Bitcoin Forum
May 05, 2024, 02:56:00 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: GELİR VERGİSİ VE KDV BALON DİYİP YÜZDE 50 GEÇİRMEK  (Read 518 times)
tallbutshort54
Full Member

Activity: 280
Merit: 102

View Profile
December 14, 2017, 11:01:54 PM

Devlet hayat kadınlarından bile verigisini alıyor. o işler öyle kolay değil. devlet demir yumruğunu vurduğunda herkes dağılır kimse önünde duramaz, sadece rüşvet veren ve rüşvet alan üst düzey yöneticiler kurtulur. zaten günümüzde de olan bu.
1714877760
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714877760
Reply with quote  #2

1714877760
Report to moderator
1714877760
Hero Member
*

Ignore
1714877760
Reply with quote  #2

1714877760
Report to moderator
The Bitcoin software, network, and concept is called "Bitcoin" with a capitalized "B". Bitcoin currency units are called "bitcoins" with a lowercase "b" -- this is often abbreviated BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714877760
Hero Member
*

Ignore
1714877760
Reply with quote  #2

1714877760
Report to moderator
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
December 14, 2017, 11:18:00 PM

vatandaştan vergi alması saçma, niye derseniz bu ülke içindeki bi kazanç değil devletinden imkanlarından bağımsız bir piyasa.aracı kurum zaten vergi ödüyor.ben ticaret yapmıyorum ki fatura alıp vermiyorum KDV ödeyip veya iade almıyorum.ama devlet almak istedikten sonra illa ki bir kılıf bulacaktır.yüksek mebla olan gitsin yurtdışında nakite dönsün en azından tatilde yapmış olur

sonra o paraları nasıl sokucaz ulkeye?
ordan burdkai hesaba swift gibi birşey mde sorun cıkar mı acaba?
vergi dairesi 50000 tl altında olan swiftleri çok takip etmiyormuş şansımızı oradan deneriz olmazsa.
yada makul vergi koysunlar bizde hiç zorlamayalım ama ben %30 kart yapmak için tokende 3 ay bekleyip o karı da vergi diye vermem.
edutBTC
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 250

View Profile
December 14, 2017, 11:24:10 PM

Bu vergicilerin neyi takip edip etmeyecekleri hiç belli olmaz adamlar kafasına göre düzenleme yapmaya başladı, hop bir düzenleme yapıp o vergi yılı içine giren her harekete vergi yansıtmaya kalkabilirler. Anlam veremiyorum nerde vergi kanunundaki açıklık, öngörülebilirlik, belirlilik prensipleri?? En son başa çıkamayıp gerçekten yasak edecekler gibi geliyor.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
tmskcimen
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
December 15, 2017, 12:39:49 AM

Devlet devlet gibi değilki maliye bakanlığı bakması lazım eğer olursa adamlar merkez bankasına şutlamışlar biz ne oldupunu bilmiyoruz bu bitcoinin siz öğreninin ona göre iş yapın.
tthero
Member
**

Activity: 266
Merit: 11

Hata Yoksa Hareket Yok, Hareket Yoksa Ölüm Var..

View Profile
December 15, 2017, 01:13:04 AM

ben bunlar kadar o..... bi yonetım gormedım, Halkın mkoydular .neyse şirket acıcaz, yurtdısı ıthalat ıhracat ayagına para girişini göstericez. Baska care kalmadı

❇️ E N İ G M A ❇️
freedomforever
Member
**

Activity: 336

View Profile
December 15, 2017, 03:23:45 AM

Sen cik yeni saadet zinciri de, bitcoin balondur de. Sonra bu isle uğraşan vatandasi op. Ne guzel dunya, ne guzel ironi. Ne saka gibi ulke. Yazacak cok sey var fakat konunun disina cikmayayim. Umarim vergi alinmaz, alinsa dahi %5'i gecmez. Benimkisi tabii sadece bir umut.

Easx
Member
**

Activity: 490

View Profile
December 15, 2017, 03:53:49 AM

Bu vergicilerin neyi takip edip etmeyecekleri hiç belli olmaz adamlar kafasına göre düzenleme yapmaya başladı, hop bir düzenleme yapıp o vergi yılı içine giren her harekete vergi yansıtmaya kalkabilirler. Anlam veremiyorum nerde vergi kanunundaki açıklık, öngörülebilirlik, belirlilik prensipleri?? En son başa çıkamayıp gerçekten yasak edecekler gibi geliyor.

Aynen öyle hocam. Adam yazar cezayı muhattap bulamayız. Şikayet etsen bilirkişisi yok Smiley Yani devlet buna yeni ekmek kapısı olarak bakıyor ama seninde yazdığın gibi başa çıkamayıp komple yasak edecekler gibi.

Kolay elde edilebilecek bir yurtdışı yolu olsa mükemmel olacak.

thenorthblue
Member
**

Activity: 336

View Profile
December 15, 2017, 04:46:23 AM

Şaşırmadım aslında bu duruma. Son 15 senedir o kadar çelişki şeyler oldu ki, bu devede kulak. Umarım amaç dijital para yasal bir şekilde yasaklamak değildir. (vergiyi yüksek tutarak) Vergi hoşgorülebilir ancak %1-2lerde olması koşuluyla.

adamin1i
Member
**

Activity: 539
Merit: 20

View Profile
December 15, 2017, 06:23:38 AM

Millet daha vergi gelmeden %20 lere razı olursa daha çok geçirenler olur..
Hakkınızı savunmayı öğrenmeniz lazım.
social1178
Member
**

Activity: 112

View Profile
December 15, 2017, 06:43:57 AM

vergiyi savunmuyorum ama su var yanlıs lanse edılıyor karın %30 undan bahsedılıyor ana paradan bahsedılmıyor arkadaşlar mesela 10 bın yatırın adam 3 bın kazandıgında 3 bın ozerınden 900 tl vergi verecek, ulan sımdı yazınca ne çokmus dedım  Huh
Altcoin Agent
Hero Member

Activity: 798
Merit: 500

Sovryn - 300-500% APY on USDT Deposit

View Profile
December 15, 2017, 06:46:28 AM

Normalde benim bildiğim gelir vergisi %15 tir.bundan avergi almaya kalkarlarsa o kadar alacaklarını düşünüyorum ama ona bile razı değilim.ticari bir faaliyet yürütmüyorum sonuçta bist'te de işlem yapmıyorum sonuçta bu devletin bi kanalına bağlı değilim.kazandığım parayıda zaten ülkemde harcayarak katkı sağlamış oluyorum devlete.dahada ne vergisi alacakmış benden.Devlet vatandaşı m.kmeye kalkarsa vatandaşında önüne domalacak hali yok bence.herkes alternatif arayacaktır

.The DeFi for Bitcoin Platform.            ███   ███
           ███   ███
          ███   ███
         ███   ███
        ███   ███
       ███   ███
      ███   ███
     ███   ███
    ███   ███
   ███   ███
  ███   ███
 ███   ███
███   ███
▄  ▄██████████████████████▄  ▄
 ▀▄ ▀████████████████████▀ ▄▀
  ▀█ ▀████▀ ▄▄            █▀
   ▀█▄ ▀█ ████████████▀ ▄█▀
     ██▄ ▀▀▀▀▀▀▀▀▀███  ██
      ███      ▀█▄ ▀ ▄██
       ███▄ ▀█████ ▄███
        ████ ▀██▀ ▄███
         ▀███▄  ▄███▀
          ▀███▄ ▀██▀
            ████▄ ▀
             ████▀
              ▀█▀
SOVRYN███   ███
 ███   ███
  ███   ███
   ███   ███
    ███   ███
     ███   ███
      ███   ███
       ███   ███
        ███   ███
         ███   ███
          ███   ███
           ███   ███
            ███   ███
.300% APY on USDT Deposits.
████████████████████████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
moneva
Member
**

Activity: 126
Merit: 28

diwtoken.com

View Profile WWW
December 15, 2017, 09:01:50 AM

Bitcoin ile gecenlerde daire satisi vardi bir insaat firmasinin Istanbul'da... Bu tip bitcoin ile alisveris artarsa nasil vergilendirilecek bu islemler anlamadim.
Sahibinden'de bitcoin aratin, bitcoin kabul eden saticilar var: arsa, araba gibi seyler icin...

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
DIW ◈    DIWtoken.com    ▐   WHITEPAPERANN THREADTELEGRAM   ▌    SECURITY DECENTRALIZED
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
baskanx
Sr. Member

Activity: 686

View Profile
December 15, 2017, 09:15:06 AM

Ingilterede oturan bir arkadaşım edilen kardan %20 kesildiğini söylemişti bikaç gün önce, bizimkiler hala uyanmamış diyip şaşırmıştım ki haberler çıktı. Bikaç aya muhtemelen vergi gelecektir diye düşünüyorum.
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
December 15, 2017, 09:30:35 AM

Vergi alınması için öncelikle bitcoinin kanunen tanımlanması gerekiyor. Sanırım yapacakları şey tanımadan vergi kesmek olacak. Zaten bu durumda başka bir şey düşünülemez. Tanıması halinde başamediği bitcoin başına çok büyük bela açar.
Olacak olanı söyleyeyim. Son zamanlarda insanlarımızın kripto paralara olan ilgi ve merakını fark eden devletimiz buradan gelir elde eden insanlarında diğer vatandaşlar gibi vergi vermesi gerektiği yönünde bir adım atacak ve alınacak vergi gelir vergisi adı altında alınacaktır. Bunu sadece ve sadece tl karşılığı çıkış yaptığınızda uygulayabilir. Yani 1 bitcoini bozdurdunuz ve banka hesabınıza tl yi çektikten sonra bu gelirin bitcoin geliri olduğunu söyleyip gelir verginizi ödeyeceksiniz.
Zaten btc transferlerinizden vergi kesmesi gibi bir ihtimal yok.

Bu yüzden btc falan tanınmayacaktır. Sadece tl ye dönüştürülen gelirler vergilendirilecektir. Kaş yapayım derken göz çıkaracaklar ileride görürsünüz. CryptoCurrency ileride dünyanın algısını değiştirecek göreceksiniz. Devlet mekanizmasına taş söktürecek.
perfectinvest3
Member
**

Activity: 112

View Profile WWW
December 15, 2017, 09:35:20 AM

Sadece yıllık 24 bin lira üzerinde kazançlardan vergi alınır. Ayda 1999 lira kazanan vergi vermez. Üstünde kazanan başka çözüm düşünsün.
Republicofizmir
Sr. Member

Activity: 434

View Profile
December 15, 2017, 10:25:55 AM

Yıllık 24 25 tl kazananlara vergi muhabbeti şehir efsanesi gibi, bence dikkat çeken hesaplar vergilendiriliyor çünkü hesabıma yıllık 50 tl den fazla para girişi var ve çalışmıyorum. Ayrıca btc bozdurmadan anca kerizler %50 vergi verir birsürü yolu var bozdurmanın
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
December 15, 2017, 10:38:52 AM

Forumda trade yaparım yınede o vergıyı odemem vergısız bır ada bulur oraya gıder orda satar çekerım ama bu adamlar gıtmedıkce vergı vermem zaten elımızdekı avucumuzdakını alıyorlar ticaret yaparken, benım karımın %35 ına ortaklar her sekılde bırde burdan vurmasınlar kırbacı
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
December 15, 2017, 11:08:14 AM

Vergi alınması için öncelikle bitcoinin kanunen tanımlanması gerekiyor. Sanırım yapacakları şey tanımadan vergi kesmek olacak. Zaten bu durumda başka bir şey düşünülemez. Tanıması halinde başamediği bitcoin başına çok büyük bela açar.
Olacak olanı söyleyeyim. Son zamanlarda insanlarımızın kripto paralara olan ilgi ve merakını fark eden devletimiz buradan gelir elde eden insanlarında diğer vatandaşlar gibi vergi vermesi gerektiği yönünde bir adım atacak ve alınacak vergi gelir vergisi adı altında alınacaktır. Bunu sadece ve sadece tl karşılığı çıkış yaptığınızda uygulayabilir. Yani 1 bitcoini bozdurdunuz ve banka hesabınıza tl yi çektikten sonra bu gelirin bitcoin geliri olduğunu söyleyip gelir verginizi ödeyeceksiniz.
Zaten btc transferlerinizden vergi kesmesi gibi bir ihtimal yok.

Bu yüzden btc falan tanınmayacaktır. Sadece tl ye dönüştürülen gelirler vergilendirilecektir. Kaş yapayım derken göz çıkaracaklar ileride görürsünüz. CryptoCurrency ileride dünyanın algısını değiştirecek göreceksiniz. Devlet mekanizmasına taş söktürecek.

mantikli ve benimde düsüncem bu yönde... geriye dönük vergi istemesinler de... malum, 2017 yili bugüne kadar kazancli gecti ve cogu kisi kazanclarini tl olarak cektiler... simdi devlet gelipte 2017de elde ettiginiz gelirden %35 derse ki büyük ihtimal öyle yapacaklar (öyle istiyorlar cünkü) - bak o zaman cümbüse...
Delinquency
Sr. Member

Activity: 560

View Profile
December 15, 2017, 11:15:36 AM

Yapılacak tek şey
BİR İŞLETMENİZ Mİ VAR ?
SİMİT Mİ SATIYORSUNUZ?
KRİPTO PARALARDA ÖDEME KABUL EDECEKSİNİZ.
KORKACAK BİŞEY YOK.
BİZ BU KRİPTO PARALARI TAKİBİ YAPILAMIYOR
VERGİ ALINAMIYOR DİYE SEÇTİK.
GÜNLÜK YAŞAMDA BİR KULLANILSIN HADİ BAKALIM BENİM ETC,BTC ADRESİMDEN ALSINLAR VERGİ
TÜRKİYEDE EN SONUNDA YASAKLAYACAKLAR BEN BİLİYORUM.
BİZEDE BAŞKA ÜLKEYE GİTMEK DÜŞER.
Aynen öyle olacak gibi bu işin sonu. Eminimki devlet bizden para koparamayacağını anladığında digital paraları yasaklamaya başlıyacak ardından da bu forum yasaklanacak.
Ben yazılıcıyım forumu wikipedia'yı wikileaks'i ve daha birsürü siteyi kullanamazsam nasıl para kazanırım ? siktir olup giderim en sonunda
zenfon6
Member
**

Activity: 148

View Profile WWW
December 15, 2017, 11:32:29 AM
Last edit: December 15, 2017, 11:51:10 AM by zenfon6

GSS,beleş yaşayan suriyeliler,1000 odalı saray,vergisiz satış yapan suriyelilerin dükkanları,araç garantili köprü(geçmeyen her eksik aracın farkı hazineden karşılanıyor),zengin iş adamlarına getiriilen vergi indirimleri,meyve suyu gazoz limonata enerji içeceklerinden ÖTV almak,çiftçiye pahallı mazot lüks yatlara ucuz mazot

her bir konu başlığını uzun uzun yazmıştım ama bu başlıklar bile beyni olana çok şey anlatmaya yeter

ülkemde beleş yaşayan, sığınma kamplarından çıkıp en güzide şehirlerin mahallelerine yerleşen,milletin karısına kızına bela olan, kimliği olmayan,  vergisiz dükkan açıp para kazanan suriyelilere kimse laf etmiyor. !!! Ama 3 kuruş u 10 kuruş yaptık diye insanlar, yok öyle oturduğun yerden para kazanmak vereceksin tabi vergisini diyor...suriyelilere gelince,onlar din kardeşimiz savaş mağduru hasktrn lan ordan..

ee tabi bitcoine lale soğanı balon diyip daha sonra vergi alacağız diyenin seçmeni de bu kadar oluyor işte

bi kere şu cahillerin anlaması lazım oturduğun yerden para kazanmak diye küçümsenmez..sen eşek gibi çalışırsın 12 saat hakkını yedire yedire..o adam oturur 1 saat uğraşır senin kat be kat kazandığından fazla kazanır..kafası çalışan karşlığını alır ..bu işler böyledir..hiç bok atmasınlar..ya da atsınlar komik oluyor laf sokmak için de iyi fırsat aslında..öyle biri denk geldi mi e sen eşeksen ben napayım diyiverirsin  Grin
havuz medyasındaki bitcoin vergi haberlerinin altındaki yorumları bi okuyun...nasıl köpürmüşler nasıl çıldırmışlar kahkaha atarsınız..vöröcöksönöz vörgöööööö  Grin

şimdi , 3 kuruş paranı 10 kuruş yapan kardeşim %35~50 e ne diyorsun ? ağrına gitti dimi

bu işte bana göre devletin hakkı en fazla %1 dir.

vatan millet sakarya ayakları yapıp devletimizin ihtiyacı var diyenlere tek cevabım var: satmasaydınız gülüm o zaman... satmasaydınız altın yumurtlayan tavukları (tüpraş, petkim, telekom,limanlar,fabrikalar)

eğer dünya da devletler böyle aşırı vergi oranları getirirlerse birçok farklı yöntem ve sistem ortaya çıkacak...bu olay internet gibi birşey ..kapatamazsın

Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  

Jump to: