Bitcoin Forum
June 22, 2024, 05:22:33 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Yeni bir balon XRP Ripple  (Read 1080 times)
Osmanli42
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

★YoBit.Net★ 1400+ Coins Exchange

View Profile
December 30, 2017, 01:32:32 AM

Ne yazıkki adını piyasa olarak adlandırdığımız alıcılardan oluşan şey, böyle dönemlerde çoğunluk olarak Aptal Para'dan oluşmakta.

Aptal Paranın önemli kısmı ise yeni alıcılar. Bunların ne analiz becerisi, ne fiyat bilgisi, ne de teknik bilgisi yok. Zaten olmadığı için ve ucuz olduğunu düşündükleri için merkezi Ripple ekosisteminde hemen hemen hiç bir işlevi olmayan XRP token ile paralarını çarçur edebiliyorlar.

Yapacak bir şey yok. Biz bunlarla savaşamayız, fiyatı şimdilik bu mallar belirliyorlar.

Biz de bu durumdan nasıl faydalanırız, ona bakmamız lazım. Smiley

Aynen hocam artık yeni girenlerin coin teknolojisi , gelişmelerle alakalı hiçbir fikirleri yok. Koyun sürüsü gibi bir artış olsun hemen yığılıyorlar. Piyasa artık b.ktan bir hal aldı. Yakında xrp haberleri çıkar sitelerde ne kadar bilgisiz varsa yüksek seviyeden almaya devam ederler. Sonunda patlayınca ağlayanlarla dolar burası da.

yobit.net is banned from signatures
gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
December 30, 2017, 01:51:41 AM

bı kac gune herkesı göt edecektır
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1143

View Profile
December 30, 2017, 02:50:11 AM

ripple'daki pump bittiyse sırada ethereum olabilir, geçen sefer de böyle olmuştu, ripple düşerken ethereum çıkışa geçmişti, 1-2 hafta piyasanın iliğini kurutur artık, ether bazlı tokenlar da prim yapar umarım.ytd

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
KoinGuru17
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

View Profile
December 30, 2017, 03:34:04 AM

Deli gibi bir artis var bakalim ne olacak birkac gune. Ripple al sat projesi. Yukselince sat dusunce al bence en mantiklisi bu.
dogaatac
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 306

View Profile
December 30, 2017, 04:51:19 AM

insan gerçekten hayret ediyor
torrentco
Sr. Member

Activity: 2128
Merit: 418

View Profile
December 30, 2017, 04:59:49 AM

bı kac gune herkesı göt edecektır

ahh ahh bir bilsen bu ripple kimleri göt etti.buyuk ihtimal sende o kervana katılacaksın.
daha 1.5 ay önceden sana birkaç örnek gostereyim istersen.

herneyse bakalım bence american express henüz fiyatlanmadı.
analistler 2 dolar tahmin ettiğimizden daha yakın olaiblir diyorlar.
yavaş yerler yaşşşşşş  Grin

herneyse bakalım bence american express henüz fiyatlanmadı.
analistler 2 dolar tahmin ettiğimizden daha yakın olaiblir diyorlar.

Ripple'ın kendi 2 $ da görmesi için 10'a katlaması gerek .

10'a katlaması demek ethereum'u geçmek hatta 2 ye hatta 3 e katlamak demek . Biraz gerçekci olsunlar .

daha bunlar gibi ripple 10 sentten beri bunrda götünü yırtan yuzlerce adam var.
hepsi şimdi kapı arkalarında yatak altlarında hüngür hüngür aglıyor.

hep dedim yine diyorum;
kripto piyasası bu,hiçkimse bir bok bilmiyor,bilemez,büyük konuşmayın,göt olursunuz...

cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
December 30, 2017, 06:53:36 AM

Yazin xrp dan paket olan cok oldu. Simdi gazlayanlar haric yine kimse kazanamayacaktir. Son 1 yillik grafigine bakin hem hacim hem deger olarak sonra burada alimmi yapilir satimmi karar verin
Sekon
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

View Profile
December 30, 2017, 08:05:08 AM

Güzel bir yazı olmuş detayları görerek bizi konuyu açıp anlatmış aslında ciddi anlamda son dönemde balon misali şişti ripple 1 ay gibi bir sürede 0,20 dolar civarlarından 2,70 e kadar fırladı dalgalar halinde bunlar çok büyük dalgalar 40 milyar coinin dolaşımda olduğunu düşünürsek ne olur ne biter bilmiyorum.
triclinics21
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
December 30, 2017, 08:10:30 AM

Gerçekten acaba bitcoini bitirmek için yapılan bir oyunmu diye düşünüyorum bende, btc çok zarar gördü hem fork muhabbeti hem ripple durumundan hatta 28 aralık forkunun yalan oldugu ve bununda ripple tarafından planlandığını düşünmeye başladım ki zaten fork yalan çıktı
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
December 30, 2017, 08:20:29 AM

Yükselmemesi için hiçbir neden yok. Devletler denetimsiz bir piyasaya sıcak bakmazlar, bu işin tek çözümü de tam denetimlerinin olabileceği bir coin olan Ripple. Mart ayında aldığımda benimle de dalga geçmişlerdi, toplam yüz milyar olan coin nasıl bir dolar olacak diye. Şimdi 3 dolara yakın seyrediyor.
Hc01
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
December 30, 2017, 08:34:12 AM
Last edit: December 30, 2017, 10:12:50 AM by Hc01

Koskoca ripple'a bile balon diyen çıkmıs helal:) arkadaslar hıcbırımız sevmıyor olabılırız, hayatımda hıc rıpple almadım da, 1 ay oncesınde artıcanı cok soyleseler de yıne almadım, fakat balon malon demek cok sacma. Geregınden fazla pump yapılıyor denır okey de, bu bır balon degıl.
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
December 30, 2017, 08:52:30 AM

Ripple balon mu değil mi falan beni alakadar etmiyor.Ripple bir kripto para birimi değildir.Bitcoine karşı merkezli finans çevrelerin ve bankalarının kısaca tefecilerin silahıdır.100 dolar olacağını bilsem yine almam.Şu an btc'nin düşmesi diğer altlarında can çekişmesi paranın bu ripple denen balona kaymnasından dolayı.Bindiğiniz dalı kesmeyin.Çok pis de terste kalabilirsiniz.
Çıkmış inmiş benim için farketmiyor.1000'i aşkın altcoin var alternatif çok.Ben bankacıları ve faizi çok seviyorum diyorsanız buyrun destek olmaya devam edin hiç şeyimde olmaz.
Arkadaş yukarıda yazıyı paylaşmış güzel bir yazı oradan kısa bir alıntı.
 "Ripple, bitcoin ve alternatiflerine karşı savaş vermesi için dünya finans lordlarının yarattığı gayet centralize bir kripto para birimidir. diğer bir deyişle, finans dünyasını yıkarak kendi alternatif finans sistemini yaratmak isteyen fakirlere karşı oluşturulmuş bir silahtır. ve bitcoin'i düşürüp, bitcoin'e para yatıranları batırıp insanları korkutup regüle edilen kripto paralara (ripple) dönemlerini sağlamak için kullanılacağını düşünüyoru
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
December 30, 2017, 09:18:12 AM

kimsenin ripple nin ethereum un yerine geçmesi yada ethereum un gelecekte bir yeri olup olduğuyla ilgilendiği yokki. herkes kazandığı dolar a bakıyor. ripple de hold cusunu zengin etti sanırım onlar içinde balonmuş köpükmüş mühim değil.
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
December 30, 2017, 10:44:45 AM

Komplo teorileri bana göre bir nevi spekülasyon aracı. Bu camiada da çok sık kullanılıyor. Bitcoin-future contracts ile ilgili çeşitli spekülasyonlar ripple ile ilgili çeşitli spekülasyonlar ...
Yatırımcının öncelikle dikkatli olması gerekiyor. Uçtu kaçtı bir daha alamayacaz diye hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmayın. Uçan birşey varsa uzun vadede uçmaya ve kazandırmaya devam eder.
Ripple'ın teknik özellikleri ile ilgili birşey yazmama gerek yok, ne olduğunu az çok hepiniz öğrendiniz. Daha öncedende yazdım ripple'ın bankalar arası transferlerde kullanılması kadar saçma bir misyonu olamaz. Bir yıl içerisinde %12000 artış gösteren bir değeri bankalar sizce kullanır mı? Üstelik %100 merkezi sistem kullanıyorlar.
Banklar arası transferlerde blockchain teknolojisini kullanmak isteyen çok rahat bir şekilde kendi para birimini yaratıp kullanır zaten. Bunun için bir borsada işlem görmesi, sıradan insanların satın alması gerekmez. O değer transferi yapılacak para biriminin değerine entegre edilse yeterlidir.

Biraz mantıklı düşünün, bankalar milyarlarca dolar ile birbirlerine borç veriyor, bir gün içerisinde %20+ ve fazlası değişebilecek bir değer ile borçlanmak ister misiniz?

Peki herşey apaçık ortada dururken insanlar neden ripple alıyor ve fiyat durmadan yükseliyor?
Fiyat artışının net bir şekilde kaynağını bulmak imkansız. Kendi geliştiricileri tarafından yapılıyor olabilir, fed veya saydığınız diğer komplo teoriniz çerevesindeki kesimler olabilir, küçük yatırımcılar olabilir ....

İnsanlar neden ripple alıp deli gibi ripple'ı savunuyor? Ripple'ı övenlerin çoğu spekülasyon kurbanı (teknolojiden ve ekonomiden anlamayan insanlar) geri kalanı ise spekülasyonun kaynağı (ne yaptığını bilen insanlar) bunlarada söylecek laf yok. Peki ripple'a gerçekten inanan insanlar ne düşünüyor: bildiğiniz gibi kriptoparaların değerleri soyut kavramlara dayanıyor. neden bitcoine 17k usd bedel ödenmeli ya da neden usd yerine tether kullanılmalı diye mantıklı bir açıklama getirmeniz mümkün değil.

Bitcoin'den daha iyi bir alternatif olduğunu savunabilmek için bitcoinin imajını zedelemeniz gerekiyor. Bu kadar sorunlu bitcoin hala ayakta duruyorsa şunu anlamanız gerekir.(bitcoin bir markadır artık onu kendi silahı ile yenmeniz mümkün değil)

Bu dünya bitcoinin dünyası ister balon deyin ister yavaş, sorunlu, çinlilerin tekelinde farketmez. İnsanların algısını değiştirmek kadar zor birşey yoktur.
Hal böyleyken insanlar neden ripple'a gerçekten inanıyor ve bitcoin'e rakip gösteriyor: bunun tek bir yolu var. O da ripple'ı yasal düzende gösterip bitcoin'i güvensizleştirmek.

Ripple yükselmeye devam eder mi? Bunu sizin bizim gibi insanların bilmesi imkansız. Twitter'ı açın bakın piyasada neler olduğunu ne geliştiriciler anlayabiliyor ne de yıllardır blockchain yatırımı yapanlar. Tek görebildiğiniz salak insanların çok biliyorlarmış gibi grafik paylaşıp , grafiğe bir roket yerleştirip paylaştığı.

Ripple benim açımdan ve gerçeklik açısından tamamen balondur. Bu balon 10 usd , 100usd veya 1000 usd de patlar orasını bilemem bildiğim tek şey elinde sonunda patlayacağıdır.

Ripple'ın tüm bankalar tarafından kullanılacağını düşünen salaklara şunu söylüyorum. Blockchain zaten bizim bir bankamız artık.

Yatırm yapmadığınıza pişman olacağınızı düşünüyorsanız, gözden çıkardığınız bir parayı oraya yatırın unutun. Sorun çözülsün.
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
December 30, 2017, 10:54:19 AM

hocam uzun uzadıya yazmışsınız da bu kadar cümle yazmak ripple için zahmettir açıkcası büyük bir balondur demek yeterliydi. Bitcoinin ayağını kaydırmayı düşünüyorlar herhalde o yuzden boyle bankalarla anlaşılacak söylentileri yok akbank anlaştı, kaponya teste başlıyor geçen yılda boyle yukseltip sonrada kucaga bıraktılar zaten
BitPi
Full Member

Activity: 142
Merit: 100

View Profile
December 30, 2017, 11:22:22 AM

Rippleyi bende hiç sevmedim sevemedim ama zamanında bir miktar kendilerinden kar ettim. Ripple ile diğer koinler arasındaki fark rippleyi destekleyen grup godamanlar ve siyonizm. Siyonizmin dolardan sonra yeni dünya parası rippledir. Ripple daha da artacaktır. Ripplenin artmasını değerlenmesini istemiyorum çünkü kripto ekosisteminin düşüncesine ters bir coin. Biz banka ve banka gibi organizasyonlardan kaçıyoruz onlar ripple ile peşimizden kovalıyorlar. Herşeyin hayırlısı olsun tüm insanlık için.

Ekranda gördüğün para senin değil cebine koyduğun para senindir...
bircoin
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 251

Presale Starting May 1st

View Profile
December 30, 2017, 11:31:23 AM

Senede 4-5 kere spek hareketi yapan bir proje bence. Emperyalizm ve bankalar yine kazanıyor ve kripto ruhuna çok ters.

▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
INVESTA████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
████
████
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
  ██
████
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
█████▀▀  ▀▀█████
█▀▀          ▀▀█
     ▄▄██▄▄
 ▄▄██████████▄▄
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
 ▀▀██████████▀▀
     ▀▀██▀▀
hirozaki faraday
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 279

View Profile
December 30, 2017, 11:34:26 AM

Bana xrp 2,5$ olacak deseler inanmazdım. hiburak'a katılıyorum yinede.
FinancierNt
Newbie
*

Activity: 100
Merit: 0

View Profile
December 30, 2017, 11:46:40 AM

Herkesin çöp dediği hiç tavsiye etmediği bir coin. Bankacılık ile ilgili yeni bir boyut deniyor. Madenciliği yok. 0.5 dolarken alayım mı diye düşünürken bu tarz yorumları okuyunca almadım. Şuan 2 doları geçti. Bu işlerin nereye gideceği hiç belli olmuyor gerçekten. 5 doları görür diyorlar. Hadi hayırlısı.
UuR23
Member
**

Activity: 84
Merit: 10

View Profile
December 30, 2017, 12:06:06 PM

Balon mu kripto dünyasindaki en fazla anlasmayi bunlar yapti. Yatirimcisina iyi kazandirdi gerisi teferraut

Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: