Bitcoin Forum
May 25, 2024, 09:01:54 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Ethereum kazım değeri neden daha düşük ?  (Read 180 times)
skynetcoin (OP)
Newbie
*

Activity: 61
Merit: 0

View Profile
January 03, 2018, 11:42:33 PM
Last edit: January 04, 2018, 01:08:41 AM by skynetcoin

6 AMD kartlı  bir rigim var. bu rig ile Ethash algoritmasına sahip olan Musicoin, Ella, Pirl gibi coinleri kazıyorum.ve hepsinde de aynı Mh değerini alıyorum yani toplamda 92 Mh

Fakat ETH kazdığımda ise toplam Mh değeri 77'ye düşüyor. Kazım esansında kartların verdiği değerlere tek tek bakınca tüm 6 kartın her birinde aynı oranda hız  düşük görünüyor.

Benim merak ettiğim şey ETH da ethash algoritmasına sahipse neden diğer ethash olan coinlere göre 15 Mh daha düşük hızla kazıyor ?

program olarak claymore 10.2 kullanıyorum

ETH için denediğim havuzlar

ethermine.org

eth.nanopool

bu eth
https://i.hizliresim.com/Md560k.jpg

bu da musicoin

https://i.hizliresim.com/p6qR0J.jpg
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
January 04, 2018, 01:56:20 AM

6 AMD kartlı  bir rigim var. bu rig ile Ethash algoritmasına sahip olan Musicoin, Ella, Pirl gibi coinleri kazıyorum.ve hepsinde de aynı Mh değerini alıyorum yani toplamda 92 Mh

Fakat ETH kazdığımda ise toplam Mh değeri 77'ye düşüyor. Kazım esansında kartların verdiği değerlere tek tek bakınca tüm 6 kartın her birinde aynı oranda hız  düşük görünüyor.

Benim merak ettiğim şey ETH da ethash algoritmasına sahipse neden diğer ethash olan coinlere göre 15 Mh daha düşük hızla kazıyor ?

ethermine.org

eth.nanopool

bu eth

bu da musicoin

Hocam merhaba. Global de Türk olduğunuzu anlamadım cevapladım. Bilseydim daha anlaşılır birşeyler söylerdim. ingilizcem pek iyi sayılmaz.

Sorunuzun cevabı büyük ihtimal dag-fix den kaynaklanıyor.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2068446.0

veya

http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/Radeon-Software-Crimson-ReLive-Edition-Beta-for-Blockchain-Compute-Release-Notes.aspx

linklerden birinden dag-fix driver ı nı indir kur. Büyük ihtimal sorunun çözülecektir. Çözülmez se bilgi ver bakalım. Kolay gelsin
khasank
Sr. Member

View Profile
January 04, 2018, 02:02:27 AM

Bu arada Bios mode ve OC yapmalısın. Undervolt ve "Power target"  da yaparsan hem daha az akım çeker. Hem de daha fazla hashrate alırsın.

Amd için bu yazılımı kullan.

https://forums.guru3d.com/threads/overdriventool-tool-for-amd-gpus.416116/

bunlar da ayarlarım.

skynetcoin (OP)
Newbie
*

View Profile
January 04, 2018, 02:33:33 AM

ethermine.org

eth.nanopool

Hocam merhaba. Global de Türk olduğunuzu anlamadım cevapladım. Bilseydim daha anlaşılır birşeyler söylerdim. ingilizcem pek iyi sayılmaz.

Sorunuzun cevabı büyük ihtimal dag-fix den kaynaklanıyor.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2068446.0

veya

http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/Radeon-Software-Crimson-ReLive-Edition-Beta-for-Blockchain-Compute-Release-Notes.aspx

linklerden birinden dag-fix driver ı nı indir kur. Büyük ihtimal sorunun çözülecektir. Çözülmez se bilgi ver bakalım. Kolay gelsin

hocam merhaba. benim de ingilizcem vasattır sıkıntı yok Smiley

hocam bu da pirl kazarken aldığım hashrate

https://i.hizliresim.com/5Dr8B5.jpg

benim anlamadığım olay neden sadece ETH kazarken böyle oluyor. önceden böyle bir şeyle karşılaşmamıştım ki siz de görüyorsunuz ethash algoritmasıyla şu anda yaptığım farklı coinlerin kazımında hashrate değerlerim gayet normal. ister pirl olsun ister başkası olsun hep 92 Mhs ama ethereum'a gelince 92 den 77 ye düşüyor Mhs değeri.

bios moda gelince hocam. ben ne yaptıysam modlu kartlarla uzun süre stabil çalıştıramadım sistemi. dag fix yapınca da kartlar modsuz oc suz bile olsa miningi durdurunca niyeyse ekran kararıyor windows çökme yaşıyor.  yoksa çok denedim hatta anoraktech'de bazı kimseler benim katlar için ayrı ayrı modlar oluşturup bana gönderdiler ama olmadı bir türlü. yoksa o şekilde 92 değil 110 Mhs yakın bir değer alıyordum ama satbilite  sağlanmamdı bir türlü. belki de sistemde farklı farklı kartların olması msi rx 460 ların ek güç girişleririnin olmaması sebep oldu buna.

global forumda birisi blockchain driver kullanmıyorsun demiş ama ben pek sanmıyorum ama yine de bir deneyeceğim bakalım.
Prisis
Member
**

Activity: 182
Merit: 11

View Profile
January 04, 2018, 04:44:51 AM

Blockchain driver kur mutlaka hocam. Birde hangi kartları kullanıyorsun ram tipi nedir bunları paylaşırsan daha sağlıklı yardım edilebilir.

skynetcoin (OP)
Newbie
*

View Profile
January 04, 2018, 02:56:53 PM

Blockchain driver kur mutlaka hocam. Birde hangi kartları kullanıyorsun ram tipi nedir bunları paylaşırsan daha sağlıklı yardım edilebilir.

hocam kartlarım şu şekilde

2 adet msi armor rx 570 4 gb ramleri hynix
3 adet msi rx 460 4 gb ramleri micron
1 adet asus rog strix rx 460 4 gb rami micron
khasank
Sr. Member

View Profile
January 04, 2018, 05:08:04 PM

Hocam öncelikle dag fix kur. Kartların bios u orjinal değilse orjinal e çevir. Hashrate normale dönecektir. Sonra yukarda verdiğim OC programını kullanarak tek tek ayar yap. Her yaptığın ayardan sonra 5 - 10 dk. dene . En uygun OC yi bulacağını düşünüyorum. Benim msi kart larım da da sürekli sıkıntı çıkıyor. bazıları 24 - bazıları - 25 - bazıları 26 mh/s veriyor. Bu ayarlar da sabit bıraktım. Daha fazla yükselttiğim zaman Claymore kırmızı OC hatası veriyor sürekli. Marka olarak Msi yi pek beğenmedim açıkcası. Sapphire kartlarım var. Hynix ram lı. 27.7 mh/s sabit veriyor. Hiç de hata vermiyor. RX 460 la pek alakası olduğunu düşünmüyorum. Benim 460 da 13.6 stabil çalışıyor. Ayarları deneyin. Sorun devam ederse yazın. Tekrar bakalım. Kolay gelsin.
thewarriors
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
January 04, 2018, 06:18:28 PM

Arkadaşların dediği gibi driver dandır . Sorun muhtemelen çözülür  ve  rx460 lardan 15Mh almaya bakın Smiley

aAragnoN
Member
**

Activity: 98
Merit: 11

BELUGA PAY. Complete Mobile Point of Sale System

View Profile
January 04, 2018, 08:01:33 PM

Dag dosyasından kaynaklı olabilir. Amd'de böyle sorunlar oluyor. Blockchain için çıkarılıan driveri kullanın. Ben de de olmuştu o şekilde çözülmüştü

skynetcoin (OP)
Newbie
*

View Profile
January 05, 2018, 06:39:52 PM

Hocam öncelikle dag fix kur. Kartların bios u orjinal değilse orjinal e çevir. Hashrate normale dönecektir. Sonra yukarda verdiğim OC programını kullanarak tek tek ayar yap. Her yaptığın ayardan sonra 5 - 10 dk. dene . En uygun OC yi bulacağını düşünüyorum. Benim msi kart larım da da sürekli sıkıntı çıkıyor. bazıları 24 - bazıları - 25 - bazıları 26 mh/s veriyor. Bu ayarlar da sabit bıraktım. Daha fazla yükselttiğim zaman Claymore kırmızı OC hatası veriyor sürekli. Marka olarak Msi yi pek beğenmedim açıkcası. Sapphire kartlarım var. Hynix ram lı. 27.7 mh/s sabit veriyor. Hiç de hata vermiyor. RX 460 la pek alakası olduğunu düşünmüyorum. Benim 460 da 13.6 stabil çalışıyor. Ayarları deneyin. Sorun devam ederse yazın. Tekrar bakalım. Kolay gelsin.

sağolun hocam blockchain driver ve dag fix ile sorunum çözüldü. rx 570 ler içinde anorak.tech den bulduğum hazır bir modu yaptım şimdi daha az elektrikle biraz daha fazla hashrate alıyorum. rx 460 lar içinde sizin dediğiniz programı denedim ama hız pek değişmedi.Rx 460 lar 12-13 mh veriyor.sanırım kartlar fabrika çıkışlı oc lu olduğu için zaten sınırları bu kadar kartların
skynetcoin (OP)
Newbie
*

View Profile
January 05, 2018, 06:41:12 PM

Arkadaşların dediği gibi driver dandır . Sorun muhtemelen çözülür  ve  rx460 lardan 15Mh almaya bakın Smiley

hocam benim 460 lar 12 mh civarı alıyor biraz zorlamayla belki 13'ü biraz geçiyor ama 15 nasıl olacak hiç yapabilen var mı 460 ile 15 mh  Huh
aragom
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 263

View Profile
January 09, 2018, 07:01:58 PM

ethermine.org

eth.nanopool

bu eth

bu da musicoin

dag sorunu vardır. kolaylıkla aşabilirsiniz uygun kurulumlarla. diğer coinlerde olmaması doğal.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: