının günlük çevirdiği hacim %75 altına düşer çoğu kişi yurt dışı olarak işlem yapar bence vergi allmaları biraz zor gözüküyor. Zaman içinde neler olur göreceğiz. Alacakları vergi yüzdeside (%) az bi rakam değilki %35 gelir %18 k.d.v demişler oldu olacak elimizdeki parayıda verelim tam olsun hiç uğraşmamıza gerek yok vergiymiş kdvymiş...

Dontcry.
Full Member

Merit: 104

View Profile
December 14, 2017, 09:46:18 AM

ötv ye kdyi ödüoz zaten verginin vergisinide ödüoz bunlardan %50 abeste iştigaldir . allah akıl fikr versin ne diyelim ama buna vrgi muhabbeti zor biraz
SodaLimon
Newbie
*

Activity: 47
Merit: 0

View Profile
December 14, 2017, 09:48:20 AM

devlet hep aynısını yapmıyor mu kendi yasal bişey cıkarana kadar herkesin yaptıgını non-yasal sayıyolar
RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
December 14, 2017, 09:52:55 AM

konu açan yanlış biliyor anlaşılan adam senin hesabı ne yapsın senin btc ni ne yapsın.
türkiyede borsada btc bozdurursan işte ora hem maliye hem bddk hem spk gibi yerlerden takipte ise işte ilerde herkesin sitelere kayıt olurken hem cep hemde tc kimlik alınıyor ordan herkesi yakalayacak  
şimdi 4 borsada  üye olsan hepsinde btc bozdur al sat yap zaten tc kimlik aslında şimdiki vergi no olduğu iç,n gelir vergisine bağlayacaklar ilerde.

yada yurtdışına borsada bozdur oyna zıpla herşeyi yap sonra buraya parayı çekersen gene inceleme olursa onuda gelir vergisine bağlarlar.

Ha ben inat ettim dersen zaten btc coinbase yada blockchinde en basit işte ordan kimse sana dokunmazda parayı nasıl bozdurucan mesele orda.geçen haber vardı abd coinbase mahkeme celbi yollamış diye 2013-2015 arası 20.000 usd üstü hesapları bana bilgisini yolla işte ona bakıp abd vatandaşı kim varsa öpecekler.

XxX
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
December 14, 2017, 09:54:55 AM

konu açan yanlış biliyor anlaşılan adam senin hesabı ne yapsın senin btc ni ne yapsın.
türkiyede borsada btc bozdurursan işte ora hem maliye hem bddk hem spk gibi yerlerden takipte ise işte ilerde herkesin sitelere kayıt olurken hem cep hemde tc kimlik alınıyor ordan herkesi yakalayacak 
şimdi 4 borsada  üye olsan hepsinde btc bozdur al sat yap zaten tc kimlik aslında şimdiki vergi no olduğu iç,n gelir vergisine bağlayacaklar ilerde.

yada yurtdışına borsada bozdur oyna zıpla herşeyi yap sonra buraya parayı çekersen gene inceleme olursa onuda gelir vergisine bağlarlar.

Ha ben inat ettim dersen zaten btc coinbase yada blockchinde en basit işte ordan kimse sana dokunmazda parayı nasıl bozdurucan mesele orda.geçen haber vardı abd coinbase mahkeme celbi yollamış diye 2013-2015 arası 20.000 usd üstü hesapları bana bilgisini yolla işte ona bakıp abd vatandaşı kim varsa öpecekler.

kardeş sen neden bahsediyon ya Cheesy konuyu açan yanlış biliyor falan diye yorum yapıyorsun.
Ben ne demişimde buna yanlış diyorsun.
bide uzun uzun anlatmışsın ama kendinden başka kimse anlamamış.
MESELA BENİM NE DEDİĞİM SANA YANLIŞ GELDİ. SÖYLE BAKALIM.
hidrocop
Sr. Member

View Profile
December 14, 2017, 10:00:53 AM

Beyler forumda change işlemleri olacaktır buda fırsatcıların eline düşürecek fiat'a geçmek isteyenleri yanı btc yı forum uzerınden bozduracaksın vergıden muaf olmak için alan adamda devlete verecegıne bana kurda ındırım yap dıyecek 1 btc tl olarak 70 ıse sen 65 den vereceksın artık
Solarminer
Hero Member

Activity: 826
Merit: 502

View Profile
December 14, 2017, 10:15:33 AM

Ne zaman yasaklar vergilendirilme başlar alternatif yollar her zaman  bulunmuştur.  Çok fazla dert edilecek bir konu değil . Ama devlet anlayamadığı işten neye göre vergi alacak ? Onu bekleyip görmek lazım ..
thefunkybits
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1000

View Profile
December 14, 2017, 10:39:02 AM

vatandaştan vergi alması saçma, niye derseniz bu ülke içindeki bi kazanç değil devletinden imkanlarından bağımsız bir piyasa.aracı kurum zaten vergi ödüyor.ben ticaret yapmıyorum ki fatura alıp vermiyorum KDV ödeyip veya iade almıyorum.ama devlet almak istedikten sonra illa ki bir kılıf bulacaktır.yüksek mebla olan gitsin yurtdışında nakite dönsün en azından tatilde yapmış olur
torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
December 14, 2017, 10:41:25 AM

vatandaştan vergi alması saçma, niye derseniz bu ülke içindeki bi kazanç değil devletinden imkanlarından bağımsız bir piyasa.aracı kurum zaten vergi ödüyor.ben ticaret yapmıyorum ki fatura alıp vermiyorum KDV ödeyip veya iade almıyorum.ama devlet almak istedikten sonra illa ki bir kılıf bulacaktır.yüksek mebla olan gitsin yurtdışında nakite dönsün en azından tatilde yapmış olur

sonra o paraları nasıl sokucaz ulkeye?
ordan burdkai hesaba swift gibi birşey mde sorun cıkar mı acaba?
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: