Bitcoin Forum
May 09, 2024, 11:32:44 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Geçen Sene BTC Alsaydım Şimdi Milyonerdim Yanılgısı  (Read 658 times)
motors (OP)
Sr. Member

Activity: 459
Merit: 258

🌟 Blockchain Expert, Miner.

View Profile
December 19, 2017, 06:17:05 AM
Last edit: December 19, 2017, 06:27:53 AM by motors

Dostlar merhabalar. Şu aşamada görüyorumki yeni üye olmuş arkadaşlarımız "keşke geçen sene neyim var neyim yok yatırsaydım şimdi milyonerdim" gibisinden şeyler yazıyorlar. Böyle birşeyin mümkün olmadığını bu yazımda açıklayacağım.

Öncelikle son 3 senedir bitcoine ilgi duyanlar "kardeşim BTC adında bir dijital para birimi var sürekli artıyor, biz BTC alıp kenarda tutalım" demedi. Herkes HashOcean, Genessis Mining vb. Mining siteleri ile başladı bu işe. Herkesin düşüncesi "hocam birtane site var günlük para veriyor. ben 50binTL yatırdım günlük bana 1.500TL veriyor." Türkiye'de ki eski kullanıcıların %99'u bu şekilde keşfettiler Bitcoin'i.

Ben ilk BTC'mi 1000TL'den aldım ve o zamanın kuruyla 150BTC aldım. Arsamı ve arabalarımı sattım. Size göre çok akıllıca bir yatırım değil mi? Bencede çok akıllıca bir yatırımdı. Fakat bitcoin o zamanlar şuanki gibi güven vermiyordu, kur çok oynak olmasından ziyade tam anlamıyla tanımış değildik bitcoin'i. Herkesin amacı yükselince satmak ve düşünce almaktı, gözü doymayanlar ve risk sevenler ise altcoinlere girdiler sağlam zarar ettiler.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1527303.msg15366887#msg15366887 bu konuda tekrar bu fiyatı görür mü diye yazı yazmışım geçen sene. Tahmin bile etmiyorduk 1BTC'nin 600USD olabileceğini.

http://coin-turk.com/ongorulerimizin-tamami-dogru-cikti-bitcoin-1000-dolara-ulasti bu yazıda ise Levent Kurt, ilk aşamada BTC'nin 600USD olacağını söylemişti. Biz ise "lan o kadar artarmı, zor bence biraz" demiştik. 2.aşamada ise Levent Kurt 1000USD olacağını söyledi.

Biz Bitcoin düşecek, patlayacak ve daha nereye kadar yükselecek düşüncesiyle akıllıca hareket edemedik. Herkes zarar etmiş, herkesin başı ağrıyor, kimsenin evinde huzur kalmamıştı fakat şu aşamada herkes yaşadıklarına pişman. Keşke hiç stres yapmadan bitcoinde kalsaydım fikrinde şu aşamada herkes.

Ben bitcoinde kalsaydım 12.000.000TL param olurdu.

Yani arkadaşlar sizde eskiden girmiş olsaydınız imkanı yok paranızı sürekli BTC'de tutamazdınız. Anca unutmanız gerekirdi ki bizim ülkede para önemli olduğu için unutmanın mümkünatı yok. Şu aşamaya kadar dünyada elinde BTC tutan ve bugünleri görebilen kimse yoktur. Bu işi yönetenler ancak tuttular ve bizim geçen senelerde elimizde BTC tutmamamızı sağladılar.

Bu yazım bu kadar. Başka bir yazımı tekrar sizi bilgilendirmek için yazacağım. Sağlıcakla kalın.

One day, all people will use crypto money instead of paper money.
1715254364
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715254364
Reply with quote  #2

1715254364
Report to moderator
1715254364
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715254364
Reply with quote  #2

1715254364
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
bitcointr01
Full Member

Activity: 149
Merit: 100

View Profile
December 19, 2017, 06:46:25 AM

İçimdekileri tam anlamıyla yazmışsınız. Forumda dediğiniz gibi bu tür konular açılıyor, sizinde dediğiniz gibi zaten elinde olsaydı bu zamana kadar 10 kere satmıştı elindeki bitcoinleri. O yüzden bu tür şeylere takılmayıp, önünüze bakmanız gerekmekte.
barisbilgili
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 271

View Profile
December 19, 2017, 07:27:22 AM

İlk çıktığında alsam kesin 10 dolar olsa satardım ne varsa Cheesy çok iyi paraydı öğrenci adama Smiley Şu anda da aynı bir çok koin var hiçbiri güven vermiyor parası çok olana. Örneğin gelecek vaad eden waves var ama alıp bekleten çok kişi hala yok.

█████▄▄██
███▄█████
██▄███████▄
████████████████
███▀██████████▀
██▄████████████▄
░█████▀▀▀▀▀▀█████
████▀████████▀████
▀▀▀▀▄▄▄▄▄█████████
█████▀███████▄████
███████▀▀▄▄▄█████
███████████████▀
████████████▀▀
OMBARD.com|.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
██████░██░████░██
▄▄░▄▄░▄▄░▄▄░▄▄░▄▄▄▄
▀▀░▀▀░▀▀░▀▀░▀▀░▀▀▀▀
██████████████
▄▄░▄▄▄▄░▄▄░▄▄▄▄▄▄
▀▀░▀▀▀▀░▀▀░▀▀▀▀▀▀
██░██░██████████
▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▄░▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀░▀▀░▀▀▀▀
.
PICK,
PLAY,
PROSPER!
|.

██████
██████████
██████████
██████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
█████████████████   ██
PROVABLY
FAIR
1%█████████████████   ██
HOUSE
EDGE
100%█████████████████   ██
DEPOSIT
BONUS

▄▀▀▀

▀▄▄▄
.
Play now
.

▀▀▀▄

▄▄▄▀
Zivorski
Jr. Member
*

Activity: 92
Merit: 4

"The only way out is to invest in Bitcoin."

View Profile
December 19, 2017, 11:22:42 AM

Duygularıma tercüme olan bir yazı olmuş Smiley Elinize sağlık
cryptocurrency38
Newbie
*

Activity: 7
Merit: 0

View Profile
December 19, 2017, 11:34:20 AM

Arkadaşlar bırakın geçen seneyi 7 8 ay önce bile kim 2.000 dolardan giripten herşeyini BTC ye yatırırdı. Kaldı ki bu riski almak için kaybedecek bir paramız olması gerekli. Yani kaybettiğimizde yaşam standartımız değişmemeli.
erikliwater
Full Member

Activity: 252

The future is your Genome

View Profile
December 19, 2017, 01:28:45 PM

Kesinlikle öyle hocam benim tanıdığım bir arkadaşım 1500 lira karşılığında bir bitcoin satın aldığını söylüyor fiyatı 2000 lirayı geçince sattığını söylüyor yine olsa yine yapardım bu artışı tahmin edemezdim ben diyor pişman değil. Cheesy Hatta zararla satanlar bile olmuş Mt.Gox olayından sonra büyük zarar eden kişiler var bitcoinden.

Egosmaster
Hero Member

Activity: 629
Merit: 508

View Profile
December 19, 2017, 03:02:33 PM

Durumu güzel özetlemişsiniz.

Geçen sene bitcoin alsaydım şimdi milyonerdim diyenlerin atladığı nokta şu ki, o günlerden bugünlere bitcoin'i hala elde tutabilmek için bu kadar yükseleceğini de o zamanlarda öngörebilmek gerekiyordu. 450 dolardayken bitcoin alıp 18 bin dolar olduğunda bozduracağım diyebilen kaç kişi vardı acaba? veya bugüne uyarlarsak 18 bin dolardan bitcoin alıp 1 milyon dolar'dan bozduracağım diyen kaç kişi var? Böyle güçlü iradesi olan birisi var mı gerçekten? ve 18 bin dolardan alınan bitcoin 2013 yılında olduğu gibi birdenbire 4-5 kat değer kaybetse bile aynı inancını koruyarak hiç satmadan bunalıma girmeden hala elde tutmaya devam edecek mi bu kişi?

Böyle düşünenlerin kendi kendine cevaplaması gereken sorular hep bunlar.
wallet
Full Member

Activity: 420
Merit: 125

LIVENpay.io

View Profile
December 19, 2017, 03:22:12 PM

Yarını bilsek bu kadar uğraş vermeyiz. 10 Cent ten Bitcoin alanlar sadece basit bir karar almıştı. Şimdi ise karmaşık verilerle dolu bir süreç var. Bosakarda işlem gören, ödeme yapılan, transfer edilen ve yatırım amaçlı biriktirilen Bitcoin var. Piyasaya geç giren biri olarak elde ne var ona bakarım sadece.

L I V E N pay | [  WHITEPAPE  ]                            The WORLD FIRST GLOBAL             Apply for
GET the APP     ◥ Google Play  ◥ App Store                                 FOOD ECONOMY - for Everyday         the LVN ICO
FOLLOW US    ◾TELEGRAM  ◾MEDIUM  ◾GITHUB  ◾TWITTER           use by  E v e r y   d a y   P e o p l e          Presale Now
Bitcoin-Turkiye
Sr. Member

Activity: 1664

View Profile
December 19, 2017, 03:50:42 PM

Geçen sene btc alıp elde tutsaydınız evet milyonerdiniz, fakat al sat bile yaptıysanız (bizim gibi) milyoner olamazdınız, misal ben bi kaç arkadaşımın çocuğuna hep 0.1 bitcoin yolladım sünnetinde, doğumunda vs. çeyrek altın niyetine 100 - 150 - 200  -250 civarlarındayken de hep 0.1 i yolladım adetten, ve dedim ki sakın bozmayın bu para çocuğunuzun ileride holding kurar bu para ile, umarım dediğimi yapmış ve bozmamışlardır. John Mcafee abimiz haklı çıkar ise eğer ilk etap 500.000 sonra 1 milyon dolar olacak 1 bitcoin, Sanki cem uzanın seçim vaadi gibi mazot 1 milyon olacak (eski para ile) ama olur mu? olur. hadi inşaallah Smiley

Turkey Asic miner Best Seller Telegram @Miningci
tristran
Newbie
*

Activity: 23
Merit: 0

View Profile
December 19, 2017, 04:30:35 PM

bitcoinde kalmayı geçtim geleceği görmeden öyle ahım şahım bir yatırım yapmak bile zor iş.
Tobi777
Full Member

Activity: 406
Merit: 121

View Profile
December 19, 2017, 07:36:44 PM

O zamanlar bende dahil çoğu kişi ön göremedik bitcoinin yükseleceği. Hayat işte bilemezsin. Sadece ahlanır vahlanırsın. Durumu güzel anlatmışsınız. Seneye de olacak bu tarz konuşmalar geçen sene btc alsaydın söyleyeyim, böyleydim muhabbetleri..
KaledeNobet
Full Member

Activity: 182

The future is your Genome

View Profile
December 19, 2017, 08:47:26 PM

Geçen sene bitcoin alsaydım 2500 lira olan bitcoin 5000 lira olduğunda direk satardım.Mantıklı olanda bu bana göre  Cheesy keşke geçen sene bitcoin satın alıp unutsaydım şimdi milyoner olurdum diye düşünmek daha doğru olur bana göre. Smiley

Metazen
Member
**

Activity: 213
Merit: 11

View Profile
December 19, 2017, 08:55:17 PM

Bu çok iyi bir tespit olmuş. Hatta geçenlerde bir karşılaştırma konusu vardı yine. ''2010 - 2017 yıları arası bitcoin nereye geldi'' diye. Hiç başlığın içeriğini okumak istemedim. Çünkü insanın siniri bozuluyor.

Muhtemelen şöyle bir şey bekliyorsun. Efendim 2010 da mum aldığınız paraya şimdi Lamborghini alıyorsunuz falan...Bence de bunlara bakmak yerine şu anki yapacaklarınızı ya da yatırımsa yatırımınızı düşünmeniz daha mantıklı.

Bir de şu çok güzel söylenmiş. Bitcoinin arttığını görünce elinde tutamıyorsunki. Hiçkimse bu kadar artacağını bilmiyordu bitcoinin. Şu anda borsada bile biraz arttığında dayanamayıp satıyoruz. O zamanki miktarlarda elimizde olsa heralde iki katına çıksa kazandık deyip satacaktık. Ha öngörüsü daha ileri olanlar varmıdır vardır. Ama onlarda Vitalik Buterin falan oluyor.
skscengeng
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
December 19, 2017, 09:39:21 PM

Ben geçen yıl bitcoin alsaydım saklardım gibime geliyor ama şimdi bitcoin 100.000 liraya çıksa biraz düşer diye satarım sonra yükselmeye devam ederse arkasından bakarım tıpkı bitcoin fiyat takibi konusunda btc fiyatının 1000 dolara düşmesini bekleyen kişiler gibi olurdum heralde.
matrixturk
Full Member

Activity: 476

View Profile
December 19, 2017, 11:00:02 PM

aslında olay geçen sene yada önceki sene almış olmakla ilgili değil. Konu bu işin nereye gittiği ile ilgili. Bitcoin elbet ki en çok ön plandaki konu fakat özellikle projesi sağlam diğer coinleri de yok saymamak gerek ve asıl katları onlarla yapmak daha mumkun olacaktır. tabii doğru zamanda yapılmalı
Spack17
Sr. Member

Activity: 1624

View Profile
December 19, 2017, 11:06:10 PM

vallahi ben de hep keşke diyorum keşke şu kadar bitcoin alsaydım zamanında diye Ama sonra düşününce şu anki değerine gelmeden kesinlikle bozdururdum kanısına varıyorum.   belki de içimi rahatlatma yoludur bu  gerçekleşmediği için bilemeyiz
Et Hereum
Member
**

Activity: 224

View Profile
December 20, 2017, 06:00:31 AM

Artışları beklemenin yarattığı stres erken satış kararı verdirir. Her yeni rekor seviyesinden sonra gelen iniş trendi satsaydım keşke dedirtir. Yüksek meblağ ile piyasaya girenler yedekte fazla parası olduğundan uzun pozisyon alır.
Bounty Picker
Member
**

Activity: 98

"Akche, Türkiye'nin Dijital Parası"

View Profile
December 20, 2017, 10:56:04 AM

her ihtameli göze alarak riske edebileceğim param olsaydı ve zamanında -zamanında dediğim çok uzağa gitmeye gerek yok 2017 1 ocak, sene başında bitcoinin değeri 1000 dolar idi- bir miktar alınacak bitcoin kendisini x80 katı yaptığı görüldü.sene başında 5000 tlsini gözden çıkarıp 5 bitcoin alan ve en az 1 sene dokunmayacağım diyebilen birisi şuan 400.000TL ile sermayesini getirdiği durum ortada. tabi ne zaman ne olacağını bilemeyiz ama bu şekilde sermayesini katlayan çok kişi vardır bence

bitcamilo
Full Member

Activity: 602
Merit: 122

View Profile
December 20, 2017, 11:32:00 AM

Çok güzel bir açıklama olmuş dışarıdan bakıldığında herkes aynı yanılgıya düşüyor oysa ki bu teoriye göre 2 sene önce yapmadığın ya da yapamadığın şeyi şimdi yaparsan 10 sene sonra bu başarıyı sağlama şansın hala var, o zaman 100 BTC alabiliyordun şimdi 0.1 BTC alabilirsin belki ve 10 sene sonra 0.1 BTC belki şu anki 100 BTC kadar değerli olacak?
teo220
Member
**

Activity: 84
Merit: 11

View Profile
December 20, 2017, 12:34:23 PM

Bu işi yönetenler elimizde BTC tutmamamızı sağladırlar demişsin orayı anlayamadım.

Nasıl oldu bu iş detayları bekliyoruz güzel tespitler.
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: