Bitcoin Forum
June 21, 2024, 02:06:29 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bir Coinden Ne Zaman Çıkılır?  (Read 237 times)
Skaty (OP)
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
December 25, 2017, 03:39:02 PM

Yatırım yaptığınız bir coinden ne zaman çıkarsınız?
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
December 25, 2017, 03:41:35 PM

Hedefler önemli , spek önemli yükseliş trendine bağlı. Bundan %10 ile çık denilmez. Bazı koin için %10 bazı koin için %50 ile çıkılır beklentiye göre.

Şahsen güvenmediğim bir koin ise ve al/sat yapıyorsam %10 - %15 arası çıkıyorum ama bazı koinler için x2 , x3 de beklediğim oluyor.
gokhan17
Sr. Member

Merit: 264

View Profile
December 25, 2017, 03:47:42 PM

x2 yaptığında yol haritasına bakınız eğer yakın zamanda birşeyler yapacak gibiyse devam edersiniz yok yapmıyorsa satar takibe başlarsın düşerse tekrar alırsın, yükselirse şansına küfür edersin birde muhtemelen yükselir zaten.
erendmr
Member
**

Activity: 112

View Profile
December 25, 2017, 03:48:24 PM

Hocam bu tamamen sana ve coine bağlı.Bazı coinlerden %10 yeter bazılarından insan x4'ler x5'ler bekliyor.Yani tamamen sana kalmış.Girmeden önce kendine bir hedef belirle.Coinle aranda bir duygusal bağ kurma.Sana yeten kârı al çık.Baktın daha yükselmeye devam edecek stop-loss kullan.Bol kazançlar.

Doctor-Coin
Full Member

Activity: 378
Merit: 114

View Profile
December 25, 2017, 03:53:57 PM

Hocam bu tamamen sana ve coine bağlı.Bazı coinlerden %10 yeter bazılarından insan x4'ler x5'ler bekliyor.Yani tamamen sana kalmış.Girmeden önce kendine bir hedef belirle.Coinle aranda bir duygusal bağ kurma. yeten kârı al çık.Baktın daha yükselmeye devam edecek stop-loss kullan.Bol kazançlar.

Coinle aranda bir duygusal bağ kurma    bu güzeldi be yaw  Grin
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
December 25, 2017, 03:55:53 PM

Ben şahsen TL olarak bakıyorum son zamanlarda coinlerden çıkmak için. 12.000 -15.000 TL'lerden başlamıştım Btc toplamaya. Ardından güvendiğim bir altcoine tam da dip yapmışken bastım Btc'yi. Sonuç ise ortada. Hem Btc fiyatı yükseldi hem de altcoin 4x - 5x yapınca muazzam bir kazanç sağlamış oldum. Smiley

yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
December 25, 2017, 04:27:45 PM

En mantıklısi iki katına çıktığında ama eğer yükselmesi çok sıkıntı ise duruma göre anında çıkış yapabilirsiniz.

burkay
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
December 25, 2017, 04:43:02 PM

O coinine göre ve sizin hedefinize göre değişir aslında, sağlam bir coinse uzun zamanlı tutarsınız çok rahat bir şekilde ama misal nxt airdrop verecek airdrop verilmeden önce de çıkabilirsiniz, alır almazda, herkesin hedefi farklıdır kısaca, kimi waveste 50 dolardır hedefi kiminin de 100 dolar

HadadC
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 1

View Profile
December 25, 2017, 05:00:02 PM

Tamamen araştırmana bağlı çıksan pişman olursun çıkmazsan pişman olursun bunun genel bir zamanı yok

❤   humancoin   ❤ (https://www.humancoin.net/)
Join our whitelist!
█A new era of charity █
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
December 25, 2017, 05:02:48 PM

tamamen senin stratejine bağlı. ben genel olarak %5-10 arası aldığım zaman eğer ki ortada da bir haber veya bir gelişme yoksa çıkıyorum.
Aragorrn
Newbie
*

Activity: 88
Merit: 0

View Profile
December 25, 2017, 05:07:32 PM

Eğer ben sattıktan sonra ya daha fazla artarsa diye düşünüyosan kendi belirlediğin kâr oranında bir kısmını sat, eğer yükselirse kalanını satarsın yok eğer geri düşerse bu sefer kâr için sattığın ile tekrar alım yapıp coin sayını arttırırsın, ben hep böyle yapıyorum artık. Ayrıca bi coin alıyosam mutlaka yedekte btc bekletiyorum ki aldığım coin düşerse tekrar alıp maliyetini düşürüyorum.
PrintMule
Hero Member

Activity: 980
Merit: 500

FREE $50 BONUS - STAKE - [click signature]

View Profile
December 25, 2017, 05:14:49 PM

Herkes kazanç bazlı bakmış olayada kimse zarar da nasil cıkarız diye yazmamiş Smiley allah herkese kazandirsin valla maşallah beklentiler hep cok güzel. girdiğin coin yükseldikten ve sende tabi kazandıktan sonra bana göre nerede ciktiğinin bir önemi yok.kazanmişsindir yani. fakat önemli olan kaybetme olayı. nereye kadar kaybedebilirsin mesela. bir coin aldın %50 ye kadar zararı göze alabilirmisin ? trade yapiyosan eğer stop loss u koyacaksin bazen bazı marketlerde gerçi stop loss ta fayda etmiyo zink diye emrin geçiliyo gidiyo kaliyosun oyle sonra. en iyisi holder olabilmek..varsa bu iş için ayirdiğin güzel ico yakalarsan onlara atacaksin bekleyeceksin roadmap yakın zamanda güncellenecek olur ne bilim bi haber yakalamişsindir inanmişsindir o tarz bir proje yakalanipta holderlik  yapilabilir. kısa vadede belki kazandirmaz ama süründürmez de.

██████████████████████████████████████████████████████████████████████
████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████
████▌   ▐████████▀    ███▄     ▄▄▄     ▄    ▄   ▐██   ██▄      ▄▄█████
████▌   ███████▀    ▄███████████████████████████████▄  ▀▀██████▀▀ ████
█████    ▀▀▀▀     ▄█████████▀    ▀█▀    ▀█       ▀████▄▄         ▄████
██████▄▄    ▄▄▄▄████████████  █████  ██  █  █  █  ████████████████████
█████████████████████████  █▄    ▄█▄    ▄█  █  █  ████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀
● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● 24/7 LIVE SUPPORT
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
December 25, 2017, 05:23:09 PM

Herkes kazanç bazlı bakmış olayada kimse zarar da nasil cıkarız diye yazmamiş Smiley allah herkese kazandirsin valla maşallah beklentiler hep cok güzel. girdiğin coin yükseldikten ve sende tabi kazandıktan sonra bana göre nerede ciktiğinin bir önemi yok.kazanmişsindir yani. fakat önemli olan kaybetme olayı. nereye kadar kaybedebilirsin mesela. bir coin aldın %50 ye kadar zararı göze alabilirmisin ? trade yapiyosan eğer stop loss u koyacaksin bazen bazı marketlerde gerçi stop loss ta fayda etmiyo zink diye emrin geçiliyo gidiyo kaliyosun oyle sonra. en iyisi holder olabilmek..varsa bu iş için ayirdiğin güzel ico yakalarsan onlara atacaksin bekleyeceksin roadmap yakın zamanda güncellenecek olur ne bilim bi haber yakalamişsindir inanmişsindir o tarz bir proje yakalanipta holderlik  yapilabilir. kısa vadede belki kazandirmaz ama süründürmez de.

şu altların kıpkırmızı olduğu günlerde BAT'taydım dedim çıkmıyorum nasılsa artar. 60k'dan girdim 30k'da dayanamayıp çıktım. iyiki de çıkmışım %50 zararla kurtuldum. yoksa 1k'ya kadar düştü. en iyisi dediğin gibi holder sağlam projelerde beklemek.

sonuçta adamlar proje yürütüyorlar olgunlaşması için zaman gerekebiliyor sabırlı olmak gerekiyor. yok yapamıyorsan stop loss'u kullanabilmek gerekli. her ne kadar yapamasamda.

PrintMule
Hero Member

Merit: 500

FREE $50 BONUS - STAKE - [click signature]

View Profile
December 25, 2017, 05:28:25 PM

şu altların kıpkırmızı olduğu günlerde BAT'taydım dedim çıkmıyorum nasılsa artar. 60k'dan girdim 30k'da dayanamayıp çıktım. iyiki de çıkmışım %50 zararla kurtuldum. yoksa 1k'ya kadar düştü. en iyisi dediğin gibi holder sağlam projelerde beklemek.

sonuçta adamlar proje yürütüyorlar olgunlaşması için zaman gerekebiliyor sabırlı olmak gerekiyor. yok yapamıyorsan stop loss'u kullanabilmek gerekli. her ne kadar yapamasamda.

aynen işte bundan bahsediyorum gözünün yaşina bakmayacaksin sonucta bu da bi iş vakit ayiriyosun para harciyosun kazaniyosun kaybediyosun ama bi proje cakilmaya yüz tutmuşsa daha da cakilacaktir  demektir..sonm vardi aylaaar oldu cikali proje markete sonra bir başladi cakilmaya cakila cakila dibi gördük daha düşmez dedigimiz yerden düştü.. iyide para yatirdik bekle allah bekle olmuyor mecburen biraz daha para yatirip alttan topladik sonra bitcoin değeri arttı sonm biraz düzeltti derken bu seviyeler geldi 3 4 ay uğraştirdi ama olsun karla kapatmayi başardik. ama adamlar calişiyordu buna inanmiştim. calişmayanina denk gelirsin patlar gidersin valla. ben artık %10-15 gördümmü kaçiyorum sonrasi felaket çünkü. ama holder takildigim projeler var bekliyorum öyle bi yerde kazandiracak. ama holderligida saçma sapan projeler ile yapmayacaksin. o da ayrı bir konu tabi.

████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████
████▌   ▐████████▀    ███▄     ▄▄▄     ▄    ▄   ▐██   ██▄      ▄▄█████
████▌   ███████▀    ▄███████████████████████████████▄  ▀▀██████▀▀ ████
█████    ▀▀▀▀     ▄█████████▀    ▀█▀    ▀█       ▀████▄▄         ▄████
██████▄▄    ▄▄▄▄████████████  █████  ██  █  █  █  ████████████████████
█████████████████████████  █▄    ▄█▄    ▄█  █  █  ████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀
● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● 24/7 LIVE SUPPORT
atima
Member
**

Activity: 350

View Profile
December 25, 2017, 05:34:45 PM

kar beklentin ne ise ona ulaşınca çıkarsın ama zararda olduğun zaman o cesaret ister...
uzayli
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
December 25, 2017, 05:37:59 PM

En mantıklısı bi coine girdin %50 kâr sağladın road map'a baktın önemli bi gelişme yok satıp çıkmak. Sattık çıktık ne olacak şimdi diyorsun baktın düşüş yaşanıyor fiyatı iyide düştü geri topluyorsun. Bu en iyi senaryoydu.

BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1652
Merit: 629

View Profile
December 25, 2017, 05:39:34 PM

En mantıklı yol kafanızda belirlediğiniz kar miktarına ulaştığınız zaman çıkmaktır. İşte şu seviyeye geldi, yok yüzde beş daha kazanayım gibi düşünceler ile elde ettiğiniz kar miktarını düşürtmeye veya eritmeye hiç gerek yok diye düşünüyorum. Sürekli takip fırsatı olan arkadaşlar için %30-%40 kar marjının da iyi olacağını düşünüyorum.
enfarktus
Full Member

Merit: 152

View Profile
December 25, 2017, 06:16:29 PM

O coin için bir hedef koymuşsanız hedefe ulaştığınız zaman çıkılır. Aldığınız coinde gelecek görüyorsanız da uzun bir süre çıkmamanız sizin yararınıza olur. Bir eğlenecek coinler vardır, bir de evlenecek coinler. Smiley Eğer blockchain altyapısı sunan bir coin almışsam bu evlenecek bir coindir, atarım cüzdanına, en az bir yılda açmam.
goncalvopietro
Member
**

Merit: 12

View Profile
December 25, 2017, 06:25:07 PM

Blockfolio'ya yatırımlarımı ekliyorum, kendime amaç edindiğim fiyatı çalar saat kuruyorum ve vakti geldiğinde düşünmeden alım ya da satım yapıyorum.
Düşünecek olursan hep daha fazlasını düşünüyorsun sonu gelmiyor.
Night Trader A
Member
**

Activity: 406

View Profile WWW
December 25, 2017, 06:27:48 PM

Şu an bilinen coinlerden çıkmak tek kelimeyle çılgınlık olur. Çok pro trade bilgisi olanı anlarım ama onun dışında 1 geri 2 ileri gidiyor satmak anlamsız.

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: