Bitcoin Forum
June 23, 2024, 08:49:29 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Yeniler çok bilinçsiz  (Read 714 times)
bravia
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
December 14, 2017, 08:53:45 PM

İyide herkes anne karnında öğrenmiyor ki kripto para sektörünü, insanlar korkarak yaklaşıyor ismi zaten sıkıntılı bi kere "kripto" "para" ilk defa duyan birisi olsanız şu zamanda ne düşünürdünüz.
crazy1204
Full Member

Activity: 322

View Profile
December 14, 2017, 09:54:29 PM

Hocam haklısınız ama işte altlar daha artar diye giriyoruz yoksa btc konusunda dediğiniz gibi mantıklı bu arada avatarınızdaki karikatürü bayıldım ya cidden kahkaha attım arkadaş gece gece

okanciftci74
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
December 14, 2017, 10:07:13 PM

Bu işleri okuya okuya takip ede ede araştıra araştıra öğrenirsin fikrim bu diğer türlü milletin yorumuna bakıp iş yaparsan çöp olursun.
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
December 14, 2017, 10:16:27 PM

Neden dash ornegi verdin bilmiyorum ama dash ekibincok saglam calisan bir ekip ve arkasi dolu anlasmalar yapiyorlar onceden arastiriyordum ben alamadan cok artti vazgectim. Ama sadece bir ornek olarak verdiysen yeniler bilgisizde biz cokmu bilgiliyiz ethereumu kacirdim (hemde 2 defa:) litecoini iotayi hepsi kacti sanatan eimizde duran az biraz btc yukari tasidi bizi bukadar yukseecegini bende bilmiyordum beni birak kuculen ucgenciler bile hala hergun dusecek diyor Smiley
Arksun
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 250

View Profile
December 14, 2017, 10:27:37 PM

Yıllarını kriptoyu anlamaya vermiş üstadları es geçiyorum zaten burada normal bir şekilde trade yapmayı kovalayan veya bir şekilde piyasanın içinde yolunu bulmaya çalışan kimse tam anlamıyla bilgiye sahip değil. Hepimiz bir yerden giriş yaptık buralarda bulduk kendimizi, hergün yeni bir şey duyup öğreniyoruz.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
December 14, 2017, 10:29:36 PM

Yeni adapte olan insanlarda genel olarak şöyle bir sıkıntı görüyorum,  tek amaçları koin alıp zengin olmak başka bir şeyle ilgilenmiyorlar, bu doğru değil.
PokerStein1
Full Member

Activity: 392

View Profile
December 14, 2017, 10:31:17 PM

Yeni bir kisi eger azda usengec ise bana kalirsa BTC + Ethereum + Litecoin + Stratis alsin cekilsin kenariya 1 ya da 2 sene sonra geri gelsin yeterli olur yani.

bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
December 14, 2017, 11:25:21 PM

yeni nesilin genel sorunu okumamak zaten.
adam duyuyor bitcoin 6 ayda ikiye katladı diye tamam ona yetiyor o
ondan sonra gelip param eridi diye başlık açıyorlar.
edutBTC
Sr. Member

Activity: 518

View Profile
December 14, 2017, 11:29:32 PM

Maalesef "bitcoin diye bir şey varmış yav" diyen balıklama dalıyor. Dur güzel kardeşim önce biraz anla, gözlemle. Az çok bir şeyler öğrenmek isteyen adamın sürekli piyasa gözlemi yapıp okuması araştırması gerekiyor. Bu forum bence en güzel kaynaklardan biri ve herkesin elinin altında, diğerlerinin tecrübesinden feyiz alabilmek de çok önemli.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
yenilmez86
Member
**

Activity: 1260
Merit: 43

View Profile
December 14, 2017, 11:29:38 PM

Herkeste (ben de dahilim belki buna) bir an önce parayı katlayayım mantığı var. Evet, bazen şansa denk gelebilir ama bu her zaman olacağı anlamına gelmez. Eskiden saadet zincirlerine parasını kaptıranlar ile, şimdi bodoslama bilmediği bir alan girip, sadece çok konuşuluyor diye pat diye tüm yatırımını bilmediği bir coine yatıranların ortak noktalarıdır "kaybetmek".
mikewirth
Sr. Member

Activity: 532

View Profile
December 15, 2017, 12:26:00 AM

Şöyle bir atasözümüz vardır '' iş bilenin kılıç kuşananın'' ama bu türden piyasalar için geçerli değil maalesef bu söz.  Sadece kulaktan dolma sözlere uyarak bu piyasaya atılanlar daha fazla  para kazanıyor, çok derin bilgisi olan da şöyle mi böyle mi diye durumu değerlendirene kadar fırsatlar kaçıyor. Ortasını bulmak lazım.
tmskcimen
Member
**

Activity: 448

View Profile
December 15, 2017, 12:37:48 AM

Bende yeniyimde merak ettiğim bütün konulara giriyorum hepsini tek tek okuyorum yatırım yapmak istiyosam da az miktarda aklıma yatan araştırdıktan sonra onlara 100-200Tl atıyorum. araştırmak ve takip önemli.
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
December 15, 2017, 04:34:08 AM

Arkadaşlar adı üstünde ''yeniler'' biraz anlayış biraz da onlara yardım da edersek kısa zamanda yol alırlar.Unutmayın ki hepimiz o yollardan geçtik.Tabi ki de okumaları ve öğrenmeleri lazım herkez üstüne düşen görevi yapar zannımca.Bol kazançlar.
Easx
Member
**

Activity: 490

View Profile
December 15, 2017, 05:00:59 AM

Günümün en az 2 saatini araştırmaya harcıyorum. Dash hakkında birşey diyemem ancak şu kısacık sürede anladığım birşey varsa her coinin bir sıkıntısı olduğu Smiley 4-4lük bir coin yok. Olsa zaten piyasa diye birşey kalmaz.

Reyiz
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 2

Astorgame.com | ICO is LIVE | Get Your Bonus

View Profile
December 15, 2017, 05:29:00 AM

Her yeni girilen iş bebeklik dönemine benzer; önce konuşmayı öğrenirsin sonra soru sorarak, bozarak ve yaparak olayı çözersin. Bende yeniyim ve ipin ucunu kaçıranlar haricinde diğer yenileri savunuyorum  Wink

Astorgame.com | eSports & Gambling | ICO is LIVE | Get Your Bonus (http://Astorgame.com)
cenkistan
Member
**

Activity: 152

ImmVRse | Disrupting the VR industry

View Profile
December 15, 2017, 06:24:45 AM

Yeni bir kisi eger azda usengec ise bana kalirsa BTC + Ethereum + Litecoin + Stratis alsin cekilsin kenariya 1 ya da 2 sene sonra geri gelsin yeterli olur yani.

olur olmasına amao 1-2 sene bekleyecek sabır çok kişide bulunmuyor, sabırlı olanlarında kazançlarını az çok görüyoruz forumda.o yüzden ben uzun vade bakıyorum işe arada kendimce fırsat görürsem al-sat yapıyorum sadece

social1178
Member
**

Activity: 112
Merit: 11

View Profile
December 15, 2017, 06:36:24 AM

bırazda ınsanda acemı sansı olacak ether cok yukseldı waves yukselmı monero yukseldı bunlardan vardı elımde, btc patlar haftas sonuna dogru satayım dedım ama her 1 gıdım yukarı yazmaktan satamadık, aç gözlu olmayacaksın eger satmıs olsaydım 2k dolar daha karda olacaktım sımdı
frtmr
Full Member

Activity: 616
Merit: 108

View Profile WWW
December 15, 2017, 08:22:27 AM

Herkes bu piyasaya kazanç için giriyor, son girenler biraz daha açgözlü yüzde bilmam kaç artmış bizde girelim kafasındalar.
Sabır yok, tavsiyelere göre hareket ediyorlar, yanlış tavsiyeler terste bırakıyor, artışa geçen coinleri alıp tepede yakalanıyorlar. Liste uzar gider.
baskanx
Sr. Member

Activity: 686

View Profile
December 15, 2017, 09:06:34 AM

İki arkadaş da aynı konudan bahsetmiş ve kesinlikle doğru. Düşünsenize millet o kadar aç gözlü ve açıktan para sevdasında ki, iki satır bile okumak zor geliyor. Bitcoinin 8 haneli küsüratı olduğunun bile farkında değiller, umurlarında da değil zaten.
Olay şu: "Gardaş, Selahattin geçen yıl 2 milyarla girmiş (on yıl önce 6 sıfır atılmış olması da onların beyinlerini fazla zorluyor) şimdi altına araba çekmiş anuğa goyum"
Türk yatırımcının %95ini özetlemişsiniz son cümleyle, kulaktan dolma doğru düzgün bilgi olmadan alıyorlar bir haberde görmüş veya birinden duymuş. Bunu yapan adamlar da öyle okumuş mühendis olmuş adamlar. Okadar okudun ettin de kendin araştırman gerektiğini öğrenemediysen kaybetmeye mahkumsun da. O yüzden bolca okumak lazım, tecrübe olsa da olmasa da okumadan bu piyasada iş yapmak zor. Mesela kaçımız yabancı blogları haberleri vesaire geçtim, forumda globali takip ediyor? Çok da çıkmayacaktır muhtemelen.
gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
December 15, 2017, 09:08:49 AM

Eskiler de bilinçsizmiş demek ki şimdi bunun buraya çıkması 10 dan 100 e çıkmasıyla aynı şey o zaman çok para yoktu ancak oraya çıkabildi. İnsanlar aynı
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: