Bitcoin Forum
May 10, 2024, 07:36:49 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Psu Sorunu. Sata Kablosu Yanması.  (Read 256 times)
ethereumcu
Full Member

Activity: 434
Merit: 111

Hydax Global Bounty Program

View Profile
January 21, 2018, 01:50:16 PM

evet umit hocam, ekran kartlarını yazarsanız yardımcı oluruz, ama öyle baştan savma 1070 falan yazarsanız kimse yardım etmez umurunda olmaz. tam marka model yazarsanız yardımcı olunur, zira her model başka elektrik çeker.

HYDAX EXCHANGE BOUNTY ANN
A Secure, Efficient, Simple Cryptocurrency Exchange
Exchange Futures & Options IEO APP Community
"You Asked For Change, We Gave You Coins" -- casascius
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Kuzan
Member
**

Activity: 266
Merit: 12

View Profile
January 22, 2018, 05:34:17 PM

Arkadaslar mining isinde yeniyim. Su an rigimde 2 adet gpu calisiyor. Ilk asamada 6 gpu ya cikarmayi planliyorum. Anakartim biostar tb250 pro btc. 12 gpu destekliyor. 1200 watt thermaltake platinium psu var. 6+2 pcie konnektoru 8 adet. Yani bunlarla 8 gpu beslenebilir. Ancak sata kablosu 3 adet var ve toplamda 12 sata konnektoru var. Ancak tek bir sata kablosu ile maksimum 2 riser besleyecegimizi dusunursek, ki psu da 4 adet cpu cikisi var. Birisi 2 adet riser icin, biri ssd icin biri fanlar icin kullaniliyor., geriye 1 adet 6pin sata cikisi, 1 adet sata kablosu kaliyor.hadi ssd ye kullandigimiz kabloya bir adet gpu da baglasak( baglanabilir mi bilmiyorum) geriye kalan tek cikis ve tek sata kablosuna 2 adet gpu daha baglasak sonucta maksimum 5 gpu baglanabiliyor. Yani ya sata kablosu ya sa 6pin sata cikislari yetersiz kaliyor ve maksimum 4-5 gpu baglanabiliyor. Peki 1200 w psu ya 6 veya 7 gpu baglayanlar nasil bagliyor hocam? Guvenli olarak 6 kart baglayabilmek icin ne yapmamiz lazim. Yolunu bilen birisi benim anlayabilecegim dilden ayrintili olarak cevaplarsa cok sevinirim. Cunki ben 6 gpu icin 1200w tek psu planladim. Bilsem bastan 2 ad. 750w alabilirdim. Tesekkurler.

Çok karıştırmışsın tuzu da biz atmayalım Cheesy Direk olarak o PSU ile 6 kart beslenebilir sorunsuz bir şekilde zaten 6*1070 için ideal olan 1200W PSU. Riser çeviricileri 6 pin ile beslemeye çalışıyorsun sanırım onları 6 pin değil 6 pin to sata kablosu ile sata besleme yapmalısın.
umitcetintas
Newbie
*

Activity: 3
Merit: 0

View Profile
January 23, 2018, 07:02:45 AM

Arkadaslar ekran kartlarim gigabyte rx580 gaming. Overclockla 115-120 watt arasi cekiyor. Kartlarin altinda riserlar takili. Riserlarin 6pin girisi var. Bir de 6 pin to sata donusturucu kablosu var. Dogal olarak o kabloyu risera, sata ucunu da psu dan gelen sata konnektore takiyorum. Ama yorumlarda okudugum bir sata kablosuyla en fazla 2 riser besleyin deniyor. Yoksa kablo erir veya sata girisi erir veya yanar diyorlar. zaten yeterli giris ve yeterli kablo olsa sorun yok. Ama dedigim gibi tek sata kablosu ile sadece 2 riser beslersem ne sata girisim ne de kablom yetiyor. Boyle bir durumda sadece 4 riser besleyebilirim. Hadi bir tane de ssd nin bagli oldugu sata kablosuna baglasak 5. Eee 6 yi nasil yapicaz hocam. Yani ssd ile ayni sataya 2 adet gpu baglanir mi yoksa ssd tek basina mi bagli olmak zorunda? Ya da bu thermaltake 1200w grand dps ile tek sata kablosu ile 3 riser beslesek guvenli ve stabil olur mu? Tesekkurler.
patlicanmoru
Member
**

Activity: 239
Merit: 14

View Profile
January 23, 2018, 07:50:38 AM

kullandığınız powerın 12v güç değeri nedir kaç watt yazıyor?
Beginner85
Newbie
*

Activity: 247

View Profile
January 23, 2018, 08:56:32 AM

Arkadaslar ekran kartlarim gigabyte rx580 gaming. Overclockla 115-120 watt arasi cekiyor. Kartlarin altinda riserlar takili. Riserlarin 6pin girisi var. Bir de 6 pin to sata donusturucu kablosu var. Dogal olarak o kabloyu risera, sata ucunu da psu dan gelen sata konnektore takiyorum. Ama yorumlarda okudugum bir sata kablosuyla en fazla 2 riser besleyin deniyor. Yoksa kablo erir veya sata girisi erir veya yanar diyorlar. zaten yeterli giris ve yeterli kablo olsa sorun yok. Ama dedigim gibi tek sata kablosu ile sadece 2 riser beslersem ne sata girisim ne de kablom yetiyor. Boyle bir durumda sadece 4 riser besleyebilirim. Hadi bir tane de ssd nin bagli oldugu sata kablosuna baglasak 5. Eee 6 yi nasil yapicaz hocam. Yani ssd ile ayni sataya 2 adet gpu baglanir mi yoksa ssd tek basina mi bagli olmak zorunda? Ya da bu thermaltake 1200w grand dps ile tek sata kablosu ile 3 riser beslesek guvenli ve stabil olur mu? Tesekkurler.
Rx580 olarak 6x 2 adet rigim var.. Evet sata kabloları basta yanmaz diye düşünüyordum, ancak ellediğimde çok fazla ısınmış oluyorlardı. O yüzden 2 adet 850 watt ile her birinden 2 kartı 1 kablo, 1 kartı da 1 kablo, ile besledim şuan sorun yok.. Ne olur ne olmaz şimdi kış birde sen yazı da düşünerek hareket etmelisin. He istersen ben daha sonra 2 adet daha eklerim demiyosan 700 watlarda işini görür ben 2 adet daha ekran kartı ekledim 1 rige o yuzden baştan 850 watt aldım..
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
January 23, 2018, 09:07:11 AM

Arkadaslar mining isinde yeniyim. Su an rigimde 2 adet gpu calisiyor. Ilk asamada 6 gpu ya cikarmayi planliyorum. Anakartim biostar tb250 pro btc. 12 gpu destekliyor. 1200 watt thermaltake platinium psu var. 6+2 pcie konnektoru 8 adet. Yani bunlarla 8 gpu beslenebilir. Ancak sata kablosu 3 adet var ve toplamda 12 sata konnektoru var. Ancak tek bir sata kablosu ile maksimum 2 riser besleyecegimizi dusunursek, ki psu da 4 adet cpu cikisi var. Birisi 2 adet riser icin, biri ssd icin biri fanlar icin kullaniliyor., geriye 1 adet 6pin sata cikisi, 1 adet sata kablosu kaliyor.hadi ssd ye kullandigimiz kabloya bir adet gpu da baglasak( baglanabilir mi bilmiyorum) geriye kalan tek cikis ve tek sata kablosuna 2 adet gpu daha baglasak sonucta maksimum 5 gpu baglanabiliyor. Yani ya sata kablosu ya sa 6pin sata cikislari yetersiz kaliyor ve maksimum 4-5 gpu baglanabiliyor. Peki 1200 w psu ya 6 veya 7 gpu baglayanlar nasil bagliyor hocam? Guvenli olarak 6 kart baglayabilmek icin ne yapmamiz lazim. Yolunu bilen birisi benim anlayabilecegim dilden ayrintili olarak cevaplarsa cok sevinirim. Cunki ben 6 gpu icin 1200w tek psu planladim. Bilsem bastan 2 ad. 750w alabilirdim. Tesekkurler.

O psudan bende de var. 2 kablom yandı. Servise gönderdim. 2 sata kablosu yerine 1 sata ve 1 molex yollamış kamil vektron elemanları. Sata kabloda benim psuya uyumlu değil. Bir türlü değiştiremedim.
umitcetintas
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
January 25, 2018, 07:10:39 PM

Peki diyelim ki maksimum 2 riser baglarsak yanmaz. Peki 1 sata kablosuna 2 riser ve 1 ssd baglasak yanar mi? Ya da 1 riser 1 ssd?
Beginner85
Newbie
*

Activity: 247

View Profile
January 25, 2018, 07:35:32 PM

Peki diyelim ki maksimum 2 riser baglarsak yanmaz. Peki 1 sata kablosuna 2 riser ve 1 ssd baglasak yanar mi? Ya da 1 riser 1 ssd?
2 riser 1 ssd sorun yapmaz..
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
January 25, 2018, 08:18:24 PM

ekran kartin 1/3 oraninda guc ihtiyaci riser kart uzerinden karsilar. dolayisiyla bu soru kullandigin gpu ya ve psu ya gore degisiklik gosterir.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: