Bitcoin Forum
April 28, 2024, 04:15:24 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin'e vergi getirmek imkansıza yakın!  (Read 1774 times)
O.capan
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
March 11, 2018, 09:53:45 AM

Getiren ulkeler bal gibi getiriyor. Hatta bir kaci oldukca yuksek oranli vergiler getirmekte. Bu durum yatirimciyi alternatiflere itiyor.
1714277724
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714277724
Reply with quote  #2

1714277724
Report to moderator
Bitcoin mining is now a specialized and very risky industry, just like gold mining. Amateur miners are unlikely to make much money, and may even lose money. Bitcoin is much more than just mining, though!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
BitSharke135
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 252

View Profile
March 11, 2018, 10:32:23 AM

Bitcoin için vergi imkansız değil düzenleme ile vergi konabilir. Yurtdışından belli miktarın üzerinde para getiren herkes incelemeye takılır, vergiden kaçış yok. Sorun vergi oranı az oran bizi düzgün davranmaya sevk eder.
fenerlikartal1905
Newbie
*

Activity: 126
Merit: 0

View Profile
March 11, 2018, 11:35:05 AM

Bi de şu şekilde düşünmek lazım geçmiş bir kay hakkında şimdinin kanununa göre hüküm verilmez
obradovic
Newbie
*

Activity: 126
Merit: 0

View Profile
March 11, 2018, 11:56:05 AM

Bence de bu en azından bizim ülke için geçerli
Ama ne olur ne olmaz kısa süre sonra vergi de çıkabilir
risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
March 11, 2018, 12:48:43 PM

Devlet istedikten sonra ne yapar eder alır merak etmeyin siz. Devletlerin 2 söyliyeceği söz dump etkesinide yapacağını unutmayın o yüzden seve seve vereceğiz.
helevela
Member
**

Activity: 224
Merit: 11

View Profile
March 11, 2018, 02:19:47 PM

imkansız olsun bence de ben vergi vermek istemiyorum ota boka vergi veriyoruz zaten bunda da vergi vereceksek bizim sayemizde ayakta duran şu devletin ne ayrıcalığı kalıyor
fullypak
Legendary
*

Activity: 1456
Merit: 1005

View Profile
March 11, 2018, 06:50:13 PM

her şeye yüksek vergi verirken birde kripto para için vergi vermek istemem, ne alış veriş etsem %50 vergi ödüyorum. piyasa zaten inmiş sepet erimiş devlet tasarruf yapsın vergi oranlarını düşürsün.
kulmagu
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
March 12, 2018, 03:08:28 PM

aslında imkansıza yakın değil elbet amerika yada avrupadaki örneklerine bakılarak bir yol izlenebilir ama bunun bize katkısı nedir önemli olan yapıcı inovatif şeylerde yarışmak
luppecuppe
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

View Profile
March 12, 2018, 04:06:18 PM

Forumda Hollanda'nın Dijital para birimlerine yönelik vergi getirdiğine ilişkin bir başlık açılmıştı. Bu mümkün olmayan bir durum değil ayrıca da devletler nezrinde para takibi ve bunu yasal hale getirmede önemli bir adım.
amirmass
Sr. Member

Activity: 425
Merit: 250

View Profile
April 26, 2018, 04:43:31 PM

Mesele paraya dönüştürmek değilki, mesele parayı ülkeye sokmak dikkat çekmeden. Ordan vergilendirme yapıyorlar zaten. Devlet vergi her türlü koyar engelleyemeyiz bunu. Sade vergi oranı düşük olduğu zaman kabulleniriz. Kimse kazandığının yarını vergiye vermek istemez.

██
         ▐██▌
         █▌▐█
        ▐█  █▌
▄▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
 ▀▀    █▌    ▐█  ▄█▀▀
      ▐█      █▌█▀
      █▌   ▄▄ ▐█
     ▐█  ▄██▀  █▌
     ██▄██▀    ▐█
    ▐███▀       █▌
Z-POP DREAM

▒▒▒▒▒▒████▌  █▌
 ▒▒▒▒▒▐████  ▐█
  ▒▒▒▒▒████▌  █▌
   ▒▒▒▒▐████  ▐█
    ▒▒▒ ████▌
     ▒  ▐████
     █▌  ████▌
     ▐█  ▐███████▄
      █▌  ████████▌
      ▐█  ▐████████
       █▌  ████████▌
       ▐█  ▐████████
        █▌  ████████▌
GROW TALENT ★★★★
★★★★ CREATE STAR

▒▒▒▒▒▒████████▌  █▌
 ▒▒▒▒▒▐████████  ▐█    ▒▒
  ▒▒▒▒▒████████▌  █▌  ▒▒▒
   ▒▒▒▒▐████████  ▐█ ▒▒▒▒
    ▒▒▒ ▀███████▌   ▒▒▒▒▒
     ▒      ▐████  ▒▒▒▒▒▒
     █▌      ████▌▒▒▒▒▒▒▒
     ▐█      ▐████▒▒▒▒▒▒
      █▌      ████▌▒▒▒▒
 ▄▄   ▐█      ▐████ ▒▒
████   █▌      ████▌
 ▀▀    ▐█      ▐████
        █▌      ████▌
Website
White paper
B.aksoy
Member
**

Activity: 308

View Profile
April 26, 2018, 08:50:26 PM

Ben imkansiz bir olay oldugunu dusunmuyorum getirmek isteyen ulkeler catir cutur getiriyor vergileri ve bazilari cidden ucuk vergilerden bahsediyorlar.
kutsal_money
Member
**

Activity: 154

View Profile
April 26, 2018, 10:55:56 PM

Bence hiçte imkansıza yakın değil devlet gereken çalışmaları yaparak bir anda kimse beklemezken bile bitcoine hatta diğer coinlere de vergi getirilebilir
longthu
Hero Member

Activity: 728
Merit: 500

MenaPay - Crypto made easier than cash

View Profile WWW
May 01, 2018, 03:21:50 AM

Vergi düzenlemelerini yapmaya karar vermelerine bakar bir aya vergi gelir, imkansız diye bir şey yok bu konuda, umarım vergi koyma zamanı geldiğinde insaflı davranırlar burada kazanç sanıldığı kadar kolay değil yani.

_Crypto made easier than cash_
▄███▄              ▄███▄
███████            ███████
███████   ▄████▄   ███████
███████  ████████  ███████
▄██████████  ████████  ██████████▄
████████████  ████████  ████████████
████████████  ████████  ████████████
▀██████████  ████████  ██████████▀
▀███▀   ████████   ▀███▀
████████
▀████▀
MenaPay.
ANN THREAD
__
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
May 01, 2018, 07:25:11 AM

Bitcoinleri elden alıp satınca nasıl vergilendireceklerini anlamadım.
Ben gittim bitcoinleri bi adamdan satın alsam devletin bundan haberi olmaz
redboxneo
Member
**

Activity: 546

View Profile
May 01, 2018, 09:08:31 AM

3-5 tane bitcoin cüzdanda bulunuyor. türkiyede kripto borsaları yasak hale geldi diye düşünelim. forumda bozdurursun. tethere çevirirsin cüzdanda saklarsın. stablecoin çıktı oda tether işlevi görüyor paraya geçmiş oluyorsun. yurtdışında kripto geçen alışveriş sitesinden sipariş verebilir ihtiyacını yine karşılarsın. yani seçenek çok. vergilendirme ise gerçekten zor.
pancupan1903
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 5

View Profile WWW
May 01, 2018, 09:17:12 AM

hollanda %1 lik sembolik denebilecek bir vergi getirecek diye okumuştum .bu deneme amaçlı yatırımcıyı üzmeyecek bir miktar . devletler vergi almazsa bitcoinin ödeme aracı olarak kullanılması zor .

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
eduvar
Jr. Member
*

Activity: 58

View Profile
May 01, 2018, 09:29:13 AM
Merited by bitkolik (10)

Bitcoin den tabiki vergi alınması diye bir şey söz konusu olamaz. Aama Bitcoin ticaretinden elde edilen kazançlar pekala tespit edilebilir ve bu da vergiye tabi kazançların karşınıza çıkmasını sağlar.  günümüzde bir çok işlem yapılıyor insanlar arasında, hangileri için vergi ödeniyor? tabiki kayıt altına alınan işlemler için. Kayıt dışı kalan tutarlar ile ilgili vergi uygulanması zaten imkansız. aynı şey bu piyasa içinde geçerli. farzedelim iki kullanıcı kendi arasında transfer yapıp ticaret yaptı, bu durum vergi daireleri tarafından takip edilemediği için vergi söz konusu olmayacaktır. Ancak alım satım farkından ötürü vergi ödeyen bir bitcoin borsası kullanılarak BTC ticareti sonrasında elde edilen gelirler ülkedeki yasal bankalar vasıtasıyla vergi dairelerine bildirilebilir veya bu işi doğrudan vergi daireleri yapabilir. bu durumda kullanıcı bir gelir elde ettiği için vergi ödemek zorunda kalacaktır. bundan daha doğal bir şey yok. BTC ve vergilendirme hususu bundan öteye gidemez.
proof_seeker
Member
**

Activity: 336

View Profile
May 01, 2018, 09:51:53 AM

Umarim en dogrusu olani secerler ve vergi oranlari en fazla %5 olur cunku fazlasi yatirimciyi farkli yollara itecektir.
jameshugo17
Full Member

Activity: 721
Merit: 100

View Profile
May 01, 2018, 02:26:37 PM

Hale bir düzenlemek TR için ki yakın zamanda yapabileceklerinide sanmıyorum umarım TL oalrak çekim işlemlerinde geriye dönük sıkıntı çıkarmazlar pek sanmıyorum ancak yinede belli olmaz.
binbash
Full Member

Activity: 294
Merit: 101

View Profile
May 01, 2018, 04:21:04 PM

Bu devirde hiç bir şey imkansız değil merak etmeyin birgün onuda göreceğiz şuan için borsalardan alıyor olsalarda kar edenlerden de seve seve alacaklar sadece izleyin diyorum.

Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 »  All
  Print  

Jump to: