Bitcoin Forum
July 30, 2024, 08:19:41 AM *
News: Help 1Dq create 15th anniversary forum artwork.

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: en sağlam alım satım borsaları?  (Read 260 times)
gribalenfeksiyon (OP)
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
December 14, 2017, 12:32:57 PM

alım satım yapabileceğim en güvenilir ve komisyon ücreti en düşük olan borsalar hangileridir? hangilerinde takılmam lazım acaba? düşük meblaalrda takılacağım için şu an komisyon ücretinin çok olmaması benim için daha iyi olur diye düşünüyorum haksız mıyım? tavsiyelerinizi bekliyorum..
motors
Sr. Member

Activity: 459
Merit: 258

🌟 Blockchain Expert, Miner.

View Profile
December 14, 2017, 02:38:45 PM

Hocam yabancı borsamı soruyorsunuz, yerli borsamı? Yabancı borsaların yerlilere göre komisyonu daha düşüktür. Fakat güvenilirlikleri benim gözümde daha azdır. Kaç kere bitfinex vs. hacklendi BTC'ler çalındı.

Yerli borsalarda Paribu, BTCTurk, Koinim var.

Yabancılarda ise Poloniex, Bitfinex, Bittrex, Cex.io, Kraken vs.vs.vs.vs.

Yerli borsalarda Paribu'yu, Yabacı borsalarda ise Poloniex'i kullanıyorum.

Önce kullanma sebeplerimi açıklayayım.

Paribu; ötekilere göre daha güvenilir, daha hızlı, daha çok işlem hacmi var. Arayüzü vs. oldukça başarılı ve basit.
Poloniex; ben seneler önce Poloniex ile başladım işlem yapmaya ve onunla devam ediyorum. Arayüzü vs. oldukça basittir. Piyasadaki en yüksek işlem hacmine sahip borsadır. Fakat şikayet edenler var, beğenmeyenler var. Ben şu aşamada beğeniyorum.

BTCTurk: Çalışma saatleri içinde çalışırlar (09.00-17.00). Bu saatler dışında destek ekibi cevap vermez. Paribu'ya göre daha yavaşlar. Fakat Paribu gibi bunlarda güvenilirlerdir.
Koinim: Şu aşamada hemen hemen herkesin şikayetçi olduğu hantal bir borsadır. Memnun olanı ne duydum, ne gördüm. Güven konusuna gelince bilemiyorum malesef. Sahipleri vs. çok fazla ortalıkta değiller.

Türk borsalarında en yüksek komisyon Koinim'de olması lazımdı. Onun dışında diğer 2 borsanın komisyonları neredeyse aynı.

Şu aşamada yeni çıkan TR Borsları var. Çok sıkıntı yaşanlar var onlarda. Bazıları içinde sadece "bu işte iyi para var" denerek açtıklarını düşünüyorum. "Şu aşamada çok güvenilir bulmuyorum onları" ve işlem hacimleri oldukça düşük.

One day, all people will use crypto money instead of paper money.
Bounty Picker
Member
**

Activity: 98
Merit: 10

"Akche, Türkiye'nin Dijital Parası"

View Profile
December 14, 2017, 08:27:43 PM

digilira.com candır bu saatten sonra , inşallah bir an önce hacim de oluşur. digilira borsa değil, waves dex için bir Türk Lirası geçitidir.
Waves Platform üzerinde yaptığınız her takas 0.003 WAVES (yaklaşık 5 kuruş) olarak ücretlendirilmektedir.
10.000,00 TL'ye (Onbintürklirası) kadar olan para çekme taleplerinizde KDV dahil 20,00 TL (Yirmitürklirası) komisyon ücreti kesilmektedir.
10.000,00 TL (Onbintürklirası) üzerinde olan para çekme taleplerinizde KDV dahil %0.2 komisyon ücreti kesilmektedir.

Boinkit
Full Member

Activity: 386
Merit: 178

View Profile
December 14, 2017, 08:58:02 PM

Yurt dışında şu an en güvenilir ve en rahat arayüze sahip olan borsa Binance'dir, Kraken eskiden gözde bir borsaydı ve herkes güveniyordu ama artık ne alım-satım yapılabilir ne de transfer yapabilirsiniz. Bir işlemi yapmanız 2 saatinizi alıyor, çok yavaş. Türkiye olarak sadece Paribu'yu tavsiye ediyorum, aşağı yukarı her borsa aynıdır ama Türk borsalarında altcoin sayısı azdır.
CoinKolik
Hero Member

Activity: 736
Merit: 504

View Profile
December 14, 2017, 11:29:28 PM

Burada borsa tavsiyeleri verenleri pek dinlemeden direkt olarak Binance'ye kaydolmanı tavsiye ediyorum, çoğu kişi yeni açılan borsaları tavsiye etmeye başlamış, kimin ne olduğu belli değil çoğu arkadaşları zaten birbirlerini tavsiye edip duruyorlar. Türkiye'de bilinen üç adet borsa var Paribu, BTCTürk ve Koinim şu ana kadar Paribu'dan hiçbir sıkıntı yaşamış değilim. Eğer altcoinlerle oynamak istiyorsan Binance ve Bittrex ikilisini tercih etmelisin.
trebesh
Newbie
*

Activity: 29
Merit: 0

View Profile
December 15, 2017, 02:34:41 AM

Binance derim kesinlikle orada olmayan coin ise Bittrex derim.
Zivorski
Jr. Member
*

Activity: 92
Merit: 4

"The only way out is to invest in Bitcoin."

View Profile
December 15, 2017, 04:16:12 AM

Türk borsalarında Paribu, Yabancı borsalarda Bittrex. Arkadaşlar Poloniex ve Binance'de tavsiye etmişler, onlarda gayet kullanışlı.

Türk borsalarında yeni açılan borsaları öneren olmuş. Yeni açılan borsalara girmeni tavsiye etmem.

Türkiye'de güvenilir üç borsa vardır. Bunlar; Paribu, BTCTurk, Koinim. Aralarında en yüksek işlem hacmine sahip olan ve en hızlı olan Paribu'dur. BTCTurk'te ETH var fakat sıkıntı yaşayanlar bu sanırım. Koinim ise yukarıda arkadaşın dediği gibi baya hantal.
bitcointr89
Newbie
*

Activity: 6

View Profile
December 15, 2017, 09:13:09 AM

Ben cex.io kullanıyorum.

Kredi kartıyla para yatırma gibi bir özelliği de var.

Banka transferi veya BTC olarak para yatırıp çekmede hiç komisyon alınmıyor.

Bir de bu çok önemli: Eğer cex.io da market emri yerine limit emri verirseniz herhangi bir fee ücreti alınmıyor. Bu da çok büyük avantaj.

Ama kredi kartlarında komisyon yaklaşık 4% bunu da göz önünde bulundurmak lazım.

Çok fazla alt coin ler için de poloniex veya bittrex öneririm.

Bir de yerli borsalar çok fazla amatörler ve çok fazla altcoin yok, girmenizi tavsiye etmem.
h4yfans
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
December 15, 2017, 10:45:40 PM

coinmarketcap e gir oradan markete tıkla sırasıyla volume ü yüksek olan borsalara bak. onlar en güveniliri işte.
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
December 16, 2017, 06:25:13 PM

mtgox en sağlamıydı, birkaç yüzbin bitcoin buharlaştı, btc-e vardı yakın geçmişe kadar, güzel bitcoin dönüyordu, şimdi FBI logolu bir ana sayfası var. Cryptsy vardı altcoin cenneti, Amerikan şirketiydi hem de. O da yok. Böyle bir ortamda sağlam alım-satım borsaları diye bir soru sormak maalesef mümkün değil. Eğer crypro cuurency ile ilgili riskleri tam olarak anlamadıysanız devam etmemenizi öneriririm. Endişelerin önüne geçebilmek için yeni moda dex'leri takip edebilirsiniz.
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
December 17, 2017, 03:18:23 PM

ben hiçbir borsa da al sat yapmadığınız koinleri tutmanın mantıklı olmadığı görüşündeyim. aylık al sat hacmin 100000₺ / 1BTC mi? o zaman alımını satımını yap. belirli aralıklarla bu tutar üzerini sürekli hesabına çek. ₺ olarak bankana girdi çıktı istemiyor musun? çevir o zaman BTC olarak at bilgisayarına cep telefonuna kendi cüzdanına. blockchain cüzdanını bile kullanmıyorum artık. nerede ne kadarım var bilmiyorum arkadaş. en son nicehash gitti.

4 senedir bu işin içindeyim en güvenli cüzdan kendi cüzdanın. ve en önemlisi "hacklenemeyecek borsa yoktur"

For rent...
btcpara
Member
**

Activity: 182
Merit: 22

View Profile
December 17, 2017, 07:41:45 PM

Binance derim kesinlikle orada olmayan coin ise Bittrex derim.
hocam peki binance diyorsunuz . ben hesap açtım tam onay yapmadan kullanırsam birşey olurmu?gonder al denedim küçük paraları oluyor.ama mesala 5-10 bin tl ye çıkarsam onaya mı düşer limiti varmı
diger sorum trde oraya btc vs gonderip bozup exchange yapmak kar ettirirmi 2-3 bin tl ile girsek al sat ?
hamletkatlet
Newbie
*

Activity: 24

View Profile
December 17, 2017, 08:26:19 PM

Binance hoş borsa güzel borsa mobil uygulamasıda güzel ama dolar ile alım satım yapılmıyor tek kötülüğü burada bitfinex candır
HartmaniAbit
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile
December 18, 2017, 08:28:20 PM

mtgox en sağlamıydı, birkaç yüzbin bitcoin buharlaştı, btc-e vardı yakın geçmişe kadar, güzel bitcoin dönüyordu, şimdi FBI logolu bir ana sayfası var. Cryptsy vardı altcoin cenneti, Amerikan şirketiydi hem de. O da yok. Böyle bir ortamda sağlam alım-satım borsaları diye bir soru sormak maalesef mümkün değil. Eğer crypro cuurency ile ilgili riskleri tam olarak anlamadıysanız devam etmemenizi öneriririm. Endişelerin önüne geçebilmek için yeni moda dex'leri takip edebilirsiniz.

Katılıyorum. Güvenli diye bir şey yoktur. Sabah kalkmışız binance hacklenmiş, paribu kaçmış olabilir. O yüzden en güvenilir kendi cüzdanlarınızdır. İşlem yapıp cüzdana çekmek
KafkaFR
Newbie
*

Activity: 40

View Profile
December 18, 2017, 09:24:41 PM

Herkes Bittrex sağlam sağlam dedi , sonra bittrexte milletin hesaplarını kapattıktan sonra..bir bprsaya sağlam demek zorlaşıyor
arapgeceleri
Member
**

Activity: 378
Merit: 10

View Profile
December 18, 2017, 09:30:09 PM

ya bu sıralar ne bittrex ne de bitfinex yeni kullanıcı kabul etmiyor. Bittrex, kullanıcı çokluğu nedeniyle yaşadığımız ağırlığı düzeltmeye çalışıyoruz gibisinden bir neden sunuyor. Bitfinex ise bilmem ne saldırısına uğradığımız için şu an yeni kullanıcı kabul etmiyoruz diyor. Biraz beklemenizi ya da şu an için binancede iş yapmanızı öneririm. Bol kazançlar.

CTRLX
Hero Member

Activity: 910
Merit: 503

View Profile
December 18, 2017, 11:38:19 PM

Binance, Bittrex, Bitfinex bu borsalar gayet iyi özellikle Binance son dönemde çok popüler oldu, popüler olmasının sebebi ise temiz bir arayüzle hızlı bir şekilde çalışması, sorunsuz bir borsa olmasıydı. Kesinlikle tavsiye edilir.
zionne
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
December 20, 2017, 07:49:06 PM

yerlı borsa olarak btcturk ü kullanıyorum.yabancı borsa binance i kullanıyorum.
badulcan
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
December 20, 2017, 08:36:47 PM

Öncelikle herkese merhaba. Yerli borsa olarak paribu denmiş ancak an itibariyle 17,000 dolar (64,984 tl) olan BTC paribuda 73,669 tl .
Piyasalara pek aşina değilim ama komisyon biraz fazla değil mi?
Pages: [1]
  Print  

Jump to: