Bitcoin Forum
June 18, 2024, 05:52:25 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin'i yasaklayan ülkeler  (Read 929 times)
SCSY_dev
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile WWW
May 13, 2018, 07:44:13 PM

Açıkçası büyük ülkeler yasaklamadigi sürece bir şey olacağını düşünmüyorum ama yinede her yasaklama kötü ir haber olacak be btc nin düşmesine. Neden olacak. İnşallah ülkemiz yasaklamaz

a.hasat
Member
**

Activity: 252

View Profile
May 13, 2018, 07:50:51 PM

Avrupa'da ve ilk 5 ülkede yasaklanmadigi sürece bize bir zararı olmayacaktır. Korkmamak lazım. Ama bir ara gelen güney Kore ve Hindistanin açıklaması beni korkutmustu lakin bunların da yalan olması rahatlattı.
agacsizkoala
Member
**

Activity: 294

View Profile
May 14, 2018, 09:16:42 AM

ya bu yasaklayan ülkeleri hiç anlamıyorum, resmen kendi ayaklarına sıkıyorlar bu bitcoini yasaklayan ülkeler
complexity7
Member
**

Activity: 252

View Profile
May 25, 2018, 12:05:05 AM

istedikleri kadar yasaklamaya çalışsınlar kazanan kripto dünyası olacak 2 3 trilyon dolar marketcap hacimi yakaladığında ilgi ve alakayı görünce devletler kendi dijital parasını da çıkarmak için can atacak yolun başındayız ve ilerde tüm dünya kabul edecek

bitcoinmuseum
Sr. Member

Activity: 924
Merit: 251

View Profile
May 25, 2018, 01:13:27 PM

istedikleri kadar yasaklamaya çalışsınlar kazanan kripto dünyası olacak 2 3 trilyon dolar marketcap hacimi yakaladığında ilgi ve alakayı görünce devletler kendi dijital parasını da çıkarmak için can atacak yolun başındayız ve ilerde tüm dünya kabul edecek

2-3 trilyon marketcap'e ulaştıracaklarını sanmıyorum devletlerin açıkçası. G20'de çıkan sonuç '' Şuan küresel sermayenin %1'i seviyesinde ve konuşmaya değer değil'' oldu. Yani konuşmaya değer seviyelere gelince bir bariyer gelir önüne diye düşünüyorum ben.
felixesteban
Member
**

Activity: 294

World’s First Decentralized ICO Platform

View Profile
May 25, 2018, 03:20:20 PM

Çok küçük ülkelerin aldıkları yasak kararı açıkçası hiç bir etki yaratmayacaktır önemli olan ABD, Rusya,Çin ve Avrupa ülkeleri gibi başat ülkeler tarafından bu tür yasak kararları alınmasın . Ama komple yasaklama yolunu seçeceklerini hiç sanmıyorum bu büyük ülkelerin. Sadece vergilendirme ve bir takım düzenlemeler olacaktır ki bunlar da zaten olması gereken şeyler bana kalırsa.

▐ █   CoinFast   |   World’s First Decentralized ICO Platform
●● ▬▬   Whitepaper   [  Join the Whitelist  ]   Telegram   ▬▬ ●●
Facebook   Instagram   Twitter   ANN Thread   Youtube   Medium
alchera
Newbie
*

Activity: 126
Merit: 0

View Profile
May 25, 2018, 03:43:51 PM

yediler la milleti yasaklarlar tabi..Cheesy
emrah0406
Jr. Member
*

Activity: 239
Merit: 1

View Profile
May 26, 2018, 11:25:47 AM

umarım bu yasaklayan ülkeler arasına girmeyiz , herşeyden geri kaldık teknoloji konusunda bari blockchaini kullanalım . Yapılan bir yeniliği de ayakta alkışlayalım Smiley
MuratKaym
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
May 26, 2018, 08:57:33 PM

Bitcoini yasaklayan ülkelere bakarsanız vatandaşlarına ekonomik özgürlüğünü sağlayamadığını görürsünüz. Küçük bir karşılaştırma yaparsak kripto vadisi takma adını alan İsviçrenin yıllık geliri $78,813 iken bitcoini yasaklayan  Fas'ın yıllık geliri $2,832 da kalıyor. İnşallah bu durum bizim ülkemizde de yaşanmaz.
melihce
Jr. Member
*

Activity: 124
Merit: 2

View Profile
May 26, 2018, 09:05:21 PM

Bende ne kadar yasaklarsa yasaklasınlar btc birgün dünyada yayıldkca vazgecilmez para birimi olacak. O ülkelerde kendi içinde kapalı demir perde ülkesi gibi kalırlar.
fidalarinmordack
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
May 27, 2018, 12:35:15 AM

Açılan başlıklara bakılırsa kısa süre sonra Türkiye de bu listeye dahil olacak. Gelişmiş devletler bu teknoloji geliştirecek kullancak biz izleyeceğiz. Tabi en sonunda satın alıp biz de çok iyi şekilde kullanırız orası ayrı
SCSY_dev
Member
**

Activity: 392

View Profile WWW
May 27, 2018, 11:44:37 AM

inşallah bu ülkeler arasında ilerleyen zamanlarda Türkiye olmaz. En azından vergi filan gelsede resmileşsse ayrıca milli sermaye olarak bişiler yapılabilir ico vs.

redhack
Legendary
*

Activity: 1860
Merit: 1015

View Profile
May 27, 2018, 05:04:05 PM

inşallah bu ülkeler arasında ilerleyen zamanlarda Türkiye olmaz. En azından vergi filan gelsede resmileşsse ayrıca milli sermaye olarak bişiler yapılabilir ico vs.

Yasaklamaları bir işe yaramayacağı gibi eldeki gelirlerden de olurlar. Kumarhaneler yasaklandı, milyarlarca lira vergiden kazanılacağına Gürcistan, Kıbrıs gibi ülkelere gidiyor. Kripto paralarla uğraşanlar ülkeye bir nevi döviz sokuyor. Herhangi bir yasaklamada devlet kendi kaybeder.
kirmizicizgimiz
Member
**

Activity: 210

View Profile
May 27, 2018, 06:52:08 PM

Bolivya ekvator gibi yaptırım gücü olmayan ülkelerin koyacağı yasakların ne miktar da etkili olacağı gerçekten tartışılır ayrıca muhtemelen sadece yasak diye ad koymuşlardır.
kirmizicizgimiz
Member
**

Activity: 210

View Profile
May 27, 2018, 06:57:53 PM

Bende ne kadar yasaklarsa yasaklasınlar btc birgün dünyada yayıldkca vazgecilmez para birimi olacak. O ülkelerde kendi içinde kapalı demir perde ülkesi gibi kalırlar.
Hocam zaten dediğimiz ülkeler biraz işin seyri değişsin ilk dönecek ülkeler olacaktır. Demir perde olma ihtimalini yüzde 0 görüyorum açıkcası.
beynimtok
Member
**

Activity: 280

View Profile
May 28, 2018, 04:40:33 PM

Bitcoin'i yasaklayan ülkeler geri kalmış aptal saptal ülkelerdir, yada ileride geri kalacak ülkelerdir
Haytim
Newbie
*

Activity: 112

View Profile
June 05, 2018, 05:41:50 AM

bitcoin yasaklanması sürekli gündemde.toplum geneline yayılması istenmiyor.ne kadar eleştirsekte olmayan paranın esiri olmamız isteniyor. bitcoini yasaklayan ülkeler Fas Bolivya Kırgızistan
needestor
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
June 13, 2018, 09:56:17 AM

yani çevreme baktığımda bitcoin iyice popülerleşmeye başladı hemde sıkıntılı dalgalanmalarına rağmen, bazı ülkeler bu konuya bu dönemlerde sıcak bakmasalarda teknoloji gelişmeye devam ettikçe para birimleri ve yatırımlarla alakalı yenilikler çoğalmaya devam ettikçe muhtemelen bakış açıları da değişecektir.
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
June 13, 2018, 07:29:32 PM

Bir çok ülke çekimser duruyor. Bitcoinin bir fırsat olduğunu ve bu fırsatın ilkleri olma isteği var bence. Kimse destek açıklamasa da karşısına da geçmiyor.
frankiemalton
Member
**

Activity: 196

View Profile
June 13, 2018, 08:19:37 PM

Fakir ulkeler yasaklasa da pek bisey degismeyecek onemli Olan buyuk abilerin yasaklamamasi, zaten avrupa da bir ulkede yasak gelse diger avrupa ulkesinde kaldiginiz yerden devam Etme sansiniz var.he bu armada haberin linki calismamakta.
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 »  All
  Print  

Jump to: