Bitcoin Forum
May 09, 2024, 08:15:34 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3  All
  Print  
Author Topic: Pytanie dot "bańki"  (Read 565 times)
Bosterter (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile
December 20, 2017, 11:41:19 AM
 #1

Witam, jestem tu nowy, jak i nowy w świecie kryptowalut.
Planuje zainwestować, póki co grzebie latam po forum i stronach by dowiedzieć się czegoś więcej.
Ale nurtuje mnie pewna sprawa
Teoretycznie co się stanie jeśli bańka BTC wybuchnie i spadnie w doł?
Czy altcoiny też na tym ucierpią?  - a pytanie pojawia się ponieważ z tego co widze to na kantorach itp walutą którą można spieniężyć jest tylko BTC, więc co jeśli on upadnie ? Huh Huh
1715285734
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715285734

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715285734
Reply with quote  #2

1715285734
Report to moderator
1715285734
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715285734

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715285734
Reply with quote  #2

1715285734
Report to moderator
1715285734
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715285734

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715285734
Reply with quote  #2

1715285734
Report to moderator
The forum strives to allow free discussion of any ideas. All policies are built around this principle. This doesn't mean you can post garbage, though: posts should actually contain ideas, and these ideas should be argued reasonably.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715285734
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715285734

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715285734
Reply with quote  #2

1715285734
Report to moderator
rzepa
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 158
Merit: 100


View Profile
December 20, 2017, 12:35:49 PM
 #2

Jeśli bańka pęknie to właśnie najbardziej ucierpią alty. Wszystkie są wyceniane w stosunku do BTC.
Bosterter (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile
December 20, 2017, 12:53:45 PM
 #3

Jeśli bańka pęknie to właśnie najbardziej ucierpią alty. Wszystkie są wyceniane w stosunku do BTC.

 Tak właśnie myślałem, dziękuje za odpowiedz
Hm, To czy jest sens jeszcze inwestować w altcojny  skoro podobno od nowego roku Bitcoin ma spadac w doł ?
rzepa
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 158
Merit: 100


View Profile
December 20, 2017, 12:57:55 PM
 #4

Jeśli bańka pęknie to właśnie najbardziej ucierpią alty. Wszystkie są wyceniane w stosunku do BTC.

 Tak właśnie myślałem, dziękuje za odpowiedz
Hm, To czy jest sens jeszcze inwestować w altcojny  skoro podobno od nowego roku Bitcoin ma spadac w doł ?

Inwestuj zawsze tyle ile jesteś w stanie stracić. Na rynek cały czas jeszcze płynie kapitał, pytanie tylko jak długo?
Ostatnio prawie wszystkie alty były na zielono. Pamiętaj tylko, że jak szybko dają zarobić to tak szybko pozwalają stracić Smiley
dodgrad
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1067
Merit: 501



View Profile
December 20, 2017, 01:06:18 PM
 #5

na money.pl pojawi sie artykul ze banka na btc przerosla tulipomania, tym samym uzyskala mialo najwiekszej na swiece. Jesli banka faktyczeni peknie, kasa z altow zostania szybko wypompowana. Rozmawialem wczoraj z mlotymi bitcoinowcami, ktorzy twierdza ze to nie jest banka Cheesy i ze alty zyja wlasnym zyciem, jak wiadomo prawda moze okazac sie okrutna. Najwieksza tragedia dla calego rynku moze okazac sie zdemaskowanie walkow na usdt ;]]

ps. przy takich ruchach btc alty warto analizowac na parze /usdt, polecam tradingi view

.
.7 BTC  WELCOME BONUS!..
███████████████████████████
██████████▀▀▄▄▄▄▄ ▄▀▀██████
█████████▄██████ ████ ▀████
██████▀▀ ▄▄▄▄ ▀▀███▀▄██ ███
████▀   ██████   ▀██████ ██
███ ▄▄▄████████▄▄▄ ██▄▄▄ ██
██ █████▀    ▀█████ ████ ██
██  ▀██        ███▀ ███ ███
██   ▄██▄    ▄██▄   █▀▄████
███ ▄████████████▄ ████████
████▄▀███▀▀▀▀███▀▄█████████
██████▄▄      ▄▄███████████
███████████████████████████
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████▄▄▄█████▄▄▄████████████████████████████████████████████████████
██████████▄█████▄█▄███▄█▄██████████▄██▀▀▀████████████████████████████████████████████████████
██████████████▀████▄████▀██████████████████████████▄█████▄██▄█████▄████▄████▄████▄████████
█████████████████▐█████▌███████████▄█████▀███▀▀████████▀▀▀▀█████▀▀▀██████▀▀███▀▀███████████
██████████████▄████▀████▄██████████████████▄▄▄▄▄███▄▄▄▄█████▄▄▄████████████████████████
████████████████▀█▀███▀█▀██████████▀███████▀█████████▀█████▀██▀█████▀███████████████████████
██████████████████████████████▀▀▀████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
███████████████████████████
████████▀▀  ▐█▌  ▀▀████████
██████▄     ▐█▌     ▄██████
████ ▀██▄▄███████▄▄██▀ ████
███    ██▀▀  ▄  ▀▀██    ███
██    ██   ▄███▄   ██    ██
████████  ███████  ████████
██    ██  ▀▀ █ ▀▀  ██    ██
███    ██▄▄ ▀▀▀ ▄▄██    ███
████ ▄██▀▀██████▀▀▀██▄ ████
██████▀     ▐█▌     ▀██████
████████▄▄  ▐█▌  ▄▄████████
███████████████████████████
.
.30+  ALTCOINS AVAILABLE..
Bosterter (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile
December 20, 2017, 01:39:18 PM
 #6

Teraz mam dylemat, ogólnie to chciałem się zabawić z kwotą 500 zł w Etherum, pierwsza styczność nie chce przeginać, bo tez zielony w tym jestem..
Ale jak tak sobie patrze na transfery, przewalutowania to tak naprawde nie wiem czy mi się do opłaca, dodająć ryzko do tego.
Co gorsza nie moge zdecydować się na jakiś konkretny porftel i kantor wymiany.. Może koledzy mi coś tutaj doradzą sprawdzonego ?
ethergeek
Member
**
Offline Offline

Activity: 84
Merit: 11


View Profile
December 20, 2017, 02:03:16 PM
 #7

Teraz mam dylemat, ogólnie to chciałem się zabawić z kwotą 500 zł w Etherum, pierwsza styczność nie chce przeginać, bo tez zielony w tym jestem..
Ale jak tak sobie patrze na transfery, przewalutowania to tak naprawde nie wiem czy mi się do opłaca, dodająć ryzko do tego.
Co gorsza nie moge zdecydować się na jakiś konkretny porftel i kantor wymiany.. Może koledzy mi coś tutaj doradzą sprawdzonego ?

Nie jestem wyjadaczem, żeby doradzać, ale z mojej strony widze to tak. Krypto jest ryzykowne - prawda. ale też ryzyko daje premię. Inwestując $500 dziś, za rok możesz mieć $2500 (zerknij na ceny Ethereum z ostatniego roku). znasz inne aktywo dające taką szansę dzisiaj? Oczywiście równie dobrze możesz za rok mieć $0 - ale na tym to właśnie polega.

No i ta cała dyskusja bańka / nie bańka. Ci co dziś inwestują mają nadzieję, że nie bańka. Ci, co nie zainwestowali rok temu mają nadzieję, że bańka (bo źółć jest ponadnarodowa). A prawda jest taka, że to jest mało ważne - zarobić można na wzroście i na spadku tak samo, jak się w ogóle rozumie na czym polega inwestowanie. Dziś BTC, jutro ETH, za tydzień Złoto albo sok pomidorowy Wink
Kossa
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 30
Merit: 0


View Profile
December 20, 2017, 09:10:33 PM
 #8

Jasne, że to jest bańka. Użyteczność krypto od początku roku bynajmniej nie wzrosła 100 razy od początku roku, co sugerowałaby wielkość rynku. Kwestia tego, że nikt nie wie na jakim jej etapie jesteśmy, jak będzie wyglądało pęknięcie oraz jak długo będzie trwało. Alty w razie prawdziwego pęknięcia pojadą w dół jeszcze bardziej niż BTC. Przy czym część projektów jest perspektywiczna i całkiem sensowna, one po początkowym dnie odbiją.
wojteks102
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 616
Merit: 251



View Profile
December 20, 2017, 10:51:08 PM
 #9

na money.pl pojawi sie artykul ze banka na btc przerosla tulipomania, tym samym uzyskala mialo najwiekszej na swiece. Jesli banka faktyczeni peknie, kasa z altow zostania szybko wypompowana. Rozmawialem wczoraj z mlotymi bitcoinowcami, ktorzy twierdza ze to nie jest banka Cheesy i ze alty zyja wlasnym zyciem, jak wiadomo prawda moze okazac sie okrutna. Najwieksza tragedia dla calego rynku moze okazac sie zdemaskowanie walkow na usdt ;]]

ps. przy takich ruchach btc alty warto analizowac na parze /usdt, polecam tradingi view

Myślę, że te wałki już powoli wychodzą lub powychodziły na światło dzienne. Tylko, że proszę pamiętać o tym jak bardzo głębszy zrobił się rynek kryptowalut. Takie zawirowania z USDT rynek może odczytać mniej negatywnie niż się ludziom wydaje.
Anon
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 53
Merit: 11


View Profile
December 20, 2017, 11:37:44 PM
 #10

Alty nie spadną aż tak bardzo jak bitcoin. Też polecą w dół ale mniej niż bitcoin.
lamar6
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 19
Merit: 0


View Profile
December 21, 2017, 01:13:08 AM
 #11

Teoretycznie co się stanie jeśli bańka BTC wybuchnie i spadnie w doł?
Czy altcoiny też na tym ucierpią?  - a pytanie pojawia się ponieważ z tego co widze to na kantorach itp walutą którą można spieniężyć jest tylko BTC, więc co jeśli on upadnie ? Huh Huh

Nic się nie stanie. BTC i inne znaczące waluty będą działać jak działały, część zniknie.
Zmieni się wycena i będzie tzw. "back to normal", przetrwają najlepsze projekty, które w perspektywie potem przyniosą fortunę inwestorom.
Tak jest po każdej bańce - najbliższa kryptowalutom jest bańka dotcomów - wtedy też po pęknięciu powstały takie giganty jak amazon, google itp. Teraz są wyceniane dużo wyżej niż w czasie bańki. Z krypto będzie tak samo. Bańka kiedyś pęknie ale świat się nie skończy, technologia i jej potencjał zostanie.

na money.pl pojawi sie artykul ze banka na btc przerosla tulipomania, tym samym uzyskala mialo najwiekszej na swiece.
Co za bzdura. Bańka na kryptowalutach w tej chwili to mała banieczka w porównaniu z taką dotcomową bądź obecną na akcjach.

Quote
Hm, To czy jest sens jeszcze inwestować w altcojny  skoro podobno od nowego roku Bitcoin ma spadac w doł ?
Jeśli uważasz, że ma spadać w dół to oczywiście nie ma sensu. Pytanie czy rynek też tak będzie sądził, że należy faktycznie spadać w dół.
sxafir
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1022
Merit: 500


View Profile
December 21, 2017, 06:45:25 AM
 #12

Kupiłem btc i trzymam na yobit,czeka na forki,nie interesuje mnie czy btc spadnie czy pójdzie w górę.
caex
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 824
Merit: 512



View Profile
December 21, 2017, 07:46:50 AM
 #13

Kupiłem btc i trzymam na yobit,czeka na forki,nie interesuje mnie czy btc spadnie czy pójdzie w górę.
Wspaniały wybór giełdy do trzymania tam swoich BTC Cheesy Cheesy
nuepix
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 12
Merit: 0


View Profile WWW
December 21, 2017, 01:25:05 PM
 #14

Teraz mam dylemat, ogólnie to chciałem się zabawić z kwotą 500 zł w Etherum, pierwsza styczność nie chce przeginać, bo tez zielony w tym jestem..
Ale jak tak sobie patrze na transfery, przewalutowania to tak naprawde nie wiem czy mi się do opłaca, dodająć ryzko do tego.
Co gorsza nie moge zdecydować się na jakiś konkretny porftel i kantor wymiany.. Może koledzy mi coś tutaj doradzą sprawdzonego ?

Jak chcesz wrzucić 500zł w Ethereum to wrzucaj, trzymaj i dorzucaj. Jak czytasz forum anglojęzyczne tutaj to masa spekulacji i oczekiwań aż dobije do $1000 pod koniec tego roku. Póki co idzie konkretnym krokiem bez większych korekt po drodze. Ja tam w Ethereum obecnie wrzucam swoje profity z handlowania innymi coinami i nie wyciągam. Zainwestowałem w ETH we wrzesniu a teraz tylko dorzucam po 0.1 itp. Wg mnie ETH to idealna inwestycja na dłuższa metę. Ale jak wiadomo ile ludzi tyle opinii  Wink
Sylw83
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 100


View Profile
December 21, 2017, 04:35:19 PM
 #15

Kupiłem btc i trzymam na yobit,czeka na forki,nie interesuje mnie czy btc spadnie czy pójdzie w górę.
Wspaniały wybór giełdy do trzymania tam swoich BTC Cheesy Cheesy

teoretycznie dobry ruch co do przyszlosci forkow na BTC Tongue haha ale ...trzymanie czegokolwiek na yobicie to ryzyko
Helsing
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 378
Merit: 102



View Profile WWW
December 22, 2017, 02:23:00 PM
 #16

Hej kiedys banka BTC padla po czym BTC wstal i jest gdzie jest, atkualnie wyglada to nie najciekawiej aczkolwiek i tak wkoncu wroci na swoje tory i zrobi nowy ATH Smiley

ethergeek
Member
**
Offline Offline

Activity: 84
Merit: 11


View Profile
December 22, 2017, 03:41:08 PM
 #17

Hej kiedys banka BTC padla po czym BTC wstal i jest gdzie jest, atkualnie wyglada to nie najciekawiej aczkolwiek i tak wkoncu wroci na swoje tory i zrobi nowy ATH Smiley

Bańki mają to do siebie, że jak pękają, to nie ma co zbierać. Więc jeśli piszesz, że "bańka BTC padła, a potem BTC wstał" - to technicznie rzecz biorąc była to poważna korekta, a nie bańka Smiley Chyba, że są jakieś historyczne przypadki "double bubble"?

(edit: typo)
dodgrad
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1067
Merit: 501



View Profile
December 22, 2017, 04:00:52 PM
Merited by malevolent (1)
 #18

Hej kiedys banka BTC padla po czym BTC wstal i jest gdzie jest, atkualnie wyglada to nie najciekawiej aczkolwiek i tak wkoncu wroci na swoje tory i zrobi nowy ATH Smiley

Mylisz troche pojecia, banka tzw "goxowa" pekla, to co teraz widzimy to kolejna banka spekulacyjna. Tutaj widac analogie w postacie cyklu, kazda kolejna jest sporo wieksza od poprzedniej Wink czy to pekniecie czy sroga korekta okaże sie po fakcie Wink





oki co te zrzuty wygladaa imponujaco  Cool Cool Cool Cool Cool

.
.7 BTC  WELCOME BONUS!..
███████████████████████████
██████████▀▀▄▄▄▄▄ ▄▀▀██████
█████████▄██████ ████ ▀████
██████▀▀ ▄▄▄▄ ▀▀███▀▄██ ███
████▀   ██████   ▀██████ ██
███ ▄▄▄████████▄▄▄ ██▄▄▄ ██
██ █████▀    ▀█████ ████ ██
██  ▀██        ███▀ ███ ███
██   ▄██▄    ▄██▄   █▀▄████
███ ▄████████████▄ ████████
████▄▀███▀▀▀▀███▀▄█████████
██████▄▄      ▄▄███████████
███████████████████████████
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████▄▄▄█████▄▄▄████████████████████████████████████████████████████
██████████▄█████▄█▄███▄█▄██████████▄██▀▀▀████████████████████████████████████████████████████
██████████████▀████▄████▀██████████████████████████▄█████▄██▄█████▄████▄████▄████▄████████
█████████████████▐█████▌███████████▄█████▀███▀▀████████▀▀▀▀█████▀▀▀██████▀▀███▀▀███████████
██████████████▄████▀████▄██████████████████▄▄▄▄▄███▄▄▄▄█████▄▄▄████████████████████████
████████████████▀█▀███▀█▀██████████▀███████▀█████████▀█████▀██▀█████▀███████████████████████
██████████████████████████████▀▀▀████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
███████████████████████████
████████▀▀  ▐█▌  ▀▀████████
██████▄     ▐█▌     ▄██████
████ ▀██▄▄███████▄▄██▀ ████
███    ██▀▀  ▄  ▀▀██    ███
██    ██   ▄███▄   ██    ██
████████  ███████  ████████
██    ██  ▀▀ █ ▀▀  ██    ██
███    ██▄▄ ▀▀▀ ▄▄██    ███
████ ▄██▀▀██████▀▀▀██▄ ████
██████▀     ▐█▌     ▀██████
████████▄▄  ▐█▌  ▄▄████████
███████████████████████████
.
.30+  ALTCOINS AVAILABLE..
caex
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 824
Merit: 512



View Profile
December 23, 2017, 04:56:11 PM
 #19

Hej kiedys banka BTC padla po czym BTC wstal i jest gdzie jest, atkualnie wyglada to nie najciekawiej aczkolwiek i tak wkoncu wroci na swoje tory i zrobi nowy ATH Smiley

Mylisz troche pojecia, banka tzw "goxowa" pekla, to co teraz widzimy to kolejna banka spekulacyjna. Tutaj widac analogie w postacie cyklu, kazda kolejna jest sporo wieksza od poprzedniej Wink czy to pekniecie czy sroga korekta okaże sie po fakcie Wink





oki co te zrzuty wygladaa imponujaco  Cool Cool Cool Cool Cool
Na te chwilę BTC odrabia straty i co lecimy po nowe ATH Wink
mentalny
Member
**
Offline Offline

Activity: 133
Merit: 10


View Profile WWW
December 25, 2017, 12:06:29 AM
 #20

Rynek krypto jest trudny do przewidzenia. Nie wiadomo, czy cena BTC spadnie do kolejnych oporów. Ja osobiście częścią bym wszedł przy obecnych korektach, a w razie większej - dokupił.

Teraz mam dylemat, ogólnie to chciałem się zabawić z kwotą 500 zł w Etherum, pierwsza styczność nie chce przeginać, bo tez zielony w tym jestem..
Ale jak tak sobie patrze na transfery, przewalutowania to tak naprawde nie wiem czy mi się do opłaca, dodająć ryzko do tego.
Co gorsza nie moge zdecydować się na jakiś konkretny porftel i kantor wymiany.. Może koledzy mi coś tutaj doradzą sprawdzonego ?

Nie jestem wyjadaczem, żeby doradzać, ale z mojej strony widze to tak. Krypto jest ryzykowne - prawda. ale też ryzyko daje premię. Inwestując $500 dziś, za rok możesz mieć $2500 (zerknij na ceny Ethereum z ostatniego roku). znasz inne aktywo dające taką szansę dzisiaj? Oczywiście równie dobrze możesz za rok mieć $0 - ale na tym to właśnie polega.

No i ta cała dyskusja bańka / nie bańka. Ci co dziś inwestują mają nadzieję, że nie bańka. Ci, co nie zainwestowali rok temu mają nadzieję, że bańka (bo źółć jest ponadnarodowa). A prawda jest taka, że to jest mało ważne - zarobić można na wzroście i na spadku tak samo, jak się w ogóle rozumie na czym polega inwestowanie. Dziś BTC, jutro ETH, za tydzień Złoto albo sok pomidorowy Wink

Pages: [1] 2 3  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!