Bitcoin Forum
June 16, 2024, 02:00:33 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: BITCOIN neden düştü - düşüyor nedenleri bence bunlar  (Read 474 times)
AcemiCoinci (OP)
Newbie
*

Activity: 59
Merit: 0

View Profile
December 23, 2017, 07:56:18 AM
Last edit: December 23, 2017, 10:06:29 AM by AcemiCoinci

1-mary christmas:

Amerikada bu donemde insanlar birbirlerine hediye alabilmek icin bankadan kredi cekiyor veya altindaki arabalarini satiyorlar. Oyleki araba fiyatlari 20
       aralik - ocak ayi sonuna kadar %30-40 ucuz oluyor. Hatta bu firsatdan yararlanan bircok Turk o donemde aldiklari arabalarla galericilik yapiyor.
       Arabasini satan kredi ceken bitcoinini bozdurmaz mi ? 2 pizzzaya 10.000 bitcoin veren gonlu zengin insanlar bunlar Smiley
       Avrupa da nasil bilmiyorum.

2- Yeni gelen acemiler

100 dolari yere düşse: eğilirsem domalmis olurum hani acaba basima birsey gelir mi diyecek kadar ürkek ve şüpheci on binlerce insan son 1-2 haftada
      Bitcoin aldı şimdi en ufak düşüşte vs aman g..t olmayayım diyip zararına dahş olsa satış yapıyor

3-  Borsa açılımı

Bitcoin borsaya açılınca kurt borsacılar grafik okuyarak dirençlere göre stop limiti kullanarak, profosyonelce al -sat yapıyorlar. bu yüzden düşüşlerde
     yükselişlerde artık eskisi gibi yavaş yavaş değil daha hızlı oluyor . Çünkü direnç noktalarında kurt borsacıların otomatik al-sat emirleri devrreye giriyor.
     Ör :Kurt borsacı grafik okuyarak şunu öngörüyor salllıyorum eğerki btc 13.100 altına düşerse 11.500 kadar düşer. Satış emrini 13050 den veriyor %90
     o grafiğin verisi dopru çıkıyor adam 13050 den satıyor 11 bin küsürden geri topluyor.Bu SERT düşüş ler vs herkesi korkutuyor

Grafik vs okumasını bilmeyenlerin birçoğu artik esksi gibi kolay kazanamayacaktir.

4- Haberler

1-2 ay öncesine kadar BTC ile alakalı 2-3 haftada bir haber çıkardı .Şimdi hergün onlarca haber var ve genel olumsuz karalayıcı

5- Bitcoin ile Kuzey Korenin ilişkindirilmesi

Dün BM den K Kore ye karşı çok sert yaptırım amborgo vs kararları çıktı. BİTCOİNİ bu yaptırıma amborgoya dahil ederlerme büyük bir soru işareti
Mr|Creativ4
Member
**

Activity: 106
Merit: 11

IPV6 Proxy | AWS Account

View Profile
December 23, 2017, 08:09:45 AM

Bitcoin şimdi herkesin ağzında sakız gibi, herkes biliyor.
12-13 yaşındaki çocuk bile satoshi veren adsurf sitelerinden satoshi kazanmaya çalışıyor veya bilgisayarına minergate kuruyor.  Undecided

Bu kadar çok herkese yayılması hoş değil bence ve dediğin gibi acemi kişilerin al-satı etkiliyor gerçekten.

IPV6 Proxy | AWS Account (for rent pm)
emrullah2305
Member
**

Activity: 83
Merit: 10

View Profile
December 23, 2017, 10:42:35 AM

bitcoinin düşüş sebebi tabiki balinalar. amerikada borsaya girdiğinden beri götü toparlayamadı bitcoin. balinalar düşecek üzerine mi oynuyorlar nedir anlamadım. forex gibi 1 e 10 alma meselesi.
baliba gruplarından birinin içine sızmak lazım, hareketlerini görmek lazım önceden ona göre adım atardık  Smiley
caneraydin123
Member
**

Activity: 574
Merit: 34

View Profile
December 23, 2017, 11:03:42 AM

çok fazla yaygınlaşması bence hiç iyi değil herkez yatırım yapma peşinde düştüğü anda sermayesi olan cesaret edip yatırım yapacak onaylaylanmış işlem dolu daha fazla olacak bu sayı bu piyasanın rahatlaması için birşeyler olması gerek şuan düşmesi  burayı daha da karıştırır bence düşüş için daha uzun zaman var
jackspow
Member
**

Activity: 178

Be Free

View Profile
December 23, 2017, 11:10:12 AM

Bitcoin sakal gibidir, kestikçe daha gür çıkar. Yılbaşına kadar büyük çıkışlar beklemiyorum. Ancak denilen sebepler ve balinaların insanları piyasaya çekebilme ihtimalleri Ocak ayının ilk haftasından sonra daha mümkün. Balinalar acemilerin paralarını avlar. Yılbaşından ötürü kimse borsalara yüklü miktarlarda giriş yapmayacak. Dolayısıyla balinalar da boş boş beklemek istemiyorlar. Paralarını garanti şekilde dondurdular. Ocakta Bitcoin'in 25 bin dolara çıkacağını tahmin ediyorum. Bu zor bir şey de değil tabii. Her büyük düşüş kat kat çıkış gösterdi bize. Siz sıkı tutunun, panik yapmayın yeter.
heygidikaradeniz
Jr. Member
*

Activity: 135
Merit: 2

View Profile WWW
December 23, 2017, 12:47:33 PM

Bence bitcoini düşüren şey transfer meselesi,
Transfer ücretleri yüksek, transfer zamanı uzun. Onaylanmamış yüzbinlerce işlem var.
Transfer ücretini, süresini ve onay mekanızmasını çözen arkası sağlam bir coin geldiğinde bitcoin çöp olabilir.
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1306
Merit: 593

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
December 23, 2017, 04:31:39 PM

Bitcoin spekülasyondan etkilenen bir para birimi. Geçtiğimiz günlerde hacklenerek varlıklarının %17’sini kaybedip iflasını açıklayan Yuobit bu düşüşün ana nedenlerinden biridir. Panik ortamı yaratma gorsatı olduğunda balinalar bunu kaçırmıyor. Her ani düşüş sonrasında Bitcoin’in daha da yükselmesine neden oluyor. Sabredin, göreceksiniz. Yıl sonundan önce 20-22bin$’ı göreceğiz...
jackspow
Member
**

Activity: 178

Be Free

View Profile
December 23, 2017, 07:45:02 PM

Düşüşün sebepleriyle ilgili ortada bin tane argüman zaten mevcut. Bence mesele ne zaman çıkacağıdır. Bana göre durgun şekilde 15-16 bin dolar arasına demir atacak. Yıl sonuna kadar büyük bir kriz daha yaşanmaz. Ocak ayının ilk haftasından sonra %20'lik bir artış bekliyorum bir anda. Ayın sonuna kadar da 25-30 bin doları bulacaktır. Yatırım tavsiyesi değil elbette. Ancak ben kahin de değilim. Bu işlerden ortalama anlayan her insan bunun neredeyse böyle olacağını anlayabilir.
1453eko
Jr. Member
*

Activity: 406
Merit: 1

View Profile WWW
December 23, 2017, 08:05:05 PM

güzel yerlere dikkat çekmişsiniz evet bunlar btc nin düşmesi için doğru sebeplerdir. fakat bunlar sadece btc nin fiyatının düşürülmesi için sadece basit nedenlerden birkaç tanesidir.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
mick42
Member
**

Activity: 182

View Profile
December 23, 2017, 09:23:44 PM

Şahsi kanaatim bitcoinin zirveleri gördüğü zamanlarda piyasaya giren acemiler hatta çok acemiler(Sadece fiyatı yükseldi diye alanları kastediyorum) bu kişiler piyasa da nasıl hareket edeceklerini bilmedikleri için ve sayıları fazla olduğu için etkilediğini düşünüyorum
integrap
Member
**

Activity: 182

View Profile
December 23, 2017, 10:42:42 PM

Yazdıklarına katılıyorum. Ben de noel alışverişi etkisinin olduğuna kesinlikle katılıyorum. Şahsen yurtdışında yaşıyorum ve bugün alışveriş merkezleri tıklım tıklımdı. Hatta bitcoinimi bozdum diyen bile duydum. Ayrıca çoluk çocuk tombalak bu işe girdi ve medyada bitcoin düşüyor haberleri verildikçe korkudan sattılar ve kaos etkisi yarattı. En güzel örneği geçenki ahaberdeki program.

VaramiR
Member
**

Activity: 144
Merit: 16

View Profile
December 23, 2017, 10:55:25 PM

Abi ben sana söyleyeyim mi? bunların hepsi işin bahanesi çünkü bitcoin belirli aralıklarla sürekli olarak düşüp sonra tekrar çıkıyor. İşte bilmem hangi ülke ne diyor da hangi büyük ekonomist bişey diyor da düşüyor sonra bir anda hop aynı camiadan birileri olumlu bişeyler söylüyor ve havalanmaya başlıyor. Yani hepsi bilinçli..

lordzc
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 253

View Profile
December 23, 2017, 10:58:56 PM

Sadece Devasa balinaların satması ve yeni yatırımcıları korkutup yatırımlarını alması bence .
compir
Member
**

Activity: 98

View Profile WWW
December 24, 2017, 03:12:32 AM

Bence en buyuk sebebi borsalardir nedenide aciga satis denen bela dir. Aslinda hicbir piyasada izin verilmemesi gereken birsey
dusunsenize elinizde hic btc, yok atiyorum 15000 den satis emri  giriyosunuz ve dusmesini bekliyorsunuz yada birsekilde gucunuz varsa dusuruyosunuz 14000 den alip yerine koyuyosunuz  bu durumda buyuk dalgalanmalar olmasi lazimki balinalar kazansin.

caneraydin123
Member
**

Activity: 574
Merit: 34

View Profile
December 24, 2017, 05:50:44 PM

aslında düşmesi bir noktada iyi olacak ve yeni yatırımcıları da btc ye kazandıracaktır çok fazla yükselmesi şuan pekde iyi olmayabilir piyasanın rahatlaması için biraz daha yükselip çok açık ara fark ile düşmesi gerekir ki yeni yatırımcıları da btc ye kazandırmaları için  şuan pekte düşmüş sayılmaz sadece çok hızlı bir yükselişe geçmişti ve şimdi eski halinde
tayyip baba
Member
**

Activity: 154

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
December 24, 2017, 05:57:34 PM

Noelin gelmesi kesinlikle büyük etkenlerdendir zaten bitcoini bir kaç ay önce alan birisi için gayet yeterli  bir seviye ve Noel için paraya çevrilebilecek değerler

icorus
Member
**

Activity: 114

View Profile
December 24, 2017, 06:09:47 PM

Arkadaşlar, iyi akşamlar hepinize. Yazdığınız sebepler tam doğru değil aslında. Herşeyi burada paylaşamam tabii ama bitcoin çok büyük finansal ve jeopolitik oyunun bir parçasıdır. Geçen günlerde 90 milyar dolar piyasadan çıkış yaptı, bıtcoin 19-20 000 dolar olduğu zaman. Şimdi çok enteresan bir dönem başlayacak bitcoin ve diğer crypto para dünyasında ve bu oyundan siz( hemen kendi çıkarlarımızı konuşalım, boş boş filosofik konuşmalar yapmayalım Grin ) : A) üst seviyede belli ve net bir bilgisi olan kişiniz varsa - büyük kazanç elde edersiniz
                           B) laf aramızda. hemen de özür dilerim ama kelimenin tam anlamıyla altınıza kaçırıp bu piyasadan zorlukla girdiğiniz parayla çıkarsınız (ki en kötü senaryo değil)
                           C) Allah korusun, herşeyinizi kaybedersiniz

Bu iş bu kadar basit ama bununla beraber okadar da zor.
Teşekkürler, hepinize iyi akşamlar.
Calligiato
Member
**

Activity: 137

View Profile WWW
December 24, 2017, 07:19:10 PM

Sağlam bir düzeltme şarttı. Hiçbir borsada hiçbir üründe durmaksınız çıkma olmaz. Çıkış düzetlmelerler 2 ileri 1 geri, 3 ileri 1 geri şeklinde olmalıki sağlıklı olsun. Aksi halde olan çıkışı şelale izler. Şahsen btcnin özellikle 10kdan sonra olan şahlanışı beni korkutuyordu. Şimdi bu düzeltmeyi geçtikten sonra önümüze bakabiliriz.
icorus
Member
**

Activity: 114

View Profile
December 24, 2017, 08:21:37 PM

Sağlam bir düzeltme şarttı. Hiçbir borsada hiçbir üründe durmaksınız çıkma olmaz. Çıkış düzetlmelerler 2 ileri 1 geri, 3 ileri 1 geri şeklinde olmalıki sağlıklı olsun. Aksi halde olan çıkışı şelale izler. Şahsen btcnin özellikle 10kdan sonra olan şahlanışı beni korkutuyordu. Şimdi bu düzeltmeyi geçtikten sonra önümüze bakabiliriz.

Bir yandan cok haklisin. Calligiato, ama diger yandan bircok bilmedigimiz seyleri hesaba katmiyoruz ve sikintimiz bu. Belki cogunuzdan biraz fazla bilebilirim( estagfurullah, hicbir sekilde ovunmek niyetim yok) ama bu bilgiler bile yetersiz olabilir...su acidan, bu bilgilerin adi uzerinde. Bilgi. Bilgi nedir? Bilgi bir kaynaktir, oradan birseyler ogrenebiliriz, ama kaynak nedir ve nereden geliyor? Kaynak istedigi anda istedigi yonde ilerleyebilir, dengeleri degistirebilir ve yinede filosofik konusmalardan uzaklasirsak, bu kaynagin geliri bizim belki tum hayatta kazanamayacagimiz bir gelir olabilir. Umarim, beni dogru anladiniz. Tum cryptopara dunyasi bizim aklimizi karistirmak icin kullanilan BLOCKCHAIN kelimesi, yani hickim tarafindan yonetilemez bir sistem dedigimiz cok da iyi ve belli kisilerin cikarlarina uygun yurutuluyor ve yonlendiriliyor. Bizim tek yapabilecegimiz sey bu verilen kurallari anlamak, ve bilgimize gore kurallara uymak ve kazancta kalmaktir. Insallah, basarili olursunuz hepiniz!
P.S. Bu arada Calligiato kardesim, benim ilani Pazar konusuna attilar, yanlis hatirlamiyorsam sen benden fiyat listesi istemistin - orada bakabilirsin veya PM mesaj at. Tesekkurler
nasilyani
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
December 24, 2017, 08:44:48 PM

çok güzel tespit emeğine sağlık teşekkürler.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: