Bitcoin Forum
May 11, 2024, 11:48:10 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: MEW cüzdanımdan ethereum larım çalındı.  (Read 561 times)
bulson (OP)
Full Member

Activity: 322
Merit: 101

https://owloper.com

View Profile WWW
December 14, 2017, 07:50:32 PM

Merhaba 2 gün önce sabah 9 10 gibi etherscan dan hesabımı kontrol ettiğimde cüzdanımdaki 0.288 eth. başka bir hesaba transfer olduğunu gördüm. Nasıl olduğunu anlamadım ama birşekilde hesabımdan giden gitmişti.Diğer yandan hesabımda etherdeltada 0.110 civarında daha eth vardı ek olarak para edecek yatırım yaptığım bazı tokenlar vardı onlar olduğu gibi duruyordu.İşlem saat 6 30 civarı olmuş gece dizi izleyerek uyumuştum bilgisayar açık kalmıştı bir noktada şarj girişi sorunlu olduğu için kendiliğinden kapanmış bilgisayar o yğzden açık kenmi oldu kapalıykenmi onuda bilmiyorum. Bi ara vpn açmıştım ama çokta uzun kalmadım açıkcası acaba onlamı alakalı bilemedim sizce nasıl olmuş olbilir böyle bişey yaşayan oldu mu dha önce?PK mı bi şekilde ele geçirdiler diycem öyle olsa token ve e.d. deki token ve eth de giderdi.Anlamafım bir türlü nasıl oldu bu iş 🤔Şimdi daha dikkatli olmaya çalışıyorum ben yandım siz yanmayın diye yazıyorum daha dikkatli olmak ve kimsenin bu tarz olay yaşamaması dileğiyle.
Remember that Bitcoin is still beta software. Don't put all of your money into BTC!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715428090
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715428090
Reply with quote  #2

1715428090
Report to moderator
1715428090
Hero Member
*

Ignore
1715428090
Reply with quote  #2

1715428090
Report to moderator
1715428090
Hero Member
*

Ignore
1715428090
Reply with quote  #2

1715428090
Report to moderator
airdroppickker
Newbie
*

Activity: 11
Merit: 0

View Profile
December 14, 2017, 07:53:15 PM

öncelikle geçmiş olsun hocam, airdroplara felan katılırken yanlışlıkla private keyinizi vermediniz inşallah, öbür türlü nasıl bir açık bulmuş olabilirler yine anlaşılır gibi değil, bu piyasanın da  en sıkıntılı durumu bu nasıl yapacağız da cüzdanı güvene alacağız bir türlü beceremedik.
Pixsius
Member
**

Activity: 99
Merit: 10

View Profile
December 14, 2017, 08:21:27 PM

geçmiş olsun, muhtemelen indirdiğin birşeyden keylogger,trojan tarzı virüs yemiş olabilirsin. her ihtimale karşı format atmışsındır umarım.
bulson (OP)
Full Member

View Profile WWW
December 15, 2017, 05:34:44 AM

öncelikle geçmiş olsun hocam, airdroplara felan katılırken yanlışlıkla private keyinizi vermediniz inşallah, öbür türlü nasıl bir açık bulmuş olabilirler yine anlaşılır gibi değil, bu piyasanın da  en sıkıntılı durumu bu nasıl yapacağız da cüzdanı güvene alacağız bir türlü beceremedik.

Teşekkürler hocam, PK yı paylaşmış olcağamı sanmıyorum, dalgınlıkla paylaşmış olsam bile 1 fen fazla ziyaretçisi olurdu cüzdanın.Ayrıca aynı gün içerisinde birden fazla cüzdandan tx gerçekleşmiş bunhesaba.

geçmiş olsun, muhtemelen indirdiğin birşeyden keylogger,trojan tarzı virüs yemiş olabilirsin. her ihtimale karşı format atmışsındır umarım.

Sağolun hocam, bu tarz birşey olsa 4 farklı cüzdanım var etherdelta da tanımlı, diğer cüzdanlar olduğu gibi duruyor.Her ihtimale karşı diğer cüzdanlarda ufak miktarlar bıraktım.Tamamını blockchain de topladım.Derdim giden değil nasıl olduğu, düşünüyorum düşünüyorum çıkamıyorum.

Bu arada çalan hesap aşağıdaki.

https://etherscan.io/address/0x311df6c7c0e763c7ef3dd2a5ec4f9e799f369d9d
rafsa
Member
**

Activity: 252

View Profile
December 15, 2017, 05:54:04 AM

geçmiş olsun büyük bir ihtimalle virüs ve keylogger yedin bilgisayarını formatla derim ben. bir daha basına gelmesın.
Undermood
Legendary
*

Activity: 950
Merit: 1000

View Profile
December 15, 2017, 10:00:31 AM

Geçmiş olsun. Sanırım phising veya trojan ile bu duruma maruz kaldınız. Bilgisayarınızda cüzdanlarınıza erişiyorsanız mutlaka antivirus kullanın ve sakın warez tarzı sitelere girmeyin.
Bilindik sitelerden başka yerlere girerseniz muhakkak ki trojan yieyebilirsiniz.

╓▄▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄╖,
         ,▄██▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█▄,
        ▄████▀▀░░        ░╙▀▓███▓,
      ,███╣▒▒▒░░╓╖╖╖╖╖╖,░░░▒▒╢▓▓▓[
     ╓▓██▓▓▓███▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓██▓╢▓▓▓▓
    ╖▒▓▓▓▓▓██████▀▀▀▀▀▀▀██████▓▓▓▓▒░,
   ╫▒▒▓▓▓▓▓▓▒               "▓▓▓▓▓▓  ╟
  ▐▓░░░▓▓▓▓▓▓╖              ▓▓▓▓▓▓░  ]
 ,▓▓░░░░╙▓▓▓▓▓▄           ╓▓▓▓▓▓▓`░░ ▐▓▌
 ╟▓▓▌░░░ ╙▓▓▓▓▓▓         ╓▓▓▓▓▓▓░░░░╓▓▓▓
 ╟▓▓▓▓   ░`▓▓▓▓▓▓,      ╟▓▓▓▓▓╜░░░░╓▓▓▓▓
 ╙▓▓▓▓▓,░ ░ ▓▓▓▓▓▓╖   ,▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒░╟▓▓▓▓▌
  ▓▓▓▓▓▓╖░   ╙▓▓▓▓▓▌ ╓██████▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓`
   ╙▓▓▓▓▓▌  ░░╙▓▓▓▓▓▓█████▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓
    ╙▓▓▓▓▓▓  ░░░▓▓▓▓▓▓███▓╢╣╢╢▓███▓█▀
      ▓▓▓▓▓▓@░░░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▀
        ▀▓▓▓▓▓▄░▒▒░▓▓▓▓▓▓██████▀▀
            ╙▀▀▀██████████▀▀▀`
InfinitusToken.io
███
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███

███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
   ███
⚑⚑ Read our Whitepaper
⚑⚑ Medium ⚑⚑ Telegram
[/ta
cenk279
Full Member

Activity: 135

View Profile
December 15, 2017, 10:41:48 AM

öncelikle geçmiş olsun. zamanında benimde başıma böyle bir olay geldi. iyiki uyurken olmuş olanlar:) canlı canlı şahit olmak daha kötü bak.
 birde bu başlığı incelersen yararlı olur. benim başıma gelenler ve arkadaşların uyarıları .. dikkate al mutlaka. https://bitcointalk.org/index.php?topic=2335753.msg23765952#msg23765952 
bulson (OP)
Full Member

View Profile WWW
December 15, 2017, 12:39:03 PM

öncelikle geçmiş olsun. zamanında benimde başıma böyle bir olay geldi. iyiki uyurken olmuş olanlar:) canlı canlı şahit olmak daha kötü bak.
 birde bu başlığı incelersen yararlı olur. benim başıma gelenler ve arkadaşların uyarıları .. dikkate al mutlaka. https://bitcointalk.org/index.php?topic=2335753.msg23765952#msg23765952 

Hocam sizede geçmiş olsun dediğiniz gibi canlı yaşamak muhtemelen daha kötüdür hemen hemen aynı durumdaymışız fakat bir farkla benim tokenlar olduğu gibi duruyordu ve etherdelta içindeki tokenlar ve eth bakiyemde olduğu gibi duruyordu, son zamanlarda etherdeltada sıkça sorun yaşandığını gördüğüm için birşekilde deltadan kaynaklanmış olabileceği ihtimali geliyor aklıma yada bir trojenle chrome cookieden pk yı ele geçirmiş olabilir ama bu seferde neden deltaya ilişmedi sorusu geliyor aklıma yada tanımlı diğer 3 hesaba ?
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448

View Profile
December 15, 2017, 12:43:10 PM

Geçmiş olsun , mew cüzdanı her ne kadar privatekey ile giriliyor olsa bile ben neden se güvensiz bulmaktayım. Birde kullanıcı tanımlı bir şifre olması lazım. Hatta 2fa gibi bir güvenlik olsa kendimi daha rahat hissederim.
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
December 15, 2017, 12:53:54 PM

Bu priv keyi bence bır sekılde kırabılıyorlar hdac whıtepaperı okurken ordada random sayıların tahmın edılebıldıgınden bahsedılıyordu yanı adres ustunden priv keye bır sekılde ulaşabılıyor olabılırler tabı sızın hesapta az para olmasından dolayı bununla ugrastıklarını dusunmuyorum
bulson (OP)
Full Member

View Profile WWW
December 15, 2017, 01:14:56 PM

Bu priv keyi bence bır sekılde kırabılıyorlar hdac whıtepaperı okurken ordada random sayıların tahmın edılebıldıgınden bahsedılıyordu yanı adres ustunden priv keye bır sekılde ulaşabılıyor olabılırler tabı sızın hesapta az para olmasından dolayı bununla ugrastıklarını dusunmuyorum

Benimde aklıma kırılma ihtimalinden başka birşey gelmiyor. Mew 'e pk + şifre yada pk + cüzdan adresiyle giriş olsa en azından daha sağlıklı olur. Bu şekilde random sayılarla robot üzerinden bile deniyo olma ihtimali geliyor aklıma tabikide bu iş o kadar kolay değil ama milyonda 1 bile olsa ihtimaller gerçekleşebiliyor. Birde aktarım sürelerinin yakınlığı diğer hesaplardan yapılan transferlerinde aynı gün olması dahada kıllandırıyor insanı.Çerezlik kısımları metamask ta tutmayı düşünüyorum artık bu konuda daha güvenli gelmeye başladı. Diğer kısım zaten blockchainde sms le güvende gibi duruyor.
SodaLimon
Newbie
*

Activity: 47
Merit: 0

View Profile
December 15, 2017, 01:24:32 PM

benim bir arkadaşında başına gelmişti ama geri alamadı eth ları
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
December 15, 2017, 01:25:46 PM

Geçmiş olsun ya keyloger yediniz ya da private keyinizi bir yerde paylaştınız. Aynı şey geçen bir arkadaşın başına geldi. Telegram grubunda .TR grubunda yanlışlıkla pkey paylaştı. Biri 1.5 eth çaldı. Cüzdandaki tokenleri başka bir adrese taşıyın onlarda çalınmasın.

cilgindansci
Member
**

Activity: 504

umachit.fund

View Profile
December 15, 2017, 01:26:18 PM

Geçmiş olsun. Neyseki kaybın çok büyük olmamış, umarım hataları taraflarının varsa farkına varır ve zararını da telafi edebilirsin

avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
December 15, 2017, 01:28:52 PM

Çerezlik kısımları metamask ta tutmayı düşünüyorum artık bu konuda daha güvenli gelmeye başladı. Diğer kısım zaten blockchainde sms le güvende gibi duruyor.

bu sms olayı nedir hocam biraz açıklar mısınız ?

olay büyük ihtimal trojan ya da pv keyi yanlışlıkla bir yerde girmekten dolayı olabilir..her zaman antivirüs + güvenlik duvarı çözümü sunan bir yazılım kullanmak ve windowsu güncel tutmak önemli..bunun haricinde sakat sitelere başka bilgisayardan girmek lazım..

yüklü miktardaki coinleri de exodus gibi bir cüzdan da tutmak lazım bence..ya da ledger
TrolWolf
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
December 15, 2017, 01:30:07 PM

Kendi bilgisayarınız haricinde bir yerden hesabınıza daha önce giriş yaptınız mı?Belki orada bir trojen olabilir ve hesabınıza oradan erişmiş olabilirler.

☁   Casper API   ☁
Platform for DApp developers for decentralized data storage around the world
Telegram Facebook www.casperproject.io Github Twitter ANN

Senior Member
cryptocorc
Member
**

Activity: 154

View Profile WWW
December 15, 2017, 02:36:34 PM

Evde sadece kripto para hesabı için işlem yaparken kullanılan ikinci bir bilgisayar olmalı. İnternet  bağlantısını kesin  bu  bilgisayarin. Oyun vs. takıldığınız bilgisayardan işlem yapmayın. Tüm paralar uçar gider.
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
December 15, 2017, 03:39:21 PM

Geçmiş olsun. Bu konu hakkında sürekli şikayetler geliyor çoğu kişinin hesabı bir anda boşalıyor ama sizinki bir garip olmuş.Niye etherdelta üzerindeki eth ve diğer tokenleri almadı gerçekten ilginç.Normalde cüzdan içinde ne kadar para edecek şey var anında temizliyorlar.

Benim önerim Metamask cüzdanı ile işlemlerinizi yapmanız. Pishing saldıralarında falan siteyi açmıyor direk kendini kitliyor ve koruma altına alıyor cüzdanı.
elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
December 15, 2017, 03:48:17 PM

Geçmiş olsun hocam çok dikkat etmemiz lazım pishing yememek için , tavsiyem mew ve etherdeltada işlem yapıcaksanız farklı bir browser kullanarak yapmanız. Ben normal işlerimi Chrome ile , mew ve etherdeltayı firefoxda hallediyorum tavsiye ederim
Sekon
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

View Profile
December 15, 2017, 04:08:16 PM

Şifrenizi kırmış olma ihtimalleri yüksek veya keylogger olabilir başka bir şey gelmiyor aklıma private keyinize ulaşıp ordan doğru çekmişlerdir bence.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: