Bitcoin Forum
March 29, 2024, 02:38:14 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: İlginç bir öneri , okumanızı öneririm  (Read 752 times)
dogaatac (OP)
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 306

View Profile
January 04, 2018, 05:43:09 PM

Merhaba arkadaşlar , coin alemi için bir önerim var .

Blockchain alemi büyüdü  etti gibi ıvır zıvır şeyler anlatmayacağım , malum durumun ciddiyeti ortada. Dünya'da ve ülkemizde blockchain teknolojisine inanilmaz bir talep var.
Özellikle ülkemizde coin dünyasına hakim insan sayısı cok az , ben yaklasık 2013'den beri bu piyasaya hakimim diyebilirim. 2013'den bu yana bir çok dolandırılma , kandırılma , ponzi siteleri gördük ettik.

Aklımda şöyle birşey var ;

Bir platform olusturalım , içinde bilirkişi heyeti olsun. Blockchain teknolojisine hakim olan , toplum tarafından tanınan ve güvenilir bulunan insanlar bazı önemli konularda görüş bildirsin.

Hiç sendikalasma olaylarına hakim degilim , orada işler nasıl yürür eder bir fikrim yok. Başındakilerin yada yöneticilerinin maddi bir kazancı var mı yok mu bilmiyorum ama herhangi bir maddi beklenti olmadan da bu işlerin yürütülebileceğini düşünüyorum.

Özellikle birinin ismini geçirmek istemiyorum ama örnekleme yapmam gerekli zannedersem , ismini geçirdiğim için kendisinden özür dilerim.

Mesela Alp Işık , yıllardır blockchain aleminde tanınan bir isim . Yanlıs hatırlamıyorsam btctürk'de de calıstı ve çektiği videolar ile bu işe yeni başlayan bir çok insana yardım etti.  Bu tarz insanların birleşip bazı konularda kesin yargılarda bulunmadan " öneri " verebileceğini düşünüyorum.

Yani aslında fikrimin ucu çok acık , çok yere çekilebilir . Çok genişletilebilir ve etkili olabilir. Gerçekten başarılı bir şekilde uygulanabilirse çok fazla kişiye katkısı olabileceğini düşünüyorum.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1711679894
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711679894
Reply with quote  #2

1711679894
Report to moderator
1711679894
Hero Member
*

Ignore
1711679894
Reply with quote  #2

1711679894
Report to moderator
1711679894
Hero Member
*

Ignore
1711679894
Reply with quote  #2

1711679894
Report to moderator
SiiGLe
Full Member

Activity: 161
Merit: 100

ICO Live! betterbetting.org

View Profile
January 04, 2018, 08:08:32 PM

Bence çok mantıklı sizlerin başına gelen olumsuz olaylar biz yenilerin başına gelmemiş ve kolayca tecrübe kazanmış oluruz. Ama kaç kişi senin gibi ılımlı ve iyimser davranıp biz yenilere öncü olmak ister bilemem...

BetterBetting          Betting Currency of the Future
TOKEN SALE  ❱❱  December 15th, 2017
██████████     FACEBOOK     |     TWITTER     |     TELEGRAM     ██████████
mariogomer
Member
**

Activity: 462
Merit: 10

View Profile
January 04, 2018, 08:22:09 PM

Kolay kolay hiç kimse kendisini ön plana atmaz. Çünkü bunu yaparsa açık hedef haline gelebilir ve çeşitli şekillerde dolandırılma olasılığı da artar.
Uygulanabilir bir proje gibi gelmedi bana, zaten artık dijital paraları araştırmak isteyenler birçok farklı yoldan bu ihtiyaçlarını karşılıyorlar.

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
Muhittin BT
Member
**

Activity: 76

View Profile
January 04, 2018, 08:47:49 PM

çok mantıklı ama arkadaşın dediği gibi kimse kendini riske atmaz isim olarak ön plana çıkmak istemeyebilir ama düşünce güzel bir çok kişiyi tecrübeli kişiler tarafından yönlendirilebilir.

▂▂▂▂▂▂▂▃▅▇ .A NEW WAY FOR YOUR GAINS!. ▇▅▃▂▂▂▂▂▂▂
Website | Telegram | Facebook | Twitter
✮ JOIN THE CROWDSALE - 02 JUNE 2018 13:00 UTC ✮
Egosmaster
Hero Member

Activity: 629
Merit: 508

View Profile
January 04, 2018, 09:12:16 PM

Zaten herkes her türlü ortamda görüşünü bildiriyor. Biraz aklı olan bi insan zaten anlıyor neyin ne olduğunu. Akılsıza da ne desen boş.
PokerStein1
Full Member

Activity: 392
Merit: 100

View Profile
January 05, 2018, 12:47:10 AM

Bence çok mantıklı sizlerin başına gelen olumsuz olaylar biz yenilerin başına gelmemiş ve kolayca tecrübe kazanmış oluruz. Ama kaç kişi senin gibi ılımlı ve iyimser davranıp biz yenilere öncü olmak ister bilemem...

Facebook gruplarını falan görüyoruz insanlar cidden çok anlamsız sorular soruyor. Bu tarz sorulara sabredecek adamlar bulmak bence çok zor Smiley , çünkü biz araştırıp öğrendik okuduk videolar izledik gecemizi gündüzümüze kattık bir çok şey öğrendik halende öğreniyoruz ama karşımıza geçen adam araştırmadan uğraşmadan sizden bildiğiniz herşeyi resmen emmek istiyor ve bunu çok sabırsız şekilde yapıyor haliyle sizlerin buna karşı verdiğiniz tepki öfke oluyor.

yaniman
Member
**

Activity: 378
Merit: 14

View Profile
January 05, 2018, 09:04:43 AM

Facebook gruplarını falan görüyoruz insanlar cidden çok anlamsız sorular soruyor. Bu tarz sorulara sabredecek adamlar bulmak bence çok zor Smiley , çünkü biz araştırıp öğrendik okuduk videolar izledik gecemizi gündüzümüze kattık bir çok şey öğrendik halende öğreniyoruz ama karşımıza geçen adam araştırmadan uğraşmadan sizden bildiğiniz herşeyi resmen emmek istiyor ve bunu çok sabırsız şekilde yapıyor haliyle sizlerin buna karşı verdiğiniz tepki öfke oluyor.
Aynen katılıyorum. İnsanlar araştırmadan öğrenmeden hemen herşeyi bileyim derdinde. Sonra en ufak bir sorunda tıkanıp kalıyorlar.

Monkey1
Hero Member

Activity: 868
Merit: 500

View Profile
January 05, 2018, 12:06:59 PM

Güzel düşünce ama kimsenin bu işe sıcak bakacağını sanmıyorum . Çünkü Anonimlik bu forumda ve kripto piyasasında çok önemli .

▄▄█████▄▄
         ▄▄███████████▄▄
      ▄▄█████████████████▄▄
   ▄▄███████████████████████▄▄
 ▄█████████████████████████████▄
█████████████████████████████████
████████▀▀  ▀██▀       ▀▀████████
███████  ▄████  ███████▄  ███████
███████ █████  ██████████ ███████
███████ ██████████  █████ ███████
███████  ▀███████  ███▀   ███████
████████▄▄        ██   ▄▄████████
 ▀█████████████████████████████▀
   ▀▀███████████████████████▀▀
      ▀▀█████████████████▀▀
         ▀▀███████████▀▀
            ▀▀█████▀▀

.THRIVING CRYPTOCURRENCY..
.MARKET WITH CRYPTOBONDS..

▄▄▄▄  ▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄  ▄▄▄▄
████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██

INITIAL COIN OFFERING
SEPTEMBER 30

██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
    ██
██████
         ▄▄████████▄▄
     ▄████████████████▄
   ▄███▀▄▄▄▄▄▄▄ ▀███████▄
  █████ ███████ █▄▀███████
 ██████ ███████ ███▄▀██████
▐██████ ███████▄▄▄▄▄▄ █████▌
▐██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████▌
▐██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████▌
 ██████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ █████
  █████ █▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ ████
   ▀███▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄██▀
     ▀████████████████▀
        ▀▀████████▀▀

...READ THE....
.WHITEPAPER.

▄▄████████▄▄
     ▄████████████████▄
   ▄████████████████████▄
  ███████████████▀▀  █████
 ████████████▀▀      ██████
▐████████▀▀   ▄▄     ██████▌
▐████▀▀    ▄█▀▀     ███████▌
▐████████ █▀        ███████▌
 ████████ █ ▄███▄   ███████
  ████████████████▄▄██████
   ▀████████████████████▀
     ▀████████████████▀
        ▀▀████████▀▀
TWITTER
FACEBOOK
MEDIUM
REDDIT
GITHUB
SLACK
VaramiR
Member
**

Activity: 144
Merit: 16

View Profile
January 05, 2018, 02:46:22 PM

Valla hocam bana kalırsa harika fikir ama ne kadarı hayata geçirilebilir orası muamma ve yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi facebookta bile saçma sapan bir sürü soru soruluyorken böyle bir platformda bahsettiğiniz işin pirlerine bu tür sorular gelirse iş biraz sıkıntıya girer

barisbilgili
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 258

View Profile
January 06, 2018, 01:32:09 PM

İnsanlar herşeyi kısa yoldan halletme derdinde. Kısa yoldan para kazanma kısa yoldan bilgi almak vs. Böyle bir ortamda ipini koparan hacı abi şu koine para bassak mı hacı abi bu koin ne olacak diyen tiplerle dolup taşacaktır.

He üyelik tipi bir dernek oluşturup üye olandan aylık bir ücret alıcaz bu ortama isteyen giremeyecek denirse o ayrı o zaman tadından yenmez elit bir topluluk oluşur ve gayette güzel olur.

████
████████
██████████
████████████
█░████████
███████████
████████████
██████████
Ladies.de███████████████
████▄▄▄███████▄▄▄▄
▄███████████████████▄
██████████████████
████████████████
▐████████████████▌
░████████████
░███
███████████████
▐████
██████████████▌
░█████
██████████████
██▀███████
█████████▀
███████████████████
██████████████████
▬▬▬▬▬▬▬▬
LadiesStars
▬▬▬▬

▀▀▀▄▄▄▄▄█████████▄▄▄▄▄▀▀▀
░░▐▌░░▀▀▀▀█▀▀▀▀░░▐▌░░
▀█▄▐▌▄█▀████████▀█▄▐▌▄█▀
▀████▀███████████▀████▀
███████████████
▀████▀███████████▀████▀
▀███▀

███████
onur_simsek
Member
**

Activity: 196

Pro Translation Agency, Istanbul

View Profile
January 06, 2018, 02:56:57 PM

öyle bir platform var : bitcointalk.org
drogbacrash1
Member
**

Activity: 392
Merit: 13

View Profile
January 08, 2018, 09:47:19 PM

gerçekten güzel bir öneri böyle böyle insan tecrübe ediniyor işte böyle daha farklı olaylarda varsa her zaman okumak ve dinlemek isterim. böyle bir platformun olması da bizim için çok güzel birşey
AmcaBey
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
January 08, 2018, 10:53:30 PM

BTC'nin bilirkişisi olmaz. Çünkü sıradışı bir piyasa ve kuralları hisse senedi piyasasından farklı. Ortada sanal da olsa kıt bir "kaynak" mevcut. İnsanlar bilindik yollarla tanı koymaya çalışıyor. Mum eğriler, çan hesaplar havada uçuşuyor. Eğer bu konuda bir referans alınacaksa bu kesinlikle hisse senedi piyasası değil Elmas Borsası olmalı. Ayrıca Amerika'daki "Altına Hücum" sürecinin hikayesini okuyun.
balporsuk
Newbie
*

Activity: 11

View Profile
January 08, 2018, 11:42:07 PM

Forum içinde topluluklar kurarak birşeyler yapılabilir.
Örneğin; ico takip topluluğu, güvenlik topluluğu, haber takip topluluğu, teknoloji topluluğu, newbie yetiştirme topluluğu, al-sat  öğrenme topluluğu gibi.
Kişiler bu toplulukta forum rütbesine, bilgi seviyesine göre söz sahibi olur. Kendi aralarında sağladıkları bilgiyi düzenli şekilde tüm foruma aktarır.

Bazı arkadaşlar haklı olarak biz yıllarımızı verdik, yeniler hemen herşeyi öğrenmek istiyor diyor. Haklılar. Fakat şuda var. Bu konu çok kapsamlı bir konu. Yeni başlayan insanlar acaba netarafından başlasam diye çok bocalıyorlar. Hele benim gibi pimpirikliyse 1 ay boyunca google authenticatoru tam anlamayıp binance üye olmakta geç kalanı var. Smiley.
Yeni arkadaşlara yol gösterilip, gerçekten kendisini geliştirmeye çalışan ve kendisini geliştirdikten sonra toplıluğa fayda sağlayabilecek arkadaşlar yetiştirilebilir. Böylece herkes kazanır.

Örnek vermek gerekirse;
Coin takip topluluğumuz olsun.
Topluluğun önde gelenleri zaten toplamda bi 30-40 coine hakimdir ve takip ediyordur.
Bir alt kademeye 30-40 farklı coini takip etme görevi verebilirler. Yol gösterirler. Dolayısıyla 70-80 coine hakim olurlar. Bu böle böle gider.
 Nekadar kaliteli bir türk topluluğu yetişirse, globalden okadar fazla pay alırız.

Çok uzattım ama şunuda ekliyeyim.
Yıllarca mmorpg oyunları oynadım. Türkler olarak hep kendimizi kırtarma çabasında olduğumuz ve kolay yolla milleti sömürme çabalarımız olduğu için Türklerin başarılı olduğunu nerdeyse hiç görmedim.
Yabancılarda ise hep yenileri yeriştirme gayreti vardı ve yeni gelişenlerinde bir süre sonra gelişmeye katkı sağladıklarını gördüm. Başarılarıda bu şekilde geliyordu.

sametsahin
Jr. Member
*

Activity: 124
Merit: 3

View Profile
January 09, 2018, 11:10:51 AM

Bizim Türk topluluğunun genetiğinde mi var bilemem ama genel olarak herkes en çok ben kazanayım en çok benim cebime girsin mantığında olduğu için, kimse kimsenin kazanmasını kolay kolay istemeyecektir. İstese bile bunu hayrına yapacak çok sayılı kişi anca bulabiliriz. Smiley Twitter hacı baba türbesine döndü mübarek. Herkese hoca muamelesi yapiyorlar. Bende bu piyasada yeniyim ama hiçbir projeyi araştırmadan makalelerini okumadan az da olsa grafiklerine bakmadan girmem. Kolay kazanç peşinde olan adam her zaman kaybeder.

▅ ▉  Alt.Estate  ▉ ▅ TRADE TOKENIZED REAL ESTATE ▐ ▌ Build Your Own Global Portfolio. Become a Real Estate Tycoon.
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
January 09, 2018, 05:40:16 PM

gelin coinforum .gen.tr'ye
bilir kişi heyeti kuralım.

bence bilir kişi heyeti ile birlikte bir analiz ekibide kurmak gerekiyor.

bir insan tek başına her şeyi okuyup tek başına bilgi edinemez, piyasa çok hızlı çünkü. görev dağılımı şart.

belli başlı konularda görev dağılımı yapıp daha güzel sonuçlar elde edebiliriz.

coinforum.gen.tr'nin kapısı her zaman açık, bilgili arkadaşlar yönetici yetkisi alabilir.

intotherain
Hero Member

Activity: 840
Merit: 532

View Profile
January 09, 2018, 07:41:48 PM

Bir oylama sitesi yapılabilir ve Bitcointalk üyelikleriyle entegre edilebilir diye düşünüyorum böylece kim o kriptopara hakkında ne düşünüyor öğrenmiş oluruz.
falapella
Newbie
*

Activity: 98

View Profile
January 09, 2018, 09:32:35 PM

Çok güzel düşünmüşsün gelin güçlerimizi birleştirelim. birlikte Grin
oguzhangazi
Member
**

Activity: 308

View Profile
January 09, 2018, 10:50:48 PM

herkes bir şeye yönelirse nasıl kazancaz zaten bu işe yeni girenler öncelikle tr deki borsalarda takılıyor. ortak bişe yapılırsa olmaz ki
radagast34
Member
**

Activity: 89

View Profile
January 09, 2018, 11:08:13 PM

Hali hazırda böyle platformlar var zaten. bu fikir dinamik ve sürekli aktif olmayı gerektireceği için mobil uygulamaların tercih edilmesi ihtiyacı doğmakta ve dünya çapında coin ile ilgilenen herkesin ortak tercihi TELEGRAM uygulaması olduğu bilinmektedir. Buradan gruplara üye olup  airdropları takip etmeniz , Altcoinler hakkında bilgi almanız veya istediğiniz kripto paranın grubuna katılıp haber almanız mümkün. Şuan benim katılımcısı olduğum AltcoinTr grubunda adminler aktif şekilde bilgi vermekte. İsterseniz ücretli eğitim ve danışmanlık grupları bile var ve kazandırıyolar. O yüzden telegram ile ilgilenmenizi tavsiye ederim.

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: