Bitcoin Forum
May 11, 2024, 11:15:10 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: MEW cüzdanımdan ethereum larım çalındı.  (Read 561 times)
Puyol
Full Member

Activity: 616
Merit: 101

View Profile
December 15, 2017, 04:11:31 PM

Öncelikle geçmiş olsun benimde başıma gelmişti bir maile tıklamıştım sanırım ordan keylogger yedim sonra akıllanıp nano ledger s aldım tavsiye ederim
1715469310
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715469310
Reply with quote  #2

1715469310
Report to moderator
"With e-currency based on cryptographic proof, without the need to trust a third party middleman, money can be secure and transactions effortless." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715469310
Hero Member
*

Ignore
1715469310
Reply with quote  #2

1715469310
Report to moderator
1715469310
Hero Member
*

Ignore
1715469310
Reply with quote  #2

1715469310
Report to moderator
gyrocu
Newbie
*

Activity: 109
Merit: 0

View Profile
December 15, 2017, 04:14:48 PM

geçmiş olsun her ne sebeple olduysa da keşke mew de 2fa güvenliği olsa bu olayları son zamanlarda çok duyuyoruz
nalpagutt
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 258

Joy Token - Smarter Games for Smarter Players

View Profile
December 15, 2017, 04:18:05 PM

Private key'in kırılması mümkün değil gibi . Öyle olsa böyle hesaplarda değil içinde milyon dolar olan hesaplar var onlara dadanırlar . Ama bir şekilde ulaşmışlar . Gecmis olsun hocam

▄███                                                                                       
                       ▄▀ ▐█▌                                                                                       
                      ▀   ██                                                                                       
    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄   ██▌ ▄▄      ▄▄          ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄      ▄▄▄▄▄▄       ▄▄▄     ▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄     ▄▄▄
    █████     ▄████████ ██▌  ███    ███          ██████████   ▄██████████▄    ███   ▄███▀   ██████████   ████    ███
      ███    ███▀▀    ▄████   ███  ███             ███       ███▀▀    ▀▀███   ███ ▄███▀     ███          █████▄  ███
      ███   ▐██▌     ██▀▐██▌   ██████              ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▀       ███▄▄▄▄▄▄    ███▀██▄ ███
      ███   ▐██▌   ▄██▀ ▐██▌    ▐██▌               ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▄       █████████    ███  ██████
  ▄   ███    ███▄ ██▀ ▄▄███     ▐██▌               ███       ███▄▄    ▄▄███   ███  ███▄     ██▌          ███   ▀████
 ▀██▄███▀     ▀█▌▐███████▀      ▐██▌               ███        ▀██████████▀    ███   ▀███▄   ██████████   ███    ▀███
   ▀▀▀▀          ▀▀▀▀▀▀          ▀▀                ▀▀▀           ▀▀▀▀▀▀       ▀▀▀     ▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ▀▀▀     ▀▀▀
.
.
.
.
Facebook
Twitter
Bitcointalk
Telegram
Reddit
Website
myortvyje
Member
**

Activity: 224
Merit: 52

View Profile
December 15, 2017, 04:21:24 PM

geçmiş olsun kısa sürede telafi edersiniz umarım.
turkmachiavelli
Full Member

Activity: 434
Merit: 100

View Profile
December 15, 2017, 04:24:25 PM

Öncelikle çok geçmiş olsun hocam. Büyük ihtimal keylogger veya trojen tarzı virus bulaşmış olabilir bilgisayarınıza. Bence her bilgisayarda sağlam bir anti-virus programı olmalı 30 40 en fazla 60 lira verip büyük kayıplardan kurtulabiliriz. Benim anti-virüs'ünde yakın zamanda bitecek bende geç kalmadan almayı düşünüyorum bu olayı gördükten sonra.

crazyhashmanz
Sr. Member

Activity: 303
Merit: 250

View Profile
December 15, 2017, 04:27:20 PM

hocam daha önce yanlışlıkla etherdelta yerine klonu olan dolandırıcı web sitelerine giriş yaptıysanız o şerefsizler hesabınızı soymuştur muhtemelen şimdiden geçmiş olsun sıkmayın canınızı kazanılır elbet daha fazlası  Undecided

THRIVE            ▄█▄
        ▄▄█████
   ▄▄██████████
 ▄███████████▀

████████▀▀▀
████▄▄  ▄▄██▄
▀████████████
  ▀█████████▀
  ▐██████▀▀
  ▐███▄▄▄▄
   ▀▀████
    █████▀▀
    ▀█
THE PREMIUM
DECENTRALIZED
AD MARKETPLACE
███████████████████████████
██████████████▀▀▀▀▀████████
████████████░░░░░░░████████
███████████░░░░▄███████████
███████████░░░░████████████
████████░░░░░░░░░░░████████
████████▄▄▄░░░░▄▄▄█████████
███████████▄▄▄▄████████████
█████░████████▀░░░░▀▀▄█████
█████░░▀▀████░░░░░░░░▄█████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░██████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░░░░░████████
████████▄░░░░░░░░▄█████████
████▄▀░░░░░░░░▄▄███████████
████▀░░▀███████████████████
████▄░░▄███████████████████
████░░░░██░░░░▀░░░░░░▀█████
████░░░░██░░░░░▄▄▄░░░░▀████
████░░░░██░░░░█████░░░░████
███████████▀▀▀▀▀███████████
███████▀▀░░░░░░░░░▀▀███████
█████▀░░░░░░░░░░░░░░░▀█████
████░░░░░░░░░░░░▄▄░░░░░████
███░░░░░░░░▄▄██▀██░░░░░░███
███░░░░▄███▀▀▄▄███░░░░░░███
███░░░░░░░░▄█████░░░░░░░███
████░░░░░░░█▀░▀██░░░░░░████
█████▄░░░░░░░░░░░░░░░▄█████
███████▄▄░░░░░░░░░▄▄███████
███████████▄▄▄▄▄███████████
█████▄░░░░███████▀░░░▄█████
███████░░░░█████▀░░░░██████
███████░░░░░███▀░░░░░██████
███████░█░░░░█▀░▄░░░░██████
███████░██░░░░░▄█░░░░██████
███████░███░░░▄██░░░░██████
█████▀░░░▀██░▄██▀░░░░▀█████
kekrops
Full Member

Activity: 238

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
December 15, 2017, 04:53:07 PM

geçmiş olsun hocam. mewden aşırı gıcık yiyorum ben. metamask kullanmanızı tavsiye ederim. hem kolay hem daha güvenli.

bulson (OP)
Full Member

Activity: 322

https://owloper.com

View Profile WWW
December 17, 2017, 06:35:46 PM

Herkese teşekkürler. Umarım kimse bu şekilde mağdur olmaz.

geçmiş olsun her ne sebeple olduysa da keşke mew de 2fa güvenliği olsa bu olayları son zamanlarda çok duyuyoruz

Kesinlikle hocam ek bir güvenlik önlemi mewe şart. En azından adres + pk olsa bile yeterli olur bence.

Private key'in kırılması mümkün değil gibi . Öyle olsa böyle hesaplarda değil içinde milyon dolar olan hesaplar var onlara dadanırlar . Ama bir şekilde ulaşmışlar . Gecmis olsun hocam

hocam evet mümkün değil gibi ama otomatik bir bot yazıp pk üretip otomatik girişi denese 20 30 makinada yada daha fazla makinada aynı anda çalıştırıldığını düşünürsek yapılamayacak birşey değil. Tabi bu durumda belirli bir hesap değil random hesap hacklenir. Benim aklıma böyle bir durum geliyor.

hocam daha önce yanlışlıkla etherdelta yerine klonu olan dolandırıcı web sitelerine giriş yaptıysanız o şerefsizler hesabınızı soymuştur muhtemelen şimdiden geçmiş olsun sıkmayın canınızı kazanılır elbet daha fazlası  Undecided

Yok hocam mew ve ed favorilere ekledim o konuda dikkatliyim. Birkaç kez dediğiniz şekilde denk geldim, o tarz mailler aldım ama tıklamadım. Aslında canımı sıkan nokta olmasından ziyade nasıl olduğu yani gidene yanmıyorum, nasıl olduğunu bilememek canımı sıkıyor en azından nasıl odluğunu bilsem de ona göre hem ben önlem alsam hemde başkalarının mağdur olmasını engellesem tek derdim inanın bu.

geçmiş olsun hocam. mewden aşırı gıcık yiyorum ben. metamask kullanmanızı tavsiye ederim. hem kolay hem daha güvenli.

Kesinlikle katılıyorum hocam daha önce mewe güvenim vardı hiç başka cüzdan araştırmamıştım şimdi metamaskı kurdum fakat diğer hesaplardan aktarım yapmak vs zor geliyor açıkcası. Ama güvenlik için mecbur geçiş yapıcaz.

freedomforever
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
December 17, 2017, 06:38:00 PM

Cok gecmis olsun dostum. Bu konuyla ilgili cokca yazdim diğer basliklarda da, maalesef hirsizlik her yerde var. Adamlar emek vermeden nasil milleti sogusleriz kafasinda. Cok cok dikkat etmek lazim. Umarim zararini coinlerde kar yaparak telafi edersin.

bulson (OP)
Full Member

View Profile WWW
December 17, 2017, 06:46:02 PM

Cok gecmis olsun dostum. Bu konuyla ilgili cokca yazdim diğer basliklarda da, maalesef hirsizlik her yerde var. Adamlar emek vermeden nasil milleti sogusleriz kafasinda. Cok cok dikkat etmek lazim. Umarim zararini coinlerde kar yaparak telafi edersin.

Eywallah hocam sağolasın. Bir süredir ed ve ethereum da yaşanan sorunlar nedeniyle ve btc nin sürekli artışından ötürü token piyasası yeterince güç durumda. Ama umarım dediğin gibi güzel karlar hepimiz yaparız.
akm3535
Full Member

Activity: 252

The Standard Protocol - Solving Inflation

View Profile
December 17, 2017, 10:44:58 PM

bu aralar bu muhabbet cok cıkmaya başladı mew cuzdanları boşaltılıyor  bunun için bizden cok siteninde önlem alması gerekli bence sadece pri key degilde güvenlik sistemi arttırabilir bence

bulson (OP)
Full Member

View Profile WWW
December 17, 2017, 10:46:41 PM

bu aralar bu muhabbet cok cıkmaya başladı mew cuzdanları boşaltılıyor  bunun için bizden cok siteninde önlem alması gerekli bence sadece pri key degilde güvenlik sistemi arttırabilir bence

Kesinlikle hocam acilen bu konuda ek güvenlik önlemi konulmalı 2fa olur mail olur bişeyler yapmaları gerek.
therealbigcoin
Sr. Member

Activity: 729
Merit: 251

View Profile
December 17, 2017, 10:53:22 PM

Bu günlerde cüzdanlardan kripto paraların çalınmasıyla ilgili fazla haber duymaya başladık. Nasıl olduğuyla ilgili de net bir bilgi veremiyor arkadaşlar. İnsan ister istemez güvenlik problemimimi var diye sorguluyor. Geçmiş olsun.
SuperCryptoMan
Full Member

Activity: 154

View Profile
December 18, 2017, 02:15:52 AM

bu haberler surekli duyuluyor dikkatli olmadiktan sonra devam edecektir. hergecen gun farkli bir hile ile insanlarin paralarini caliyorlar. ben metamax kullaniyorum biraz daha myether gore guvenli fakat hicbir zmana tam guvende hissetmiyorum acikcasi
cantr
Member
**

Activity: 124
Merit: 10

View Profile
December 18, 2017, 03:08:52 AM
Last edit: December 18, 2017, 08:13:35 AM by cantr

Lisanslı bir antivirus programı fayda sağlar fakat bu başınıza hiçbirşey gelmeyeceği anlamına gelmez.
Siz de yüklü olan antivirusün tanımadığı algoritmada yazılmış olabilir, yeni yazılmış olabilir.

Kaybettiğiniz zaman üzüleceğiniz miktarda hesaplarınız var ise;

O işlemleri günlük ıvır zıvır siteler,   ico, click to pay, faucet  vs. vs. gibi sitelere girmediğiniz bir cihazdan yapmak öneriliyor her zaman.
tmskcimen
Member
**

Activity: 448

View Profile
December 18, 2017, 03:35:36 AM

Geçmiş olsun çok dikkatli davranmanız gerekiyor bu işlerde pc ye iki üç günde bi taratıcaksın ve pc den her yere girmiyiceksin yoksa gider böyle allahtan çok bi meblağ gitmemiş.
Easx
Member
**

Activity: 490

View Profile
December 18, 2017, 04:25:36 AM

Bu aralar algıda seçicilik mi desem başka birşey mi desem bilemedim ama sürekli bu tarz konular görünüyor. Genel bir açık mı var acaba.

yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
December 18, 2017, 04:43:04 AM

Çok geçmiş olsun cidden üzüldüm. Her gün bu haberlerden okuyoruz lütfen biraz dikkatli olalım arkadaşlar.Bol kazançlar.
social1178
Member
**

Activity: 112
Merit: 11

View Profile
December 18, 2017, 07:36:28 AM

airdrop katılımlarnda adres yerıne priv.key yazanlar oluyor belkıde oyle bırsey olmuştur veya virus hack durumlarından da kaynaklanıyordur
gokhan17
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 264

View Profile
December 18, 2017, 07:39:59 AM

Ben bu private key bır sekılde kırılıyor dıye duşunuyorum ama adam kalkıp ufak bakıyelı bır cuzdanla uğraşmaz, bunun key uretme algoritmasına göre ters muhendislikle adresten priv key elde edilebilirmi acaba
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: