Bitcoin Forum
May 04, 2024, 08:04:16 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Yeter artık! Türkiye'de resmen haksızlık yapılıyor!  (Read 1001 times)
icorus (OP)
Member
**

Activity: 114
Merit: 10

View Profile
December 25, 2017, 03:10:00 AM

Türkiyedeki cryptopara durumunu çoktan inceliyorum, hatta Paribu ve diğer popüler btc alma kampanyalarında tanıdıklarım var. Orada çalışan arkadaşlar bana kızmasın ama artık buna dayanamıyorum, vallahi canım acıyor! Türk milleti, sana sesleniyorum, diğerlerinin cebini beleşten doldurmaktan bıkmadınız mı? Tamam, bir taraftan ona değerse ve insan gerçekten büyük iş yapıyorsa veya mesela fiyatlar gerçekten böyle ise, o ayrı mesele. Ama ARKADAŞLAR, Türkiye'de bitcoinleri Paribu, BTCTurk ve diğer sitelerden okadar üzerine beleşten para veriyorsunuz ki, emeğinize yazık! Buna nankörlük derim artık!
Şu anda BTCTurk'te 1 Bitcoin 62 159.97, ister inanın ister inanmayın size 1 Bitcoini 2 saat içerisinde 57 000 TRY'ye veririm en fazla!!! Yani daha ucuza bile olma ihtimali var. Bu ne ya? Yakışır mı bunlar?
Daha net birşey söyleyemem ama bu iş'le uğraşmak isterdim. Eğer bu konuda bir teklifiniz veya yorumunuz varsa, paylaşın, burada yazın, PM yollayın. Her türlü konuşmalara açığım. Allah size sabır versin!
The Bitcoin software, network, and concept is called "Bitcoin" with a capitalized "B". Bitcoin currency units are called "bitcoins" with a lowercase "b" -- this is often abbreviated BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714853056
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714853056
Reply with quote  #2

1714853056
Report to moderator
1714853056
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714853056
Reply with quote  #2

1714853056
Report to moderator
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
December 25, 2017, 04:28:36 AM

Bir haksızlık varsa ve buna şahitseniz ve yine de açıklamıyorsanız o haksızlığı yapılmasına bu suskunluğunuzla göz yumuyorsunuz demektir.
icorus (OP)
Member
**

View Profile
December 25, 2017, 04:34:49 AM

Acikladim ben zaten ustteki mesajimda. Daha neyi aciklayim ki?
compir
Member
**

Activity: 98

View Profile WWW
December 25, 2017, 04:36:27 AM

Bence tespit yanlis btc fiyatini paribu yada btcturk belirlemiyor alici ve saticilar belirliyor kaldiki dediginiz siteler bile belirliyor olsa yuksek ten aldiginiz gibi ayni sekilde yuksekten satiyosunuz. Siz eger turkiyeden alip yurtdisinda satmaya calisirsaniz evet dogru aradaki fark buyuk buda sizin gibi yurtdisindan bu kadar rahat btc alabilen icin cokta guzel firsat olur neden sikayet ettiginizi anlayamadim. Eger niyetiniz btc satmak ise o zaman acin bir baslik su fiyata btc satisi alisi yapiyorum deyin.

icorus (OP)
Member
**

View Profile
December 25, 2017, 05:08:09 AM

Compir arkadasim, dogru diyorsun ama benim niyetim adam kaziklayarak para kazanmak degil, biraz kazanc yeter bana. Evet, baslik acacagim ama burada yazdim ki bunu anlamaniz lazim. ilginiz icin tesekkurler
Pe55iMySTiC
Member
**

Activity: 108

am I back ?

View Profile
December 25, 2017, 05:49:20 AM

Ticaret mantığı komisyondur arkadaşım. Tercih müşterinindir. Sıradan olmayan bir durum sözkonusu değil hocam tespitinizde.
icorus (OP)
Member
**

View Profile
December 25, 2017, 05:52:33 AM

%100. Ama herseyin bir siniri var. bu komisyon cok abartilmis. Nankorluk, baska bisey demek zor.
motors
Sr. Member

Activity: 459
Merit: 258

🌟 Blockchain Expert, Miner.

View Profile
December 25, 2017, 06:07:03 AM

Yeni üyelerden çektiğimiz nedir arkadaş. Bak kardeşim kuru Paribu, BTCTurk, Koinim ve diğer borsalar belirlemiyorlar.

Neymiş efenim bize 57.000TL'den bitcoin satacakmış. Sen git ilk önce BTC kuru neye göre belirleniyor onu öğren.

Zaten 10.000TL yukarıdan alanlar tekrar 10.000TL yukarıdan satacaklar bu neyin boş muhabbeti?

Şimdi akıllının bir çıkar "TR Borsalarıda kuru yüksekte tutmaya çalışıyorlar" der. Biraz borsa takip eden, alım satım ekranını inceleyenler bunun mümkün olmadığını anlayacaklardır.

Bu kurun fazla olması tamamen Türklerle alakalıdır. Türkler heyecanlı bir millet, yükseliş anında Paribu'nun hacmi 5000BTC oldu, adamlar coin market cap'de 20.sıraya geldiler. Bu demek oluyorki herkes birbirinin önüne emir koya koya hayvan gibi alım yapıyorlar demektir. Fark bayağı bir açılmıştı, şuan ise kapanmıyor aradaki fark.

Benim işim Bitcoin. Ben bu işi yapıyorum arkadaşlar. Arbitraj ile uğraşıyorum, altcoinlere yatırım yapıyorum, yerli borsada al-sat yapıyorum ve 2 hafta içinde büyük bir depoya mining kuracağım inşallah. Hamdolsun ben geçimimi bu şekilde sağlıyorum.

Bu şekilde işlem yaparken kullanıcıları da gözlemliyorum, birbirlerinin önüne nasıl emir koyduklarını vs. çok heyecanlı bir milletimiz var. Koinim'de 32.000TL'den bitcoin satan olmuş.

BURADA HAKSIZLIK YAPAN BORSALAR DEĞİL, SEN VE SENİN GİBİ ARAŞTIRMA YAPMAYAN CAHİLLER KARDEŞİM MALESEF. Cahillik kelimesine alınan kardeşlerim olur muhtemelen, onlara bir sorum var. Kardeşim elinin altında teknoloji var, hayvan gibide para harcadın muhtelen bilgisayarına ve telefonuna. İyide sen bu bilgisayar ile telefona niye para verdin madem kullanmayacaksın. Bitcoin'den karmı edeceksin? Araştırmadan edemezsin. Araştırmayan insanın özgüveni olmaz ve başkalarının lafıyla hep zarar eder, ezilir, ezilir, ezilir. "SEN SEN OL KARDEŞİM ARAŞTIRMACI OL"

Herzaman diyorum ki "araştırın." Adam daha kuru kimin belirlediğini bilmiyor konu açmış.

"BU ARKADAŞIN DOLANDIRICI OLMA İHTİMALİ YÜKSEK, İNANIP PARA FALAN YATIRMAYIN CANINIZ YANAR" BEN DIŞARIDAN BİTCOİN ALIYORUM 55.000TL'YE AMA KİMSEYE SATMAM, ARBİTRAJ YAPARAK KENDİ YOLUMU BULUYORUM. BU ARKADAŞIN BÖYLE UCUZ BTC ALMA GİBİ BİR DURUMU OLSA ARBİTRAJ YAPAR, 1.000TL'NİN PEŞİNE DÜŞMEZ.

One day, all people will use crypto money instead of paper money.
compir
Member
**

View Profile WWW
December 25, 2017, 06:17:47 AM

%100. Ama herseyin bir siniri var. bu komisyon cok abartilmis. Nankorluk, baska bisey demek zor.

Komisyon derken ?? paribu nun yada digerlerinin aldigi komisyon nedir biliyormusun ? Senin alim satim yaptigin yerin komisyonu ile karsilatiralim ona gore diyelim turk siteleri cok  komisyon aliyo diye.

icorus (OP)
Member
**

View Profile
December 25, 2017, 06:19:36 AM

Paribuya mi calisiyorsun? Neden bahsettigini bile anlamak zor. Heyecan tum dunyada var. Bitcoini ben icten biliyorum, sen bana burada laf atiyorsun. Hemde cahil diyorsun. Ben hickimin fikrini degistirmeyecegim, sadece bildigimi soyledim, gerisi sizin. Evet newbie yaziyor kullanici adinda ama bu hicbir sekilde Kim oldugumu ve bilincli oldugumu yada olmadigimi gostermiyor. Bu forumda daha yaz aylarinda cok faydali seyler yazdim, ama o zamanlarda bile beni asaglamaya calisan kisiler cikiyordu. Allah Kerimdir, ne deyim. Bence %100 bu sitelerle calisiyorsun, yani orada bir cikarin var. Dunyada ayni surecler yasaniyor ama Turkiyede fiyat farki var. Bide Kim oldugumu bilmeden yuksek sesle laf atmasan daha iyi olur. Umarim, beni dogru anlamissindir
icorus (OP)
Member
**

View Profile
December 25, 2017, 06:24:24 AM

Komisyon derken uzerine koyduklari fiyati diyorum ben
Zivorski
Jr. Member
*

Activity: 92
Merit: 4

"The only way out is to invest in Bitcoin."

View Profile
December 25, 2017, 06:26:19 AM

32 tane postu var hepsi size ucuz bitcoin vereceğim olmuş. Bu ucuzdan bitcoin alabiliyor olsa yüksek kur fiyatlarını eleştirmez arbitaj yapar kar eder Cheesy Dolandırmaya çalışıyor aklınca milleti hıyarto. Dolandırıcı olabilir bu dikkat edin.
icorus (OP)
Member
**

View Profile
December 25, 2017, 06:34:37 AM
Last edit: December 25, 2017, 07:08:40 AM by icorus

Allah Allah geldigimiz noktaya bakin... Ben para mi istiyorum sizden? Kimden para istedim? Neden bahsediyorsun sen? Arbitraja falan ihtiyacim yok benim, insanlari aptal yerine koymayin. Escrow uzerinden istersen Afrika collerinde bile Yasayan insanla anlasma saglarsin ve dolandiricilik ta yapamaz. 10000 tlnin ne alakasi var ya, sen al ucuza git arbitraj yap ne yaparsan yap, bana ne. Sizin para kaybettiginizi goruyorum hala da bana laf atiyorsunuz. Dolandiriciligim mi var burada? Bana Para at mi dedim ?
icorus (OP)
Member
**

View Profile
December 25, 2017, 06:40:37 AM

32 tane postu var hepsi size ucuz bitcoin vereceğim olmuş. Bu ucuzdan bitcoin alabiliyor olsa yüksek kur fiyatlarını eleştirmez arbitaj yapar kar eder Cheesy Dolandırmaya çalışıyor aklınca milleti hıyarto. Dolandırıcı olabilir bu dikkat edin.
Mesajini niye degistirdin? Cok ayip, cok. 32 mesajimin hangisinde Ben para istedim? Soyle bakalim. Yaz aylarinda Ilan acmistim ona bi goz at, yardimci olmustum insanlara, bir kurus para istemedim. Ne diyorsun sen? Agzi olan konusuyor... Ne Arbitraji be adam? Benim Kendi fonum var, bu isin icerisinde yillardir oturuyorum, para kazanmak iyidir ve bende daha kazanmak isterim ama acgoz ve hasis degilim. Burada hickimden para istemedim. Hicbir gunah isletmedim, bana gore Hava hos
Zivorski
Jr. Member
*

Activity: 92
Merit: 4

"The only way out is to invest in Bitcoin."

View Profile
December 25, 2017, 06:43:54 AM

Mesajini niye degistirdin? Cok ayip, cok. 32 mesajimin hangisinde Ben para istedim? Soyle bakalim. Yaz aylarinda Ilan acmistim ona bi goz at, yardimci olmustum insanlara, bir kurus para istemedim. Ne diyorsun sen? Agzi olan konusuyor... Ne Arbitraji be adam? Benim Kendi fonum var, bu isin icerisinde yillardir oturuyorum, para kazanmak iyidir ve bende daha kazanmak isterim ama acgoz ve hasis degilim. Burada hickimden para istemedim. Hicbir gunah isletmedim, bana gore Hava hos
Göreceğiz bakalım halimize acıyan koca yürekli kardeşim Cheesy Açgöz değilmiş Cheesy Cheesy Cheesy Hayrına ucuz btc dağıtan kardeşime destek verelim.
icorus (OP)
Member
**

View Profile
December 25, 2017, 06:51:28 AM

Gorecegiz, cok dogru dedin. Insallah sen de benim gibi iyi niyetli insansin, ve Paribuya falan calismiyorsun sadece dusundugunu acik soyluyorsun. Bak, Ben btcyi 100000 tlye satiyorum deseydim hickimin aklina bile gelmezdi ki benim Kotu bir niyetim var. ama hem para kazanim hemde insanlara hayirli olsun diye bisey yapmak istiyorsan hep Boyle olur. Ben burada acik ve net soyluyorum, benim icin elde edecegim gelir yeter ve daha fazlasiyla bile. 57 000 tl den verirsem bile, kazancim bana yeter. Vallahi, beni canlandirdin, cabuk benimle calisacak birkac insan bulayim da, onlar burada dolandirici miyim degilmiyim yazsinlar. Sen de insallah Erkek gibi ozur dilersin ve yanlis davrandigini soylersin, Ben de bu olayi unuturum hemen, kardesim
compir
Member
**

View Profile WWW
December 25, 2017, 07:23:48 AM

Bak guzel kardesim ben sana dolandirici da demem degilde demem oyle bi yorum yapmak yanlis olurda sana bitcoin alim satim hakkinda hicbir bilgin olmadigini cok net soyleyebilirim. Ben onceki mesajimda sistemi izah ettim basit sekilde ama sen hala anlamamissin tekrar yaziyorum paribu btcturk koinim vs bu tarz siteler bitcoin satmaz da almazda acik pazardir satmak istiyosan fiyat girersin alici cikarsa yazdigin fiyata satarsin bugun btc 60 lirayken sen 70 liradan emir girersin o fiyata alici cikarsa satarsin burda sitelerin komisyon oranlari bellidir sadece bu komisyonu alirlar ki oda yabanci sitelere gore cok yuksek bir rakkam degildir.

Sen hicbirsey bilmeden insanlara bilgi verdigini saniyosun lutfen birseyi iyice ogrenmeden kimseyi yanls yonlendirme. Sana daha once yazdigim gibi niyetin btc satmak ise ac konunu yaz oraya tr de su fiyat ben bu fiyata satiyorum alan olur veya olmaz kimsede sana o kou altinda bunlari yazmaz. Sana tavsiye gir google iyice arastir arbitraj nedir piyasada fiyat nasil olusur kim ne kadar komisyon alir vs ondan sonra gerkirse insanlari yonlendirmeye calisirsin.

FinancierNt
Newbie
*

Activity: 100
Merit: 0

View Profile
December 25, 2017, 08:22:48 AM

Bu türk borsa siteleri aracı sadece.  Standart komisyon ücreti alıyor. Bir türlü anlamıyorum. Hep aynı yargı ile geliniyor. Arkadaş alanda satanda o fiyatı belirleyende bizleriz.
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
December 25, 2017, 08:40:57 AM

Bu tarz "yeter artık! bu düzeni yıkmaya geldim" tarzı içi boş cümlelerle konudan konuya reklamını yaparsan, kusura bakma ama sana kimsenin güvenmemesi normal hocam.

Bahsedilen siteler ile hiçbir alakam yok ve bunlar borsa olduğu için alıcı ve satıcı belirliyor kurları. Bunu herkes bilir normalde. Neden böyle fevri bir çıkış yaptın, o merak konusu. Senin daha ucuza bitcoin vereceğini söylemen, sözde şikeli maçları 100 liraya satan gruplara benziyor biraz. Adam kendi oynamıyor ama sırf insanlara iyilik olsun diye 100 lira peşinde koşup maç satmaya uğraşıyor. Çok saçma di mi? Fazlasıyla hem de.
Lethapudi
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
December 25, 2017, 08:46:33 AM

Yeni üyeler gerçekten hiçbir şey bilmiyor, kısa vade de yüksek kâr hırsı sizi çok kötü batıracak haberiniz olsun. Bu forum eskiden böyle değildi, benim bile ilk mesajlarımın hepsi analizler ve saçma sapan komplo teorileri üzerine kurulu çünkü eskiden beyin fırtınası yapılıyordu. Şu an kimse analiz nedir, blokzincir felsefesi nedir ilgilenmiyor herkes kolay para kazanma peşinde. Bu piyasada para kazanmanın tek yolu sabır, düşükten alır ve yükselene kadar beklersin ayrıca borsalar kişiler arası alışverişi sağlar, size kriptopara satmaz.
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: